CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3701|Reply: 5

Kisah 2 - Kisah di Rumah Lame dpn kubur

~Al Fatihah

Now nak cite kisah pada tahun 2001/2002(nnt aku confirmkn ngan adik aku, kol die x dpt) yg terjadi kt jiran aku di rumah no 1..jiran aku ni juga pengasuh adik aku yg perempuan..suami nye yg kami pggl ayah mat merupakan ayah angkat adik aku..adik aku pggl die ayah..kami jiran2 mmg sangat rapat..punyelah sayang dorang ni ngan adik aku, jentik pn die x bg..kalau adik aku mengadu mak aku pukul ke, die akn datang smbil nangis2 mintk jgn marah atau pukul adik aku..bkn takde anak, anak dorang perempuan 2 org da besar2 pn, sorang tggl sekali sorang kt kedah..jd citenye dorang ni sgt2  penyayang and baik hati..

Belakang rumah no 1 ni ade satu pokok ara yg besar..aku & the geng mmg biase sgt main kt sini..begayut pn xde hal..takde pape pn yg seram..org lalu lalang mlm2 pn xde lak kene ganggu or ape2 walaupn kami tau ade yg menunggu di situ, mungkin bkn jin yg jahat kot..
Jadi, ade satu hari ni, ade orang mintk tlg die bwkkn satu tali pinggang ke mahkamah, tapi org yang sepatutnye menerima tali pinggang tu tak dtg utk ambil blk di mahkamah, and die pun simpan..orang yg bagi pn x dtg ambil semula.. beberapa hari kemudian, siang2 buta, anak dorang yg perempuan keluar dgn mak aku g shopping katenyew..tgglah ayah mat ni ngan isteri..tiba2 ayah mat dgr suara anaknye memanggil dr luar rumah "Ayah, tolong!".

Naluri kebapaannye terus die berlari keluar memikirkn anaknye dlm kesusahan kot. Tp bile die keluar tgk takde siapa n apa2..Entah ape yg merasuknye, die rasa sgt marah, die jerit, "jangan kau kacau anak2 aku!"..kemudian die pg ke blkg rumah, and bakar pokok ara tu..terus petang tu die jatuh sakit, badan panas  dan meracau2..sakitnye makin hari makin teruk, dimana kami agak berpunca dr "gangguan"..jiran2 tak henti2 dtg membacakan yasin..setelah seminggu, kami memanggil imam kampung mase tu dtg tlg..sesampai je imam tu di dpn umah, die berhenti, dan perhati keliling rumah..pastu die menggelengkan kepala, "dah terlambat" katenya..die masuk ke rumah, ketika tu ayah mat sudah nazak.. die membaca kan ayat2 Al Quran, dan berbicara secara halus dgn 'benda' tu..baru kami tau, "bende" yg pertama dtg bersama tali pinggang itu yg mula mengganggu dgn memanggil ayah dlm suara anaknye..tali pinggang itu sepatutnye dikirimkn kepada org lain, tp tdk dituntut sesiapa, ayah yg tidah tahu menahu menyimpan tali pinggang itu jd ayah mat yg ter'kena'.. kemudian, tindakan ayah membakar pokok ara yg rupanya selama ini menjadi kediaman dua jin baik umpama mencurah minyak dalam api..jin itu benar2 marah.."dynamic duo"..sesungguhnya, sebaik2 jin itu adalah sejahat2 manusia..imam tu kate, kami da terlambat..ayah mat dah terlalu nazak..and tak lama kemudian ayah pn menghembuskan nafas yang terakhir..hanya dalam masa solid satu minggu~Al Fatihah

Adik pulak sngat terkilan sbb sepanjang ayah mat sakit, abah x bagi pegi sbb takut bende tu ikut adik sbb adik sgt2 attached ngan arwah ayah mat..

Last edited by dita85 on 2-7-2014 11:49 AM

ala tt napa x compile dengan 1st story tu.

ohh takk..yang 1st story tu da abes da lps anak arwah bwk ustaz utk buang bende tu..mmg byk cerita yg org2 ctu kene..tapi yg i cite tu yg jadi dkt i n org2 dkt ngan umah i..nnt i korek2 lg cite dr jiran2 lame psl tragedy tu eyh?hehehe

Kenapa tak merge je...

cerita

sedihnyer.....mane la aruah tau....saje je buat gitu

Follow Us