CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimora

Pengalaman kena buli - jom kongsi

dulu ms sekolah menengah ada geng budak laki
mmg suka sgt buli org..
sembur fire extinguisher kt meja..koyakkan buku, projek utk sekolah kena bakar
program disabotaj, gangguan emosi
tuang minyak cap kapak kt kerusi (panas woo pijar je bila duduk)
semasa grup mereka digantung sekolah..heaven rsnya for 2 weeks
tingkatan 4..ramai antara grup pindah sekolah
FREEDOM!!

after school during reunion..dia n the geng ada dtg
mmg ramai xmo ckp dgn depa
group members bertanya pd salah sorang kawan
"mereka masih marahkan aku ke?"
my answer is defnitely YES

skrg dh maafkan tapi ttp akan ingat..

chaintea posted on 9-11-2014 12:46 PM
mmg suka sgt buli org..
sembur fire extinguisher kt m ...

Betul chaintea..u can forgive but u can never never never forget...suka suki pedajal kan orang kann.. Jadi orang ke dia semua tu chaintea? Harap. Kedudukan ko lebih  tinggi n molia dari malaun tu semua.. Baru puas hati aku haha

adik perempuan aku nyaris dibuli oleh gf kwn aku, masa ni aku form 5 adik form 1.. gara2 adik aku tertengok kwn aku ni, keesokkan
harinya gf dia dtg kelas adik aku, masa ni adik aku tak p sekolah, gf kwn aku ni tinggalkan pesan kat kawan adik aku, suruh adik aku jangan suka2 nak tgk pakwe org..nasib la adik aku tak p sekolah masa ni kalau tak si gf ni nak jumpa lepas abis sekolah aku tak dapat bayang apa nak jadi,cepat2 kwn adik bagitau aku pasal tu..dan2 tu jugak aku sound kwn aku suruh jaga gf dia tu..time sekolah nak bercouple bagai, spm depa pon hancur..puiii

ada pembuli 2/3 org yg datang dari keluarga pecah belah,aku perhatikan pembuli2 di sekolah rendah semua x aman hidupnya, punyai anak2 yg nakal hazab x dengar kata mak bapak, laki bini yg hazab tunggang langgang hidup kais pagi kais petang sampai jual penyapu keropok dari rumah ke rumah(padan muka, x hingin ai beli), ada cikgu pembuli kitaorg apalagi buli balik anak dia.

di sekolah menengah tiada pembuli kerana kita semua boleh memilih kawan yg betul

di peringkat pra u tiada pembuli, kawan2 semua bagus, tetapi lecturer pembuli ada sorang sbb mengajar hanya nak dapat kerja dan duit jah, kerja x ikhlas.

di peringkat u ada yg perasan bagus, perasan betul, zaman itu hanya utk belajar dan dapat degree ja. tiada yg menarik di zaman u.

zaman kerjaya - terdapat golongan suka sub kan kerja diorg kepada org lain. ai akan elak dan tepis aja. terdapat bos bergembira pekerja kerja siang malam tidur di site dan ofis berhari2.

jiran2- kebanyakan jiran2 adalah yg pincang dan penjenayah. selalu berjiran laki bini terpekik2, jiran bawa masuk rumah bf gf, jiran perompak dan penagih, jiran anak2 yg nakal, jiran spesis pprt bodoh yg seperti x pernah pi sekolah

ninja boy posted on 9-11-2014 01:05 PM
ada pembuli 2/3 org yg datang dari keluarga pecah belah,aku perhatikan pembuli2 di sekolah rendah se ...

Betul tu ninja.. Banyak kategori pembuli ni.. Dari dalam umah sendiri sampai la ke tempat keja.. Cadangan aku, kita jauhkan la diri dari golongan ni.. Yg tau nyusahkan hidup orang dn tk penah tefikir utk baiki diri sendiri..

Saya tak pernah kena buli. Kakak2 dan abg2 senior semua layan saya aman2 saja. Alhamdulillah.

Saya pun tak pernah membuli. Cukup kasih syg gitu kekdahnya.

Follow Us
kimora posted on 9-11-2014 12:20 PM
Ya la dewa.. Tapi aku rasa dia org ni malu sendiri kot dengan prangai firaun dia dulu.. Aku mmg pu ...

xpa.. depa pun mukin dah boleh habuan kurang enak dalam kehidupan sejak bertahun berpuluh tahun kita x jumpa depa..

sepuluhsepuluh posted on 9-11-2014 07:07 AM
eh eh eh apesal pelik sgt sekolah kamu tuh

kt belah mn? cebgtau skit

kes macam ni dulu kira normal kat sekolah kroit,
tapi bila adik bongsu masuk sekolah menengah tu, kroit tanya ada sape2 kacau dia ke, dia kata takde, sekolah dah tak de budak jahat, budak nakal je.. sekarang ni cikgu makin alert. Dulu zaman kroit je cikgu buat tak kisah.

in fact: ada sorang cikgu sains kroit dulu, dia pandang kat kitorang sekelas dengan muka menyampah, cakap, "Saya peduli apa kamu lulus ke, kamu fail, kamu nak tunggang-terbalik ke, asalkan gaji saya masuk. Gaji saya naik setiap tahun."

lepas dia fire kitorang, dia tukar kelas, tak nak ajar kelas bodoh katanya. Ni antara punca aku benci cikgu, sebabkan nila setitik, rosak susu sebelanga.

kimora posted on 9-11-2014 12:27 PM
Tragisnya kes ko kroit.. Aku harap ko n adik badik ko dh bebas trauma buli tu semua

honestly and sadly speaking, not yet..

kenarihitam posted on 9-11-2014 12:43 PM
Fuh..truknye budak2 yg buli kroit n ur siblings tuh...aku xdpt bygkn if aku berada kt tmpt kroit ...

kami adik-beradik pernah mintak tukar sekolah dulu, tapi mak abah tak bagi.
Alasan macam biasalah, nanti kena pikir tempat kerja, nak cari rumah, nak cari sekolah, and lastly, handle and face your own problem, jangan lari dari masalah.
Result? Aku membesar, hati jadi mati. Ya, memang kental, tapi heartless and cold in order to survive sekolah yang macam Neraka atas Bumi tu.

Dan aku sangat awkward bila masuk University, di mana budak2 nya sangat behave and matured, takde gaduh tumbuk berdarah..
So this is the actual normal world, lain sungguh dunianya dari tempat kami..

kroit92 posted on 9-11-2014 02:09 PM
kami adik-beradik pernah mintak tukar sekolah dulu, tapi mak abah tak bagi.
Alasan macam biasalah ...

Aku respek la ko n adik beradik ko..wlupun korg ada mslh kt skola..dh cuba minx nk tuka skola tp parents xbg..but korg bjaya jugak hbskn study di skola tu n bjya msuk u..xde plak korg nk ponteng skola ke kan..bagus la cmtu..

chaintea posted on 9-11-2014 12:46 PM
mmg suka sgt buli org..
sembur fire extinguisher kt m ...

Huishhh..brutal nyer geng tuh!!!!

kisah buli pasal i lak, dari segi emosi, name calling semua tu, even kena sepak pun i pernah kena dulu, tarik rambut, kena hentak, semua dah rasa..

tapi itu lah, balik rumah i pendam je dalam hati, tak bgtau family, kalau bgtau family, diorg lak dtg ke sekolah tanya itu ini, so i taknak kecoh2, diam je,....

so effect dari itu, sampai skrg i seorang yg jenis memendam rasa...

kenarihitam posted on 9-11-2014 02:19 PM
Aku respek la ko n adik beradik ko..wlupun korg ada mslh kt skola..dh cuba minx nk tuka skola tp p ...

better hadap muka pembuli tu daripada tak pegi sekolah, kena face parent, tak berani wohh
parent kroit garang. tak berani ponteng..
tapi abang dulu selalu la ponteng, pakai baju sekolah, pegi kelas dia nak jumpa, classmate cakap dia tak datang sekolah. Entah mana dia suruk, tapi kroit faham la kan, dia pun takut nak gi sekolah.

Lagi satu cerita,
kroit masa kecik, patah tangan kanan, sampai sekarang tangan kanan kroit bengkok, as if tulang tu nak tersembul keluar, nampak lain dan pelik sangat. Masa sekolah rendah, budak-budak ni panggil kroit BUDAK CACAT. Menyucuk kalbu seyh nickname tu..
Asal masuk kelas je, budak cacat. Diorang berkumpul keliling kroit, jerit budak cacat, budak cacat.. Sometimes, kroit tengah duduk sorang-sorang, buat kerja sendiri, one of them akan datang dari belakang dan pukul kuat-kuat kat belakang badan kroit, kemudian lari gelak-gelak.. Sakit sangat sampai menangis. Kroit tak melawan langsung, sebab tau, tak guna melawan, nanti diorang datang lagi.

Tak ingat bila, masa umo 10 atau 11 tahun, kroit kena depression, kemurungan teruk. Kroit tak nak pegi sekolah, menangis-nangis merayu kat parent tak nak. Kena marah, kena pukul pun, suruh pegi sekolah, kroit tak kisah. Dalam 2 minggu jugak bercuti kat rumah tu.
At last, parent marah lagi, suruh pegi sekolah jugak. Dengan berat hati, seret jugak kaki pegi sekolah. Takut dan malu nak masuk kelas. Tapi yang mengejutkannya, budak-budak ni semua dah tak kacau kroit. Takde sape tegur kroit langsung. Rupa-rupanya, around that 2 weeks time, my mum pegi sekolah jumpa cikgu bagitau, lepas tu tak taulah apa jadi, maybe cikgu marah budak2 kelas, tu yang semua tarik muka tu.

I was pretty much alone, sampai habis UPSR, habis sekolah rendah, takde kawan langsung. Waktu rehat berjalan satu sekolah, main sorang-sorang, melukis..

Alhamdulillah, masuk sekolah menengah, some of them start tegur balik dan berkawan. Maybe sebab dah besar, dah matang sikit boleh berfikir, diorang became one of my friends. But, kroit masuk sekolah menengah minta mak belikan baju kemeja lengan panjang, tutup tangan, dapatlah conceal cacatnya ini.

oni313 posted on 9-11-2014 02:45 PM
kisah buli pasal i lak, dari segi emosi, name calling semua tu, even kena sepak pun i pernah kena  ...

itulah, kadang kala mengadu kat parent pun macam tak membantu,
parent datang sekolah, bising itu ini,
cikgu menyampah kat kita, menyusahkan kerja dia,
pastu kita dapat malu.. baik diam-diam je

kroit92 posted on 9-11-2014 05:15 AM
adik beradik kroit semua kena buli
5 orang semuanya, 2 lelaki, 3 perempuan. sekolah harian bias ...

iols pun kena buli dekat sekolah dulu kroitttttttttttttt

satu sekolah panggil iols ponenlast2 apa iols buat, iols buat hal sendiri sokmosadis sangattttttttttttt tapi bila dah masuk darjah 4, 5 sebegitu kalau ade yang tak puas hati dengan iols, iols hentak jah kepala mereka dengan tangan iols yang lembik macam ponen tu dari lelaki ke perempuan.

kroit92 posted on 9-11-2014 04:18 PM
better hadap muka pembuli tu daripada tak pegi sekolah, kena face parent, tak berani wohh
...

Alahai..ksian kroit..kecik2 lagi dh depress..ye la..truk sgt gelaran yg bebudak tu gelar kt kroit.mne2 budak pun akan sedih bila org gelarkn cenggitu.mcm2 dugaan kroit ms skola dulu kan.

Aku pun kena name calling.. Sampai aku kluar skolah harian biasa pun aku takut2 nak kuar rumah sbb takut ada yg tau gelaran aku dulu .. Seolahnya satu negeri la aku rasa mcm tau nama gelaran tu... Punya la trauma sampai xnak g tempat2 keramaian.. Ada satu ketika ada acara sukan peringkat negeri ( athelete jugak la aku ni).. Jumpa la team skolah lama n aku dalam pasukan skolah baru.. Ada pulak si lahanat gi pecah lubang kat kawan2 sekolah baru pasal nama gelaran aku dulu.. Terus aku termenangis kat tangga stadium tu.. Sedih sgt2 rasanya mengenangkan penderitaan yg belum berakhir ni... Nasib baik kawan2 sekolah baru memahami n simpati dgn aku.. N si malaun yg pecah lobang tu panik gak bila tau aku nangis n mintak maaf tru kawan aku.. Boleh belah la.. Aku takkan lupa la jahatnya molot puaka dia tu g sebar gelaran yg aku x suka mcm tu..

bile bace kisah nie..

hmm teringt lak keje jahat2 aku kat budak2 pmpuan..

tp normal la duk hostel, laki ngn pmpuan mst gaduh besar..

tapi kalo bab buli, hahaha..

aku selalu jadi tukang pgil mgsa yg kene buli..

senior2 suruh..

Form 4 masuk sekolah asrama.
-Kene buli cium tiang..
- pulau aku sbb aku anak org miskin ( buli mental). Ejek2 kasut pakaian aku. Walhal yg hina aku tu bukan kaya rimba mana pun. Mak pak ddk kl tinggal rumah flat. Tapi sbb asal kl tu yg rasa hebat. Aku ddk kampung. Anak petani