CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 74743|Reply: 477

Datuk ‘Terlajak Laris’ Bengang Tak Dilayan Di Butik Mewah

Datuk ‘Terlajak Laris’ Bengang Tak Dilayan Di Butik Mewah
Yelah, siapa yang tak panas kalau diri dilayan macam nak tak nak oleh pekerja butik yang melihat kita sebagai rakyat marhaen yang hanya masuk ke butik mewah untuk melihat item ribuan ringgit yang tak mampu dimiliki.
Itulah yang terjadi kepada usahawan terkenal dengan ‘trademark’ Terlajak Laris, iaitu Datuk Aliff Syukri. Melalui satu muat naik di Facebook, beliau meluahkan ketidakpuasan hatinya ketika situasi tersebut berlaku.

Tulisnya, “Luahan perasaan… Jangan pandang orang pada gaya luaran apa berbase english ya… don’t judge the book by its cover okay… Paling Abang menyampah kalau pergi butik branded ni kalau tengok kita orang Asia pulak tu Abang ni macam budak hingusan mereka endah tak endah sahaja nak serve Abang konon-konon kita ni tak boleh nak beli…
Cakap omputeh pun berterabur… Lepas tu siap buat muka masam bila kita nak membelek-belek… Sekali Abang order terus Abang jumpa manager dia Abang complain… Baru ko ghase balasannya… #hatipanas.”

Menerusi ruangan komen, ramai pengikut pemilik jenama produk D’Hherbs menyokong tindakan diambil beliau yang berani menyuarakan ketidakpuasan hati atas layanan ‘double standard’ yang diterima.

Nah, rasanya mungkin situasi tersebut boleh disamakan dengan perumpamaan ‘seperti buku bertemu ruas’. Tindakan yang diambil Datuk Aliff Syukri patut dipuji kerana beliau berjaya menegakkan haknya sebagai seorang pelanggan.
Fikir-fikirkan balik, tak perlu rasanya nak ada perbezaan layanan antara golongan atasan dan pertengahan mahupun bawahan. Tak luak apa-apapun kalau kita berbuat baik sesama insan, kan? – MYNEWSHUB.CC
Iklan Televisyen Produk D’Herbs ‘Terlajak Laris’ Yang Dilakonkan Sendiri Oleh Datuk Aliff Syukri

akak akak sgt dia ni ekekeke

kuat gak sentap...terus upload gittew hehe

beli channel tuk bini kah...
syg betul kat bini dia ni

Selalu je berlaku. Lagi2 SA mulayu

memang...aku pernah gak kena...apa ingat kita org kpg batak mana baru mai bandar....tgk atas bwh atas bwh cam nak telan org...

Yg melayu2 kerja butik mewah ..x kira pompuan or zantan..mmg berlagak semacam... pdahal gaji 3k ke bawah je semua...tp pandang org atas bawah mcm kita ni sengkek sgt. Budak2 ni semua lyk meols gelakkan saja.. so BBNU

Follow Us
wahahahah..jenis ahkakak kuat sentap

HAHA... x yah KLCC..pegi kat butik coach di SUria, kota kinabalu tu pun..aku masuk diorg buat dono je..
aku saja masuk nak tengok dan bandingkan harga dengan US,, maklumla aku x beli coach kat mesia.direct beli kat US lagi berbaloi..ok bye

best sangat ker beli beg mahal2..beg aku rm30 hengget jer..

Ni bkn psl sentap ke tidak - tp ni la hakikatnye kalau org melayu kita especially yg x berapa nak terer speaking masuk high end boutique dkt klcc tu. Apa diaorg igt org melayu cikai sgt xde duit ke? igt org yg pakai baju kurung tu setakat nak cuci mata je ke?

Iols pnh ada experience masuk butik coach dkt klcc tu - serius hazab sgt staff dlm tu layan iols. Masa tu dtg dgn ibu - ibu ni biasa la dress up lbh kurang kan. X nak layan okeh - coach je kot!! COACH je kot!!

Dkt klcc tu rasanye xde coach yg harga lbh rm10K tp staff dlm tu ya rabbi berlagak. Iols x beli pun - sakit hati punye psl.

Edited by palmolive at 29-12-2014 04:22 PM

dato masuk butik pakai selipar jamban kot...patut org pandang sebelah mata..sebelah mata lg bukak suku jek
tp hakikat kalo salesperson melayu ni mmg haram nk layan customer masuk kedai..beza ngan cina..lum langkah masuk dh tanya nak beli apa...

memang pun.. sbb tu aku nyampah shopping kt tmpt branded ni. senyum xde, layan nak tak nak.. tp bila kita dah beli tau pulak senyum mcm nk cium bontot...pooodaaaahh!

lagi suka beli online. mesin pon tau ucap terima kasih

untung nyee bini dia...

Kebanyakan kedai aka butik kat Pavi staf perangai cm harom ni la...

sales girl sombong2 macam depa punya butik..kerja je pon

sepitsiput replied at 29-12-2014 04:12 PM
Yg melayu2 kerja butik mewah ..x kira pompuan or zantan..mmg berlagak semacam... pdahal gaji 3k ke b ...

Dulu2 ada poremer nama itamrazali
Dia ada blog..dlm blog, heshe slalu kutuk2 budak2 SA yge keje butuk2 branded n jaga kaunter perfume
Itamrazali kata budak2 SA ni walhal hanya mampu SEWA BILIK KAT FLAT PPRT DBKL jah
Tapi berlagak mcm org gaji 5 angka
Walhal org2 gaji 5 angka tu sempoi jah.duk umah banglo ada pool lagik
Sedeyyy betul aku tgk bdk2 SA yg perasan nih
Mmg betul apa yg itamrazali tu cakap

hari tu gi SR kat lukut. lukut je pun.. bukan tempat besar, En hubby minta capuccino, waiter tu boleh tanya sampai 3x betul ke nak order capuccino. bile dah habis, minta bill boleh waiter tu cakap " woo... pandai minum ye.."

Aku penah masuk butik LV kt the garden midvalley..
tp salesperson kt situ serious perangai hanjeng sgt..
Berlagak nk mampus...mentang2 aku pakai baju kurung je, tu pon sbb baru balik keje...nak tak nak je layan kita...
Minta nk tgk brg pon mcm bagi xbagi jek..
Last2 bila hubby belikan jgk aku wallet LV, terus ko, muka salesperson tu bertukar sengih sebijik mcm vavi...Dan Dan jd peramah baik hati bagai..
Pstu aku n hubby plak buat berlagak...xckp thanks pon kt mamat tu, siap jeling lg msa kitorg blah dr situ..

kakprik replied at 29-12-2014 04:16 PM
best sangat ker beli beg mahal2..beg aku rm30 hengget jer..

Eh hello lak shora? Bag yg berjenama ni tahan lama.. xde lah membazir beli beg murah tp ulang2 beli sbb rosak. 1 lagi..handbag ni ibarat lambang kevoguean hurkeh!

Chuols dah kaya raya buat filem skinhead pun masih kedekut pki beg murah..choyy

cmf_premierleag replied at 29-12-2014 04:27 PM
Dulu2 ada poremer nama itamrazali
Dia ada blog..dlm blog, heshe slalu kutuk2 budak2 SA yge keje b ...

Setuju chuols.. diorg ni bajet good je.. pdahal niat kerja situ sbb berangan nk sambar jantan kaya.. yg klakarnya hadek2 zantan yg kje jaga pintu pun sama over ok! Tu blom lg meols bukak cerita SA yg jual perfume! Dah le semua ponen haus... berangan lebih hurkeh.