CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

Adakah JESUS pernah berkahwin?

Sephiroth posted on 29-7-2014 08:40 PM
by orangbesi

Memang reference dari manusia lain. Kamu nak malaikat turun dan bagi kamu reference kah?
Yang mustahak bukan dari mana datangnya reference itu, tetapi adakah orang yg menberikan reference itu mampu menbuktikan kata2nya. Kalau apa yg dikatakan itu ada bukti saintifik yg kukuh, maka ianya harus diterima pakai. Contoh - Bumi mengelilingi Matahari. 500 tahun yg lalu, ianya tak diterima tetapi kini ada bukti saintifik.
                     mana ada AGAMA YANG PALSU!!!!!
Ada banyak. Pergi ke Youtube dan type Modern day cults. Kamu akan nampak pelbagai contoh "agama palsu" yg berjaya menipu banyak orang termasuk mereka2 yg terpelajar dan pandai. Satu contoh - Scientology.

malaikat!............macam2 le kau ni
bukti yang zahir...boleh le diterima
kalau cerita2 tentang yg ghaib macamana? siapa yg nak mempercayainya!!!

oh - itu kau namakan agama palsu
ok.....teringin nak tau apa kat hati mereka2 tuuuuu

by orangbesi

kalau cerita2 tentang yg ghaib macamana? siapa yg nak mempercayainya!!!

Kalau orang bodoh mengalami sesuatu kejadian yg ghaib, dia tidak akan menpercayainya.
Kalau orang pandai mengalaminya, dia akan riuh satu kampung semata2 nak dirinya diangkat sbg manusia ulung.

Tetapi kalau orang yg alim mengalami sesuatu yg ghaib, dia akan tahu akan pesanan di belakang sesuatu kejadian itu dan berdiam diri. Apa yg disampaikan itu mungkin utk dirinya shj dan kalau dia perlu menyampaikannya juga, dia akan mendapat peluang yg baik utk melakukannya dgn cara baik. Percaya atau tidak, itu bukan urusannya.

oh - itu kau namakan agama palsu
ok.....teringin nak tau apa kat hati mereka2 tuuuuu

Ada banyak kes sedemikian - Heaven's Gate (1970an), yg di Jepun dulu yg menbunuh orang dgn gas beracun (lupa nama) dan beberapa lagi sejak 1900s.

Hati pengikut2 agama palsu ini kosong. Mereka cuba mencari sesuatu utk memenuhinya dan sebab itulah, terlalu mudah terperangkap dlm agama2 sesat. Masalah mereka adalah - mereka suka sangat mencari benda2 yg mereka kenali (spt agama seakan Christianity) jadi bila seseorang menpergunakan Christianity sbg basic utk cult dia, pengikut2nya juga mesti terikut2.

kalau Jesus pernah berkahwin,  Bible tak akan sembunyikan fakta itu..

unoryah posted on 1-8-2014 11:23 AM

Do you know what Nicene Creed is?

It is a Creed (or Constitution) by with Roman Christianity (and other schools later) follows. It was created in 325 in a town of the same name in today's Turkey.  So, in another word, IF your Bible did not mentioned whether Jesus married or not, it is because of Nicene Creed and not because it is fact.

Sephiroth posted on 1-8-2014 04:25 PM
Do you know what Nicene Creed is?

It is a Creed (or Constitution) by with Roman Christianity ( ...

maksud awak Nicene Creed tu dah hapuskan catatan Bible bahawa Jesus pernah berkahwin?

Sephiroth posted on 31-7-2014 09:43 PM
by orangbesi

Kalau orang bodoh mengalami sesuatu kejadian yg ghaib, dia tidak akan menpercayainya.
Kalau orang pandai mengalaminya, dia akan riuh satu kampung semata2 nak dirinya diangkat sbg manusia ulung.

.........pandai pun akal ko ni

Tetapi kalau orang yg alim mengalami sesuatu yg ghaib, dia akan tahu akan pesanan di belakang sesuatu kejadian itu dan berdiam diri. Apa yg disampaikan itu mungkin utk dirinya shj dan kalau dia perlu menyampaikannya juga, dia akan mendapat peluang yg baik utk melakukannya dgn cara baik. Percaya atau tidak, itu bukan urusannya.

jadi kau dah SAMPAIKAN keeeeeeeee.........................dgn cara yg baik

Ada banyak kes sedemikian - Heaven's Gate (1970an), yg di Jepun dulu yg menbunuh orang dgn gas beracun (lupa nama) dan beberapa lagi sejak 1900s.
Hati pengikut2 agama palsu ini kosong. Mereka cuba mencari sesuatu utk memenuhinya dan sebab itulah, terlalu mudah terperangkap dlm agama2 sesat. Masalah mereka adalah - mereka suka sangat mencari benda2 yg mereka kenali (spt agama seakan Christianity) jadi bila seseorang menpergunakan Christianity sbg basic utk cult dia, pengikut2nya juga mesti terikut2.

betul le tuuuu
pasal manusia suka pada kesesatan dgn mengikut hawa nafsu
itu yang ada UTUSAN2 untuk mengembalikan manusia ke JALAN KEBENARAN

Follow Us
unoryah posted on 1-8-2014 11:23 AM

sorry aku tak mampu jawab
kasi dia le yg jawab

thanks for sharing a point

by orangbesi

jadi kau dah SAMPAIKAN keeeeeeeee.........................dgn cara yg baik

Aku tak akan menyampai apa2 pun. Kata2 aku bukannya utk generasi ini. Masa dan anak2 murid yg aku akan sampaikan akan tiba di masa depan nanti. Buat masa ini, tugas aku hanyalah menperkuatkan dan menbanyakan ilmu aku shj.

unoryah posted on 1-8-2014 05:39 PM
maksud awak Nicene Creed tu dah hapuskan catatan Bible bahawa Jesus pernah berkahwin?

Bukan hapuskan, tetapi mengeditkan Bible. Bible yg ada kini dieditkan oleh Roman Church dgn disokong oleh Emperor Tiberius pada tahun 325 Masihi.

Bukan shj kemungkinan bahawa Jesus pernah berkahwin tetapi juga dua lagi aspek yg sudah dieditkan kerana ianya tidak sepadan dgn Roman Church iaitu :

1- Kemungkinan bahawa Jesus pernah wujud SEBELUM Jesus dilahirkan sbg manusia - dlm erti kata lain, roh dulu kemudian tubuh badan.
DAN
2 - Kemungkinan akan kelahiran semula sesuatu roh utk kali seterusnya sekiranya manusia tak mampu menbersihkan dosanya sebelum dia sempat menerima Jesus. Dalam ertikata lain - Reincarnation.

Sephiroth posted on 3-8-2014 12:57 PM
Bukan hapuskan, tetapi mengeditkan Bible. Bible yg ada kini dieditkan oleh Roman Church dgn disoko ...

Jesus memang wujud sebelum Dia dilahirkan ke dunia. Itu bkn kemungkinan..

Bible diedit? Dead Sea Scroll adalah bukti bahawa kandungan Bible tidak diedit.

unoryah posted on 1-9-2014 03:06 PM
Jesus memang wujud sebelum Dia dilahirkan ke dunia. Itu bkn kemungkinan..

Kamu tanya paderi gereja mana?

unoryah posted on 1-9-2014 03:09 PM
Bible diedit? Dead Sea Scroll adalah bukti bahawa kandungan Bible tidak diedit.

Read first before making comments :

Source : http://www.centuryone.com/25dssfacts.htm

4. The Scrolls can be divided into two categories—biblical and non-biblical. Fragments of every book of the Hebrew canon (Old Testament) have been discovered except for the book of Esther.

6. Prophecies by Ezekiel, Jeremiah and Daniel not found in the Bible are written in the Scrolls.

8. In the Scrolls are found never before seen psalms attributed to King David and Joshua.

13. The Dead Sea Scrolls were most likely written by the Essenes during the period from about 200 B.C. to 68 C.E./A.D. The Essenes are mentioned by Josephus and in a few other sources, but not in the New testament. The Essenes were a strict Torah observant, Messianic, apocalyptic, baptist, wilderness, new covenant Jewish sect. They were led by a priest they called the "Teacher of Righteousness," who was opposed and possibly killed by the establishment priesthood in Jerusalem.

15. The last words of Joseph, Judah, Levi, Naphtali, and Amram (the father of Moses) are written down in the Scrolls.

18. The scrolls contain previously unknown stories about biblical figures such as Enoch, Abraham, and Noah. The story of Abraham includes an explanation why God asked Abraham to sacrifice his only son Isaac.

22. Although the Qumran community existed during the time of the ministry of Jesus, none of the Scrolls refer to Him, nor do they mention any of His follower's described in the New Testament.

I have highlighted some of the important facts on Dead Sea Scroll. Please refer to Point 13 and Point 22. In Point 22 - they stated that there was NO MENTIONED of Jesus anywhere on the Dead Sea Scroll, but there was a "Teacher of Righteousness" who was killed in Jerusalem. Which means it is possible that Jesus was a fictional name and Christ was a title which was used to refer to this "Teacher" who no one knew about till Dead Sea Scroll was unearthed.

Sephiroth posted on 2-9-2014 10:26 AM
Kamu tanya paderi gereja mana?

sy percaya perkataan paderi yang tidak bertentangan dengan Bible
dalam Bible ada tertulis tentang kewujudan Jesus sebelum kelahiranNya ke dunia ini

Dan saya percaya tak akan ada paderi yg berani berkata2 sedemikian kerana ianya bercanggah dgn Nircene Creed yg diterima oleh para paderi (termasuk Roman Cathotic) yg ada di Malaysia.

Sephiroth posted on 3-8-2014 12:53 PM
by orangbesi

Aku tak akan menyampai apa2 pun. Kata2 aku bukannya utk generasi ini. Masa dan anak2 murid yg aku akan sampaikan akan tiba di masa depan nanti. Buat masa ini, tugas aku hanyalah menperkuatkan dan menbanyakan ilmu aku shj

oooo itu macam ka
ok.....pasal diri sendiri yg tahu
tentang kekuatan diri sendiri

moga selamat n success

Sephiroth posted on 2-9-2014 09:17 PM
Dan saya percaya tak akan ada paderi yg berani berkata2 sedemikian kerana ianya bercanggah dgn Nirce ...

Ajaran kebanyakan paderi memang ada yang bersalahan dengan Bible contohnya babi dihalalkan walaupun Bible menyatakan babi itu haram tapi rasanya semua paderi esp RC  mengajarkan bahawa Jesus wujud jauh sebelum kelahiranNya ke dunia ini.

unoryah posted on 4-9-2014 08:14 AM
Ajaran kebanyakan paderi memang ada yang bersalahan dengan Bible contohnya babi dihalalkan walaupu ...

Kalau begitu, apa gunanya kamu ikuti agama Kristian? Agama sendiri bercelaru, institusi keagamaan dia bercelaru, pengikutnya lagi lah bercelaru macam rojak.

Kamu fikir agama sedemikian mampu menbawa kamu jumpa Tuhan kah?

Sephiroth posted on 4-9-2014 08:48 AM
Kalau begitu, apa gunanya kamu ikuti agama Kristian? Agama sendiri bercelaru, institusi keagamaan  ...
Kalau begitu, apa gunanya kamu ikuti agama Kristian? Agama sendiri bercelaru, institusi keagamaan dia bercelaru, pengikutnya lagi lah bercelaru macam rojak.

Kamu fikir agama sedemikian mampu menbawa kamu jumpa Tuhan kah?

saya bukan RC

agama saya selari dengan apa yang Bible ajarkan dan ya saya tidak makan babi dan makanan lain yang diistyiharkan haram oleh Bible

saya berusaha(dgn pertolongan Tuhan) untuk patuh pada ajaran yang saya yakini benar.  
Tentang jumpa Tuhan atau tidak, itu terpulang pada kasih kurnia dan belas kasihan Tuhan sendiri untuk menilai amal ibadat saya..

Saya tidak dapat mengulas institusi keagamaan yg bercelaru spt yg awak dakwa tapi saya yakin jika semua Kristian mengikut ajaran Bible, tidak akan terjadi percelaruan.

Sejarah Kristian yg muncul dgn banyak mahzab itu sendiri amatlah panjang utk dihuraikan.  Saya yakin dengan kepintaran awak untuk mengetahuinya  tapi memang ianya berkait dengan Nircene Creed yg awak selalu sebut itu

by unoryah

Saya tidak dapat mengulas institusi keagamaan yg bercelaru spt yg awak dakwa tapi saya yakin jika semua Kristian mengikut ajaran Bible, tidak akan terjadi percelaruan.

Kamu tahu tak apa akan berlaku sekiranya semua Christian mengikuti ajaran Bible?

Anak2 perempuan akan dijual, homoseksuals akan dihukum mati, mereka2 yg didapati berzina (banyak dikalangan orang Kristian di Malaysia pun) akan dihukum bunuh juga. Kristian dan Islam akan berperang dan dunia akan kembali ke zaman kegelapan.

Dalam erti kata lain - Kristianity dan Islam akan menbawa dunia ini ke kancah kehancuran lebih teruk dari apa yg ada kini.