CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3138|Reply: 6

Antara Badan Berkanun VS Jabatan Kerajaan Persekutuan

Assalammualaikum & Salam Sejahtera...

Mintak pendapat anda... Isteri saya keje gomen W17... Bulan Mac lepas dia ada interview untuk jawatan N27 disebuah badan berkanun (Perbadanan)... Alhamdulillah... Dia berjaya untuk jawatan N27 tu (lapor diri petengah Mei ni)... tapi minggu lepas isteri saya dapat surat daripada SPA untuk jawatan W27 di jabatan yang sama dengan isteri saya bekerja sekarang ni.... Isteri saya dah mula pening nak buat keputusan... dia mintak pendapat saya... sebagai suami... apabila menerima berita ni... ofkos la saya tumpang gembira ... saya dah minta isteri buat sembahyang istihara untuk mohon petunjuk daripada Allah... tapi stakat ni belom ade tanda2 lagi.... Saya nak bagi pendapat antara Badan Berkanaun  VS Jabatan Kerajaan saya pun tak tahu... mohon bantuan tuan /puan yang ada pengalaman bekerja di badan berkanun untuk bagi sedikit pandangan ttg perkara berikut....

1. Permohonan Pertukaran (Senang ke Susah)??
2. Peluang kenaikan pangkat (Senang ke Susah)??
3. Faedah2 lain (Ade ke Tak)??...... spt perubatan (klinik panel) OR Pinjaman (Senang ke nak buat loan)???
Last edited by shahbp on 28-4-2014 11:07 AM

Sama jer..dua2 gomen jgk..benefit lebih kurang sama..cuma politik ofiz jer bebeza..

benefit xsama..

Klu badan berkanun mcm risda..senang la nak transfer sebab ofis 1 malaysia...

klu badan berkanun under state, susah sket la..klu ada kat situ, situ je la selamanya..

benefit...badan berkanun ada klinik panel..klu federal hospital /klinik gov jer la...

kadang2 benefit lain mcm bonus, boleh lebih dari federal...tapi selalunya sama jer..

somi i keje badan berkanun A, then tukar ke badan berkanun B...tapi kena interview macam orang lain jugak,. xde nak boleh transfer as we wish..

sekian...

tak ada beza sangat, asalkan stabil ok je

Thanks di atas info2 yg diberikan...at least sye tau serba cikit ttg badan berkanun ni.. huhu ;)

shahbp posted on 5-5-2014 11:56 AM
Thanks di atas info2 yg diberikan...at least sye tau serba cikit ttg badan berkanun ni.. huhu ;)

Better pegi yg dpt offer dp spa sbb.....klu duk jab berkanun nati hilang kekananan... (servis akan hilang) tp klu spa akan sambung....
klu bab tukar depends gak......

Follow Us
aku nasihatkan silalah pergi ke federal supaya nanti bini anda tidak stress dgn politik ofis di badan berkanun tersebut..nama pun badan berkanun..pusing-pusing situ jgk