CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ipes2

OBESITY: ask your questions here..

storyboard posted on 9-10-2014 12:58 AM
cuba gantikan UHT milk dengan powder milk.. mungkin trans fat tu tak nampak efek pada u sebab u bu ...

tu r tapi kan.. baru sebulan jer sy amek susu kotak ni sbb gi gym pepagi tak smpt nak breakfast... tapi yg sy perasan badan sy cam naik ada seluar yg sy tak leh pakai... huhu... sedih....

ker sbb sy ada amek fish oil skrg????

cuba banyakkan minum air masak sebab it's good for metabolisme badan..gantikan milk tu dengan susu tepung. letak ajer dalam bekas.. then lepas workout, masukkan air panas + air sejuk.. biar suam sket..
lagi satu, banyyakkan minum air masak. It's good untuk tingkatkan metabolisme badan

storyboard posted on 9-10-2014 09:04 AM
cuba banyakkan minum air masak sebab it's good for metabolisme badan..gantikan milk tu dengan susu t ...

sy mmg banyak minum air masak... tapi yg peliknyer ramai kata kulit sy kering... huhu....

terbaca tentang obesiti melihat tentang semua cerita pasal obes....impian saya nak mejadi sebagai manusia normal nak lakukan apa yang orang kurus buat.....

saya seorang yang mobid obesiti..bukan sekarang tapi dari baby lagi melaluai penceritaan emak dan abah.baru balik checkup blood review tadi dekat klinik kesihatan shah alam...syukur kerana kadar kolestrol dalam darah,kadar gula masih paras biasa sebagai manusia sihat...tekanan darah dan ECG normal...cuma saya baru sahaja di sahkan kena GERD...seksa sangat mungkin ini pertanda nak kena berubah.....dulu pernah turunkan berat badan dari 179kg ke 144kg tapi tak dapat nak maintainkan mental dan tahap keupayaan mental menurun bila tahap penurunan saya flato level....time tue saya mula give up dan kecewa.....dari umur saya baby sampai ke 29 tahun saya rasa mungkin saya perlu berubah....Doktor comel dekat klinik kesihatan shah alam refer saya klinik obesiti di hospital putrajaya.....sekarang latest berat saya 170kg pakai timbang klinik sebab tak tahu mana nak beli timbang digital...alhamdulillah bersyukur tuhan berikan tiada lagi penyakit kronik...rasanya tiba masa untuk berubah banyak kisah2 obesiti saya laluai dan saya lihat....cuma proses obesiti saya tak pasti sebabkan hormon atau lemah metabolisme.

kepada doktor nak tanya macam mana saya nak maintainkan mental saya dan kekuatan saya untuk memburu impian yang saya mahukan sejak dari kecil....sekarang saya dah elakkan kalories tinggi,minuman bergula..cuma senaman tue saya baru nak start balik sebab staminan saya betul2 dah menurun balik...

adakah dengan meminum air yang banyak boleh juga mengakibatkan gemuk air?...dekat malaysia nie ada tak satu institusi atau pusat untuk saya mebuat rawatan obesiti nie?...

jazyboy.. simpati pada u.. i nak jawab soklan pasal minum air mengakibatkan gemuk.. minum banyak air masak adalah salah satu cara untuk gain high metabolisme badan.. orang kita banyak salah anggap yang minum banyak air mengakibatkan perut buncit dan kembung.. no such thing as that..

yang lain2, doc @ipes2 leh tolong jawapkan

storyboard posted on 9-10-2014 03:25 PM
jazyboy.. simpati pada u.. i nak jawab soklan pasal minum air mengakibatkan gemuk.. minum banyak air ...

one more minum air banyak kerap lew ke toilet.... he ...ipes sibuk tue ngan goreng pisang.........

Follow Us
betul tu.. bilik air jadi teman...

zuerakamaruddin posted on 8-10-2014 04:03 PM
klu obesiti, mcm mana saya nak control pemakanan dia?
anak saya cerewet mkn sbnrnya, nasi x berap ...

sorry oncall.. 8pagi ke 8 pagi..balik bukan 8 pagi pon..malah 12tgh hari..balik terus tido..

mmg susah nak jaga makan anak sebab depa tak de disiplin dan activity lagi
dari meetings yg I dah boring dengar ni, kita as parents yg kene control apa yg depa mkn
dan besar dah bleh stop kot nyusu he he..tapi anak I pon nyusu sampai besra panjang

masa kecik ni types of food yg penting; kita kene disiplin kan depa la

I dulu aDa start books utk kids; tolong mommy kat dapo dapat satu star, tolong kemas bedroom 1 star etc..
dpt 5 star bleh eu1...bleh la depa beli coklat
if not kita tak belikan coklat

jazyboy posted on 9-10-2014 03:08 PM
terbaca tentang obesiti melihat tentang semua cerita pasal obes....impian saya nak mejadi sebagai ma ...

JB, obesity semakin ketara di USA, EU, China and India but also now in Asia.
Antara sebabnya ialah calorie transfer sekarang lebih mudah dan cheaper dari nutritional transfer
calorie-rich food is far cheaper than nutritious food (well balanced salad is really expensive)

It is well known and well researched that the best than a person can lose and maintain, interms of weight, is really 10% of stable current weight (while healthy).
this is disappointing.
researchers have followed up people who lost more; after a few years, the excess weight are very often, regained.
sleeve gastrectomy can help lose 20-30%, then a plateau will be reached
rygb (roux-en-y gastric bypass) can help lose 30-40%, then, again, a plateau

people who lost good amount of weight are often photographed and put on brochures; but that achievement is NOW, they are most often (really) no longer like that at 5 years or 10.

so, is this a vain exercise, a vain aim?

no definitely it is not.
a lost of 10% wt reduces systolic BP by 10%; reduces risk for IGT, IFG or DM (diabetes) by almost 30%.. and so many more
most importantly, it overall reduces risk of cancer.. byk sgt cancer yg rates of them to happen is lower if one is leaner

I kena gi buat NCT keter..please reply to this thread to remind me to continue!

eh, tiap kali I reply ada dapat +1.. ni ada former kata credit
kekadang ada EXP la, Popularity la and a few more things..
..apa ni semua?
and ada icon "senior"...taknakkk! nak jadi junior and muda trangtangtang

Dark_Vampire posted on 9-10-2014 05:07 PM
one more minum air banyak kerap lew ke toilet.... he ...ipes sibuk tue ngan goreng pisang......... ...

tak..baru lepas makan Nasik ikan kering cicah budu and tempoyak; now makan kacang goring..alah yg org india selalu jual rumah kerumah dimesia dulu tu
..then berkejar nak buat car NCT

cita-cita saya nak kurus......

ipes2 posted on 10-10-2014 01:38 AM
kekadang ada EXP la, Popularity la a ...

mude ke???? automatic lah tu MR.Ipes... terima kenyataan dengan hati yg terbuka

ipes2 posted on 10-10-2014 01:39 AM
tak..baru lepas makan Nasik ikan kering cicah budu and tempoyak; now makan kacang goring..alah yg  ...

mak aiii satu spital pening  bau tempoyak .....keracunan bau Last edited by Dark_Vampire on 10-10-2014 10:36 AM

Dark_Vampire posted on 10-10-2014 10:29 AM
mude ke???? automatic lah tu MR.Ipes... terima kenyataan dengan hati yg terbuka

saya masih muda di hati

jazyboy posted on 10-10-2014 09:32 AM
cita-cita saya nak kurus......

boleh je..some people got 15% off and manage to maintain..
u boleh je..
insyaAllah

ipes2 posted on 10-10-2014 06:01 PM
boleh je..some people got 15% off and manage to maintain..
u boleh je..
insyaAllah

tue la ipes i mesti ubah....nanti sila berikan tunjuk ajar....

doc dan kawan2 yg lain..ada suggestion senaman yg sesuai utk yg nak lose weight tapi ada slip disc? tq in advance..

slip disc level bape nie? nak lose weight tapi ada slip disc agak susah.. sebab semua pergerakkan bermula dari pinggang... mungkin boleh start ngan kontrol pemakanan dulu.. try to reduce karbohidrat ringkas dan lebihkan karbohidrat kompleks.. dan jauhi trans fat..

ipes2 posted on 10-10-2014 01:38 AM
kekadang ada EXP la, Popularity la a ...

i pun dapat credit macam u gak..  leh redem ngan cash tak?