CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gadiskampung25

KISAH SERAM / HANTU DI SABAH

uinah...
macam lirik lagu kumpulan VE plak.....gadis ayu berkurung putih....ahakss..

bleh ker berkenalan ngan gadis berkuurng putih tuh..?? ekekeke!!

Lilo This user has been deleted
ahakkkzzz ... sapa lagi yg pernah blajar di itm sabah ... pernah kaurang dengar cerita yg ending dia hantu tu ckp ... 'kau mau balik kah atau kau sudah tau...'

ndak pun pasal cerita hantu purdah ... kereta kancil merah ... ha ha ha ha ... takut budak pompuan yg (rasa dirinya anak dara) ... pasal hantu tu nak darah pompuan yg masih dara ... kelam kabut ...

hantu purdah tu memang hangat hangit giler citer tu time sekolah......

kesian kat ustazah sia yg pakai purdah, kena takut oleh bebudak form 1... hempeh tol..sbb ada org bilang sampai masuk tv3 kes ni.... blurrr jak kami sbb ndak tinguk tv....... mcm2 betul........

citer pasal hantu purdah ni, tiba2 teringat kes "KACANG HIJAU"....baru2 ni jugak kalau ndak silaplah tahun lepas kali...... pasal bayi yg lahir tu pandai bercakap..... punyalah bengang sbb yg ada di rumah kacang merah jak......

tawakkal jak lah..... alhamdulillah, ndak ada apa2 jugak.........kalau ingat2 balik...fuh memang seram tp yg tak tahan tu bilang org cerita tu dibuat2 oleh sorg nurse yg bapanya menjual kacang hijau, tp ndak laku..tpaksa beb supaya bapanya ndak rugi.....alahai...mcam2 dunia hari ni.......

baru kau tau... jadi apalah kejadian... tepaksa lah ko makan kacang hijau tu... mentah2 atau buleh dibuat bubur...

cara mencari keuntungan yg bagus skali... uiiihhh kamu sapa2 yg ndak masuk thread ni akan merah mata sebelah... ha ahahah

brokenstereo This user has been deleted
heheh...hantu purdah
teingat aku time dulu2 ada tu 1 kancil merah slalu ada dpn skool
budak2 pun suma takut..termasuklah aku... skit ja lah...hehe

Follow Us
aha...crita lama nih..hantu purdah...asal saja nampak urang pakai purdah...dipanggil hantu!!

muahahahah... hujan lebat... macamana nak balik...

aha..hujan lagik di sandakan...

ada sapa kah pernah teserempak hantu di gunung kinabalu.... macik aku dulu... pigi gunung lah ngan rombongan geng maktab nya... begambal sana gambal sini... skali durang cuci (bawah gunung)... ada orang lain (pompuan mata melah) ikut begambal sama durang.... wah... menjerit durang sumua turus ja' durang buat tu gambal...

Harry Potter This user has been deleted
sia punya kawan ada gambar di gunung ni... seminggu lepas balik gunung dia sakit dan akhirnya meninggal.. sebabnya tidak dipastikan tapi diurang suspek sebab dia bergambar dengan seorang gadis.. tapi menurut jurugambar. gadis itu tiada pun waktu gambar tu diambil...

penunggu kinabalumangkali baitu kan..??

:hmm:

Originally posted by NURMIMIE at 19-1-2004 04:45 AM:
ex-student itm sabah atau masih student lagi.. musti tahu citer glamer 'MELATI'.. huhuuuuu mau nangis korang dua tiga ari kalau terjumpa dia ni.

My dulu dok kat blok F dari part 1 sampai grad!Agak2nya sape2 yg intake june 2000 mesti kenal My. Tapi ada a few times gak encounter dgn benda2 nih. My senior dulu suka betul main 'spirit', i was a bit naive then. yela, dulu belajar oversea tiba2 amik dip. kat itm sabah, My pandang benda nih remehla. SO, this senior of mine, dia main la spirit, panggil Melati. BIla dia sebut jak nama melati, kita org terus menjerit and fingers were no longer in contact with syilling. And the very same night, My kena tindih! Rasanye benda tu tindih My, and trying to kiss My. Nak nafas through hidung pun tak dapat, not even through mouth. Panasnye, Allah je yg tau. My struggle a few minutes, around 10-15. Baca ayat kursi, ntah berapa kali. Baru dia lepaskan, probably that thing hembus nafas dia kat My..Lepas mlm tu, 3 mlm berturut2 Mai kena himpit. Lepas Mai baca Yasin 3x baru takde dah. Bila tanya senior2, dia org ckp takde poun dia org kena tindih. BUt kakak yg sorg nih, dia mcm boleh tgk la.. dia ckp benda tu smlm dok kat hujung katil dia aje. tak wat pape pun kat dier. My yg nasib malang kot?

Kalau time exam tuh.. jgnla berani nak study sorg2.. kdg2 jam 2 pagi.. ada suara budak2 gelak2 kat paras 1. pelik gak, takkan org gelak mcm budak2 pukul 2 pagi. sbb tingkat bawah sekali tuh..rumah Cik Melah, and everyone ex-rafflesia tau yg Cik Melah ni tak suka org bising2.and my dorm-mate tiba2 rasa panas kat belakang dia. she felt sth la.. My, masa tu.. sebbkn gelabah ada paper, My buat2 tak peduli je. Tp yg peliknye.. 5min lepas tu, My tertido atas meja study. tak sedar2 sampai subuh.Kalau pasal kena himpit nih.. memang selalu kat Blok F.

Kdg2 rasa lucu gak.. coz the name 'melati' is a forbidden word kat itm sabah. hehehe..dia bunoh diri kat blok B/C kot? By then block b/c/d, is for siswi, and E/F is for siswa. lepas kes suicide tuh, pompuan pindah kat blok d/e/f, and a/b is for guys. Blok F nih selalu kena sbb blok lama. kdg2, tdgr gak..bunyi org kawad kat tingkat 4, tgh2 mlm. yelah.. dulu blok F nih bilik2 kuliah. It's funny when you're not in the situation.. but when you're there, it isn't funny.

lerr..ada thread khas untuk orang sabah rupanya.

aku tinggal di likas square apartment. dah dekat 7 bulan dah pun..cuma aku
dudk situ on n off. setiap kali aku lepak situ..aku selalu kena usik, cuma dia
usik manja manja je la. time tido..aku selalu kunci pintu, selalunya cara dia
kacau aku ialah dengan cuba membuka buka door knob tu.

korang tau tak? alaa..macam ada orang cuba buka pintu yang berkunci dari
luar..dia pusing pusingnya door knob tu. tension aku!! takk..aku tak bermimpi,
sebab akdang kadang ianya berlaku sewaktu aku belum tido lagi pun, fully
awake. cuma ianya berlaku hanya pada master bedroom [bukan masturbate]
n 2nd room.

kemudian...

aku try pulak tido kat 2nd room, aku kunci pintu..pun perkara sama berlaku.
:hmm: hmm...so apa yang aku buat lepas tu ialah try tido satu malam tu
tanpa mengunci pintu. cuak jugak mula mula takmo kunci..ye la cuz' aku
takde masa la nak tahu apa 'benda' yang dok try bukak pintu bilik aku selalu tu.

tapi...bila pintu tak berkunci, takde apa apa pulak. baaaaaru la aku tahu...
rupa rupanya dia tak kasik aku kunci pintu time tido. cakap la awal awallll...

tapi memang betul, sebab lepas lepas tu aku try kunci pintu..then dia jadik.
so now, everytime kalo aku lepak sini, time tido aku tak kunci pintu dah..
sampai now aku dah jadik immune...boleh lepak sekali.

aku harap 'kau' tak lebih lebih lepas ni..jangan gatal nak carik idea lain nak
ngurat aku...cuz' i'm taken.

Wau beraninya Tan Sri tak kunci. Pernah try experiment lain tak biar saya bagi idea:
1) Tuka pintu kaca yg boleh nampak luar ngan dalam tapi ada doorknob so boley kunci.Haaa tu lagi suspen.
2) Try tuka kepada sliding door pulak tgk cemana.
3) Penuhi pintu anda dgn doorknob dari atas sampai bawah tgk dia penat tak main pulas2 doorknob.
:kunyah::kunyah::kunyah::kunyah::kunyah:

...tak tido la kau jawabnyaaaa..

Originally posted by Bremen at 18-11-2004 05:50 PM
Wau beraninya Tan Sri tak kunci. Pernah try experiment lain tak biar saya bagi idea:
1) Tuka pintu kaca yg boleh nampak luar ngan dalam tapi ada doorknob so boley kunci.Haaa tu lagi suspen.
2) Tr ...

aduhai bremen.. idea seram yg kelakar.. lol

Sia punya pengalam pula..masa sia form 2...sia ikut uncle sia sama kawan2 dia pigi memburu payau...dapat la pastu bagi2 la tu daging dia...jadi sia sama unlce sia balik la kan...pastu jalan balik pigi rumah tu  ada satu kawasan kuburan jipun (org kg bilang la)...ngam2 ja sampai sana..terus tu krita siorang mati...start2..indak juga mau start...minyak masih ada...so bukan abis minyak la...mo juga 10 minit tu uncle sia cuba2 start..tapi tidak juga mo idup...pastu...sia terdingar la macam ada suara garau cakap2 tapi tii paham apa yang dia cakap....sia kasi tau la uncle sia....trus dia kluar dari krita..pi sana boot krita...pastu dia masuk ja balik pi krita terus dia try start...idup terus pulak...

sia tanya la pa dia buat...nanti dia bagi tau bila sampai rumah dia bilang...so bila sampai rumah, sia tanya la balik...dia bilang..dia putung tu daging payau sikit pastu dia buang pi sana kuburan...tu suara yg sia dingar kunun tu org jipun mintak tu daging kunun.... ..tu jak la sia punya first hand Xperience.....heheheh

Originally posted by Gadiskampung25 at 16-1-2004 10:20 AM
Atas permintaan seorg kawan yg mau tau pasal citer2 hantu ini...sia buka thread ni supaya semua warga sabah boleh citer sama2.....

sbb sia pun ndak tau pasal hantu2 ni kecuali hantu2 yg x pasti  ...

aku pernah baca dalam majalah mastika... hantu bangkit dari kubur kat sabah ... kampung tu dekat sungai...
lupa lak,.... ada sesape yg tau tak