CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: penny94

Hati runsing dan tak tenang.

MohdNizamCY replied at 2-3-2017 06:23 PM
Hang sekoq aje tak sedaq bermusuhan terhadap ketetapan Allah SEPANJANG MASA. Pasal apa aku kata la ...

Hang sekoq aje tak sedaq bermusuhan terhadap ketetapan Allah SEPANJANG MASA. Pasal apa aku kata lagu tu?
Pasai hang punya lagu GAYA IBLIS. Tu yg kuar habis "kitab iblis ler" dan kitab "SYOK SENDIRI".
Nama pun lelaki, batu delima merah ada lagi ke? Lelelelele, mcm ler aku tak tahu tahap bongok hang setinggi mana kan? Gheti buat laporan keje tak? Kalau gamak tak gheti tu, gi ler belajar. Ingat aku ni sealiran macam hang ke?

KETETAPAN TUHAN -
jangan hina/maki/remehkan makhlukNYA - hang dok pulun langgar
jangan FITNAH/bohong/adu domba - hang syok sangat buat kat sini
jangan berlagak/sombong/riak - hang bantai semacam je
kita hanyalah makhluk atau hamba - hang dok gi KACAU URUSAN TUHAN  je manjang

jadi camana kata hang ni ijut KETETAPAN TUHAN ni
nak temberang pun kata aku ada delima merah - dah lama tarak dah
ada org minta aku kasi je le bukan nak taksub dgn pelik2
cam hang taksub dgn blinkingnya lampu

puak2 aliran segila mereng gila isim cam hang ni banyak kat negara ni tau
asalkan tarak pengikut2 - takpelah biar mereka dan hang dok angau/mereng/gila sorang2
cuba ada pengikut - nanti hang tau lah sesaknya dok terperuk celah ketiak aku

orangbesi replied at 2-3-2017 06:32 PM
Eh? Dah lupa ke? Hang yg kata "malaikat tu pompuan?"
GENG SETAN aje kuar ayat bongok  ...

Apa kata ikut saranan aku lak fiz. Keje hang aje panggil nama aku, lupa lak aku nak panggil nama hang tu fiz.

Hang punya ilmu TAK MANTAP, dan sememangnya tak der isi nak challenge dgn aku ni SAMPAI BILA2.

So, gi belajar agama, belajar AlQuran sambil tadabbur, minta ampun byk2 sikit, bukan apa, aku ni KECIAN kat hang. Hang aje yg tak kecian diri hang sendiri.

Edited by MohdNizamCY at 2-3-2017 07:09 PM
orangbesi replied at 2-3-2017 06:40 PM
Hang sekoq aje tak sedaq bermusuhan terhadap ketetapan Allah SEPANJANG MASA. Pasal apa aku kata la ...

Aku kan dajjal hafiz oit. Aku dusta mcm mana pun kat dunia, itu keje aku ler. Hati aku ni Allah aje yg tahu.

Ada dosa ke bila aku kata diri aku sememangnya dajjal? Cuba bagi SATU ayat dalam AlQuran ke, hadis2 ke, yg kata bila seseorg mengaku dirinya dajjal, terus BERDOSA?

Yang betul2 berdosa bila kata " Diri tu Tuhan/Allah". Ada aku kata "diri aku ni Tuhan ke, Allah ke?". Tak der kan?

SOALAN : "Ada ke DAJJAL nak mengaku dirinya DAJJAL? Rasanya aku SORANG aje yg berkata benar kerana Dia yg paksa aku ambil perjanjian itu. Ada masaalah nak faham ke? Kurang2 aku BOHONG kat dunia pun, ADA DOSA ke bila Dia tetapkan aku DAJJAL? Berdosa ke aku kalau AKU BOHONG sedangkan Dia paksa aku AMBIL PERJANJIAN SELAKU DAJJAL (SI PENDUSTA)? Soalnya, kalau aku BOHONG, Allah catitnya sebagai DOSA atau PAHALA?

Hang kalau BOHONG, pasti ada dosa. Aku ni kalau BOHONG pun, Allah tak KIRA yang sebenar2nya. Tu hakikatnya. Sebab tu, kalau orang kata "aku pendusta", aku dapatlah pahala tambahan terutama kpd yg jahil. Dan jika kata aku ni "mengaku Tuhan", secara AUTOMATIK, tak der harapan NAK CIUM BAU SYURGA PUN.

Kerana itu, kalau hang nampak mcm aku BERDOSA, hakikatnya BERDOSAKAH aku ni? Jika aku nak dusta apa2 pun, hang fikir Allah nak label aku berdosa sedangkan "aku buat apa yg Dia nak, cuma aku TAK SUKA satu PART aje yg Dia nak aku buat".

Hang punya akal, Allah BELUM SEMPURNAKAN lagi kerana, yg hang nampak hanyalah kehebatan, mengambil peluang dan sebagainya. Hang sendiri mau makhluk, maka kpd makhluk jua Allah kembalikan (menurut undang2Nya)

Jika aku ni isim, cuba hafiz jelaskan, isim yg hafiz faham tu lagu mana?

Isim cakap sorang2 ke? Isim berbicara dgn bunian ke?  

Edited by MohdNizamCY at 2-3-2017 07:24 PM

Hang kena faham, aku ni seorang "endusta" yg mana aku AMBIL PERJANJIAN ITU atas paksaan Allah.

Dulu aku pun tak tau hakikat Dajjal tu. Celah lagi bila Dia suruh ambil, aku ikut aje pasal "diugut ketika itu" Malah perkataan DAJJAL pun aku baru kenal waktu itu jugak ler. Kalau tak sememangnya TAK TAHU PUN.

Bila tiba masanya, Dia jualah yg menjelaskan, tak der berdosa pun aku ni pasal aku ni Dajjal si Pendusta. Aku tipu pi ler byk mana pun, DAH MEMANG TAK BERDOSA, nak cari salah aku COMFIRM bodoh ler SESANGAT. Celah lagi, aku TAK SEMBUNYIKAN dgn berkata "Aku ni alim ke, Imam ke, Wali ke, Mursyid ke", kerana aku TAK DER dalam list tu pun melainkan Dajjal!

Agak2 ler sikit nak mengutuk saya pun. Saya BOHONG, saya DAH ADA PERJANJIAN. Kamu BOHONG, mana ada perjanjian dgn Allah. So, dosa berbohongnya saya, ZERO DOSA. Dan dosa berbohongnya anda, PASTI dikiraNya.

Nampak mcm maksum ke aku ni? Hehehehe  

Edited by MohdNizamCY at 2-3-2017 07:34 PM

Aku cerita lampu blinking, hang kata mcm2 dah. Tak yah nak drag kisah tu hingga pejabat Agama akan kata hang ni BODOH terus hafiz oit.

Ustaz Kazim pernah berbicara mengenai kubur, aku pun ada cerita pasal kubur kpd kawan aku. Takkan blinking yg berlaku dalam kisah benar Ustaz Kazim yg menjelaskan kebenaran "marabbuka," hang nak jadikan alat utk memuaskan SETAN yg ada dalam diri kamu tu wahai Mohd Hafiz. Apa hang fikir lvl hang leh berkata sesuka hati ke?

Jgn kata saya tak kenal dgn siapa saya berbicara. Kamu yg BELUM Dia sempurnakan ilmuNya perlu tahu cara nak berbicara. Berhati2 bila cuba provoke saya kerana akan melibatkan orang yg lain juga.

Follow Us
MohdNizamCY replied at 2-3-2017 06:34 PM
Aku ni kecian kat hang. Bukan apa, aku ni sijil tak der ler degree ke, master ke, phd ke, kurang ...

Aku ni kecian kat hang. Bukan apa, aku ni sijil tak der ler degree ke, master ke, phd ke, kurang2 komputer tu gheti gak lah aku nak guna utk buat keje pejabat - laporan ke, database ke, D/O ke, P/O ke, kertas kerja ke, minit mesyuarat ke, tentatif program ke, later head ke dsb.
Buat keje jgn ikut SETAN, ikut Allah. Biar kita amanah dgn tanggungjawab yg Allah beri dan bukan pula tidak amanah dgn tanggungjawab yg Allah berikan.
Baik mana pun kita (jika rasa2 baik ler), tengok pula apa skill yg Dia ajar.
Ada Dia ajar hang cara nak buat keje dgn BETUL DAN AMANAH?
Ada Dia ajar hang cara nak bertempur dimedan peperangan?
Ada Dia ajar hang cara menangkis masaalah yg hang sendiri risaukan SETIAP HARI?
Ada ke? Ada ke?
Ilham itu dari Allah. Kalau datang ilham kejahatan, buat keje apa pun TAKKAN BERJAYA. Satu aje leh berjaya iaitu"berjaya menipu"

napa bodoh sangat ni nizam???
dlm sembang agama camna leh masuk sijil/degree/krja pejabat/later head ni??? hang meroyan ke ni
tarak sangkut paut langsung ni

kalau DIA tak didik aku dgn betul
takkan aku jadi pembohong, suka timbul fitnah  dok maki hina org cam hang

kalau DIA tak didik aku, camna aku nak tempur dgn lemah lembut baik SERU MANUSIA KEPADA KEBAIKAN
   bukan jadi mereng merapu cam hang nizam

kalau DIA tak didik aku tangkis masalah, takkan aku leh dgn santai2 je sekeh pala mereng hang

aik!!! takkan ilham dr ALLAH sampai hang jadi kaki pembohong, timbul fitnah, adu domba, bersangka buruk, ayat2 mereng je kat sini

yg dok baca kat sini - taklah bodoh lopong cam hang nizam ooiiiiiiii

MohdNizamCY replied at 2-3-2017 07:21 PM
Hang kena faham, aku ni seorang "endusta" yg mana aku AMBIL PERJANJIAN ITU atas paksaan Allah.
...

Dulu aku pun tak tau hakikat Dajjal tu. Celah lagi bila Dia suruh ambil, aku ikut aje pasal "diugut ketika itu" Malah perkataan DAJJAL pun aku baru kenal waktu itu jugak ler. Kalau tak sememangnya TAK TAHU PUN.

apa dia nizam
ambil perjanjian atas paksaan ALLAH
hang ni gila babi ke nizam
dulu hang gak BACAKAN AYAT2 AKHIR AL BAQARAH: TUHAN TIDAK MEMBEBANKAN MELAINKAN SEMAMPU DIRI

sekarang dah terbalik pulak
atas paksaan ALLAH

hang kena ugut????
tu bukan SIFAT SIFAT ALLAH lah nizam ooiiiiiiiii, ALLAH tak pernah MEMAKSA sikit punnnnnn
hang tu je yg terpeleot songsang habis

nilah cite yg baru didengar manusia sejak AL QURAN DITURUNKAN - ALLAH memaksa dan mengugut
sah, memang benar2 sah
hang gila mereng teruk

MohdNizamCY replied at 2-3-2017 06:48 PM
Aku kan dajjal hafiz oit. Aku dusta mcm mana pun kat dunia, itu keje aku ler. Hati aku ni Allah  ...

Aku kan dajjal hafiz oit. Aku dusta mcm mana pun kat dunia, itu keje aku ler. Hati aku ni Allah aje yg tahu.
Ada dosa ke bila aku kata diri aku sememangnya dajjal? Cuba bagi SATU ayat dalam AlQuran ke, hadis2 ke, yg kata bila seseorg mengaku dirinya dajjal, terus BERDOSA?
Yang betul2 berdosa bila kata " Diri tu Tuhan/Allah". Ada aku kata "diri aku ni Tuhan ke, Allah ke?". Tak der kan?

hang ke dajjal
ujung bulu dot dot dot dajjal pun hang tak dak lagi
dah perasan dajjal dah
dulu hang pemegang title wali 1st dajja l kononnya pun hampeh je

hang kata hang dajjal tu - aku mana tau ada dosa atau pahala
tapi yg dok perasan dajjal tu yg berdosa pasal hang ni baru belajar je cam budak tadika pun ciri2 dajjal dah perasan lebih

dan bertambah dosa bila
kaki mohong kuat kaki timbul fitnah kaki maki hina org tafsir AYAT2ALLAH ikut hantam saja
kaki hasut  sombong takabur

woooiiiii mamat
hang tu manusia lagi daaaaaaaaa
pasal hang masih dok kena makan, minum tidur berak kencing
tak yah perasan laaaaaa

pecah perut aku gelak dgn ketemberangan merapu hang malam ni

MohdNizamCY replied at 2-3-2017 06:48 PM
Aku kan dajjal hafiz oit. Aku dusta mcm mana pun kat dunia, itu keje aku ler. Hati aku ni Allah  ...

SOALAN : "Ada ke DAJJAL nak mengaku dirinya DAJJAL? Rasanya aku SORANG aje yg berkata benar kerana Dia yg paksa aku ambil perjanjian itu. Ada masaalah nak faham ke? Kurang2 aku BOHONG kat dunia pun, ADA DOSA ke bila Dia tetapkan aku DAJJAL? Berdosa ke aku kalau AKU BOHONG sedangkan Dia paksa aku AMBIL PERJANJIAN SELAKU DAJJAL (SI PENDUSTA)? Soalnya, kalau aku BOHONG, Allah catitnya sebagai DOSA atau PAHALA?
Hang kalau BOHONG, pasti ada dosa. Aku ni kalau BOHONG pun, Allah tak KIRA yang sebenar2nya. Tu hakikatnya. Sebab tu, kalau orang kata "aku pendusta", aku dapatlah pahala tambahan terutama kpd yg jahil. Dan jika kata aku ni "mengaku Tuhan", secara AUTOMATIK, tak der harapan NAK CIUM BAU SYURGA PUN.
Kerana itu, kalau hang nampak mcm aku BERDOSA, hakikatnya BERDOSAKAH aku ni?

cubalah kalau hang berani
gi depan masa katib dok baca khutbah tu, hang announce diri hang dajjal
teruk lah hang kena sekeh pala
berani ke ni nizam ooiiiiiii

wooiii mamat yg dok paksa hang tu adalah ibllis mamat oooiiiii
senang sangat hang kena tipu yeeeeee

dan kalau hang teringin sangat nak jadi dajjal tu
aku leh tunjukkan tapi sikit jeeeee - cuba hang cucuh ujung jari hang dgn api lighter
atau cucuh api bawah ketiak hang tu
pasal si pendusta kat dunia tempatnya dalam neraka
hang kenalah belajar2 kena api dunia dulu tauuuuuuuu

orangbesi replied at 4-3-2017 04:22 AM
SOALAN : "Ada ke DAJJAL nak mengaku dirinya DAJJAL? Rasanya aku SORANG aje yg berkata benar kerana ...

160. Jika Allah menolong kamu, maka tak adalah orang yang dapat mengalahkan kamu; jika Allah membiarkan kamu (tidak memberi pertolongan), maka siapakah gerangan yang dapat menolong kamu (selain) dari Allah sesudah itu? Karena itu hendaklah kepada Allah saja orang-orang mukmin bertawakkal. [Tafsir Surah Ali-Imran]

Apacai? Ada problem ke?

orangbesi replied at 4-3-2017 04:15 AM
Aku kan dajjal hafiz oit. Aku dusta mcm mana pun kat dunia, itu keje aku ler. Hati aku ni Allah aj ...

9. (Ingatlah), ketika kamu memohon pertolongan kepada Tuhanmu, lalu diperkenankan-Nya bagimu: "Sesungguhnya Aku akan mendatangkan bala bantuan kepada kamu dengan seribu malaikat yang datang berturut-turut".
10. Dan Allah tidak menjadikannya (mengirim bala bantuan itu), melainkan sebagai kabar gembira dan agar hatimu menjadi tenteram karenanya. Dan kemenangan itu hanyalah dari sisi Allah. Sesungguhnya Allah Maha Perkasa lagi Maha Bijaksana. [Tafsir Surah An-faal]

Ayat nih nak ke saya "praktikal"? Saja nak tanya.

Edited by MohdNizamCY at 4-3-2017 09:15 PM
orangbesi replied at 4-3-2017 04:02 AM
Hang kena faham, aku ni seorang "endusta" yg mana aku AMBIL PERJANJIAN ITU atas paks ...

30. Sesungguhnya orang-orang yang mengatakan: "Tuhan kami ialah Allah" kemudian mereka meneguhkan pendirian mereka, maka malaikat akan turun kepada mereka dengan mengatakan: "Janganlah kamu takut dan janganlah merasa sedih; dan gembirakanlah mereka dengan jannah yang telah dijanjikan Allah kepadamu".
31. Kamilah pelindung-pelindungmu dalam kehidupan dunia dan akhirat; di dalamnya kamu memperoleh apa yang kamu inginkan dan memperoleh (pula) di dalamnya apa yang kamu minta.
32. Sebagai hidangan (bagimu) dari Tuhan Yang Maha Pengampun lagi Maha Penyayang.
33. Siapakah yang lebih baik perkataannya daripada orang yang menyeru kepada Allah, mengerjakan amal yang saleh, dan berkata: "Sesungguhnya aku termasuk orang-orang yang menyerah diri?"
34. Dan tidaklah sama kebaikan dan kejahatan. Tolaklah (kejahatan itu) dengan cara yang lebih baik, maka tiba-tiba orang yang antaramu dan antara dia ada permusuhan seolah-olah telah menjadi teman yang sangat setia.
35. Sifat-sifat yang baik itu tidak dianugerahkan melainkan kepada orang-orang yang sabar dan tidak dianugerahkan melainkan kepada orang-orang yang mempunyai keuntungan yang besar.

[Tafsir Surah Fussilat]

Soalan : Dah praktikal lum? Kalau BELUM, tiap huruf tu dosa aje yg PASTI diadili Allah "sememangnya berasal dari orang yg TAK BAIK" disisi Allah.

Ada ku kisah wahai setan?  

orangbesi replied at 4-3-2017 03:55 AM
Aku ni kecian kat hang. Bukan apa, aku ni sijil tak der ler degree ke, master ke, phd ke, kurang2  ...

Layan babi lagi bagus dari layan kamu. Pasal kamu tak faham pun apa yg saya katakan.

Bubai  

MohdNizamCY replied at 4-3-2017 09:01 PM
160. Jika Allah menolong kamu, maka tak adalah orang yang dapat mengalahkan kamu; jika Allah membi ...

Apacai? Ada problem ke?

aku ke???
aku ok ok jeeeee, happy n ceria

cuma hang tuuuuuuu
kejap taksub dgn si kazim yg blinkkan lampu

kejap pula perasan betoi manjang - org lain semua setan

kejap pula dah kata diri dajjal plak

ni apa dia sebenar akidah hang ni nizam ooiiiiiiii
cam lalang je ni atau sebijik cam tompok2 taik unta
golongan2 yg dok taksub dgn pegangan/amalan/akidah mereka tu - leh gak diterima akal
tapi kalau dok hanyut cam lalang je ni
sama je cam org gila

opsss lupa - org gila mana ada dosa pahala kan
tapi org gila babi cam hang le yg menimbun2 dgn dosa

MohdNizamCY replied at 4-3-2017 09:05 PM
9. (Ingatlah), ketika kamu memohon pertolongan kepada Tuhanmu, lalu diperkenankan-Nya bagimu: "Ses ...

9. (Ingatlah), ketika kamu memohon pertolongan kepada Tuhanmu, lalu diperkenankan-Nya bagimu: "Sesungguhnya Aku akan mendatangkan bala bantuan kepada kamu dengan seribu malaikat yang datang berturut-turut".
10. Dan Allah tidak menjadikannya (mengirim bala bantuan itu), melainkan sebagai kabar gembira dan agar hatimu menjadi tenteram karenanya. Dan kemenangan itu hanyalah dari sisi Allah. Sesungguhnya Allah Maha Perkasa lagi Maha Bijaksana. [Tafsir Surah An-faal]

Ayat nih nak ke saya "praktikal"? Saja nak tanya.

masih ada hati nak ugut aku
dah bertahun dah nizam ooiiiii hang dok perangai buruk camni
aku masih ceria2 happy2 n berjalan atas muka bumi ni

camni lah, senang nak kata.....
kalau hang dok taksub dgn kazim n blinkingnye tu -  baru sama je cam kentut aku
kalau dok maki/hina org lain dgn gelaran setan tu - baru dapat geletek tapak kaki aku je
kalau hang dah jadi dajjal - baru le sama dgn haruman celah ketiak aku ni
oppsss bukan haruman laaaa, tapi bau pengit hamas memengsankan siapa yg terhidu

setakat dok perasan je diri adalah dajjal - mana ada kemenangan nizam ooiiiiii
kena sekeh pala ada leeeee

MohdNizamCY replied at 4-3-2017 09:12 PM
30. Sesungguhnya orang-orang yang mengatakan: "Tuhan kami ialah Allah" kemudian mereka meneguhka ...

30. Sesungguhnya orang-orang yang mengatakan: "Tuhan kami ialah Allah" kemudian mereka meneguhkan pendirian mereka, maka malaikat akan turun kepada mereka dengan mengatakan: "Janganlah kamu takut dan janganlah merasa sedih; dan gembirakanlah mereka dengan jannah yang telah dijanjikan Allah kepadamu".
31. Kamilah pelindung-pelindungmu dalam kehidupan dunia dan akhirat; di dalamnya kamu memperoleh apa yang kamu inginkan dan memperoleh (pula) di dalamnya apa yang kamu minta.
32. Sebagai hidangan (bagimu) dari Tuhan Yang Maha Pengampun lagi Maha Penyayang.
33. Siapakah yang lebih baik perkataannya daripada orang yang menyeru kepada Allah, mengerjakan amal yang saleh, dan berkata: "Sesungguhnya aku termasuk orang-orang yang menyerah diri?"
34. Dan tidaklah sama kebaikan dan kejahatan. Tolaklah (kejahatan itu) dengan cara yang lebih baik, maka tiba-tiba orang yang antaramu dan antara dia ada permusuhan seolah-olah telah menjadi teman yang sangat setia.
35. Sifat-sifat yang baik itu tidak dianugerahkan melainkan kepada orang-orang yang sabar dan tidak dianugerahkan melainkan kepada orang-orang yang mempunyai keuntungan yang besar.                 [Tafsir Surah Fussilat]

Soalan : Dah praktikal lum? Kalau BELUM, tiap huruf tu dosa aje yg PASTI diadili Allah "sememangnya berasal dari orang yg TAK BAIK" disisi Allah.
Ada ku kisah wahai setan?

aik - kan hang kata hang adalah dajjal, dajjal mana tau erti syurga ni
si dajjal cam hang mana ada pelindung maaaaa   lagi kena sekeh pala ada leeeeeee

apa dia??? si dajjal termasuk org yg berserah diri
dah kena hantam bertalu2 dr aku baru le teringat nak insaf ke nizam ooiiiii

gamaknya dah bertahun aku ajak hang pada kebaikan, hang je yg terus mereng merapu
ni kali lagi teruk - dah sanggup plak kata hang adalah dajjal
dulu ok sikit - pasal hang ngaku pemegang title wali 1st dajjal je

oooooo hang perasan hang lah yg sabar plak yeeee
dah kena teruk dr aku - perasan sabar plak
mana dia ciri2 kedajalan hang tu nizam kata dah jadi dajjal
setahu aku dajjal mana le tau erti sabar2 ni
yg dajjal tahu - hantam mereng merapu je

orangbesi replied at 4-3-2017 10:42 PM
30. Sesungguhnya orang-orang yang mengatakan: "Tuhan kami ialah Allah" kemudian mereka meneguhkan  ...

En Mohd Hafidz : ada problem ke?  

Edited by MohdNizamCY at 5-3-2017 05:46 PM
orangbesi replied at 4-3-2017 10:42 PM
30. Sesungguhnya orang-orang yang mengatakan: "Tuhan kami ialah Allah" kemudian mereka meneguhkan  ...

118. Hai orang-orang yang beriman, janganlah kamu ambil menjadi teman kepercayaanmu orang-orang yang, di luar kalanganmu (karena) mereka tidak henti-hentinya (menimbulkan) kemudharatan bagimu. Mereka menyukai apa yang menyusahkan kamu. Telah nyata kebencian dari mulut mereka, dan apa yang disembunyikan oleh hati mereka adalah lebih besar lagi. Sungguh telah Kami terangkan kepadamu ayat-ayat (Kami), jika kamu memahaminya.

119. Beginilah kamu, kamu menyukai mereka, padahal mereka tidak menyukai kamu, dan kamu beriman kepada kitab-kitab semuanya. Apabila mereka menjumpai kamu, mereka berkata "Kami beriman", dan apabila mereka menyendiri, mereka menggigit ujung jari antaran marah bercampur benci terhadap kamu. Katakanlah (kepada mereka): "Matilah kamu karena kemarahanmu itu". Sesungguhnya Allah mengetahui segala isi hati.

120. Jika kamu memperoleh kebaikan, niscaya mereka bersedih hati, tetapi Jika kamu mendapat bencana, mereka bergembira karenanya. Jika kamu bersabar dan bertakwa, niscaya tipu daya mereka sedikitpun tidak mendatangkan kemudharatan kepadamu. Sesungguhnya Allah mengetahui segala apa yang mereka kerjakan.

(Tafsir Surah Ali-Imraan)

MohdNizamCY replied at 5-3-2017 09:36 AM

kan aku kata hang ni dah gila
jauh sangat nama tu dr nama aku laaaa nizam senget ooiiiiii
apasal TUHAN hang ilhamkan yg tak betul yeeee
kesian betul lah - asyik je hang kena tipu
dan akhirnya - menipu diri sendiri

ayat2 si dajjal dah tarak ke
ni aku tunggu apa pulak lepas ni