CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jepun_murtad888

Ada sesiapa pernah pinjam personal loan dari RHB Easy tak?

aku dah buat full settlement dah pada dua2 personal loan Easy RHB aku.... syukran...

wanitajelita replied at 20-2-2015 10:32 AM
aku dah buat full settlement dah pada dua2 personal loan Easy RHB aku.... syukran...

Ko bayar after 6 month ke camne?

jepun_murtad888 replied at 20-2-2015 03:10 PM
Ko bayar after 6 month ke camne?

Tak, pinjaman aku tu 12% dgn ansuran 5 tahun. dah nak habis pun....

Kalau tak silap, ada lagi 2 tahun je pinjaman aku tu.. satu lagi lagi setahun setengah. Aku tak ingat kenapa aku perlu sangat duit pada masa tu, klu tak silap utk langsaikan beberapa urusan pd masa tu. yg pasti sedar tak sedar 2 pinjaman sekali aku amik ye... dasyatnya

tapi since bisnes aku menjadi sepanjang tahun lepas, aku dapat untung 20 ribu utk tahun 2014, terus aku tutup dua2 loan.... satu 9 ribu, satu lagi 6 ribu. 4 ribu lagi bayar hutang mak... banyak tak hutang aku

yg pasti aku dah lega 800 sebulan...tak kisah lah lebih 6 bulan or dah nak habis sekalipun, aku tutup personal loan sb aku nak kurangkan komitmen bulanan

wanitajelita replied at 20-2-2015 03:28 PM
Tak, pinjaman aku tu 12% dgn ansuran 5 tahun. dah nak habis pun....

Kalau tak silap, ada lagi 2 ...

Ko buat business apa.

PM la aku. Aku teringin nak buat business gak. Tapi part-time la for time la for now.

Kalau nak duit cepat memang bagus RHB ni cuma hati2 manage hutang ni. Memang interest tinggi tapi tu mmg risk yang kena amik. So far aku puas hati dengan RHB Easy ni mmg transparent.

Paling haprak Bank Rakyat. Amik Islamic konon2 nak support Islamic syariah semua tu tapi rasa tertipu. Pinjam RM45K tapi bila dah approve tetiba jadi RM92K. Mmg menyumpah gila aku time tu..Aku tak reti sangat pasal banking ni semua cuma next loan kalau aku nak buat, aku akan pastikan buat under conventional punya. Yg Islamic nampak tak Islamic. Lagi menindas aje..

apa kelayakan nk buat loan ni...

gomen/private?
minimum gaji?

cuba baca kat web dia tp cam x complete jer...
sesapa bole tlg?

Follow Us
liyanur replied at 24-2-2015 10:29 AM
apa kelayakan nk buat loan ni...

gomen/private?

Ko pergi je mana mana branch Easy RHB.

Diorang boleh terangkan sedetail-detail alam dekat ko.

Sbb diorang nanti tengok slip EPF kau, dari situ system diorang calculate. Senang je.

jepun_murtad888 replied at 24-2-2015 10:52 AM
Ko pergi je mana mana branch Easy RHB.

Diorang boleh terangkan sedetail-detail alam dekat ko.

ok thanks...aku jer malas nk kuar kekdahnya...
prefer buat online tp easy ni mmg kena pi bank sndiri kan...

liyanur replied at 24-2-2015 10:55 AM
ok thanks...aku jer malas nk kuar kekdahnya...
prefer buat online tp easy ni mmg kena pi bank snd ...

Eh semua kena pergi bank lah

Sbb dia nak guna IC ko, sbb nak print slip KWSP tu.

jepun_murtad888 replied at 22-2-2015 03:48 PM
Ko buat business apa.

PM la aku. Aku teringin nak buat business gak. Tapi part-time la for tim ...

bukan ada apa2 pun cuma bisnes yg berkaitan dgn kerjaya aku skrg. Ikut kerjaya ko camane ko nak dapatkan duit lebih la tapi carik job secara part time.

20 ribu setahun tu belum cukup utk ko buat sepenuh masa pun... so aku still kerja sampai skrg. part time ahad je

Edited by ziehan09 at 11-5-2015 09:37 AM

..............................

aku rasa aeon kredit ni lebih murah interestnya berbanding dengan easy rhb dan cimb express..
easy rhb dengan cimb express 12% setahun berbanding aeon credit 9.6% setahun..

document dgn easy rhb lebih mudah, dan lebih cepat prosesnya..  sebab hanya perlukan ic dan penyata epf je dah memadai rasanya.. tp rate nya mahal..

aeon pon mudah je documentnya, dlm masa 3hari interview dan dapat tau jawapan lulus atau tak
melalui sms.. tp servis aeon ni, jangan lambat bayar.. elok buat autodebit je, sebab setiap 2hb due date..
so sebelum 2hb siap2kan amount yg cukup utk deduction, kalau x cukup, kena bayar kat kaunter/cdm terpilih, tp termasuk caj lewat.. so kene hati2 la jugak..

aeon pon dapat rebate kalau buat full settlement tp x sure after brp months aeon punya syarat..

documents utk cimb agak cerewet sebab nakkan penyata EA, epf, penyata akaun, slip gaji dan ic, loan rm5k n above nakkan penjamin.. kalau dah lulus bank akan call, kalau tak lulus, hantar surat rasanya / sms tak sure..

bank / sykt kewangan 3 ni jer yg cepat prosesnya, kalau bank lain tu standardla seminggu ke dua minggu..
nak lagi cepat, pinjaman berlesen, tp janganlaa pergi gantung kepala sendiri.. hahahaha... ok, yg ni gurau..

so timbang2kan dan fikir-fikirkanlah yee..

ziehan09 replied at 6-5-2015 11:34 AM
nak tanya pasal personal loan mbsb..husband sy ada buat personal loan rm80k masa dia bujang dulu n s ...

brapa interest rate yg mbsb charged husband awak dulu tu?

dh berapa tahun byr and berapa balance hutang dgn mbsb kalau buat full settlement?

ziehan09 replied at 6-5-2015 11:34 AM
nak tanya pasal personal loan mbsb..husband sy ada buat personal loan rm80k masa dia bujang dulu n s ...

berapa tahun pinjam loan tu rm80k, banyak tu, boleh buat beli rumah kos rendah daa tu..

kalau rasa tak mampu nak manage hutang tu, sampai terganggu hutang2 yg lain, better ke akpk laa..

sebelum tu, cuba ke mbsb utk discuss klu boleh buat rescheduled, tp kalau rescheduled mgkin tak boleh kalau tempoh pinjaman
loan lama tak sama dengan tempoh pinjaman skrg yg terhad pd 10thn je.. lg satu biasanya bila buat rescehduled, rate interest akan jd lebih tinggi..
mcm kita buat overlap pulak kekdahnya.. tp baki kat tgn x dapat.. mcm bertambah rugi pulak..

cuba semak outstanding balance dulula dengan mbsb.. tgk brp byk lg bakinya..
bukan apa, bila lewat bayar, rekod dah buruk kat bank negara..

ziehan09 posted on 6-5-2015 11:34 AM

Jual keter pakai motor..ukur baju ngan badan

Edited by ziehan09 at 11-5-2015 09:38 AM
bunga_lestari replied at 6-5-2015 04:21 PM
berapa tahun pinjam loan tu rm80k, banyak tu, boleh buat beli rumah kos rendah daa tu..

kala ...

..................................

ziehan09 replied at 6-5-2015 05:03 PM
masalahnya dia tak nak bagitau saya detail pinjaman dia tu jadi saya takde maklumat and buntu maca ...

awk isteri dia kan.. ada masa, cuba belek2 surat perjanjian pinjaman atau mana2 surat baki tahunan yang dihantar oleh mbsb..
mesti ada dia simpan.. paling tak pon, boleh dapatkan jumlah potongan bulanan dia berapa, n tya mbsb details..

cubalaa.. payah jgk suami jenis sorok expenses dengan isteri ni, padahal tu tanggungjawab dia..

tak efek mbsb dia tp effect payment kereta awak.. tak nyusahkan org takper.. ni dah babitkan org lain jgk..
pstu byk plk cekadaknya, susah laa.. sorry yer ziehan, saya geram dgn suami awk n bersimpati dgn awk..

Edited by ziehan09 at 11-5-2015 09:37 AM
bunga_lestari replied at 6-5-2015 05:16 PM
awk isteri dia kan.. ada masa, cuba belek2 surat perjanjian pinjaman atau mana2 surat baki tahunan ...

.....................

xoxopac08 replied at 2-2-2015 11:55 PM
Dengar kata interest loan rhb tinggi. Aeon rendah 0.8% je berbanding rhb yg 12% tu. Aku ada kedua2 l ...

0.8 per month..setahun = 9.6..lagi dahsyat..

Yang rate rendah cuma bank rakyat untuk gomen je..

Edited by makciktijah at 7-5-2015 10:10 AM

kalau taknak bgtau details, tak payah tolong tanggung loan.

kesian la isteri2 yg terpaksa bayarkan loan suami x pepasal. tabahlah ye, moga murah rezeki.