CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jepun_murtad888

Ada sesiapa pernah pinjam personal loan dari RHB Easy tak?

Wann2 replied at 2-2-2015 11:07 PM
saya peminjam easy rhb..memula loan 5k..pastu tambah lagi 5k..wat masa skrg x pnah miss bayar

Kena habis kan bayar dulu baru boleh tambah ke,?? Sy masih dlm pembayarn...bru 4 bulan bayar.... ikat 1 tahun...tapi sy nk tambah....agak2 boleh tak?

xoxopac08 replied at 2-2-2015 11:55 PM
Dengar kata interest loan rhb tinggi. Aeon rendah 0.8% je berbanding rhb yg 12% tu. Aku ada kedua2 l ...

Firstly kita sbgai peminjam kena tahu  apa tujuan utk kita buat loan... Mcm kes saudara,,,spaikan loan 2-3 bank... Adakah mslh saudara "Gali lubang tutup lubang"

Loan aeon credit pon rate intrest xsma... Aq penah apply 2x,,,2-2x xlulus... Bab rate pinjaman bwh 10k rate 1.4% klu xclp... Dan atas rm10,100  rate hnya 0.8%... So mcm kwn2 kita komen d ats,,, pgwai aeon akn hasut ko apply 10,100 keats...modal diaorg rate rendah... Pndpt aq laa,,, bt loAn mn2 bank pon lebih kurg je rate dy... Cuma setengah bank seng apply & dn sesetgh sgt2 lah susah.... Tq

JayJayJoe replied at 11-6-2018 02:35 AM
Firstly kita sbgai peminjam kena tahu  apa tujuan utk kita buat loan... Mcm kes saudara,,,spaikan  ...

Haah. Gali lubang tutup lubang last2 semua berlubang2. habis hidup kena kejar dengan collector. aku buat hutang dari tahun 2003 sampai sekarang masih x setel2. Ni la bahana buat personal loan

Bakih66 replied at 9-3-2018 12:27 PM
byk pglaman kwn nie.
tolong share bgmna nak apply satu antara nya.

Kalau takde sebab takyahla aply. Nanti jadi macam hamba. Mulanya niat nak repair keta pusaka sebab keta asyik rosak je tahun 2003. dah setel hutang tu gatal pi aply loan lain pulak ni sampai sekang masih tak setel2 siap kena kacau ngn collector lagi. kawan ajak masuk akpk tapi hamba xnak folow sebab masih ada sayang lagi kad kredit aeon ni. kalu nk join akpk kad ni kena potong la.

xoxopac08 replied at 9-8-2018 11:07 AM
Kalau takde sebab takyahla aply. Nanti jadi macam hamba. Mulanya niat nak repair keta pusaka sebab ...

adik saya tengah plan nk ambil personal loan jugak. selama ni dia tak pernah ambil lagi apa2 loan. kali ni banyak pulak perancangan . nasihat saya kalau sangat memerlukan pun kena pastikan mampu dari segala komitmen. jangan pkai ambil je last2 tak mampu nk menanggung.

Follow Us
suhada10 replied at 3-7-2019 04:37 PM
adik saya tengah plan nk ambil personal loan jugak. selama ni dia tak pernah ambil lagi apa2 loan. ...

Personal loan kalau dr bank payah sikit. Ccris susah lepas. Kalau ada hutang ptptn ke mara ke atau credit card memang ccris sangkut nak buat personal loan..

perantaulaman replied at 3-7-2019 05:55 PM
Personal loan kalau dr bank payah sikit. Ccris susah lepas. Kalau ada hutang ptptn ke mara ke atau ...

Tumpang tanya jap ye. Semua bank ade provide personal loan ke? Kalau i nak apply personal loan dengan kadar yang sederhana dengan tempoh yang panjang bank apa yang boleh direcommend?

jason.imm replied at 4-7-2019 04:30 PM
Tumpang tanya jap ye. Semua bank ade provide personal loan ke? Kalau i nak apply personal loan den ...

Nk mohon personal loan ni x semestinye dari bank je. Ade je syarikat2 pinjaman lain yg bagi personal loan. Tapi pasti kan legal la syarikat tu. Jgn ko mintak loan ah long pulak.. Naya je..

cocopuff replied at 4-7-2019 04:56 PM
Nk mohon personal loan ni x semestinye dari bank je. Ade je syarikat2 pinjaman lain yg bagi person ...

btol tu boss.. byk syarikat pinjaman len yg ade personal loan. contoh cam yayasan ihsan pun ade bg pinjaman peribadi. klau sngkut bank boleh try yg tu.. tp pape pun jauhkan dr pinjam ahlong. xD

Edited by June01 at 8-7-2019 03:24 PM

nasihat aku hati-hati kalau nk buat loan ada banyak scammer. aku dengar dari kawan aku yg yayasan loan tu tak boleh pakai

sofi88 replied at 5-7-2019 11:10 AM
btol tu boss.. byk syarikat pinjaman len yg ade personal loan. contoh cam yayasan ihsan pun ade bg ...

yang ni scammer kan. korang percaya ke dengan dorang ni. ni bukan yg selalu orang ckap ke tipu duit orang

cocopuff replied at 4-7-2019 04:56 PM
Nk mohon personal loan ni x semestinye dari bank je. Ade je syarikat2 pinjaman lain yg bagi person ...

tak jugak doe. ada ja personal loan mcm ahlong

Tumpang tanya jap ye. Semua bank ade provide personal loan ke? Kalau i nak apply personal loan den ...

bergantung pada bank mana yg kau nk buat laon. setiap bank lain2 tauu

June01 replied at 6-7-2019 11:29 AM
nasihat aku hati-hati kalau nk buat loan ada banyak scammer. aku dengar dari kawan aku yg yayasan lo ...

pandai -pandai je cakap. tu kawan ko yang cerita tah apa die yang tipu. kena pengalaman sendiri la baru boleh cerita.

June01 replied at 6-7-2019 11:30 AM
yang ni scammer kan. korang percaya ke dengan dorang ni. ni bukan yg selalu orang ckap ke tipu dui ...

Yayasan ihsan ni, diorang buat loan under syariah law sis macam mana ko boleh cakap scammer. Diorang siap ada website official lagi cuba cari kat google mesti keluar punya. Yang cakap scammer ni mungkin tak paham betul - betul apa loan yang diorg nk apply.

Nak apply personal loan untuk apa? Pastikan ia sebab yg betul2 memerlukan, bukan untuk biar papa asal bergaya, nak modify keter la, beli hanpon baru la, etc.

Dan ye, hampir semua bank boleh bagi personal loan, tapi syarat2 nya agak ketat. Deorang akan check kalau ko boleh bayar balik ke tidak, mampu nak bayar balik bulan2 ke tidak, ada guarantor atau aset yg boleh jadi collateral, CCRIS, blacklist, etc.

Interest rate bergantung, paling rendah pon dalam 5%+, average around 8-12% effective interest rate. The more you take, the lower the interest gets, but the harder to get approval.

Aku cadangkan JANGAN amik personal loan, melainkan soal hidup atau mati. Jangan berangan nak hidup mewah kalau gaji ciput.

Paling senang dapat loan....ah long lah, tapi interest dia memang membunuh, pinjam 10k, kena bayar balik 50k, padan muka.

yprat replied at 8-7-2019 03:38 PM
Nak apply personal loan untuk apa? Pastikan ia sebab yg betul2 memerlukan, bukan untuk biar papa a ...

tapi ko kena faham juga. Mgkin la org yg nak amek loan ni die terdesak. ade kes mcm kawan aku die amek loan sbb nak baya kos operation jantung mak die. kalau yg keje gomen aku tgok dorg xde mslh la. byk cabang dorg leh pegi. kalau kes mcm ni boleh consider die memerlukan loan kan?

bonsari replied at 8-7-2019 04:01 PM
tapi ko kena faham juga. Mgkin la org yg nak amek loan ni die terdesak. ade kes mcm kawan aku die  ...

sebab tuh aku kata, jangan amik personal loan melainkan soal hidup atau mati.
sekarang nih ramai sangat, lagi2 budak2 baru nak up suka amik personal loan untuk tampung lifestyle 'biar papa asal bergaya' mereka. Nak beli kasut nike la, hanpon samseng 10+ lah, modify motor haprak la, etc. End up kebanyakkan yg bankrup adalah dibawah umur 35.

nak mewah cepat, tapi malas nak berusaha....

June01 replied at 6-7-2019 11:30 AM
yang ni scammer kan. korang percaya ke dengan dorang ni. ni bukan yg selalu orang ckap ke tipu dui ...

yg ni bukan scammer. Kalau kaji bebtul yayasan ni kire mcm koperasi juga khas utk org gov kalau tak silap. Kalau scammer mana mungkin pemotongan bayaran under biro Angkasa kan?  Yg isu dorg ketengahkan tu mostly slh fhm sb berurusan dgn ejen dorg yg kaki putaq alam. ini yg aku fhm la