CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

Adakah JESUS pernah berkahwin?

by orangbesi

kegelapan itu - ada pada diri sendiri
tak perlu pergi jauh jauh kannnnnnn

Kamu tidak kenal apa itu kegelapan, sebab itu kamu boleh selamba je kata2.

Kegelapan diri mu itu sudah terkunci dan hanya akan keluar bila "condition" dia bersesuaian. Bila akal menjadi buntu dan haiwan dlm diri mu bangun utk menburu. "Dia" dlm diri kamu akan menguasai tubuh mu dan mahukan menjamu selera utk memenuhi nafsu utk wanita (ataupun lelaki), wang dan kuasa.

hehehe..................AKAL
tanpa akal, dok ikut telunjuk je
sama kot cam binatang ternak

Orang yg berakal dan berilmu tak akan bising sangat di dunia ini. Dia akan tenang dan relaks je dlm semua hal. Dia tak akan "overshadow" orang lain dgn ilmu yg dia ada ataupun terlalu angguk menerima teguran dan pandangan dari orang lain.

Hanya manusia yg egoistic serta tak berilmu je berlagak macam tin kosong - bising kuat tetapi tak ada ilmu dan keupayaan utk melakukan sesuatu.

Sephiroth posted on 21-10-2014 01:49 PM
by orangbesi

Kamu tidak kenal apa itu kegelapan, sebab itu kamu boleh selamba je kata2.
Kegelapan diri mu itu sudah terkunci dan hanya akan keluar bila "condition" dia bersesuaian. Bila akal menjadi buntu dan haiwan dlm diri mu bangun utk menburu. "Dia" dlm diri kamu akan menguasai tubuh mu dan mahukan menjamu selera utk memenuhi nafsu utk wanita (ataupun lelaki), wang dan kuasa.

aku ke
aku leh tenyeh2 je kegelapan tuuuuu
walau kadang kadanggggggggg dia tenyeh aku balik
...............biasa leeeeeee, kan aku pun manusia juga lagi

Orang yg berakal dan berilmu tak akan bising sangat di dunia ini. Dia akan tenang dan relaks je dlm semua hal. Dia tak akan "overshadow" orang lain dgn ilmu yg dia ada ataupun terlalu angguk menerima teguran dan pandangan dari orang lain.

ni betul
cuma mereka yg lebih lagi akalnya
akan cuba menyeru manusia kepada KEBENARAN

Hanya manusia yg egoistic serta tak berilmu je berlagak macam tin kosong - bising kuat tetapi tak ada ilmu dan keupayaan utk melakukan sesuatu.

sekeh je pala mereka2 ni
walaupun nanti ko kena sekeh balik

Sephiroth posted on 5-10-2014 11:18 AM
by orangbesi

kalau begiru sukar, bagaimana manusia akan selamat?   

Sephiroth posted on 21-10-2014 01:49 PM
by orangbesi

boleh awak terangkan kegelapan bagaimana yg tidak diketahui itu?                                                                              

by Unorgah

kalau begiru sukar, bagaimana manusia akan selamat?  

Selamat? Perasaan "Selamat" itu hanyalah perasaan bagi mereka2 yg mencari "comfort zone" mereka di mana mereka (sebaik shj tiba di dlm zone tersebut) akan menjadi leka. Jadi, bila kamu menanyakan bagaimana kamu nak selamat, apa yg kamu tanyakan hanyalah "di mana comfort zone aku?"

Sukar utk melakukannya. Setengah benda harus dirasai utk mengenal akan sifatnya. Pertanyaan kamu akan kegelapan tersebut adalah sama spt menanyakan seseorang yg merenung ke dalam sebuah gua yg gelap apa yg ada dlm gua tersebut.

Orang yg melihat itu hanya mampu melihat sedaya matanya memandang dan sekiranya seseorang (yg merenung itu) jenis "lemah semangat", nescaya apa yg dilihat itu adalah permainan ilusi yg dihasilkan dari ketakutan dlm sanubari dia sendiri, dan dia akan terbayang2 makluk halus, haiwan buas ataupun naga yg cuba menelannya. Ketakutan dlm hatinya akan menberikan kegelapan itu pelbagai "bentuk" utk memanifestasikan dirinya.

Ada juga setengah pihak spt Atheist yg menganggap tak ada apa2 dlm gua tersebut dan terus masuk ke dalam dgn sebuah obor, angguk dgn tanggapan bahawa dia dgn obornya (akal mindanya sendiri) mampu mengatasi kegelapan. Bila tibanya suatu masa bila obornya sudah tak ada bahan bakar, ianya akan terpadam dgn sendiri dan pada masa itulah, dia akan menyedari bahawa kegelapan berada di sekelilingnya, menutup setiap deria tubuh badan sehinggakan tangan dia sendiripun dia tak mampu melihat. Pada masa itulah, raksasa yg sebenarnya akan keluar (dari sanubari hatinya sendiri).

Tutup mata mu, bayangkan diri mu berada dlm gua yg gelap gelita dan hadapilah raksasa kamu sendiri. Mungkin kamu akan fahami apa itu kegelapan yg aku katakan.

unoryah posted on 9-11-2014 11:36 AM
boleh awak terangkan kegelapan bagaimana yg tidak diketahui itu?                                   ...

eh kamu ni betul ke
.....berani kamu tanay PERSOALAN camni
ramai yg akan lari dgn jawabnya tauuuu

diringkaskan je.....
BETUL ke apa yg kita berpegang selama ini!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kalau asyik kata diri sendiri yg benar, betul, atas jalan
itulah KEGELAPAN
walaupun dalam TERANG YANG AMAT BENDERANG!!!

Follow Us
by orangbesi

kalau asyik kata diri sendiri yg benar, betul, atas jalan
itulah KEGELAPAN
walaupun dalam TERANG YANG AMAT BENDERANG!!!

Teringat satu senario.

Seseorang diri di tengah padang dan memandang ke atas.
Matahari tepat di atas kepalanya.
Dgn angkuhnya dia mengatakan bahawa dirinya dimandikan oleh cahaya tanpa sebarang cacat cela.
Dia tak sedar bahawa bayangan (kegelapan) dia berada tepat dibawah kakinya.

Begitu juga manusia. Bila melihat diri sendiri sbg manusia yg alim dan sempurna, ianya akan mewujudkan kegelapan dlm hati dlm bentuk keanggukan. Dia akan lupa bahawa dia sepatutnya berkhidmat dan bertakwa kpd Tuhan dan bukannya utk menunjjuk2 kealiman dirinya kpd orang lain. Masa ini lah dia akan lalai, lupa diri dan melakukan kerja2 spt Syaitan semata2 utk keanggukannya. Manusia sedemikian hanya bertuhankan Ego dan Keangguhan diri sendiri.

Akhir kata - tak payah mencari kegelapan di serata tempat. Ianya mengikuti kamu juga sbg bayangan.

Sephiroth posted on 11-11-2014 03:00 PM
by orangbesi

dan semakin terang sinarnya
maka semakin gelap/pekat/kelam bayangannya tu yeeeeee

BERHATI-HATI semua

Sephiroth posted on 10-11-2014 08:54 AM
by Unorgah

terima kasih

tapi awak tak faham pertanyaan saya

harap awak rajin membaca semula kenyataan awak yang menyebabkan timbulnya pertanyaan saya

orangbesi posted on 11-11-2014 01:48 PM

eh kamu ni betul ke

itu pertanyaan tulus ikhlas saya untuk sdra Sephiroth

tapi nampaknya pandangan awak tentang dia memang sukar dinafikan

Back to the question which was asked in this thread.

Source : https://my.news.yahoo.com/marrie ... cies-152524175.html

LONDON (AP) — A researcher who has attracted attention and criticism with his revisionist Biblical theories says he has found new evidence that Jesus was married to Mary Magdalene and that early Christians considered her a deity.

Canadian-Israeli documentary-maker Simcha Jacobovici says an ancient manuscript in the British Library offers a glimpse at an early version of Christianity radically different from the faith practiced today.

"This shows that Mary Magdalene really got ripped off" in mainstream Christian theology, Jacobovici said Wednesday at the launch of "The Lost Gospel," a book co-authored with York University religious studies Professor Barrie Wilson.

In another word, if the Church were not supported by Roman Empire which rebuild its faith into the Christianity we have today, Christians today could have worship not trinity but quadatric - The father, Holy Spirit, Son and Mom.

unoryah posted on 13-11-2014 02:38 PM
itu pertanyaan tulus ikhlas saya untuk sdra Sephiroth

tapi nampaknya pandangan awak tentang  ...

aku pun sama jugak laaaaa
masih belajar
masih mengharapkan YANG BAIK BAIK je DARINYA

walaupun ramai yg masih suka pada kejahatan

Sephiroth posted on 14-11-2014 09:02 AM
Back to the question which was asked in this thread.

Source : https://my.news.yahoo.com/married-j ...

The father, Holy Spirit, Son and Mom.

kamu ni
suka sangat mengusik orang lain
nanti aku ngusik kamu plak tauuuuuuuuu

yes mummy
how are you

orangbesi posted on 15-11-2014 10:22 AM
The father, Holy Spirit, Son and Mom.

kamu ni

Since when I become mummy? Unless you are considering me as a Pharoah (or the Pharoah Queen), then Fine lah.

Tetapi banyak juga buku2 yg mula menpersoalkan akan "divine status" Jesus. Bukan buku2 kini sahaja. Dulu2 pun ada. Kalau tak salah, salah satu buku tersebut digelar Book of Leeds - dipublish pada tahun 1500s (FYI - Buku pertama di Europa dicetak di Venice pada penghujung 1480an bila teknology tersebut dibawa dari India dan China oleh Marco Polo).

Oleh itu, kemungkinan besar Church tak pernah memadamkan kesemua kemungkinan yg wujud mengenai Jesus spt statusnya sbg "anak tuhan". Mungkin ada juga pihak yg wujud pada masa itu (golongan bawah tanah) yg terus menerus mengingati bahawa Jesus merupakan seorang manusia (alim) dan bukannya anak kpd Tuahn

Sephiroth posted on 15-11-2014 12:45 PM
Since when I become mummy? Unless you are considering me as a Pharoah (or the Pharoah Queen), then ...

Since when I become mummy? ..........

coming soon

Tetapi banyak juga buku2 yg mula menpersoalkan akan "divine status" Jesus. Bukan buku2 kini sahaja. Dulu2 pun ada. Kalau tak salah, salah satu buku tersebut digelar Book of Leeds - dipublish pada tahun 1500s (FYI - Buku pertama di Europa dicetak di Venice pada penghujung 1480an bila teknology tersebut dibawa dari India dan China oleh Marco Polo).
Oleh itu, kemungkinan besar Church tak pernah memadamkan kesemua kemungkinan yg wujud mengenai Jesus spt statusnya sbg "anak tuhan". Mungkin ada juga pihak yg wujud pada masa itu (golongan bawah tanah) yg terus menerus mengingati bahawa Jesus merupakan seorang manusia (alim) dan bukannya anak kpd Tuahn

sebab Jesus berkata......WAHAI BAPAKU
bukan bermaksud dia anak tuhan
manusia ramai2 ni, bukannya faham istilah camtu kan
seorang anak tanpa bapak
apa salahnya BERBAPAKKAN TUHAN (khusus utk dia je leeeee)

by orangbesi

apa salahnya BERBAPAKKAN TUHAN (khusus utk dia je leeeee)

Apa salahnya kalau manusia mengaku tuhan bapa mereka? Sekiranya manusia menpercayai bahawa tuhan mencipta mereka, bukankah ianya bermakna tuhan sememangnya bapa kpd mereka? Apa yg salah tentang itu? Mungkin juga dgn konsep sedemikian, manusia akan kurang bergaduh sesama sendiri kerana mereka juga akan menganggap manusia adalah bersaudara.

Yang salah adalah bila seseorang individual mengaku dia je anak tuhan dan orang lain anak haram.

Sephiroth posted on 17-11-2014 01:21 PM
by orangbesi

siapa individu yg ngaku dia anak tuhan dan yg lain tu anak haram?

kalau awak maksudkan Jesus Christ, boleh bagi bukti?

unoryah replied at 14-1-2015 01:33 PM
siapa individu yg ngaku dia anak tuhan dan yg lain tu anak haram?

Bukti apa yg kamu nak?

Bukti akan kewujudan Jesus? Sorry, itu bukan hal aku.
Bukti bahawa Jesus bukannya anak haram? Sememangnya dia itu anak haram kerana ibu dia tak pernah bernikah dgn sah semasa dia mengandung.

Sephiroth posted on 14-1-2015 03:26 PM
Bukti apa yg kamu nak?

Bukti akan kewujudan Jesus? Sorry, itu bukan hal aku.

bukanlah
saya tak perlu bukti utk mengaku kewujudan Jesus Christ

maksud saya ialah cakap awak ni:
Yang salah adalah bila seseorang individual mengaku dia je anak tuhan dan orang lain anak haram.

emm..beraninya awak ckp Jesus Christ anak haram?

tu sama dengan menidakkan kekuasaan Tuhan tau..

unoryah replied at 14-1-2015 03:38 PM
bukanlah
saya tak perlu bukti utk mengaku kewujudan Jesus Christ

Lu bodoh kah?

Kamu ada ke semasa Jesus dilahirkan ataupun semasa dia mengaku dan menbuktikan bahawa dia itu anak tuhan?
Kalau esok lusa ada orang datang kata dia itu Jesus yg dilahirkan semula ataupun anak no. 2 tuhan, kamu buat apa? Tunduk cium kaki dia ke?