CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jepun_murtad888

Ada sesiapa pernah pinjam personal loan dari RHB Easy tak?

cocopuff replied at 4-7-2019 04:56 PM
Nk mohon personal loan ni x semestinye dari bank je. Ade je syarikat2 pinjaman lain yg bagi person ...

tak jugak doe. ada ja personal loan mcm ahlong

jason.imm replied at 4-7-2019 04:30 PM
Tumpang tanya jap ye. Semua bank ade provide personal loan ke? Kalau i nak apply personal loan den ...

bergantung pada bank mana yg kau nk buat laon. setiap bank lain2 tauu

June01 replied at 6-7-2019 11:29 AM
nasihat aku hati-hati kalau nk buat loan ada banyak scammer. aku dengar dari kawan aku yg yayasan lo ...

pandai -pandai je cakap. tu kawan ko yang cerita tah apa die yang tipu. kena pengalaman sendiri la baru boleh cerita.

June01 replied at 6-7-2019 11:30 AM
yang ni scammer kan. korang percaya ke dengan dorang ni. ni bukan yg selalu orang ckap ke tipu dui ...

Yayasan ihsan ni, diorang buat loan under syariah law sis macam mana ko boleh cakap scammer. Diorang siap ada website official lagi cuba cari kat google mesti keluar punya. Yang cakap scammer ni mungkin tak paham betul - betul apa loan yang diorg nk apply.

jason.imm replied at 4-7-2019 04:30 PM
Tumpang tanya jap ye. Semua bank ade provide personal loan ke? Kalau i nak apply personal loan den ...

Nak apply personal loan untuk apa? Pastikan ia sebab yg betul2 memerlukan, bukan untuk biar papa asal bergaya, nak modify keter la, beli hanpon baru la, etc.

Dan ye, hampir semua bank boleh bagi personal loan, tapi syarat2 nya agak ketat. Deorang akan check kalau ko boleh bayar balik ke tidak, mampu nak bayar balik bulan2 ke tidak, ada guarantor atau aset yg boleh jadi collateral, CCRIS, blacklist, etc.

Interest rate bergantung, paling rendah pon dalam 5%+, average around 8-12% effective interest rate. The more you take, the lower the interest gets, but the harder to get approval.

Aku cadangkan JANGAN amik personal loan, melainkan soal hidup atau mati. Jangan berangan nak hidup mewah kalau gaji ciput.

Paling senang dapat loan....ah long lah, tapi interest dia memang membunuh, pinjam 10k, kena bayar balik 50k, padan muka.

yprat replied at 8-7-2019 03:38 PM
Nak apply personal loan untuk apa? Pastikan ia sebab yg betul2 memerlukan, bukan untuk biar papa a ...

tapi ko kena faham juga. Mgkin la org yg nak amek loan ni die terdesak. ade kes mcm kawan aku die amek loan sbb nak baya kos operation jantung mak die. kalau yg keje gomen aku tgok dorg xde mslh la. byk cabang dorg leh pegi. kalau kes mcm ni boleh consider die memerlukan loan kan?

Follow Us
bonsari replied at 8-7-2019 04:01 PM
tapi ko kena faham juga. Mgkin la org yg nak amek loan ni die terdesak. ade kes mcm kawan aku die  ...

sebab tuh aku kata, jangan amik personal loan melainkan soal hidup atau mati.
sekarang nih ramai sangat, lagi2 budak2 baru nak up suka amik personal loan untuk tampung lifestyle 'biar papa asal bergaya' mereka. Nak beli kasut nike la, hanpon samseng 10+ lah, modify motor haprak la, etc. End up kebanyakkan yg bankrup adalah dibawah umur 35.

nak mewah cepat, tapi malas nak berusaha....

June01 replied at 6-7-2019 11:30 AM
yang ni scammer kan. korang percaya ke dengan dorang ni. ni bukan yg selalu orang ckap ke tipu dui ...

yg ni bukan scammer. Kalau kaji bebtul yayasan ni kire mcm koperasi juga khas utk org gov kalau tak silap. Kalau scammer mana mungkin pemotongan bayaran under biro Angkasa kan?  Yg isu dorg ketengahkan tu mostly slh fhm sb berurusan dgn ejen dorg yg kaki putaq alam. ini yg aku fhm la

yprat replied at 8-7-2019 04:06 PM
sekarang nih ramai  ...

perghhh aku memang takut kalau kena bankrupt tu. kawen pun tak lagi ni. Tapi kalau betul nk buat personal loan bg aku kena cari yang tak cekik ko kemudian hari. Yg untung org keje kerajaan la. Blacklist ccris ke ctos ke, depa boleh apply mana2 yayasan atau koperasi. Kalau bank mmg tak lepas da  tu

June01 replied at 6-7-2019 11:29 AM
nasihat aku hati-hati kalau nk buat loan ada banyak scammer. aku dengar dari kawan aku yg yayasan lo ...

Aq ad terpikir mcm mu gak ni, tp jenis aq cari info dulu baru aq komen. Mmg bnyk je isu tp msti ad sb kan isu tu berlaku?

bukan apa, nak share jer. kawan aku tu pernah citer yang dia pinjam ngn yayasan ni la. call tak angkat2 nak cek baki tak boleh, dah takut die. bayar dah abis tapi still tolak lagi kat akaun.

yprat replied at 8-7-2019 04:06 PM
sekarang nih ramai  ...

tu lah pasal budak - budak ni, lepas tu tak paham syarat - syarat tuduh syarikat tu scam die lah apa lah. padahal die yang main terjah je terima agreement. Dia kena tau yang melalui syariah law, pemiutang siap akan buat akad lagi nak bagi confirm betul - betul.

June01 replied at 8-7-2019 04:57 PM
bukan apa, nak share jer. kawan aku tu pernah citer yang dia pinjam ngn yayasan ni la. call tak angk ...

Tu menjadi tanggungjawab sendiri untuk pastikan yang orang yang kita deal tu memang betul dari syarikat. Yang aku tau setiap koperasi atau agensi pinjaman mesti ada website diorang sendiri kan, termasuk info ajen dan sebagainya. Kita boleh tengok kat situ. Kalau google je mesti keluar punya.

June01 replied at 6-7-2019 11:31 AM

Ikut sis buat personal loan dari mana. Kalau ikut pembayaran syariah, syarikat akan ikut cas yang ditetapkan sahaja. Lagipun ada sebab cas dikenakan sebab syarikat yang bagi pinjam kena bayar pekerja - pekerja mereka. Sebelum peminjam terima loan mesti ada akad sebagai tanja persetujuan.

sorry of topic... pinjaman memang mudah nak dapat...pengalaman kawan sis pinjam dengan syarikat wang berlesen...sis tak sure macam ah long atau tak.. dia pinjam dalam 5K..so dapatlah dalam 4500++... tetapi kena settle dalam bulan tu jugak..contohnya nak pinjam 5K, dan minggu depan bayar semula...kalau tak dapat bayar setiap bulan akan dicharge RM650 sebulan..hutang tak berganjak..ko tetap kena bayar jugak 5K walaupun tiap2 bulan dia ambik 650 pun..650 tu dikira macam 'anak'...lebih kurang gitu la termnya.. dah la kad bank gaji dipegang...memang kesian..

walau apa pun dek, setiap yang berhutang wajib membayar..tak kesah la ko pinjam bank ke pinjam along ke, pinjam aeon ke, koperasi ke, member ke..kalo hutang wajib bayar...walau interest tinggi, ko sanggup hadap..ko sanggup terima..maknanya ko sanggup bayar balik...

June01 replied at 6-7-2019 11:31 AM

Kenapa nak sama kan dgn ahlong pulak? Ahlong tak ada la agreement ni semua, interest pun tinggi tak masuk akal. Jaga - jaga la kalau tak dapat bayar, tak selamat macam mcm pinjaman personal lain.
Personal loan berlesen berpatutan interest dia, dia approve pon dia tau kita mampu bayar. Kita pun setuju sebab kita tau kita mampu bayar.

xoic726 replied at 9-7-2019 04:25 PM
sorry of topic... pinjaman memang mudah nak dapat...pengalaman kawan sis pinjam dengan syarikat wang ...

Kesian kawan sis tu, kad gaji pun kena pegang eh? mungkin loaner tu takut dia lari kot kak.

tu la sebab kena cari yang betul2 kita percaya dan yang muslim sebaiknya ambik yang berkonsep syariah utntuk elakkn bende2 mcm ni.

Dan memang betul kalau kita pinjam kita wajib bayar, sebab tu senang kalau kita amik yang potongan gaji terus.

Aku mcm nk apply rhb easy loan ni..
Xbnyk dlm 5k ja..
Dok cari jadual pembayaran xjmp plak
Anai2 dh start masuk umh weyy..
Nk kn buat rwtn dlm 3k..
Ok x uols?

Ramai mangsa scammer terjerat dengan pinjaman ni sebab senang lulus. Si scammer akan bawak mangsa ke bank dan buat pinjaman sampai maksimum. Lepas tu kena tinggal

bane replied at 11-11-2015 10:10 PM
Aku ada hutang kad kredit 3k dgn PTPTN 4k nak settle trus, cadangnya nak buat loan dlm 7-8k untuk ba ...

Ini la yg dinamakan gali lubang tutup lubang. Lepas tu buat lubang lain. Baik bayar hutang tu guna duit sendiri