CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jejakakacak

Tidak pandai bergaul dan tak ada kawan

Kesian jejaka kacak....... takde kawan mcm kera sumbang ko ko ni?

Pendiam la bagus.
Xbanyak perkataan sia sia keluar dari mulut.
I feel you bro.
Kalau sorng2 kat tempat keje susah jugak.
Xde kecerian macm mana nk bekerja??
Aku mula2 masok keje mcm ko jugak pendiam.
Jenis xboleh blah. Dengn org2 opis level lagi tua dari aku
Aku jenis susah nk rapat dngn orng. Pemalu pon ade.
Aku dulu 2,3 bulan susah nak ngam dgn dak2 opis.
Makan pon sorng2
Last2 opis mate ade yg bnyk ckp peramah pulak tu.
Ajak menyembng.
Aku bantai jer mulakan perbualan.
Bnyk topik boleh borak apee.
Aku laayan kan aje. Skrng pon dah macm wajib lunch sama2.
Yang penting.
Time keje fokus.
Jangn bodoh sombng sudah.

betul tu, time kerja buat elok2 and jangan bodoh sombong..just be yourself as long as you dont break the rules..tapi hakikatnya kalau dah xde keceriaan, yang ada -ve aura je in the air, memang sedikit sebanyak secara tidak langsung akan demotivate diri kita..

sabar je lah ya..apa kata TT kawan je dgn saya..

Hi...urm..sy bru kt sni...awk org 1st yg sy nk bce thread awk..awk start ngn syuman yg pling manis bile msuk ofis..

Pendiam lah bagus , kate org tak byk dosa ...klu tak de kwn  takpe , mari lah berkwn dgn kite2 kat porem ni hihi.....bole borak apa saja

w ni pun kire senasib dgn TT, cume w harap TT lebih bernasib baik drp w.
jap lagi w nak bukak thread baru kira sambungan problem lepas part 2 pulak

ape2 pun w harap TT dgn family akrab, jgn la di luar xde kawan rapat,xde gf
dgn family pun x rapat mcm w. bile ditimpa ujian ke dugaan perrggh!!

i understand u bro.

Follow Us
Nadzfizz posted on 22-5-2014 09:55 PM
Pendiam lah bagus , kate org tak byk dosa ...klu tak de kwn  takpe , mari lah berkwn dgn kite2 kat p ...

tu laa dah alang2 TT ngan watever_0607 masuk forum ni disebabkan masalah mcm nih, baik korang cipta je kawan2 baru ngan forumer kat sini..dorang jugak yg rajin nak menengok masalah korang, melayan soalan korang kann..

kesian tt..tapi awak dah tahu kelemaham diri awak..tahniah.yang sembang banyak tu jenis yang susah nampak kelemahan diri dan over confident.

tt buatla sesuatu yang orang akan rasa nak bersembang dengan tt.tunjukkan kelebihan yang tt ada spt pandai buat website,pandai photoshop,pandai repair komputer atau pandai memasak.seminggu sekali bawalah hasil masakan tt tu ke ofis.

tt org jantan dan tentu ramai jejaka dan gadis2 akan kagum dengan kelebihan yg tt ada.setiap orang ada kelebihan masing2 cuma segan untuk menunjukkannya.insyaAllah akan ada orang yang berminat untuk bertanya itu dan ini nanti.dan sebaiknya tt kena bagi respon yang positif supaya org yang bersembang dengan tt tu tak bosan dan nampak dihargai.

manis2kan muka.. selalu senyum... insya-allah.. aura positif akan datang...

ko dah mulakan perbualan.. itu dah cukup bagus bro... bukan semua org rajin dan boleh memulakan sesuatu.. skang ni pelan2 kayuh je... tegur, diam, tegur, diam.. normal la tu... sebab ko org baru... dan mungkin time ko tanya tu org tgh sibuk keja.. diorang respons pada persoalan ko pun dah menunjukkan yang diorang memang okey, normal, waras dan tak pekak... so no problem bro... just kena bagi masa je... rileks2 je dan jaga performance keje ko..... okey? ^_^

Salam sume kwn2..sy br join forum ni..masalah jejakakacak dan TT tu x la sebesar masalah aku ni..aku ni pun pun mcm korang jgk la x reti nk bergaul dgn org..tp yg yg lbih memburukkan keadaan ialah aku ni GAGAP sama..haha..dpt x korang bygkn betapa sukarnya aku mghadapi hidup ni..bila x ckp org kata sombong..pendiam..pemalu..atau kera sumbang pun ada..bila cakap gagap plak diejek..diajuk..dan di perlekehkan mcm bdk2 drjah 1 je org buat kat aku ni..aku dh brpuluh kali tukar krja sbb msalah x blh brgaul dgn org kat tmpt krja..skrg ni pun mganggur tgh cr keja len plak..smpi bila aku nk jd mcm ni pun x tau la..kalu org yg dh kaya dh x pa la..x pyh kerja dan x pyh jmpa org pun x pa..msalah korang tu x la setegha mana pun..msih ada kerja dan ada pendapatan lg kan.. Last edited by Mr.Stutter on 8-10-2014 05:31 AM

Saya pun macam tt...saya mmg susah nk bergaul dgn org..masa hari first masuk saya x bercakap langsung..senyum je..mungkin saya biasa sendiri..sekarang ni saya rasa nak carik kerja lain sebab rimas ngan environment tmpt kerja sekarang yg tersangat kepochi + mulut kt belakang...sakit ati woo

Mr.Stutter posted on 8-10-2014 05:23 AM
Salam sume kwn2..sy br join forum ni..masalah jejakakacak dan TT tu x la sebesar masalah aku ni..aku ...

dlm hidup nie kalu nak ikut ckp org jer manjang leh jadi giler.....kita tak bole puaskan hati semua org....just be yourself.....lain org, lain character nyer...kalu semua sama jer...bosan lah dunia nie....skrg nie pun byk medium bole digunakan selain dari berckp...email, whatsapp, sms...apa ada hal...

biar lantak org nak kata sombong ker haper as long as kerja kita tip top dan tak menyusahkan org.....buat aper dpt title peramah tapi kerja mcm ntah apa2 pastu menyusahkan org....

komkom_2 posted on 8-10-2014 11:23 AM
Saya pun macam tt...saya mmg susah nk bergaul dgn org..masa hari first masuk saya x bercakap langsun ...

buat hal sendiri sudah......kalu kerja situ best, watper nak berenti psl org sekeliling.....

Mr.Stutter posted on 8-10-2014 05:23 AM
Salam sume kwn2..sy br join forum ni..masalah jejakakacak dan TT tu x la sebesar masalah aku ni..aku ...

saya pernah terbaca pasal speech therapy untuk orang stuttering ni...cuba cari, tak tau la kat malaysia ni ade ke takde...sebab saya tengok banyak untuk kanak2 jer...untuk adult tak tau la...try baca website http://mash.org.my/ ...

kalau anda leh taip panjang2 kat forum... anda leh borak terlebih2 panjang juga dkt kawan sekerja

cuba la join diorang time lunch. belanja minum air sirap ke utk break the ice

jadi diri sendiri je.. tak perlu hegeh2 minta simpati

orang akan tegur jugak lama2 nanti

banyak berdoa pada Allah ok

midori888 posted on 8-10-2014 01:42 PM
buat hal sendiri sudah......kalu kerja situ best, watper nak berenti psl org sekeliling.....

Rasa best tu dah hilang...kita buat kerja betol2 tp asik kne attack time meeting.. Sume benda x kena...nak melawan lebih2 kang kata mcm2..x padan dgn diam la ap la..bila kurang bercakap pun kena jugak...banyak beno politiknye...sabo je la...

sbnrnya masalah x blh bergaul dgn org ni adalah suatu masalah yg SANGAT BESAR..sbb kat mane kita pi pun akan jmpa manusia kan..aku sndri pun pelik dgn sifat aku ni..buntu aku memikirkannye..bg org yg normal dan peramah msti dia x terpikir lgsg benda ni kan..aku sbnrnye trlalu ingin berkwn dan hidup mcm org len..tp apekan daya..aku rasa mcm x normal je jd org yg x pndai bergaul ni..bg org2 yg senasib dgn aku dia akan tau la mcm mane aku rasa..

1 pesanan aku kpd ibu bapa yg ada anak-anak kecil..jika pada usia kanak2 dh tnjuk simptom pendiam,pemalu dan x pndai bergaul..hgpa kena buat sesuatu dr awal..mgkin masa bdk2 snang nk ubah perangai depa..jgn biar depa bwk perangai tu smpi bsar ssh nk hidup nnti..SERIUS AKU CKP NI..aku dl pun mmg dr kecik dh ada perangai mcm ni..lg 1 jgn terlampau garang dgn anak2..mgkin ayh aku garang sgt kot dl tu yg aku jd mcm ni..dan 1 lg,jgn trlampau kongkong anak2 x bg kuar lgsg..biar depa blajar brkwn dr awal..

Mr.Stutter posted on 8-10-2014 07:34 PM
1 pesanan aku kpd ibu bapa yg ada anak-anak kecil..jika pada usia kanak2 dh tnjuk simptom pendiam,pe ...

Aku faham masalah kau. Aku pun ada gagap jugak sampai buatkan aku malu nak bergaul dgn orang. Tapi ada kawan aku cakap kalau nak elakkan gagap, fikir dalam otak perkataan tu. Lepas tu cakap perkataan tu dalam hati. Bila dah confident baru lepas kat mulut. Cara ni mmg lambat skit, tp dah lama2 kau akan ok.

Dulu aku pun stress jugak bila kawan2 ada yg ckp aku ni sombong, kera sumbang dan macam2 lagi. Tapi bila fikir2 blk, knp kwn2 aku yg pandai bergaul ni tak nak bergaul dan bertegur dgn aku. Dah tau ada manusia yg pendiam, jadi mereka patutnya kena mula berbual dulu.

Aku pernah gak cuba jadi orang yg ramah. Tapi ada pulak kawan aku kata jadi diri sendiri. Dia nampak sgt aku mencuba jadi peramah sampai orang lain makin kutuk2 aku.

Ada sesetengah orang pulak, bila aku cuba nak bercerita, dia akan potong ckp aku dan menguasai perbualan. Lepas tu ckp knp aku diam sangat. Stres aku jumpa org2 mcm ni.

Tapi pada pengalaman aku, kawan2 yg jarang tegur kita, yg kadang2 buat tak nampak, bila ada dalam masalah, kita ni lah orang yg di cari untuk cerita masalah. Sebab dorg percaya kita boleh simpan rahsia.

albob90 posted on 12-10-2014 08:22 PM
Aku faham masalah kau. Aku pun ada gagap jugak sampai buatkan aku malu nak bergaul dgn orang. Tapi ...

ko pun senasib dgn aku ke albob90?kau keja apa?