CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

Adakah JESUS pernah berkahwin?

by Unoryah

yang saya nampak dari dari tulisan kamu, kamu tidak kenal Jesus Christ sebagaimana yang sepatutnya

Memang aku tak kenal Jesus Christ. Dia itu siapa? Di mana dia dilahirkan? Di mana dia hidup semasa kecil dan remaja? Dgn siapa dia bergaul? Di mana dia tinggal semasa dia meningkat dewasa? Di mana kubur dia sekarang? Dia pernah berkahwin dan berkeluarga ke? Semua persoalan ini kamu mampu jawab ke?

saya tak kenal Shiva kamu sebab itu saya tak komen apa-apa tentangnya apa lagi nak menghina

Tidak ... kamu tak kenal Shiva kerana kamu tak menbaca dan berinteraksi dgn sesiapa di luar agama kamu. Spt apa yg aku katakan, penganut sesuatu agama akan menunjjuk samada agama dia itu betul atau tidak melalui cara hidup mereka.

semoga Holy Spirit menyentuh dan melembutkan hati kamu yang sentiasa menyala-nyala marah itu..

Kerana hati aku sedang menyala dgn kemarahan lah masih ada Keadilan di dunia ini.

unoryah replied at 21-1-2015 08:41 AM
boleh soal lagi sikit tak???
ada ke Jesus Christ yg tak kelihatan pada pandangan manusia sejagat  ...

Jesus Christ boleh kelihatan melalui mata hati dengan pimpinan Roh Kudus
Jesus Christ secara peribadi bukan berada di dunia ini sekarang

benar,  benar   benar

dan ada beza ke Jesus Christ dgn Roh Kudus tu
tanya je ya
tq

BOLEH. Kehidupan seseorang itu adalah bukti akan kepercayaan dirinya.
Mustahil seseorang yg mengamalkan sesuatu kepercayaan yg menyesatkan boleh hidup dgn betul dan mustahil seorang yg mengamalkan sesuatu kepercayaan yg betul boleh menyesatkan diri sendiri (kecuali lah dia itu jenis fanatik ataupun munafik). Malahan, boleh dikatakan bahawa mereka yg fanatik dan munafik pun melakukan sesuatu yg bertentangan dgn ajaran mereka adalah kerana definisi agama mereka sendiri.

mungkin juga
tapi takkan kita boleh berhukum pada diri sendiri sahaja
kalau macam ni, masing2 puak dgn pegangan masing2 akan membenarkan pegangannya sendiri kan.

Tidak, kerana Jesus tak wujud sehinggalah 1,700 yg lalu bila dia direkacipta oleh seorang emperor Roman yg bernama Tiberius bersama sekumpulan paderi gereja.

iye lah - pasal Jesus terkemudian dr Shiva
tapi cuba ko belek BIBLE/INJIL yg ASLI
dan ko cari perbedaan dgn VEDA................kalau2 ada

Tidak. Tugas Shiva sudah ditetapkan dari sebelum kewujudan Alam Semesta dan sehinggalah akhir Alam Semesta ini. Tak ada orang lain yg boleh melakukan tugas tersebut.

sebelum Shiva - atau lebih tepat lagi ajarannya yg bermula sekitar 400 - 5000 tahun dulu
ada nama yg lain lagi tak???

Silap lagi. Di Dunia ini tak ada syarat2 kehidupan yg mengikut umat masing2. Semuanya termaktub dlm hukum karma. Umat2 yg tidak mahu mengikut hukum tersebut dan terus hidup bagai haiwan, mereka akan terpupus juga.

silap lagi yeeeee

Hukum Karma memang jelas.....dr mula hingga ke akhirnya
cuma adaptasi manusia dgn keadaan sekeliling yg membedakan syariat masing2
fikirkanlah ya

by orangbesi

mungkin juga
tapi takkan kita boleh berhukum pada diri sendiri sahaja
kalau macam ni, masing2 puak dgn pegangan masing2 akan membenarkan pegangannya sendiri kan.

Kenapa tak boleh buat demikian?
Kalau ikutkan Hukum Alam, ianya perbuatan yg paling logik sekali.

Setiap kaum akan menpunyai cara hidup dan pegangan sendiri serta budaya, sejarah serta adat istiadat mereka tersendiri yg menjadi identiti masyarakat mereka.

Bukankah ini lebih baik dari semua golongan manusia disatukan menjadi satu kelompok species yg hidup secara sama, pakai pakaian yg sama, makan dan minum benda yg sama, menpunyai tabiat dan cara hidup yg sama. Kalau sesuatu spt itu terjadi, dunia ini akan menjadi satu penjara yg besar.

iye lah - pasal Jesus terkemudian dr Shiva

Siapa dulu dan siapa kemudian BUKAN issue di sini.

Hukum Alam tak boleh diubah - walaupun oleh Tuhan itu sendiri. Judaism sendiri mengaku kenyataan ini dlm konsep "Tzimtzim" di mana Judaism mengatakan bahawa Tuhan mencipta Alam serta Hukum2 yg tertera di dalamnya dan kemudian mengenepikan Dirinya dari campurtangan dlm urusan Alam Semesta. Hukum Alam ini akan diuruskan oleh mereka2 yg dicipta khas olehNya dan oleh itu, siapa datang dulu bukan masalah di sini.

sebelum Shiva - atau lebih tepat lagi ajarannya yg bermula sekitar 400 - 5000 tahun dulu
ada nama yg lain lagi tak???

Siapa kata ajarannya bermula 400 - 5000 tahun shj? Manusia muncul lebih kurang 250,000 tahun lalu dan mereka sudah pun menpunyai kepercayaan kpd Tuhan sejak itu. Nama mungkin berbeza ataupun mungkin tak ada nama juga tetapi yg pastinya Dia berada dgn manusia sejak mereka hidup sbg makluk berakal.

cuma adaptasi manusia dgn keadaan sekeliling yg membedakan syariat masing2

Kalau begitu, apasal setengah pihak - sbg golongan gereja dan orang Islam sibuk menyesatkan kaum lain utk mengikuti cara hidup mereka?

awak tak kenal Jesus Christ tapi masih nak hina DIA

saya tak kenal Shiva sebab tu saya tak mau hina dia

memang saya tak ada niat nak kenal agama yg amalkan kasta

orangbesi replied at 21-1-2015 01:30 PM
Jesus Christ boleh kelihatan melalui mata hati dengan pimpinan Roh Kudus
Jesus Christ secara peri ...

Mereka adalah Peribadi yang berbeza

Follow Us
by unoryah

memang saya tak ada niat nak kenal agama yg amalkan kasta

Apa yg kamu tak berniat adalah mengenal kemungkinan apa yg kamu percayai itu adalah satu penipuan. Kamu sedang menipu diri sendiri.

Biar aku menberikan kamu satu amaran. Kamu mungkin fikir kamu itu beriman dgn menutup hati kamu dari kebenaran. Lantak kamu lah apa yg kamu nak percayai, itu hak kamu. Tetapi apa yg aku nak beri amaran adalah bahaya mengikuti sesuatu agama ataupun kepercayaan yg tidak akan menbawa kamu ke jalan yg sebenarnya.

Agama Kristian (spt Islam) sudah terbukti menbawa penganutnya ke jalan Atheism kerana apa yg kedua2 agama ini buat adalah memaksa seseorang itu utk menpunyai iman buta (blind faith). Kamu beriman kpd sesuatu yg kamu was2, dan ianya akan menbawa kamu ke jalan yg sesat.

Tugas aku hanya menberi amaran. Aku sudah buat.

saya jawab soalan kamu dulu ya dik,

Apa yg aku katakan tidak mengendahkan ayah kamu di sini adalah kamu (orang Kristian) tidak mengikuti sepuluh hukum (Ten Commandment) yg diberikan oleh Si Ayah dgn alasan kamu mengikuti Si Anak. Itu perbuatan BIADAP.

Kristian mana yang tak ikut Ten Commandment? Kristian saya mematuhinya.  Definisi dosa adalah pelanggaran hukum.  Dan di dalam agama kami, hukum yang dimaksudkan adalah Ten Commandment

Itu bermakna misi dia sudah habis - dia sudah MATI. End of the story
misi Jesus Christ sudah digenapkan.  Semua manusia sudah dibebaskan dari dosa oleh kematianNYA.   Tapi wajib bagi penganut Kristian untuk menyampaikan kasihNYA dan kabar tentang Injil itu. Percaya atau tidak tiada paksaan.

Habis itu, dia pergi sibuk mati (kononnya utk aku) itu apasal? Tak cukup mati je, kemudian suruh percaya dia itu anak tuhan dan yg aku akan masuk neraka kalau tidak percayakan dia itu apa hal? Kata mulut tak ada paksaan tetapi agama kamu penuh dgn paksaan secara halus. Cakap tak serupa bikin.

Jesus Christ mati untuk segenap umat manusia.  Bukan untuk kamu saja.  Siapa yang paksa kamu untuk percaya jika kamu pilih untuk tidak mahu percaya?

Hukuman neraka untuk syaitan, siapa yang tidak mahu menerima keselamatan yang ditawarkan, terpaksa terhukum bersama-sama si iblis itu.
Kalau kami tak percaya awak punya Shiva, bukankah kami akan terima hukuman juga? Itu memang konsepnya bukan?

Sephiroth replied at 15-1-2015 08:04 AM
Kamu MESTI menpunyai sesuatu interaksi dgn Tuhan, baru kamu tahu apa yg kamu sembah itu adalah Tuh ...

Memang aku tak kenal Jesus Christ. Dia itu siapa? Di mana dia dilahirkan? Di mana dia hidup semasa kecil dan remaja? Dgn siapa dia bergaul? Di mana dia tinggal semasa dia meningkat dewasa? Di mana kubur dia sekarang? Dia pernah berkahwin dan berkeluarga ke? Semua persoalan ini kamu mampu jawab ke?

Baca Bible.  Awak mesti dapat jawapannya.  Nak jawab di sini, panjang sangat.  Jenuh tangan aku nak menaip.

Apa yg kamu tak berniat adalah mengenal kemungkinan apa yg kamu percayai itu adalah satu penipuan. Kamu sedang menipu diri sendiri.

saya tau apa yang saya percayai dik..cuma jelaskan dulu kenapa dalam kepercayaan kamu mesti ada perbezaan golongan manusia?
Tetapi apa yg aku nak beri amaran adalah bahaya mengikuti sesuatu agama ataupun kepercayaan yg tidak akan menbawa kamu ke jalan yg sebenarnya.

tidak ada agama yang dapat menyelamatkan, hanya iman pada Tuhan dan melalui Jalan Yang Benar sahaja..

Tugas aku hanya menberi amaran. Aku sudah buat.

dik, setakat ini kau hanya mencaci maki Jesus Christ, belum ada amaran lagi yang awak bagi tahu

by Unoryah

Kristian mana yang tak ikut Ten Commandment?

Kristian yg mana yg mengikuti Ten Commandments? Commandment yg mana satu kamu berjaya ikuti dgn betul? Cuba terangkan.

Tapi wajib bagi penganut Kristian untuk menyampaikan kasihNYA dan kabar tentang Injil itu.  

Adakah Jesus kamu menwajibkan kamu menyampaikan message dia?

Hukuman neraka untuk syaitan, siapa yang tidak mahu menerima keselamatan yang ditawarkan, terpaksa terhukum bersama-sama si iblis itu.

Kamu tahu tak apa yg dimaksudkan dgn kata2 yg saya boldkan di atas? Ia adalah UGUTAN. Kamu mengugut hukum neraka semata2 kerana tidak menpercayai kamu dan pusing cerita katanya kononnya tak ada paksaan dlm Christianity. Kamu faham ke apa benda yg keluar dari mulut kamu sendiri?

Kalau kami tak percaya awak punya Shiva, bukankah kami akan terima hukuman juga? Itu memang konsepnya bukan?

Itu bukan Hukum Karma. Hukum Karma tidak menjatuhkan hukuman kpd sesiapa pun semata2 kerana dia tidak percaya ataupun menyelamatkan si pendosa semata2 kerana dia percaya. Hukuman setimpal dosa yg kamu lakukan - tanpa mengira samada kamu theist ataupun atheist.

by Unoryah

Nak jawab di sini, panjang sangat.  Jenuh tangan aku nak menaip.

Kamu mengelarkan diri kamu seorang pengikut agama kah? Nak tulis pasal tuhan kau sendiri pun kamu merungut sakit tangan. Alim sangat lah kamu tu.

...cuma jelaskan dulu kenapa dalam kepercayaan kamu mesti ada perbezaan golongan manusia?

Apa salahnya ada pelbagai golongan manusia dlm sesuatu umat manusia yg mengikut sesuatu agama? Salah ke? Ada apa2 undang2 ataupun peraturan yg mengatakan bahawa manusia mesti satu golongan sahaja? Makan dan minum benda yg sama, pakai pakaian yg sama, cakap bahasa yg sama, menpunyai cara hidup yg sama.

tidak ada agama yang dapat menyelamatkan, hanya iman pada Tuhan dan melalui Jalan Yang Benar sahaja..

Habis itu, kamu mengatakan Jesus kamu menyelamatkan kamu (dari dosa kamu sendiri itu) apasal? Kelentong kah?

... belum ada amaran lagi yang awak bagi tahu

Saya sudah bagi amaran. Amaran itu adalah - Jangan ikuti Si Anak. Kembali kpd Si Ayah dan ajaran asal iaitu Ten Commandments. Full stop.

unoryah replied at 22-1-2015 01:45 PM

aik!!!
kamu masih nampak kepada keperibadian jugak ke???

kalu direnung dalam dalammmmmmmmm
tak de beda sedikit pun kan

Kenapa tak boleh buat demikian?
Kalau ikutkan Hukum Alam, ianya perbuatan yg paling logik sekali.

logik dr segi akal dan dikuasai nafsu?....boleh diterima tak
kan kamu dah sebut HUKUM KARMA

Setiap kaum akan menpunyai cara hidup dan pegangan sendiri serta budaya, sejarah serta adat istiadat mereka tersendiri yg menjadi identiti masyarakat mereka.
Bukankah ini lebih baik dari semua golongan manusia disatukan menjadi satu kelompok species yg hidup secara sama, pakai pakaian yg sama, makan dan minum benda yg sama, menpunyai tabiat dan cara hidup yg sama. Kalau sesuatu spt itu terjadi, dunia ini akan menjadi satu penjara yg besar.

kan ni pun Hukum Karma.....bersesuaian dgn tempat/masa dan suasana
selalunya manusia yg suka melebih lebihkan yg sepatutnya

Siapa dulu dan siapa kemudian BUKAN issue di sini.

kalau bukan issue - maka Hukum Karma sentiasa berjalan

Hukum Alam tak boleh diubah - walaupun oleh Tuhan itu sendiri. Judaism sendiri mengaku kenyataan ini dlm konsep "Tzimtzim" di mana Judaism mengatakan bahawa Tuhan mencipta Alam serta Hukum2 yg tertera di dalamnya dan kemudian mengenepikan Dirinya dari campurtangan dlm urusan Alam Semesta. Hukum Alam ini akan diuruskan oleh mereka2 yg dicipta khas olehNya dan oleh itu, siapa datang dulu bukan masalah di sini.

memang tiada masalah pun
tapi adakah kamu sedia menerima jika contohnya Jesus yg dahulu datang
atau kamu sedia menyebut namanya tu???

Siapa kata ajarannya bermula 400 - 5000 tahun shj? Manusia muncul lebih kurang 250,000 tahun lalu dan mereka sudah pun menpunyai kepercayaan kpd Tuhan sejak itu. Nama mungkin berbeza ataupun mungkin tak ada nama juga tetapi yg pastinya Dia berada dgn manusia sejak mereka hidup sbg makluk berakal.

betul le tu
cuma aku maksudkan ajaran hindu
yg sebelumnya tu, aku pun tak tahu apa mereka PANGGIL TUHAN
saja teringin nak tau apa mereka sebut

Kalau begitu, apasal setengah pihak - sbg golongan gereja dan orang Islam sibuk menyesatkan kaum lain utk mengikuti cara hidup mereka?

kamu jugak yg kata manusia ni semua bersaudara

yg tak faham istilah ini - yg buat huru hara je kan
atau mereka2 yg hanya ikut hawa nafsu
...........yang jenis perasan je manjang

by orangbesi

logik dr segi akal dan dikuasai nafsu?....boleh diterima tak
kan kamu dah sebut HUKUM KARMA

Kamu tahu apa itu perbezaan antara manusia dan haiwan? Haiwan tak mengerti akan hukum alam dan tak mampu mengubah keadaan dirinya. Seekor singa ataupun harimau akan hidup kebuluran selama berminggu sampai ianya dikawal terus oleh nafsu utk makan. Di dalam keadaan sedemikian, ianya akan bunuh dan makan apa2 je di hadepannya - termasuk bayi yg baru dilahirkan. Tak ada belas kasihan ataupun keupayaan utk berfikir kenapa ianya dilahirkan sedemikian.

Kamu fikir dgn mengikuti agama spt Christianity yg menghalalkan SEMUA di dunia ini ataupun agama Islam yg mengharamkan hampir SEMUA di dunia ini - kamu sudah mengubah diri kamu menjadi manusia? Tidak ... kamu (samada Christian ataupun Muslims) masih hidup bagai haiwan - yg bezanya adalah samada kamu itu haiwan yg hidup dikuasai nafsu ataupun haiwan yg hidup mengekang nafsu (spt haiwan2 ternakan). Itu je yg beza.

Memang itunya terus wujud dan berjalan tanpa mengira samada manusia fahaminya ataupun menidakannya. Sama spt Hukum Gravity - adakah kamu fikir sekiranya seseorang itu menidakan hukum gravity maka dia boleh terapung ataupun terbang?

tapi adakah kamu sedia menerima jika contohnya Jesus yg dahulu datang atau kamu sedia menyebut namanya tu???

Kamu pusing2 balik ke soalan yg sama juga. Apa kena mengena dgn nama dan prinsip yg dibawa? Tetapi kamu kamu nak juga tahu - sekiranya Jesus datang sbg Anak Tuhan yg patut kpd 10 Commandment, menyeru orang ramai ke arah Tuhan (shj) serta menyeru ke arah Hukum Karma, maka aku pun akan mengikutinya.

yg sebelumnya tu, aku pun tak tahu apa mereka PANGGIL TUHAN saja teringin nak tau apa mereka sebut

Tuhan mana ada nama tersendiri? Mereka memanggilNya dgn gelaran dlm bahasa ibunda mereka, sama spt kaum Yahudi dan kaum2 lain sebelum kedatangan Jesus ataupun Muhammad.

kamu jugak yg kata manusia ni semua bersaudara
yg tak faham istilah ini - yg buat huru hara je kan
atau mereka2 yg hanya ikut hawa nafsu
...........yang jenis perasan je manjang

Aku tak faham soalan yg kamu tanyakan. kamu nak tanya kenapa manusia itu buat huru hara sedangkan mereka bersaudara ke?

Kamu tahu apa itu perbezaan antara manusia dan haiwan? Haiwan tak mengerti akan hukum alam dan tak mampu mengubah keadaan dirinya.

janganlah bezakan manusia dgn haiwan - nampak jauh sangat jurangnye tu
cuba bezakan diantara manusia.....lagi senangkan

Kamu fikir dgn mengikuti agama spt Christianity yg menghalalkan SEMUA di dunia ini ataupun agama Islam yg mengharamkan hampir SEMUA di dunia ini - kamu sudah mengubah diri kamu menjadi manusia? Tidak ... kamu (samada Christian ataupun Muslims) masih hidup bagai haiwan - yg bezanya adalah samada kamu itu haiwan yg hidup dikuasai nafsu ataupun haiwan yg hidup mengekang nafsu (spt haiwan2 ternakan). Itu je yg beza.

......sama gak cam kamu kot!!!
kecuali menggunakan AKAL dan berbuat yg lebih baik
eh - ko faham ttg NAFSU ke?
cubalah......kalau kamu boleh TENANG n SABAR
Memang itunya terus wujud dan berjalan tanpa mengira samada manusia fahaminya ataupun menidakannya. Sama spt Hukum Gravity - adakah kamu fikir sekiranya seseorang itu menidakan hukum gravity maka dia boleh terapung ataupun terbang?

hukum graviti pun masih lagi hukum alam
dan hukum camni masih bisa diubah
ko tak terasa nak terbang sama ke???

Kamu pusing2 balik ke soalan yg sama juga. Apa kena mengena dgn nama dan prinsip yg dibawa? Tetapi kamu kamu nak juga tahu - sekiranya Jesus datang sbg Anak Tuhan yg patut kpd 10 Commandment, menyeru orang ramai ke arah Tuhan (shj) serta menyeru ke arah Hukum Karma, maka aku pun akan mengikutinya.

laaaaa kamu ni
NAMA apa pun dipanggil utk TUHAN...silakanlah
asalkan prinsip masih kekal......TIADA LAIN SELAIN DIA

Jesus - memang betul, dia panggil BAPAK
salah ke? aku pun ada panggil BAPAK jugak, ko leh le ikut sama yeeee

baru kamu boleh rasa camna Jesus rasa....kalau ko mahu leeee

Tuhan mana ada nama tersendiri? Mereka memanggilNya dgn gelaran dlm bahasa ibunda mereka, sama spt kaum Yahudi dan kaum2 lain sebelum kedatangan Jesus ataupun Muhammad.

iyelah, betullah tu
cuma aku nak tahu apa yg mereka panggil/gelar, tu je
aku seronok dengar nama yg baik-baik ni

Aku tak faham soalan yg kamu tanyakan. kamu nak tanya kenapa manusia itu buat huru hara sedangkan mereka bersaudara ke?

iye le, dah tahu bersaudara, kenapa nak huru hara!!!
sila jawab yeeeee

Sephiroth replied at 6-9-2014 01:31 PM
Itu kata2 orang yg tak tahu institusi agamanya sendiri.

Nicene Creed merupakan "rukun" kpd Roma ...

asas kepercayaan seluruh umat kristian termasuk RC ialah tritungal. bapa anak dan roh kudus .

bapa mencipta manusia lalu bapa lihat manusia telah berdosa, bapa kasihkan manusia lalu bapa menjelma menjadi manusia (anak itu - yesus) untuk tebus balik anaknya itu (manusia) setelah selesai bapa balik ke syurga, tetapi bapa tingalkan sesuatu untuk manusia itu iaitu roh kudus sebagai pebimbing manusia (iman) sehingga hari ini sampai kedatangan bapa (dalam bentuk anak itu -yesus) yang kedua kalinya

bapa(Allah) anak dan roh kudus....adalah entiti yang sama

by putput

bapa mencipta manusia lalu bapa lihat manusia telah berdosa, bapa kasihkan manusia lalu bapa menjelma menjadi manusia (anak itu - yesus) untuk tebus balik anaknya itu (manusia) setelah selesai bapa balik ke syurga, tetapi bapa tingalkan sesuatu untuk manusia itu iaitu roh kudus sebagai pebimbing manusia (iman) sehingga hari ini sampai kedatangan bapa (dalam bentuk anak itu -yesus) yang kedua kalinya

Kamu tahu tak berapa banyak kesalahan dlm satu peranggan di atas?

Bapak kamu mencipta manusia yg boleh berdosa - bukan kah itu bermakna ciptaan bapa kamu itu tidak sempurna namanya? Tuhan jenis apa yg mencipta sesuatu yg tidak sempurna? Sekiranya bapa kamu mencipta sesuatu yg dia sendiri tahu tak sempurna dan akan berdosa, makan ianya bermakna yg menjadi sumber utk manusia buat dosa adalah bapa kamu itu, bukannya Iblis ataupun Syaitan.

Kamu kata bapa kamu kasihan manusia - kalau kasihan sangat, apasal tak bunuh shj semua manusia dan mencipta semula manusia yg lebih sempurna mengantikan yg suka berdosa itu? Menbunuh itu bukannya satu perbuatan yg baru kpd bapa kamu sedangkan dia pernah melakukannya sebelum ini (dgn Bab besar).

Apasal bapa kamu perlu menebus apa2 pun? Dgn siapa dia tebuskan dosa tersebut?
Dia nak datang balik kali kedua itu utk apa?

putput replied at 26-1-2015 09:57 AM
asas kepercayaan seluruh umat kristian termasuk RC ialah tritungal. bapa anak dan roh kudus .  ...

asas kepercayaan seluruh umat kristian termasuk RC ialah tritungal. bapa anak dan roh kudus .

bapa(Allah) anak dan roh kudus....adalah entiti yang sama

benar ke semua percaya kepada asas yg ini???
macam segelintir je yg caya kannnnnnnn

Bapak kamu mencipta manusia yg boleh berdosa - bukan kah itu bermakna ciptaan bapa kamu itu tidak sempurna namanya?

Apasal bapa kamu perlu menebus apa2 pun? Dgn siapa dia tebuskan dosa tersebut?
Dia nak datang balik kali kedua itu utk apa?

napa perlu diturunkan VEDA?
dah sempurna ke manusia semasa tu?

ok pe dia datang balik
ada le dia ingat
kalo tak datang datang, teruk le manusia lagi

by orangbesi

napa perlu diturunkan VEDA?
dah sempurna ke manusia semasa tu?

Memang manusia dulu kala sempurna kalau dibandingkan dgn manusia kini. Mereka hidup dgn harmoni dgn alam semulajadi dan makluk2 ciptaan yg lain dan tidak berperang kerana fahaman mereka spt kini.

Mereka juga tahu akan Hukum Karma yg menguasai seluruh dunia dan alam semesta. Mereka patuhi Hukum tersebut dan hidup dgn bebas tetapi berhati2 supaya mereka tidak terjatuh ke dalam kegelapan.

Veda diturunkan kpd Manusia kerana manusia mula meningkat dgn jumlah penduduk. Manusia yg pada mulannya berpindah randah dan hidup serba sederhana kini mula menetap di pinggir2 sungai. Mereka memerlukan pedoman bagaimana nak hidup spt masyarakat sosial dan Veda itu menjadi pedoman utk tujuan tersebut.

Tidak spt Christianity dimana manusia dilabelkan sbg makluk berdosa yg perlu diselamatkan setiap masa ataupun Islam yg menidakan kehidupan dunia dan hanya suruh pengikutnya berkhayal mengenai satu syurga hentak di mana.