CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12770|Reply: 61

Misteri "Kucing" rumah aku

Sebenarnya cerita takdela seram pon.. Cuma downiey Terasa  misteri pasal rumah downiey.setiap hari pukol 12pg ke atas hingga la pukol 7 pagi mesti Ada bunyi Kucing melompat dekat  bumbung rumah ..nak bukak tingkap tak berani..memg Kucing suka melompat bumbung ke apa..Rumah downiey 2 tingkat.. Bunyi kucing melompat tu hanya akan terdengar kalau downiey kat bilik depan  or bilik tengah je..Tp Kalo downiey duduk kat tingkat bawah tak dengar pulak bunyi Kucing tu..   

Sebab nak rasa misteri,  7 bulan lepas anak buah downiey baru Lahir and duduk kat rumah downiey..tapi dia asyik  Nanges je tak nak tidur..Sampai la panggil sorang ustaz ni dia "check" rumah and " ubat" kan anak buah.. Dua tiga Kali juga la dia mengubatkan anak buah downiey. Dia cakap rumah downiey ni "anas". Dan dia Ada Tanya Selalu tak dengar bunyi Benda bergolek  kat bumbung rumah..then downiey terpikir pasal bunyi "Kucing melompat" tu la..then downiey cakap Ada.. Tp bunyi "Kucing" la kot melompat..dia cakap tu sebenarnya bunyi "Benda" bergolek..

tp downiey tak nak la percaya sebab nak sedap kan hati..bumbung tu berbunyi kuat kat bilik downiey kot..!!

just nak Tanya kot kot orang boleh scanned Benda tu just Kucing ke "Benda" lain..

elok laa dia bergolek
badan dia gatal tu
nak garu blakang badan x sampai

leenaz posted on 8-3-2014 08:16 AM
elok laa dia bergolek
badan dia gatal tu
nak garu blakang badan x sampai

Tak Mandi kot tu sebab tiap Tiap hari dok bergolek.. Naseb baik tak minta  tolong kita "garukan" ..hii

Mencikan kalau dgr bunyi2...samela mcm kite..walaupon dok kondo..time nak tido malam2 tu mesti mcm2 bunyi bende jatuh..bergolekla..time siang xdela...,mencila..

umpan je wiskes.. kalau dia datang tu kucing lah..

kalau dia tak datang sama ada tikus atau mahluk berlengkor..

downiey posted on 8-3-2014 08:23 AM
Tak Mandi kot tu sebab tiap Tiap hari dok bergolek.. Naseb baik tak minta  tolong kita "garukan" . ...

air kena catu

Follow Us
Umah aku nih penah gak bunyi tapi aku suspek musang punya keja.... hari tu sakan bunyi, aku naik angin ajak somi aku
keluar dan suluh atas bumbung... x de... skang dah x de la...

tapi skang memalam time aku duk sorang rajin lak bunyi benda melompat kat dapur. .. lompat sekali la... aku perasan slalu bunyi time aku duk sorang sorang waktu malam..

Aku gagahkan diri gi jenguk... tak de.... seram tu seram gak tapi aku malas nak pk lebih lebih... klu bunyi je aku pi jenguk..

tak tau apa benda.... nak kata katak, tak de

huhu kalau kate bunyi ni, masa aku sekolah tu, aku selalu tidor lambat, kengkadang pkl 3 pagi baru tido. bila dah macam tu, memang sunyi le..belakang rumah aku lak masa tu mmg boleh dikatakan rimba kecil la..kiki lepas tu mesti aku dengar bunyi macam org ketuk-ketuk..tp aku buat bodoh je..kkengkadang bila tak ada tu, aku yang tercari. sekarang ni dah tak ada..hemmm

Rumah I gitu gak.. Tapi I akan cek my cats semua ada kat rumah.. Mula2 takut gak..Tapi setelah dikumpul keberanian utk mengintai, rupanya musang dan keluarganya.. Bergolek, bergurau, bergaduh kat situ.. Asal musim buah je muncul la mereka..

Ustaz tu tak beri solution ke bila you  inform kat dia ada benda golek2 tu?

rumah aku lagi laa magic..
kalau kucing main lari-lari atas bumbung rumah, perkara biasa.. kera bertenggek kat piring astro pun takde lah heran sgt..
tp ada satu kali tu, musang pulut mati tergolek jatuh dari siling rumah.. dan yg terkini. hujung tahun lepas, ular sawa sembunyi dlm siling rumah.. mengendap kucing2 kat rumah ni..
nasib baik dpt tangkap.

Takut jugak cerita ni

mungkin hantu raya cari tuan baru

kalau rumah saya bunyi benda2 melompat  bergolek tu bunyi musang... tambah2 yang tinggal kat kampung. Musang ni makanannya buah...dan kalau dia kencing, bau air kencingnya macam panas....wangiiiiiii tauuu... sebab tu orang panggil musang pandan.. saiz dia kecil je..besar tupai kot lebih kurang. dia lari laju...

dan saya pun pernah juga terbaca, yang musang ni bukan tinggal di kampung je...di pangsapuri2 di KL pun berlambak jugak...pernah terbaca dalam surat khabar..

last year 1-2 month before arwah ayah meninggal..
hampir setiap malam dengar bunyi "benda" melompat2 atas syiling rumah..
iols just speku itu adalah tikus (walopun dh berusaha bubuh racun segala) atau tupai..
paling2 pun kucing.. so bior kan je lah... kejadian tu selalu berlaku diantara jam 1-5 pagi.. iols ni suka stay up malam2.. kadang seawal jam 8 mlm dia dh bersarkas atas tu...
kadang bile iols x tahan bunyi iols ambik batang penyapu iols jolok2 balik kasi lawan bunyi tu sambil ckp "ko nak main2 kan mlm2 buta mcm ni?"... senyap kejap pastu bersarkas balik...
then lps arwah ayah meninggal benda tu still bersarkas lg.. kebetulan kakak baru je bersalin seminggu sebelum arwah ayah meninggal.. so dia berpantang kat rumah mak la.. tiap2 mlm pon bunyi.
pastu abang aku pun jumpa la org yg bijak pandai tanye pasal rumah tu.. org tu ckp mmg ada benda tenggek atas rumah aku... huhuuu
so dia pun tolong buangkan...
tp lama kelamaan aku pun dh terbiasa bunyi benda tu and dia slowly hilang sendiri.. and
alhamdulillah skrg benda tu dh xde...

rumah pakcik sy bunyi cakar cakar dinding .. lg serammm

machiko posted on 8-3-2014 06:30 PM
Rumah I gitu gak.. Tapi I akan cek my cats semua ada kat rumah.. Mula2 takut gak..Tapi setelah dikum ...

kalau musang buah ok lgi.. kalau musang berjanggut...hehehehe
Last edited by richard303 on 9-3-2014 10:19 AM

Syumaimah posted on 8-3-2014 02:18 PM
Umah aku nih penah gak bunyi tapi aku suspek musang punya keja.... hari tu sakan bunyi, aku naik ang ...

besar beno katak sampai bunyi kuat gtu

machiko posted on 8-3-2014 06:30 PM
Rumah I gitu gak.. Tapi I akan cek my cats semua ada kat rumah.. Mula2 takut gak..Tapi setelah dikum ...

Ustaz tu bagi air then suroh spray kat penjuru rumah ala2 cm spray febreeze sambil selawat..
tp Benda tu diam sekejap je,, 2 hari lepas tu bunyi balik..

RatuDunia94 posted on 9-3-2014 01:04 AM
last year 1-2 month before arwah ayah meninggal..
hampir setiap malam dengar bunyi "benda" melompat ...

Tula..ni pon dah terbiasa sangat cuma yg tak best nye aku ni selalu terbangun pagi..bila Bangun je kang bunyi "melompat" ..tak pasal pasal terkejut.."Kucing" tu ingat bumbung rumah aku ni Gelongsor kot..

Syumaimah posted on 8-3-2014 02:18 PM
Umah aku nih penah gak bunyi tapi aku suspek musang punya keja.... hari tu sakan bunyi, aku naik ang ...

Tak berani nak jengok kat tingkat sebabnya aku ni memg jenis penakot..Kalau jengok yg keluar Kucing pon takot.sebab memang penakot gila ngan Kucing.,kalau yg kuar tu tetiba pompuan rambut gerbang2 pon takot..