CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: penny94

Hati runsing dan tak tenang.

MohdNizamCY replied at 5-3-2017 05:44 PM
118. Hai orang-orang yang beriman, janganlah kamu ambil menjadi teman kepercayaanmu orang-orang  ...

118. Hai orang-orang yang beriman, janganlah kamu ambil menjadi teman kepercayaanmu orang-orang yang, di luar kalanganmu (karena) mereka tidak henti-hentinya (menimbulkan) kemudharatan bagimu. Mereka menyukai apa yang menyusahkan kamu. Telah nyata kebencian dari mulut mereka, dan apa yang disembunyikan oleh hati mereka adalah lebih besar lagi. Sungguh telah Kami terangkan kepadamu ayat-ayat (Kami), jika kamu memahaminya.

119. Beginilah kamu, kamu menyukai mereka, padahal mereka tidak menyukai kamu, dan kamu beriman kepada kitab-kitab semuanya. Apabila mereka menjumpai kamu, mereka berkata "Kami beriman", dan apabila mereka menyendiri, mereka menggigit ujung jari antaran marah bercampur benci terhadap kamu. Katakanlah (kepada mereka): "Matilah kamu karena kemarahanmu itu". Sesungguhnya Allah mengetahui segala isi hati.

120. Jika kamu memperoleh kebaikan, niscaya mereka bersedih hati, tetapi Jika kamu mendapat bencana, mereka bergembira karenanya. Jika kamu bersabar dan bertakwa, niscaya tipu daya mereka sedikitpun tidak mendatangkan kemudharatan kepadamu. Sesungguhnya Allah mengetahui segala apa yang mereka kerjakan.

itu utk org2 beriman kan
utk species gila otak mereng cam hang - camana pulak yeeeee
lagipun hang sendiri kata hang adalah dajjal  dajjal mana masuk golongan beriman kannnnn

utk golongan pendajjal2 cam hang - memang layak le disusahkan
pasal menyusahkan org lain saja species cam hang ni

betul tu - tipu daya golongan pendajjal cam hang - mana leh memudaratkan
bahkan pendajjal2 cam hang - asyik lari terkangkang-kangkang je kat sini
ilmu cam budak hingusan dah perasan hebat/terrer konon

hang ada dapat kebaikan ke
dah insaf dah ke ni???
kalau tak insaf juga, leh le aku henyak2 lagi hang kat sini

Assalamualaikum . Saya baru search kt google then dapat baca yg awak tulis ni . Sebenarnya sy pun hari2 rasa benda yg sma mcm awak semenjak mama sy meninggl bulan lepas . Serius kadang2 apa bnde nk buad msti terpikir apa yg arwah buad . Terus jadi panik jadi takut . Bila citer kt sesape semua kata jangan lemah jngn takut . Tp kita ni yelah banyak percaya artikel2 kt google ni . Banyak yg kata tanda2 tu . Kita nak buad kerja apa pun jadi takut . Nak nak kata mengidam makanan 7 hari sebelum lagi lag dedor nak makan lebih2 . Macam2 baca lah tanda2 ni . Tapi bila baca komen abang2 pkcik2 kt sini rasa sejuk hati . Tak mampu nk cakap apa . Just luahkan sebab nasib kita sma . Haha harap semua kt sini sihat dimurahkan rezeki dan dipanjang usia nya . Amin .

chemanjeaaa_ replied at 28-10-2017 07:27 PM
Assalamualaikum . Saya baru search kt google then dapat baca yg awak tulis ni . Sebenarnya sy pun ha ...

Waalaikumussalam.

Ya betul tu. Memang sama dengan apa yang saya lalui dulu, fikiran selalu tak tenang.  Alhamdulillah sekarang keadaan saya tak ada lah kronik macam bila saya post thread ni.  Saya dah pun bertudung sekarang, jadi bab tu dah boleh rasa tenang.   Ibadat memang ada slack sana sini, rasa geram dengan diri sendiri tapi saya masih cuba yang terbaik.

Kalau bab makanan tu memang betul haha. Nafsu makan saya boleh tahan kuat, jadi kadang2 bila terasa nak makan something yang pelik pelik, terus kepala ni fikir yang bukan bukan. Tapi alhamdulillah masih bernafas hingga ke hari ni.  Komen komen dari pak cik2, makcik2, abang2 dengan kakak2 yang lain pun banyak sangat mainkan peranan untuk buat saya rasa tenang.

Semoga kita semua panjang umur supaya dapat beribadat dengan secukupnya, juga dimurahkan rezeki.

aidasuhaili replied at 27-2-2017 12:59 PM
Sy skrg ni mengalami benda yg sama...selalu jugak rasa berdebar n risau...dan kadang2 terasa mcm a ...

InsyaAllah tak ada apa apa.  Bila hati semakin tak tenang, lagi kita rasa nak dekatkan diri pada Allah.

biasanya orang2 tua laki2 n pompuan
yg tak tenang, tak leh tidur, asyik nangis je............biasa le
ni yg muda2 lagi dah jadi
mushkil gak

ada tanda2, alamat atau mimpi ke?
pasal nak cuba cari kepastian
samada PETUNJUK HIDAYAH ALLAH
atau gangguan dr yg tak kelihatan di mata
tq

mati itu pasti, semua yang hidup pasti mati...

janganlah difkirkan sangat...
yang penting sekarang fikir bagaimana hendak menjadi seorang yang hidup...
seorang yang mempunyai misi dan visi dalam kehidupan..

seoarang yang berguna kepada masyarakat..
yang mendapat nikmat dan rahmat dari ALLAH..

Hai orang-orang yang beriman, penuhilah seruan Allah dan seruan Rasul apabila Rasul menyeru kamu kepada suatu yang memberi kehidupan kepada kamu , dan ketahuilah bahwa sesungguhnya Allah membatasi antara manusia dan hatinya dan sesungguhnya kepada-Nyalah kamu akan dikumpulkan.  

(سورة الأنفال, Al-Anfaal, Chapter #8, Verse #24)

Follow Us
orangbesi replied at 18-12-2017 02:04 AM
biasanya orang2 tua laki2 n pompuan
yg tak tenang, tak leh tidur, asyik nangis je............biasa  ...

Sampai sekarang, saya masih ada dapat mimpi mimpi yang menakutkan dan buat saya rasa tak tenang. Mimpi mimpi yang berpaksikan kematian. Ada masa tak ada langsung, ada masa mimpi mimpi tu datang terlalu kerap sampai susah nak hidup dengan tenang.  Saya tak pernah pergi untuk rawatan cara Islam sebab tak ada terfikir.  Selama ni saya cuma beranggap yang iman saya sangat kurang dan Allah S.W.T cuma nak berikan peringatan kepada saya.

Kenapa hati rungsing dan tak tenteram? Jawapan mudah sahaja, ianya tanda "hati yang dibolak-balikkan oleh Allah".

Kenapa ianya berlaku? Jawapan mudah sahaja, tidak mungkin di dalam hati ada 2 perkara, yakni "kepunyaan-Nya dan Allah".

Jika setiap hari, kita hanya memikirkan hal2 dunia yg mana asasnya adalah kepunyaan-Nya, maka INGATLAH akan TUAN kepada kepunyaan-Nya itu, yakni Allah!!!

Hati yang berbolak-balik itu, perlu diluruskan terlebih dahulu. Dengan memahamkan hati akan kalimah tauhid "La Ilahaillah" (Tiada kepunyaan-Nya selain Allah "TUHAN kepada sekelian kepunyaan-Nya) di dalam hati. Dan buatlah sesuatu perkara yang BENAR kerana Allah. Dan TINGGALKAN kebatilan yang dilakukan kerana Allah.

Disebalik kebatilan, adanya kekufuran terhadap perintah2 Allah. Luruskan ketaatan, kerana ianya ketaqwaan.

Moga2 bermanfaat.