CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miss_bear

Kisah Crush Korang yang Tak Masuk Akal dan Kelakar

Pernah ada crush... yang memang tak masuk akal.
Nak tau sebab apa?

One day, me pergi teman kawan cari shawl dekat Masjid Jamek. It was Friday (30/5) afternoon.

Lepas my friend bayar tu... we were rushing towards the lrt station to catch a train. Tak prasan pulak guys masa tu keluar daripada masjid lepas solat Jumaat... and me terlanggar seorang mamat ni. My friend cakap, "gentleman la that guy... he said sorry and he is handsome too!" Me cakap "ala ruginya tak sempat tengok..."

Me tak sempat tengok muka dia tapi dia dapat tengok muka me and sempat cakap "sorry".

To the guy... i am truly sorry.
Kalau awak ingat saya, PM me ok. I was the lady in pink tudung bawal.

Haha... because mana tahu you could be one of the forumers here. Heeee

*baru je berlaku... bulan lepas*

Last edited by Aiira on 3-6-2014 07:13 PM

aku pnah crush kt classmate time skola dulu.. dari drjh 6-form 2..
dya x da la hnsem sgt tapi manis n peramah..
dya taw aku minat dya. tapi dya tak penah cakap pun atau ungkit pasal tu..
lagipun dya taw aku suka dya melalui kawan2 aku je..
tapi start dari tu, dya selalu je pandang2 aku tiap2 kali jumpa tiap2 kali terserempak tiap2 kali ternampak..
selalu sangat dya usha aku smpai aku sndri segan.. kdg2 mcm nak makan aje..
kdg2 kwn aku ckp dya kirim slm tp aku tak pecaya kwn2 aku..
tapi aku buat bodo.. seolah2 mcm tak ada apa2 yg berlaku..
mula2 tu mcm bangga gak la dapat perhatian yg len mcm dari dya.. tapi lelama meluat menyampah..
time form 2 lak sekelas dgn dya balik.. aku nervous gila.. tp control la kn..
aku jarang dah ckp dgn dya.. klo msa drjh 6 ada la gak sikit2..
time form 2 nie dya dh bnyk kali try nak dekat2 dgn aku.. smpai aku tak paham apa tujuan sebenar dya..
dya selalu je dtg tiba2 belek2 bku2 aku yg aku letak atas meja.. aku pun taktau apa dya cari..
kdg2 dya suka dtg n tgk aku melukis n puji2 aku smpai melambung2..
bila time subjek kh, dya duduk tepi aku.. kdg2 dya nk pinjam buku la.. tnya psal subjek la..
kdg2 buat2 tersadung kaki la.. terlanggar la..
bila npk aku borak dgn laki laen, aku perasan dya tenung gila2 smpai npk mcm nk serang mamat yg aku borak tu..
aku taw dya dh mcm len mcm sikit.. berbeza sikit sblum dya taw aku minat dya..
selalu dtg beramah dgn aku.. cuma aku yg jual mahal.. buat2 x layan sgt.. mesti dya fikir aku dh sombong..
kdg2 ada gak terfikir dya ni syok kt aku gak ka? ke aku yg ss ? sebab dya x pnah confess apa2 pn..
ada skali tu aku dgn kwn tgh borak2 gna surat means mcm surat rahsia la.. dya dtg dekat n rampas surat tu..
aku kejar dya n rampas balik.. bengang gila aku.. tetiba ja menyebok..
lpas tu aku merajuk.. dya dtg duduk di meja blkg aku knon2 nak pujuk..
alih2 aku tolak meja tu.. haha nasib baik dya sempat elak.. klo tak kna hempap dah..
aku masa tu dah tak harap sgt kat dya.. lagipun aku ada crush baru..
yg aku terkejut tu bila dya dapat taw aku minat org le, dya cam jeles je.. siap join kwn2 aku kenen2 aku..
bila aku marah dya, dya cam perli.. aku pelik gak la.. jeles ke hapa ?
kdg2 bila aku tak dtg sekolah, dya tanya kt kwn aku mana aku..
tapi aku memang malas nak berharap sebab org slalu gosipkn dya dgn rmai girls..
so aku assume dya ni maybe memang jnis ramah n kuat melayan kut..
ke dya nk tnjuk perangai playboy kt aku ?? entah lah..
bila time aku dah nak pindah tu dya dapat taw dya mcm terkejut gila tapi dya tak kata apa..
now aku dapat taw dya couple dgn pmpn yg dri sekolah yg sama gak.. x sure lak dorg still couple lg ke tak..
aku friend dgn dya kt fb.. ada skali tu dya like gambar2 aku..
and skrg dya slalu update status psal agama.. haha..
kelakar plak bila ingat.. cinta monyet..

Leafumi posted on 4-6-2014 02:25 AM
aku pnah crush kt classmate time skola dulu.. dari drjh 6-form 2..
dya x da la hnsem sgt tapi manis ...

dah macam dlm novel plk.. hehe

kisah crush aku.. tade la x masuk akal sangat hikhik..

dia.. budak baru kat opis.. so biasa la bdk baru tade kawan.. aku jadik kawan dia n agak rapat.. slalu aku sms2, emel2 die.. nanti die cepat jer reply.. time dia g kursus sebulan kat pinang, segala mak nenek benda management yang dia kene settle (sbb dia bdk baru) aku yang tolong.. sebabnya aku dah tersuka die.. kikiki..

so dipendekkan cite.. die sebenarnya suka kat junior pompuan aku.. tp syukur gak aku x jadi dengan dia sbb banyak cite x elok je yang aku dgr setelah aku x rapat dengan die.. haha..everytime aku nmpk benda yang die bagi aku mesti teringat kat die.. bila pk2 balik x sangka lak time tu aku leh tercrush kat dia..

aiskrimpelangi posted on 19-2-2014 09:55 AM
aku pun crush dgn sorg mamat kat kolej aku ni, biase2 je tp aku suke die selalu g semayang kt surau  ...

crush jenis ni mmg btul tak masuk akal

spiderman80 posted on 16-2-2014 05:15 AM
Aku suka Anwar Ibrahim.

yeke.. aku rasa hitler sexy nak cari die kat neraka lah.. #gurauje

Follow Us
Jangan gelak ok.

Aku baru kenal sapa tu Aaron Aziz dalam 2 tahun lepas. AKu mengaku aku lupa daratan, tak tengok TV Melayu langsung. Tak amik port pasal local entertainment. Mak bapak aku strict. Zaman skolah takleh tengok TV. Last skali hero aku ingat was Faizal Hussein/Azhar Sulaiman.

Masa join new company last year, kena la berbaik ngan colleagues. Dok cerita pasal Aaron ni. Pasal Ombak Rindu. Aku pon pinjam la DVD colleague aku. Mak ai hensemnyaaaaaa.. Aku dah gila bayang. Seriously gila bayang. Pastu aku tanya la dia blakon crita apa lagi.Yg ganas ganas aku tak suka. Pastu sorang ni tanya la takkan aku tak ingat 'Adam & Hawa'? Aku ingatkan Kisah Nabi Adam.

Okay.. Aku baru tengok Adam & Hawa berapa bulan lepas via online streaming. Pastu satu lagi kat Tonton (Yg dgn Siti Saleha). Sorry la jakunnn.. Mak ai aku jatuh cinta macam budak tingkatan tiga!

Siap luahkan perasaan kat laki aku pasal Aaron pastu dia buat dekkk ja.

Tapi aku cuma pernah tengok Aaron dalam citer Ombak Rindu, Adan dan Hawa ngan Elena ape tah yang ngan Siti Saleha tu.

Memang la tak masuk akal kan.. Tapi serious hati ini berdebar siap suka berangan macam macam lah. Eeeeee…

Sebenarnya byk org yg aku crush.. yg pling aku crush ada 3..msa sek ren..sek men..kat uni.. tp semua dh meninggal..tiga2 start hruf F..

Bila aku citer pasal crush2 aku ni kat suami..suami aku nma start hruf F gak..bila aku citer yg crush aku dh mninggal n start hruf F

suami: abes abg?
aku: xper..abg bukan crush syg..haha
suami: cehh

erkkk tak tau lak ade thread nie..

ade sorang nie, kire besfren aku gak la sbb every wekend aku akan lepak ngn die..

actually aku tak sure aku suke kat die ke tak, tp lately nie cam ade rase something kat die..

perasaan tu sgt la megangu hidup aku, rase cam ade yg tak kene jea..

bile tak dpt msg or call dari die or tak lepak2 dgr cerita2 die, rase kosong sgt..

then die ckp die dah jnji ngn school mate die nk kawen, n diorg dah tunang..

tp still smpai skrg kiteorg selalu lepak2 berdua..

hahahaha...

boss kita sendiri boleh? and boss ke kita? boleh?

Aku penah crush dengan abang kawan aku sebab dia penah bagi aku biskut,air pepsi botol besar ngan kad raya. Hahhaha. Cute je zaman dlu.

tgh ade crush kat sorang budak satu uni.. selalu main curi2 pandang kat dia. yg best dia pun sama

tapi sayangnya baik nama, bangsa, keturunan mahupun agama tidak dpt dikenal pasti. dan dia dah nak habis belajar dah pun hujung tahun ni. aku pulak lepas abes belajar akan tinggalkan negara tempat menuntut ilmu ni.. so tidak akan lah berjumpa lagi kami selepas ini

Aku pun nak cerita la jugak, masa aku habis spm aku ikut mak cik aku duduk luar negara sebulan je la sebab mak aku suruh balik dah rindu katanya, satu hari yg panas mak cik aku ajak ke pantai, tiba2 aku terpandang gadis ayuu dan  terjatuh cinta dgn awek cun baring tepi pantai bercermin mata hitam, fuhh first time aku rasa mcm berdebar2 nak pecah jantung, bkn berdebar nafsu okey! tapi xdapat nak mintak numbo fone la pulak,  ye lah time tu siap ada anjing duduk bawah payung aku cuma dapat cakap " hello" je kat dia.. cinta yang tak kasmpaian .

GadisShizuka posted on 19-10-2014 03:38 PM
Aku penah crush dengan abang kawan aku sebab dia penah bagi aku biskut,air pepsi botol besar ngan ka ...

Haha same la aku pun banyak kli crush kat orang sbb diorang wat bende2 cam tu.  Aku dah mcm teritip, melekatkan diri terhadap orang yg memberi sedikit perhatian

hanasensei posted on 18-10-2014 05:22 PM
Sebenarnya byk org yg aku crush.. yg pling aku crush ada 3..msa sek ren..sek men..kat uni.. tp semua ...

wow harap2 suami uols x mati

somber posted on 22-10-2014 01:07 AM
wow harap2 suami uols x mati

X baik tak uols ckp cmtu.. walaupun setiap yg hdup pasti mati..tu s3mua crush iols
suami iols kitaorg knal family arrangement..

crush kt kwn adek.. salah dia jgk,nk dkt sbulan duk whatssap wish gud mornin,gudnite..pstu share hri2 buat ape.crush je kn..LOL!

ogata posted on 17-2-2014 09:49 PM
Aku penah crash dgn one of my director. Korean. Aku xpnh keja dengan dia. Sebab dia ni bahagian desi ...

pas tu apa jadi ngan anak buah director tu

fisherman posted on 24-10-2014 11:57 AM
pas tu apa jadi ngan anak buah director tu

Jadi bf aku masa dia d kl ni.. Handsome owh...cute putih...baru perasan yg spelling aku bukan crush...

Budak tu dah balik Korea Anak bongsu tak ada siapa jaga parents dia.. Dia kata jom kahwin d Korea Sana.. So dia tak perlu convert.. D Korea boleh kawin tak perlu convert.. Mmmm.. Since itu hati pudar.. Last edited by ogata on 24-10-2014 12:40 PM

BeyondSight posted on 18-10-2014 06:16 AM
Jangan gelak ok.

Aku baru kenal sapa tu Aaron Aziz dalam 2 tahun lepas. AKu mengaku aku lupa dara ...

hodohlah aaron aziz tu lainlah aaron taylor johnson