CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dewi

kisah 26 tahun lepas terbongkar.. sian mak

acik  D baru balik dari kg semalam.. susulan berubat lagi la nih .. supaya sihat sepenuhnya.

anak yg sulung ada di kg umah mak . Cuti semester ni dia dok ngan nenek dia la.. tlg nenek dia buat kuih tempahan.

masa gi berubat , neneknya  sajer je minta tolong abg ipar tgk kan anak acik .  reason is anak acik yg sulung ni ( baru 22 tahun)  dah ada darah tinggi.  pening tau pikir budak semuda dia ada darah tinggi. Our GP membebel pasal ni macam tak cukup vocab dah. Yes doc  know anak acik ni mmg ada byk masalah kesihatan dr kecik.  we go to the same GP sejak dia baby lagi . but  hypertension at 22?

mmg  instinct nenek nya betul .. anak yg sulung ni pun ada gak kena . mostly di kepala n di kaki dia. Kali ni acik d malas dah nak tgk why n how n who.  lantak pi lah .. kita berubat je lah asal kan anak acik sihat juga.  acik tak nak la muda2 dia dah ada masalah kesihatan dah kena makan ubat darah tinggi.  

acik pun mmg dr muda dulu ada darah tinggi tapi acik ingat sebab acik mengandung  anak sulung . doc pun cakap mmg ada org masa mengandung tetiba ada darah tinggi ... kencing manis ect.  tapi lepas bersalin  they go back to normal . But in my case mmg tak back to normal la ..its on an off suka hati dia jer bila nak naik n nak normal .  cuma  kebelakangan ni je la bp naik tak turun2 and doc paksa acik start on the bp medications.

BeeHaa posted on 19-4-2014 02:44 PM
Salam kak d. Semoga bertabah. Kisah kak d ni boleh bikin cite mistik gitu..kurang2 boleh dpt royalti ...

hahahah .. tak de mistik la..

u will be surprise ramai lagi yg ada kisah yg sama  macam acik ni.  3 kali gi berubat  acik dah tgk ramai  org yg lagi teruk lagi dr acik ni kena
dunia dah di penghujung zaman  ... makin ramai org hilang pegangan akidah hilang entah kemana.. perbuatan syirik tu dah jd amalan biasa .

tapi tak semua yg sakit tu buatan org.. ada gak yg kena sebab pergi kat tpt2 yg "keras".  jgn ingat kat hutan je keras .. bandar2 lagi teruk setan berjimba rasanya. . so ada gak yg sakit sbb mcm ni.  

Acik sy pun doakan acik n keluarga cepat sehat hendaknya.....
ade cite lg?
ank acik mcm mne?

acik D, hernia tu ppuan leh kene ea?sory klo soklan ni mcm naif sgt..

pening da baca

anilzasor3323 posted on 24-4-2014 01:23 PM
acik D, hernia tu ppuan leh kene ea?sory klo soklan ni mcm naif sgt..

ya ampun salah taip .. bukan hernia .. hemroid.. . hahahaha ... ada dekat2 la gak bunyik dia kan

Follow Us
vamplave posted on 22-4-2014 03:55 PM
Acik sy pun doakan acik n keluarga cepat sehat hendaknya.....
ade cite lg?
ank acik mcm mne?

tq atas doa nya.. Alhamdullilah .. acik dah semakin sembuh. takleh makan ubat hypertension now sebab makan lagi sakit pala. tak makan bp dah normal . next week  doctor's monthly appointment .. nak minta doc take if off my medications list.

anak acik masih dlm process berubat gak .. sian dia .. dia tak tahan sakit bila berubat tu , sampai nangis2 la . so we have to do slowly.

Pada qt.. sesiapa yg tak percaya benda mistik ni.. x perlula mengeji atau menyindir.. hak masing2 nak percaya tau tak.. kene hormati org lain...

buat TT.. moga tabah.. setiap ujian yg Allah bagi tu.. Allah Maha Tahu yg TT mampu hadapi.. sbb tu TT terima ujian tu.. harap bersabar yer...

cubby_qt posted on 1-5-2014 10:04 PM
Pada qt.. sesiapa yg tak percaya benda mistik ni.. x perlula mengeji atau menyindir.. hak masing2 na ...

tak pe chubby .. acik tak marah kalau org tak paham.. acik sendiri a sceptic abt all this mistik thing before.  Mende macam ni mmg kena alami sendiri baru kita tau rasa macam ne Sakit apa pun mmg doc / hospital yg acik cari.

Tapi acik juga tak pernah menafikan possibility of the mistik world.  but if all else org the medical options fails we do try other options . Alternative medicine, herbs, spiritual.

Alhamdulliah.. batuk acik dah hilang dah .. dah 2 minggu dah de batuk2 lagi. BP also dah turun n almost normal. Now Acik dah leh turun naik tangga tanpa semput. Jalan laju jer . minggu lepas pi company trip ke penang acik siap join telematch. Lari tu ..unsangkarable gak la .. acik leh lari tanpa semput mcm mak nenek .

Recently ada kawan ( ex bf ) lama sms and call . Dia cakap ada sesuatu yg berbeza tentang diri acik sekarang.. dulu bila dia dgr cakap dgn acik dia jd takut . so takut that he got nightmares  . so that kindda explain the on and off relationship we have . bila lama tak jumpa dia teringat n contact pas tu  dah jumpa dia takut.. and lama tak contact balik. He is one of the ex bf yg jatuh sakit masa kawan dgn acik dulu .  acik tak kasi tau dia pasal hal acik berubat pun and all this stuff yet.  I m just glad that i am not a nightmare to him anymore

Persolan aku ada ke perawat Islam yang boleh bagi tau gangguan ni dari pihak mana2? cuba ko refer ustaz yang bertauliah...

aku dah tau jawapan dia, cuma aku nak ko cari sebab bila ko cari keyakinan ko tu lebih lagi....

Berhati2 dengan FITNAH....Ini yang aku mampu ungkapkan...

jemi870 posted on 5-5-2014 01:04 PM
Persolan aku ada ke perawat Islam yang boleh bagi tau gangguan ni dari pihak mana2? cuba ko refer us ...

ustaz tu mainly nyer mmg tak tau just by looking.. tapi mende ni biasa nya kita dpt tahu dr perbualan perawat dgn mahluk yg menduduki dlm bdn pesakit semasa rawatan.. biasa la kan takkan tak pernah tgk .. org kena rasuk mesti  perawat tanya sapa hantar ko , kenapa ko dtg kemari .. ect ect

kalau mende dlm bdn tu tak menjawab.. tak tau la jugak sapa hantar
or it could be mende tu tak bertuan.. jenis yg ko tersepak batu ke masuk hutan tapi mulut celupar n ada mende ikut balik..same way also to know the how n why

ada beza bdn org yg kena gangguan dgn tidak .. certain ayat quran bila di baca pd org yg ada gangguan , diorang rasa sakit. I did.. padahal perawat letak je jari kat alis mata .. tapi rasa macam kena pisau tau. when the pain is too much too bear that is when the other being take over .. and u tak sedar la .

kawan acik .. try gak.. ( di baca kan ayat tu nak detect ada gangguan ker tak ) langsung tak de rasa apa .. relax jer dia .

ada gak yg takut nak di scan. takut kot terbongkar  mende yg "privacy" sebab dah tgk kawan dia bila tak sedar diri cerita macam2..

dewi posted on 5-5-2014 06:03 PM
ustaz tu mainly nyer mmg tak tau just by looking.. tapi mende ni biasa nya kita dpt tahu dr perbua ...

Ok yang mengaku tu si syaitan or jin kafir, so boleh ka percaya kata-kata mereka? maaf cakap, tujuan mereka(syaitan) adalah untuk meyesatkan kita, so berhati-hati...

jemi870 posted on 6-5-2014 09:23 AM
Ok yang mengaku tu si syaitan or jin kafir, so boleh ka percaya kata-kata mereka? maaf cakap, tuju ...

if you put is that way than .. tak payah la percaya cakap org kapir juga .. a lot of kapir here in this country ..

why do you want to complicate matters so much.. ?  do we take the info and retaliate? balas dendam balik? no..
apa pun yg kita discover .. ambil la sebagai pedoman.. cukup la ,we learn from our mistake

Acik pun ambil pedoman dr kisah ni.. i know how sensetif ppl are , esp bini2 org tuh.. selagi boleh acik elakkan kawan dgn laki org
even as platonik relationship .. kalau nak kawan gak biar kawan laki n bini nya sekali..

dewi posted on 6-5-2014 02:45 PM
if you put is that way than .. tak payah la percaya cakap org kapir juga .. a lot of kapir here in ...

ok...semoga Allah melindungi kita...

dewi posted on 15-4-2014 02:08 PM
acik rasa.. semua nye kebetulan kot.. kalau dah tak de jodoh kan..buat cam ne pun jodoh tak sampai.  ...

untung gak..sempat berumah tangga..ada anak compare yg xde jodoh @ kawin xde anak....setiap org ada 'bahagian' masing2..awak still beruntung siap ada 'current boipreng' dlm umur2 camtu..

kadang2..instead asyik menongak ke langit..sekali sekala tgk la tanah di bawah..kita rasa kite suffer..ada org lagi suffer..bila camtu kite x sedih sgt..

apa2 pun akak @ acik still ada harta yg x ternilai..iaitu anak..2 org plak tu..so bersyukur la..

no offence..just my2cent..

berrygurl posted on 18-5-2014 08:56 PM
untung gak..sempat berumah tangga..ada anak compare yg xde jodoh @ kawin xde anak....setiap org ad ...

btl2...semua tu ujian Allah...ade org tu dsbbkan saka sampai skrg x dpt anak..kesian sgt...dah berapa tahun kawen...yg penting kena sentiasa minta pertolongan dr Allah...yg pergi tetap pergi...x perlu diceritakan lagi...ampunkan kesalahan mereka...

sumie posted on 19-5-2014 12:38 PM
btl2...semua tu ujian Allah...ade org tu dsbbkan saka sampai skrg x dpt anak..kesian sgt...dah ber ...

....

Acik..just nk share 1 ayat quran..Surah Al-Baqarah 2:102 Maksudnya..

Mereka (membelakangkan Kitab Allah) dan mengikut ajaran-ajaran sihir yang dibacakan oleh puak-puak Syaitan dalam masa pemerintahan Nabi Sulaiman, padahal Nabi Sulaiman tidak mengamalkan sihir yang menyebabkan kekufuran itu, akan tetapi puak-puak Syaitan itulah yang kafir (dengan amalan sihirnya); kerana merekalah yang mengajarkan manusia ilmu sihir dan apa yang diturunkan kepada dua malaikat: Harut dan Marut, di negeri Babil (Babylon), sedang mereka berdua tidak mengajar seseorang pun melainkan setelah mereka menasihatinya dengan berkata: "Sesungguhnya kami ini hanyalah cubaan (untuk menguji imanmu), oleh itu janganlah engkau menjadi kafir (dengan mempelajarinya)". Dalam pada itu ada juga orang-orang mempelajari dari mereka berdua: ilmu sihir yang boleh menceraikan antara seorang suami dengan isterinya, padahal mereka tidak akan dapat sama sekali memberi mudarat (atau membahayakan) dengan sihir itu seseorang pun melainkan dengan izin Allah. Dan sebenarnya mereka mempelajari perkara yang hanya membahayakan mereka dan tidak memberi manfaat kepada mereka. Dan demi sesungguhnya mereka (kaum Yahudi itu) telahpun mengetahui bahawa sesiapa yang memilih ilmu sihir itu tidaklah lagi mendapat bahagian yang baik di akhirat. Demi sesungguhnya amat buruknya apa yang mereka pilih untuk diri mereka, kalaulah mereka mengetahui.

Semuanya dri Allah.. Bukn dari mereka yg berniat jht tu...

Bila komen tentang sihir & makhluk halus, semua lupa yg segalanya terjadi dgn izin Allah.
Bkn kuat @ hebatnya sihir or perawat tu semua tapi betapa hebatnya kekuasaan Allah
Jd kembali & mohon la pada Allah, insyaallah Dia akan tunjukkan jalan....

Ok...Aku sedang berperang dengan masalah sihir yang menimpa suami aku. Apa yang aku nak share bukan kisah aku tapi nasihat yang aku dapat daripada beberapa perawat. Yang sebenarnya, semua benda terjadi di dunia ni ada sebab dan hanya Allah yang tahu. Malah sihir itu sendiri terjadi dengan izin Allah. Dan mengapa Allah jadikan ia tentulah kerana ada sebabnya.

1. Kifarah 2. Ujian 3. Menaikkan darjat kita di akhirat (misalnya kalau kita sakit dan tak sembuh, walaupun dah berdoa dan berikhtiar, janganlah kita ambil jalan mudah gunakan cara yang tak baik atau putus asa. Kalau kita sabar, Allah ganti kesabaran kita dengan pahala di Akhirat. Tu yang dikatakan menaikkan darjat)

Yang penting, kita dekatkan diri dengan Allah. Dulu aku jarang sentuh Al-Quran, tak pernah solat sunat malam2, sekarang makin dekatkan diri dengan Allah dan cuba jadi lebih baik daripada dulu. Cuma sebagai manusia, perasaan kecewa tu aku belum dapat hilangkan sepenuhnya lagi.

Bila dah kena kat diri sendiri, memang susah nak sabar tu. 2 bulan aku ambil masa untuk muhasabah diri, lepas tu baru pelan-pelan aku bangun balik dan berusaha/berdoa untuk suami aku.

Memang kalau kita tak kena, payah kita nak percaya adanya benda-benda mistik ni. Selama aku hidup, baru pertama kali aku berhadapan dengan benda ni. Ingat senang ke nak terima...Sampai kena marah dengan perawat-perawat ni. Sebab kalau aku tak terima, aku tak kan berusaha la untuk suami aku.

Memang perawat tak akan bagitau sapa, tapi dia akan bagitau punca. Dan semua yang merawat masalah aku ni, memang berpesan walau kuat mana pun sihir tu, yakin la dengan kuasa Allah. Mesti ada sebab punya benda ni jadi.