CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

Adakah JESUS pernah berkahwin?

Mereka juga tahu akan Hukum Karma yg menguasai seluruh dunia dan alam semesta. Mereka patuhi Hukum tersebut dan hidup dgn bebas tetapi berhati2 supaya mereka tidak terjatuh ke dalam kegelapan.
Veda diturunkan kpd Manusia kerana manusia mula meningkat dgn jumlah penduduk. Manusia yg pada mulannya berpindah randah dan hidup serba sederhana kini mula menetap di pinggir2 sungai. Mereka memerlukan pedoman bagaimana nak hidup spt masyarakat sosial dan Veda itu menjadi pedoman utk tujuan tersebut.
Tidak spt Christianity dimana manusia dilabelkan sbg makluk berdosa yg perlu diselamatkan setiap masa ataupun Islam yg menidakan kehidupan dunia dan hanya suruh pengikutnya berkhayal mengenai satu syurga hentak di mana.

cuba perhatikan
di sebahagian muka bumi ini
kenapa banyak tempat tamadun dahulukala - ditinggalkan pergi!!!
mana mereka pergi??? mana tamadun yg canggih dahulu tu???

lepas veda turun pun......tamadun yg canggih pupus jugak kan
betul tak???
camtulah manusia wahai sisterku

by Orangbesi

kenapa banyak tempat tamadun dahulukala - ditinggalkan pergi!!!
mana mereka pergi??? mana tamadun yg canggih dahulu tu???

Kamu nak berdebat pasal sejarah dgn saya ke? Layak ke?

Tamadun dulu2 ditinggalkan kerana pelbagai sebab, diantaranya :-

1. Banyak tapak tamadun purba (lebih 15,000 tahun yg lalu) terletak di tepi laut kerana laut menberikan pelbagai kebaikan utk manusia. Akan tetapi kenaikan aras laut secara mendadak menyebabkan tamadun2 ini ditinggalkan. Banyak juga manusia yg mati kerana tsunami dan banjir besar.

2. Kawasan2 spt Middle East yg dulunya menpunyai padang hijah menjadi padang pasir, jadi manusia terpaksa pindah ke tempat yg ada sumber air yg tetap spt pinggir sungai.

3. Sumber alam di kawasan tepi laut memang terhad jadi manusia sememangnya tak boleh menbina lokasi penempatan yg besar ataupun menampung jumlah penduduk yg tinggi.

Jadi kamu cuba cakap di mana satu di antara ketiga2 sebab di atas ini ada kaitan dgn sifat manusia itu sendiri?

lepas veda turun pun......tamadun yg canggih pupus jugak kan

Lu gila kah? Lu dapat ini kenyataan dari mana? India menghasilkan tamadun yg paling UNGGUL yg manusia kini pun tak dapat wujudkan serta menjadi asas kpd tamadun dunia.

Kalau tak ada tamadun purba di India, nenek moyang kebanyakan kaum di Asia, termasuk nenek moyang kamu masih pakai daun pisang sbg pakaian dan lompat dari satu pokok ke pokok yg lain.

1. Banyak tapak tamadun purba (lebih 15,000 tahun yg lalu) terletak di tepi laut kerana laut menberikan pelbagai kebaikan utk manusia. Akan tetapi kenaikan aras laut secara mendadak menyebabkan tamadun2 ini ditinggalkan. Banyak juga manusia yg mati kerana tsunami dan banjir besar.
2. Kawasan2 spt Middle East yg dulunya menpunyai padang hijah menjadi padang pasir, jadi manusia terpaksa pindah ke tempat yg ada sumber air yg tetap spt pinggir sungai.
3. Sumber alam di kawasan tepi laut memang terhad jadi manusia sememangnya tak boleh menbina lokasi penempatan yg besar ataupun menampung jumlah penduduk yg tinggi.
Jadi kamu cuba cakap di mana satu di antara ketiga2 sebab di atas ini ada kaitan dgn sifat manusia itu sendiri?

yg camni aku pun tahu leee
yg aku cukup tak tahu, kenapa tamadun tu hilang
contohnya mana mesin terbang 5000 tahun dulu kat india???
mana dia pembikinan artifek2 yg pelik2 ( banyak kan),
kenapa idealogi/tamadun tu pupus???
   takkan di india pun banjir besar kot!!!

Lu gila kah? Lu dapat ini kenyataan dari mana? India menghasilkan tamadun yg paling UNGGUL yg manusia kini pun tak dapat wujudkan serta menjadi asas kpd tamadun dunia.

tau pun ko, yg aku ni gila

aku pun tahu di india ada tamadun unggul, tapi mana pergi daaaa?????
napa ilang lenyap tanpa berita pun.

Kalau tak ada tamadun purba di India, nenek moyang kebanyakan kaum di Asia, termasuk nenek moyang kamu masih pakai daun pisang sbg pakaian dan lompat dari satu pokok ke pokok yg lain.

sama je kamu pun

KITA SERUPA maaaaaa

by orangbesi

yg camni aku pun tahu leee
yg aku cukup tak tahu, kenapa tamadun tu hilang

Kamu ada baca ke tak tiga sebab utama yg saya berikan akan kenapa tamadun purba sudah hilang kini? Habis itu, kamu tanya balik soalan yg sama apasal?

napa ilang lenyap tanpa berita pun.

Siapa kata tak ada berita? Tu banyak ahli2 kaji sejarah sedang mengali semula bandar2 purba tersebut. Salah satu yg paling purba adalah bandar Mehrgarh yg wujud lebih 9,000 tahun yg lalu. Tamadun Mesir pun hanya 6,000 tahun lamanya serta Babylon dan Mesopotamia hampir 5,000 - 4,000 tahun shj.

sama je kamu pun
KITA SERUPA maaaaaa

Serupa kepala hotak kamu. Pergi belajar balik Sejarah.

Orang2 Melayu dan Nusantara masih lagi hidup secara primitif sekitar 1000 - 1400 tahun Masihi. Kerajaan purba di Malaysia spt Kedah Tua, Langkasuka, Patani serta Johor Purba semuanya dicipta oleh pedagang2 dari China dan India. Mereka ini (yg merupakan nenek moyang kami) menbawa nenek moyang kamu keluar dari hutan, ajaran tata susila dan tertib, adat serta cara2 hidup spt manusia.

Ahli kaji sejarah orang Melayu di Malaysia TAHU akan hakikat ini, sebab itu sejarah modern Malaysia bermula dgn penubuhan Melaka pada tahun 1400an.

Kamu ada baca ke tak tiga sebab utama yg saya berikan akan kenapa tamadun purba sudah hilang kini? Habis itu, kamu tanya balik soalan yg sama apasal?

ada baca maaaa
kat Inca di peru - atas gunung ma
tamadun ilang je kan
kat afghanistan n mesir - pyramid tuuu, mana dia tamadunnya?
kat china plak - siap trjumpa cakera disc.....mana dia tamadun yg ilang tu?
ko ada tak teknologi mesin terbang kat india 5000 taun dulu tu?

Siapa kata tak ada berita? Tu banyak ahli2 kaji sejarah sedang mengali semula bandar2 purba tersebut. Salah satu yg paling purba adalah bandar Mehrgarh yg wujud lebih 9,000 tahun yg lalu. Tamadun Mesir pun hanya 6,000 tahun lamanya serta Babylon dan Mesopotamia hampir 5,000 - 4,000 tahun shj.

tamadun tanpa apa2 yg boleh diteruskan........bagi aku bukan tamadun leeee
hanya sikit je kot

Serupa kepala hotak kamu. Pergi belajar balik Sejarah.
Orang2 Melayu dan Nusantara masih lagi hidup secara primitif sekitar 1000 - 1400 tahun Masihi. Kerajaan purba di Malaysia spt Kedah Tua, Langkasuka, Patani serta Johor Purba semuanya dicipta oleh pedagang2 dari China dan India. Mereka ini (yg merupakan nenek moyang kami) menbawa nenek moyang kamu keluar dari hutan, ajaran tata susila dan tertib, adat serta cara2 hidup spt manusia.
Ahli kaji sejarah orang Melayu di Malaysia TAHU akan hakikat ini, sebab itu sejarah modern Malaysia bermula dgn penubuhan Melaka pada tahun 1400an.

sejarah yg mana satu ni
1000 taun dulu pun mereka di india dah tahu Malacca
dan pusat malacca kat kaki gunung jerai, bukan di melaka kan
malacca dah keluarkan besi utk kegunaan roda kereta kuda kat india kan

perkampungan dekat hutan..............ok pe maaaaa
udara segar, makanan segar, hidup aman ...........bukan cam sekarang maaaa
hanya puak2 yg tak cukup dlm kehidupan mereka yg selalu pergi menyemak tempat org...kan kannn kannnnnn

by orangbesi

ada baca maaaa
kat Inca di peru - atas gunung ma
tamadun ilang je kan

Lah, kamu sedang bercakap pasal pseudo-history rupanya. Pseudo-history itu adala sejarah yg tak ada bukti kukuh akan kewujudannya ATAUPUN ada pihak tertentu sedang menutup bukti akan kewujudan sejarah sebelum 6,000 tahun yg lalu. Orang Barat yg mengikuti kitab Bible menpercayai bahawa dunia ini hanya 6,000 tahun shj dan tamadun yg paling purba adalah tamadun Mesir purba (4,000 tahun). Oleh itu, ada juga yg percayai bahawa ada pihak di Barat yg masih cuba menutupi mata masyarakat dunia dari mengetahui bahawa tamadun manusia adalah lebih tua dari 6,000 tahun.

Banyak juga sejarah manusia yg banyak orang tidak tahu menahu kerana kurang pengetahuan. Sbg contohnya - kamu tahu tak Lautan South Pacific ada tamadun dia tersendiri yg digelar Nan Madol? Laut China Selatan pernah ada tamadun purba yg kini digelar Yonaguni? Ada sebuah tamadun di bumbung dunia (banjaran Himalaya) yg digelar Shamballa? Ataupun tamadun Dwarka dan benua Kumari di lautan Hindi?

sejarah yg mana satu ni
1000 taun dulu pun mereka di india dah tahu Malacca
dan pusat malacca kat kaki gunung jerai, bukan di melaka kan
malacca dah keluarkan besi utk kegunaan roda kereta kuda kat india kan

Malacca mana ada lombong besi? Bijih timah pun hanya muncul pada tahun 1900an dan itu pun kerana orang British yg menjumpainya dan diusahakan oleh orang China. Kalau ikutkan orang Melayu, sampai kiamatpun bijih timah tak akan keluar dari tanah.

hanya puak2 yg tak cukup dlm kehidupan mereka yg selalu pergi menyemak tempat org...kan kannn kannnnnn

Ataupun suatu puak yg ingat mereka sbg manusia boleh tolong beruk2 seakan2 manusia menjadi bertamadun.

Follow Us

And the answer could be :- Dinosaurs.

Then again, maybe the myth of large creatures and sea serpeants found throughout the World could be related to dinosaurs which survived the KT event 65 million years ago. After all, large megabeasts did exists along with Men until the last Ice Age 100,000 years ago.

Have you thought about that OR you just follow what some atheists says in some website like a good drone?

Lah, kamu sedang bercakap pasal pseudo-history rupanya. Pseudo-history itu adala sejarah yg tak ada bukti kukuh akan kewujudannya ATAUPUN ada pihak tertentu sedang menutup bukti akan kewujudan sejarah sebelum 6,000 tahun yg lalu. Orang Barat yg mengikuti kitab Bible menpercayai bahawa dunia ini hanya 6,000 tahun shj dan tamadun yg paling purba adalah tamadun Mesir purba (4,000 tahun). Oleh itu, ada juga yg percayai bahawa ada pihak di Barat yg masih cuba menutupi mata masyarakat dunia dari mengetahui bahawa tamadun manusia adalah lebih tua dari 6,000 tahun.

eh bukan pasal pseudo-history
cam kat india pun dah ada mesin terbang sekitar 5000 tahun dahulu
ada dalam manuskript kannnn

tapi mana lenyapnya sebegitu sahaja????
masa tu dah ada pun Veda kannnnnn

Banyak juga sejarah manusia yg banyak orang tidak tahu menahu kerana kurang pengetahuan. Sbg contohnya - kamu tahu tak Lautan South Pacific ada tamadun dia tersendiri yg digelar Nan Madol? Laut China Selatan pernah ada tamadun purba yg kini digelar Yonaguni? Ada sebuah tamadun di bumbung dunia (banjaran Himalaya) yg digelar Shamballa? Ataupun tamadun Dwarka dan benua Kumari di lautan Hindi?

betul, memang banyak pun
banyak tenggelam kan.......sebabbya???
takkan masa tu baru lepas ice-age?

Malacca mana ada lombong besi? Bijih timah pun hanya muncul pada tahun 1900an dan itu pun kerana orang British yg menjumpainya dan diusahakan oleh orang China. Kalau ikutkan orang Melayu, sampai kiamatpun bijih timah tak akan keluar dari tanah.

tu la kamu ni
terdapat penemuan besi utk roda kereta kuda di kaki gunung jerai tu
bermaksud org2 dulu dah tau ttg besi dan kegunaannya
tapi tamadun ni pun pupus camtu jugak!!!
hehehe
......kalau ko nak tau, org2 dulu tarak melombong maaaa
mereka pakai jin je maaaaa

Ataupun suatu puak yg ingat mereka sbg manusia boleh tolong beruk2 seakan2 manusia menjadi bertamadun.

beruk jugak ke
sekarang kamu saksikan sendiri, apabila manusia bertamadun
siapa yg merosakkan muka bumi ini???
takkan AYAT SEBEGINI TIADA dlm KITAB VEDA kot!!!
coba kamu bacakan.....saya teringin nak dengar

aku mana tahu maaa
coba ko jawab
dgn penerangannya sekali
tq

orangbesi replied at 23-1-2015 06:17 PM
Mereka adalah Peribadi yang berbeza

aik!!!

Mereka Peribadi yang berbeza
bagi saya itu Misteri KeTuhanan

pendapat awak?

unoryah replied at 4-2-2015 11:13 AM

aku manalah tahu
tapi kan
ada beza ke antara kamu dan aku???
ada beza ke dgn sephiroth tu?
ada beza ke dgn Hitler???

orangbesi replied at 4-2-2015 11:22 AM

napa saya rasa awak macam tau je?

awak nilailah sendiri ada beza tak dengan dorg semua
nilaikan sendiri ada persamaan tak dengan Hitler dan beloved Sephiroth?

unoryah replied at 4-2-2015 11:31 AM

nilaikan sendiri ada persamaan tak dengan Hitler dan beloved Sephiroth?

WOOWWW
you mention -beloved Sephiroth

senyum manjang le dia kannn kannn kannnnn

ada beda ke VEDA, TAURAT, BIBLE, AL QURAN .................................

Kristian yg mana yg mengikuti Ten Commandments? Commandment yg mana satu kamu berjaya ikuti dgn betul? Cuba terangkan.

mcmana nak jawab soalan awak ni ya?
adakah awak pasti awak dah kenal semua mahzab Christian?

Adakah Jesus kamu menwajibkan kamu menyampaikan message dia?
sudah semestinya..pls read Matthew 28:19-20

Kamu tahu tak apa yg dimaksudkan dgn kata2 yg saya boldkan di atas? Ia adalah UGUTAN. Kamu mengugut hukum neraka semata2 kerana tidak menpercayai kamu dan pusing cerita katanya kononnya tak ada paksaan dlm Christianity. Kamu faham ke apa benda yg keluar dari mulut kamu sendiri?

kamu pastikah kamu faham akan apa yang saya cakap? tolong baca semula ya? kalau manusia dah nak ikut syaitan adakah dia layak untuk sorga?

Itu bukan Hukum Karma. Hukum Karma tidak menjatuhkan hukuman kpd sesiapa pun semata2 kerana dia tidak percaya ataupun menyelamatkan si pendosa semata2 kerana dia percaya. Hukuman setimpal dosa yg kamu lakukan - tanpa mengira samada kamu theist ataupun atheist

bukankah itu bermaksud harus berbuat baik juga? napa nak mencemuh dengan kepercayaan kami yg berbeza dengan sistem kamu?

Kamu mengelarkan diri kamu seorang pengikut agama kah? Nak tulis pasal tuhan kau sendiri pun kamu merungut sakit tangan. Alim sangat lah kamu tu.

tak alim. cuma tak berbaloi nak tulis. Lagipun awak rajin cari ilmu kan?  Baca je lah..

Habis itu, kamu mengatakan Jesus kamu menyelamatkan kamu (dari dosa kamu sendiri itu) apasal? Kelentong kah?

tak kelentong.  Tu yang benar.  Hanya jika kamu mahu percaya.  DIA telah selamatkan kamu juga..walaupun kamu tak percaya

Saya sudah bagi amaran. Amaran itu adalah - Jangan ikuti Si Anak. Kembali kpd Si Ayah dan ajaran asal iaitu Ten Commandments. Full stop.

terima kasih untuk amaran tu.  Saya memang akan berusaha untuk ikut Ten Commandments. Tapi saya akan tetap ikut Anak itu sebab di dalam DIA ada Jalan Kehidupan.  Saya tak paksa awakpun dik.  Full stop.

orangbesi replied at 4-2-2015 11:35 AM

maaf Mr orangbesi,
saya tau Bible je
tapi rasanya persamaan umum adalah mengajar manusia tentang kebaikan

by Unoryah

mcmana nak jawab soalan awak ni ya?
adakah awak pasti awak dah kenal semua mahzab Christian?

Tuhan kau ada kata ke sesuatu mazhab dibenarkan tidak mengikuti sebarang hukum dlm 10 Commandments?

Setahu aku, kalau seseorang itu mengikuti agama Judaism, mereka MESTI mengikuti ke semua sepuluh Commandment dan kalau orang Christian yg mendakwa mereka mengikuti Jesus (yg meneruskan agama tersebut), bukan kah itu bermakna kamu orang Kristian pun mesti mengikuti kesemua Commandment tersebut?

sudah semestinya..pls read Matthew 28:19-20

Itu bermakna Jesus telah mencipta sebuah agama baru dan mahukan orang2 macam kamu menyampaikannya.

kalau manusia dah nak ikut syaitan adakah dia layak untuk sorga?

Tunjjukan aku rupa Syaitan yg kamu maksudkan itu. Kerana satu2nya Syaitan yg aku lihat adalah manusia bertopengkan haiwan, yg banyak dlm semua agama - terutamanya agama Kristian.

bukankah itu bermaksud harus berbuat baik juga?

Hukum Karma menyuruh manusia MENJADI ORANG BAIK, bukan BERLAGAK MENJADI ORANG BAIK.
Ada beza itu.

Kalau seseorang itu berlagak menjadi orang baik semata2 kerana dia nak showcase dia punya agama ataupun beranggan2 masuk Syurga, itu bukan bermakna dia itu baik kerana dirinya baik. Dia hanya seorang yg berpura2 menjadi baik.

tak alim. cuma tak berbaloi nak tulis.

Memang pun kamu jenis tak alim.

Hanya jika kamu mahu percaya.  DIA telah selamatkan kamu juga..walaupun kamu tak percaya

Dua kenyataan yg bercanggah antara satu sama lain, sama juga spt iman kamu dan hati kamu. Iman kamu tak ada tetapi hati kamu (berego) nak juga kamu mengaku beriman.

Itu bermakna Jesus telah mencipta sebuah agama baru dan mahukan orang2 macam kamu menyampaikannya.

..bukan mencipta tapi utk melengkapkan ajaran Pencipta... bila nabi2 di turungkan sebelum Yesus, ada manusia masih degil dan kembail  pada perkara2 buruk...maka Yesus sebagai Tuhan 'volunteer" sebagai manusia  ke dunia ini  utk menujuk betapa Tuhan sayang dgn manusia dan meminta manusia ke landasan kebenaran..sama macam buku Gita kau..minta penganut  kau ke jalan benar tapi umat kau membuat kerja  bodoh macam sembah dgn 'asurah"(syaitan), yg minum todi, cerut dan lain2...

by snake.8

..bukan mencipta tapi utk melengkapkan ajaran Pencipta...

Melengkapkan kepala hotak kau.

Tak ada apa2 yg wujud dlm Judaism yg dibawa ke Christianity oleh Jesus kamu. Sepuluh Commandment sudah dibuang dgn alasan Jesus bawa satu special - cintai semua orang. Judaism suruh jangan makan babi, minum arak dan tolong sunatkan yg lelaki - Christian tak ada ikut, malahan telan apa2 shj sesuka hati. Judaism kata jangan cemburukan jiran kamu dan cuba kebas harta serta bini orang lain - kamu buat juga.

Kalau mengikut tasfiran manusia, Jesus itu adalah seorang ANAK DERHAKA kpd Ayahnya.

Boleh dikatakan bahawa Christianity itu adalah ANTI Judaism dan Islam itu ANTI Christianity. Ketiga2 agama ini tak ada kaitan dgn satu sama lain tetapi mendakwa mereka berkaitan hanya utk memancing penganut bodoh dari agama lain utk masuk ke agama mereka.