CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 2494|Reply: 20

Suara ghaib --ibu di bunuh...punca?

Seorang anak dipercayai memukul ibunya hingga mati dengan batang cangkul di rumah mereka di Batu 8, Jalan Kuantan-Gambang semalam.

Suspek berusia 20 tahun itu dikatakan melakukan perbuatan itu setelah mendakwa mendapat arahan daripada suara ghaib.
baca: http://www.malaysiakini.com/news/288641

===================================

pandangan saya:lambakan filem seram di malaysia...mereka yg mempunyai jiwa lemah...mudah percayai filem seram macam ini...maka mereka mula halusinasi benda2 ini dlm otak mereka....

buka tv aja...semua nya cerita seram...tidak ada cerita utk membangunkan mindah kita..

by Snake.8

pandangan saya:lambakan filem seram di malaysia...mereka yg mempunyai jiwa lemah...mudah percayai filem seram macam ini...maka mereka mula halusinasi benda2 ini dlm otak mereka....

Tak ada logiknya menyalahkan cerita seram dgn perbuatan mereka2 yg dilahirkan tak suiman spt ini. Orang India dgn China pun banyak juga tengok cerita seram, apasal tak ada berita spt ini keluar dari masyarakat mereka?

Edited by Truth.8 at 8-2-2015 10:14 PM

By : Asuras sep
Tak ada logiknya menyalahkan cerita seram dgn perbuatan mereka2 yg dilahirkan tak suiman spt ini. Orang India dgn China pun banyak juga tengok cerita seram, apasal tak ada berita spt ini keluar dari masyarakat mereka?

..hmmm betul juga.....saya pun  suka tengok filem seram...my favourite fear files....smlm menonton villa nabila...x ada pula saya berlaku ganjil...selalu saya melihat golongan melayu aja...histeria , dengar suara ghaib...6 bulan lepas suami sembelih  anak sendiri ...  saya campur dgn ramai melayu...mereka ini jenis yg lemah semangat....kenapa ya?        

Truth.8 replied at 8-2-2015 10:11 PM
By : Asuras sep

..hmmm betul juga.....saya pun  suka tengok filem seram...my favourite fear files ...

Mereka dilahirkan lemah semangat kerana generasi sebelum mereka pun lemah semangat juga.

Semangat itu apa? Orang putih kata "Spirit", orang India kata "Prana" dan orang China kata "Chi". Semuanya boleh ditaksirkan sbg tenaga batin yg dihasilkan dlm badan seseorang itu. Kekuatan tenaga batin seseorang itu bergantung kpd minda, tabiat serta keupayaan seseorang itu sendiri. Orang yg kuat kerja, belajar, bermain serta interaksi dgn positif dgn orang lain dan dunia physical akan menghasilkan tenaga batin yg kuat dan secukupnya. Tenaga batin ini berunsur positif dan boleh digunakan sbg "senjata" ataupun "benting" utk melawan benda2 negatif - samada dari makluk halus ataupun unsur2 negatif buatan orang.

Tetapi kalau ibu bapa sendiri jenis lemah semangat, mereka pergi lahirkan anak - tak mungkin ianya dilahirkan dgn tenaga batin yg kuat. Yg ada pun akan hilang selepas sedekad dua (kerana cara hidup mereka) dan akhirnya, si anak itu akan menjadi seakan tidak suiman, dipengaruhi oleh unsur2 negatif dan akhirnya berlaku lah benda2 spt berita di atas itu.

Jangan salahkan film seram. Salahkan ibu bapa serta individual itu sendiri kerana tidak menguatkan diri sendiri dgn benda2 yg berfaedah dan positif dlm kehidupan mereka.

by: asuras sep:
Mereka dilahirkan lemah semangat kerana generasi sebelum mereka pun lemah semangat juga.

Semang ...

sebab? punca?

Aku tulis panjang lebar, kamu tak ada baca kemudian tanya balik apa sebab dan punca. Pergi baca balik apa benda yg aku tulis.

Follow Us
by asuras sep
Aku tulis panjang lebar, kamu tak ada baca kemudian tanya balik apa sebab dan punca. Pergi baca ba ...

base on what? that is my question not your view ok

Truth.8 replied at 9-2-2015 11:26 AM
base on what? that is my question not your view ok

That is my view. Take it or leave it.

Sephiroth replied at 9-2-2015 11:54 AM
That is my view. Take it or leave it.

so i can put my view that  tamilan hindus here in malaysia consume todi and killed wife???

Truth.8 replied at 9-2-2015 12:09 PM
so i can put my view that  tamilan hindus here in malaysia consume todi and killed wife???

Do whatever you please. I will NOT join you in the hell of your own making.

Edited by Truth.8 at 11-2-2015 10:01 AM
leahsphinx replied at 10-2-2015 09:39 PM
Haha..relax la korang..
Lemah semangat ni sbb banyak sangat tengok dengar benda seram. Mana xmindse ...
aha..relax la korang..
Lemah semangat ni sbb banyak sangat tengok dengar benda seram. Mana xmindset takut jer..

Nk pulihkan semangat banyak options..ley wat research sendiri..

Punca jenayah ni pun byk faktor, dadah...arak...otak rosak la tu..mana mungkin orang waras nak buat jenayah bunuh orang tanpa pertimbangan..

aku rasa kerajaan boleh tubukan satu badan khas...utk kaji golongan yg selalu dengar suara ghaib  dan lain2...
dulu house mate saya ketuk pintu bilik saya tengah mlm....muka nampak pucat....dia kata nampak benda2...  bila dia pindah...ada tompok2 hitam di lantai...rupa2 nya mengambil syabu...walaupun dia seorang  'educated' dgn kerja yg baik tapi  .......hmmmm

by Snake.8

aku rasa kerajaan boleh tubukan satu badan khas...utk kaji golongan yg selalu dengar suara ghaib  dan lain2...

Kita dah ada - mereka digelar Doktor Sakit Jiwa.

Ataupun kalau kamu nak jenis Ghostbusters, kita ada juga - Si Raja Bomoh yg sebulu dgn kamu yg beria2 suruh orang cari MH370 dlm hutan.

leahsphinx replied at 14-2-2015 03:09 PM
Korang berdua ni asyik berpasang jer. Dimana ada sephiroth di situ ada satu truth 8. Ada apa2 ke ni

kau ini otak pasir ke? abis kau buat sini?? gatal dgn sini..

leahsphinx replied at 14-2-2015 04:31 PM
Bahasa kau mmg lawak lah. Menangis ku baca. Heh

bagus lah kau menagis ...itu tanda2 "symptom " nak hampir.....apa hampir? sakit jiwa

leahsphinx replied at 14-2-2015 03:09 PM
Korang berdua ni asyik berpasang jer. Dimana ada sephiroth di situ ada satu truth 8. Ada apa2 ke ni

Aku (makluk) Cahaya dan dia itu (makluk) Kegelapan. Hentak berapa kurun kami berperang dan hentak berapa kurun lagi kami akan terus berperang. Medan Cyber hanyalah salah satu medan peperangan tersebut.

Budak2 kecil macam kamu jangan ambil perduli sangat.

Sephiroth replied at 16-2-2015 10:12 AM
Aku (makluk) Cahaya dan dia itu (makluk) Kegelapan. Hentak berapa kurun kami berperang dan hentak  ...
Aku (makluk) Cahaya dan dia itu (makluk) Kegelapan. Hentak berapa kurun kami berperang dan hentak berapa kurun lagi kami akan terus berperang. Medan Cyber hanyalah salah satu medan peperangan tersebut.
kau makluk cahaya? pantat emak kau lah.....kau yg menyembah syatain yg     minum samsu ..adakah kau yg makluk cahaya??

hhahahahah

Rate

1

Truth.8 replied at 16-2-2015 11:26 AM
kau makluk cahaya? pantat emak kau lah.....kau yg menyembah syatain yg     minum samsu ..adakah ka ...

Dan kata2 kesat ini adalah bukti bahawa Snake.8 adalah seekor Syaitan. Jaga2 lah kamu, wahai manusia bila berurusan dgn dia.

Sephiroth replied at 16-2-2015 11:43 AM
Dan kata2 kesat ini adalah bukti bahawa Snake.8 adalah seekor Syaitan. Jaga2 lah kamu, wahai manus ...
Dan kata2 kesat ini adalah bukti bahawa Snake.8 adalah seekor Syaitan. Jaga2 lah kamu, wahai manusia bila berurusan dgn dia.

orang2 dengar kata /atau nasihat saya adalah berlin dan mutiara putih , manakala orang2  berursuan dgn kau adalah syaitan sebab kau sendiri menyembah syaitan yg minum samsu...

AWSA

Kamu kena balik sekolah dan belajar menulis.

Banyak sangat typo kerana hati yg sedang menbara spt api. Spt Berlian ditulis sbg berlin, berurusan di tulis sbg berursuan dan awas ditulis sbg Awsa.

Hati aku tetap tenang, tangan aku tidak mengentar (semasa menulis) dan kata2 aku tepat dan mengikuti susunan yg betul - kerana aku berada dlm Cahaya manakala kamu bergelora dlm Kegelapan.

Edited by Truth.8 at 16-2-2015 03:12 PM
Sephiroth replied at 16-2-2015 12:32 PM

Banyak sangat typo kerana hati yg sedang menbara spt ...

Banyak sangat typo kerana hati yg sedang menbara spt api. Spt Berlian ditulis sbg berlin, berurusan di tulis sbg berursuan dan awas ditulis sbg Awsa.

Hati aku tetap tenang, tangan aku tidak mengentar (semasa menulis) dan kata2 aku tepat dan mengikuti susunan yg betul - kerana aku berada dlm Cahaya manakala kamu bergelora dlm Kegelapan.

kenapa saya harus belajar menulis? tidak perlu sebab saya dtg dari ' ancient time" di mana  dunia  ketika itu  penuh dgn  asuras dan yg  baik...
walaupun saya tulis berlin tapi asuras macam kau  boleh faham...itu lah hakikatnya...
berlin, awsa dan lain adalah bahasa ancient time saya...dan saya bangga dgn tulis tersebut

Hati ku tetap tenang kerana bahasa yg saya tulis sudah di fahami oleh segelintir  asuras yg bertopengkan manusia..ini bukti saya adalah cahaya yg di tunggu- tunggu itu

12Next
Return to list New