CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skystrike

[2016] CAPTAIN AMERICA : Civil War (2016)

dah tgk..my review...sape xsuka spoiler jgn baca okek...

-cerita mmg best...action xhenti2..berkisar ttg kematian org2 tersyg masa sesi avengers dll sblm ni...so msyrkt blame theyols menyebabkan kematian tersebut...ada geng nk sign ada yg xnak...tgk la klu nk tahu lebih lanjut...
- 6 vs 6...mmg hebat...walau sblm tgk movie hakak team ironman..tp lpas tgk hakak tukar team cap..ironman ego betul la...nyampahsss...
-xsgka ant man pun ada...spidey tu mmg dah tahu ada...ingtkan abam tobey berlakon...but he is cute..lawak pun lawak...ckp xhenti2..
-masa cap kiss awek tu mmg part lawak...1 panggung gelak..byk la scene lain yg lawak jgk...
-semlm panggung full house...hakak beli 2 hari lpas pun tggl separuh jah seat...
-pegi la tgk mmg xkan kecewa...
-hakak bg 9/10...dan lpas kredit tu jgn keluar..ada lg sket scene lpas tu...

Rate

1

best ye uols.... rasa nak gi tgk esok...

apa kes bod wayg kne bom plak?

kea tengok....DC ke Marvel ke mmg confirm tengok kecuali bebudak yg tak blh tonton macam Deadpool

Aku dah tgk semalam... ini lah review ku

Cerita ni agak serius pada awal nya sehingga lah masuk si Scott Lang aka Ant Man di tengah2 baru lah mood kelakar tu wujud dan bila dah start lang masuk baru lah tony pun ada buat lawak sikit termasuk clint aka hawk eye

Cerita berkisar dendam masa incident in sokovia (Age of Ultron)

The twist in the end tu memang unpredictable dan aku rasa cam sapa aku nak sokong klu aku berada disituasi tu..
yang sorang ni kawan  lama dan yang sorang kawan baru maybe kawan baru tu buat tindakan kurang rational tapi klu aku ditempat dia aku akan ambil tindakan yang sama. (Tak leh nak reveak apa dia takut spoiler

Kemunculan Black Panther agak best jugak sebab the way his fight agak gempak la dan pelakun nya pun boleh tahan

Cuma pada aku movie ni tak nampak macam CA sebab ramai superhero dan rasa ala2 cam sambungan avengers

aku suka cuma sbb tajuk nya Captain America so macam sedikit tersasar la pada aku.. dengan penampilan superhero yang ramai.

All in all 3.5/5 bintang aku tgk kat hall Atmos Dolby memang malatupppp....

best...
i like Wanda..
cantik sangat..
Wanda Coffee.....

Follow Us
baru lepas tgok uoolss

just 4 words

BEST SUPERHEROES MOVIE EVER!!!!

segala galanya best, skrip, jalan cerita, setiap watak ada peranan masing masing
spiderman best!!! damn spiderman!
dan ant man akhirnya jadi giant man
ant man dan spiderman lawak sangat dlm filem ni
semua org ada sebab utk menyebelahi team cap dan team iron man
black panther hebat, cool dan masa last filem, dia berjaya kawal diri dia dari jadi mcm ironman, dia ada karisma
bab pertarungan, gila babi betul laaa, sangat best, aku rasa vision la paling kuat antara semua supoerheroes tu

baru tengok malam tadi.. best gak... ni review citer Civil War seperti yg perang_sivil faham.

Konflik antara Avengers terjadi sbb diorg ni ada bercanggahan  pendapat. Ada yg setuju Avengers ni diawasi PBB dan yg sebaliknya lepas kejadian di Sokovia dulu. Jd Avengers seperti Iron Man, Black Widow, Vision dan War Machine setuju la nak sain perlembagaan Sokovia ni. Tp Captain America, Hawkeye dan Falcon x setuju la sbb akan menyukarkan misi diorg utk buat kerja. Xmau la sentiasa dok kena pantau.

Lebih mengeruhkan keadaan apabila Raja Wakanda, ayah kpd Black Panther ni dibunuh dan satu video footage menunjukkan yg Winter Soldier ni yg membunuh ayah dia. Padahal tu muka pelanduk dua serupa ja yg berniat nak buat Winter Solider tu yg nampak bersalah dan melaga-lagakan Avengers sesama sendiri. Black Panther pun berazam utk membalas dendam utk ayah dia la.

Kemudian, Captain America dpt menjumpai Winter Solider dan dia pun explain la benda sebenar. Dan dia explain jugak ada lebih ramai lg Winter Soldier yg macam dia dekat base lama Hydra. Jd diorg pun berpakatla utk pergi dan musnahkan base tersebut.

Oleh sbb Captain America buat mcm ni, jd dia telah digerlakan sbgai 'wanted person' oleh PBB. Jd Captain America dan Ironman bertindak mengumpul org2 mereka sendiri. Ironman sendiri telah pergi ke rumah Peter Parker di Queensbay dan memujuk dia utk join team Ironman. Captain America lak telah mendapatkn bantuan Antman.

Selepas itu, mereka semua pun berlawan sesama sendiri di airport sbb Ironman and team nak halang Cap America dan Bucky utk merampas jet supaya mereka dpt terbang ke base lama Hydra itu. Fight sangat pertarungan ni sbb masing2 sgt kuat. Semua mmg guna power masing2 habis-habisan la. Tp nampak team Cap America kuat lg la walaupun sorg ja boleh terbang dlm team dia tu. Antman siap boleh membesar jd Ultraman lg dlm fight scene ni. Dan Scarlett Witch mmg tiada tandingan dlm fight ni. Antman dan Scarlett Witch berlawan dan menarik perhatain yg lain supaya Cap America dan Bucky dpt merampas jet di dlm hangar tu. Tp ada pulak Black Widow kt sana utk menghalang tp  tiba2 dia suruh Cap America naik ja jet dan pergi dari sini. Dia siap bg electric shock lg kt Black Panther supaya x dpt nk kejar diorg ni. Iron Man dan War Machine cuba utk mengejar jet ni. Tp Vision lak tersalah aim dan tembakan dia terkena kt arc reactor War Machine. Sut dia pun hilang power lalu terjatuh ke tanah dan lumpuh lepas tu.

Capt America dan Winter Soldier ni pun fly ke base Hydra tu. The rest of Cap America team kena tangkap dan disumbatkan di penjara kt tengah2 laut. Otw Ironman melawat diorg semua dekat penjara tu, barula Ironman tau bahawa Winter Soldier tu x bersalah pun. Dan dia pun terbang ke base lama Hydra tu utk tlg Cap America.

Di sana lak dia terkejut apabila tengok video clip tahun 1991 yg menunjukkan ibu bapa dia dibunuh oleh Winter Soldier tu sendiri. Dia jd berang gila dan nak bunuh balikla Winter Solider tu utk membalas dendam terhadap kematian ibu bapanya. Jd diorg bertiga pun fight la sampai tgn besi Winter Soldier tu putus dan Cap America mematikan arc reactor di sut Ironman. Cap America angkat kwn dia tu dan cepat2 blah dari situ. Black Panther yg follow diorg dari jauh pun tahu perkara sebenar dan instead of membunuh org jahat yg menyamar jd Bucky tu, dia decide utk tangkap dan sumbat dlm penjara ja. Org jahat tu  buat mcm ni sbb dia kehilangan semua family dia sejak kejadian di Sokovia dulu. Dia tau dia x ada power utk fight dgn Avengers ni jd apa yg dia buat adalah melagakan diorg dan melihat diorg membunuh sesama sendiri walapun x ada superhero yg mati dlm movie ni.

Ending dia lak, Cap America send surat kpd Tony Stark dan memohon maaf terhadap kejadian yg berlaku tu. Dia jugak cakap yg dia tetap akan bersama dgn Iron man whenever he needs him. Buckly lak telah setuju utk dibekukan semula demi kebaikan semua org. Dia disembunyikan di sebuah fasiliti rahsia di Wakanda yg dipunyai oleh Black Panter. The end!

aku sorang ja tepuk tangan masa ant man bertukar jadi giant man
peminat komik dan kartun akan paham

buragazz replied at 29-4-2016 03:04 PM
Aku dah tgk semalam... ini lah review ku

ni avengers 2.5
ni memang la filem captain america, sebab ambik dari komik civil war

pewnjahat dlm filem ni org biasa jaa
the power of a common man

Edited by MissNigga at 30-4-2016 01:22 AM

Baru jer lik nonton mobie ni tadi ...

Mmg terbaek ... walaupun series .. part berlawan yang penuh ngan aksi aksi yang menarik ... tapi diselitkan juga dialog dialog lawak untuk mengendurkan ketegangan .... boleh dikatakan perisa .. rempah ratus mobie ni mmg mencukupi ....

Babak-babak menarik ...:

~ Babak Tony first tyme bertemu dengan peter parker @ spidey boy ... part ni mmg kelakar giler ... part dimana tony menyelongkar almari peter parker dan mengeluarkan kastume spidey boy mmg kelakar giler ... dialog pun teramat lawak ... dan spidey boy kit ya amaattttt ... merecik recik hawauuuu

~ Babak Antman ... as usual ... seronok meliat antman berlawan ... sekejap jadi kecik .. part yang dia jadi besau tyme berlawan tu mmg kelakar ya amat. Lagi lagi biler dia berlawan ngan spidey boy yang asik nak bercakap jer  ... molot pot pet pot pettt...... mmg kelakar ya amat ...

~ Part pertempuran  antara team cap vs team iron man kat runaway kapal terbang ... that scene was awesome. Segala skill kuar dan my jaws keep dropping pasai terhibur dan sexcited meliat skill skill mereka berlawan ...

~ Scene cap berkissing ngan sharon ... reaksi clint ngan bucky lawak sangat ...

~ suker meliat skill black panther berlawan .. so skill ful dan ada seni ...

~Tyme cap berlawan ngan ironman ... hati terasa berbelah bahagi ...tak tau nak sokong sapa ... really wish they stop fighting ...

Overall ... mmg terbaek... iols score mobie ni 10/10.....

Baru je lepas tgk tadi..ntahlah..aku rasa macam tak berapa umphh! la..citer ni macam takde idea je & macam episod selingan pun ada..punyalah ramai superhero tp villian sorang tu je..dahla tu takde power pun..hehe! Dahla kumpulkan ramai2 superhero pastu masing2 tunjuk power sorang sket je... Aku cuma terhibur dgn aksi antman je..spiderman (spiderboy?) pun cam kurang sket walaupun lawak gak budak tu..huhu!

Tajuk CA- Civil War tp tak nampak pun mana civil War nye.. Yg adapun sorg tu je civiliannya..jalan citerpun cam kurang .. Adapun twist dekat2 ending tu je ingatkan adalah aksi2 battle ke apa..rupanya buat umpan je..

Pastu scene yg lawan2 antara geng ironman & geng CA cam poyo2 je & dan2 je kosongkan airport utk depa berlawan..

Huhu! Jgn marah ye..maybe sbb aku rasa bosan sket kot tgk filem ni td..tu sbb review dr aku pun tak brp best.. Anak2 akupun tido je tadi..hmm..maybe juga ngantuk sbb mmg dah time tido derang..hehe!

Aku bg 2/5 bintang..

Satu lg..ada dua scene lepas kredit..satu pasal Winter Soldier..satu lg pasal Spiderman...

perang_sivil replied at 29-4-2016 09:27 PM
baru tengok malam tadi.. best gak... ni review citer Civil War seperti yg perang_sivil faham.

Ko ...

Ini bukan review....ini dah jadi penceritaan semula filem ini..penuh dgn spoiler lagi..

just_masa replied at 30-4-2016 04:28 AM
Ini bukan review....ini dah jadi penceritaan semula filem ini..penuh dgn spoiler lagi..

Excited sgt la tu..sampai ingat details jalan citer..hehe!

perang_sivil replied at 29-4-2016 09:27 PM

Ko ...

thanks for review! barulah aku paham sepenuhnya citer ni

best giler.... aku rasa masa cepat sangat berlalu nonton filem ni terutama sekali AIRPORT FIGHTS!!!..  malas nak cerita... korang tengok la sendiri... Nora bagi 10/10.. nak bagi 11/10 boleh?.. bukan exegerate tapi mmg aku tak dek komplen langsung

Sipdeboy kuar br laaa aku gelak2....  Kalau serius muka aku tgk dorang fight tak henti2...

Si bucky yg bunuh howard rupanya..

Komik Civil War pertama siri berakhir dengan Steve Rogers di tembak mati dan Bucky pula jadi Captain America