CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aderahmatsy

JAVA OVERLAND [JAKARTA-PUNCAK-BANDUNG-JOGJA-SEMARANG-SURABAYA-BROMO-SURABAYA]

suesz replied at 13-5-2015 10:48 AM
a'ha mmg takder rezki.  hmmm Dieng Jazz Fest tu mmg around Ogos kan..
aku ada nampak juga dor ...

bukan jazz festival, festival lain..serius lor lupa..nanti aku check balik dan kasi update...

* aku hilang duit tu kat mynmar, suez..nanges tak berlagu aku dibuatnya huhuhu...

Edited by melur_30 at 13-5-2015 11:26 AM
ren0_0 replied at 13-5-2015 11:10 AM
aku ada 7 hari. agak agak ketat sangat tak schedule ni:

surabaya-ijen-bromo-yogyakarta-bandung-ja ...

ko ambil supir atau gerak sndiri ne?

dari hujung ke hujung..penat tak hengat dunia ne...mgkn lebih baik ko skip salah satu tempat..

melur_30 replied at 13-5-2015 11:24 AM
ko ambil supir atau gerak sndiri ne? kalau gerak sndiri pun boleh, tapi mmg penat tak henget duit. ...

plan nak gerak sendiri je. tak nak supir kali ni

tu la kan..dari hujung ke hujung.

nanti aku plan iti roughly, aku bagi korang baca..okay ke tak? aku pun tak dapat budget lagi berapa lama perjalanan bas dari satu point ke point lain. ie: dari bondowoso ke probolinggo (contoh) dan dari probolinggo ke yogyakarta

ren0_0 replied at 13-5-2015 11:28 AM
plan nak gerak sendiri je. tak nak supir kali ni

tu la kan..dari hujung ke hujung.

uihhh macam byk tempat ko kena skip ne...dari surabaya ke ijen ko mmg ambil bas lah ne? jarak perjalanan pun dah 7-8j..so ko dah hangus satu hari utk perjalanan..tu baru bayuwangi..belum lagi perjalanan ke ijen, probolinggo dan bromo..rasa dalam 6 hari tu aku tak tau macam mana ko nak gerak terus ke jakarta...

Share sikit story DIY Surabaya-Jogja-Jakarta.

Surabaya - Jogja. 56,000rp
station bus Bungurasih, Surabaya - Giwangan Bus station, Jogja (9 jam)
dari Giwangan ke Maliaboro boleh naik Transjogja. (last bas at 8pm)

Untuk ke Dieng
maliaboro - Bus station Giwangan, take another bas to Magelang - turun Wonosobo and amik micro bas  ke Dieng (kena awal pagi travel sbb utk ke Dieng last bas naik ke atas ard 6pm)

version aku, aku naik bas travel. (minivan travel agent) dari Diponegoro terus ke Wonosobo and the next day naik ke Dieng. aku sampai malam suda di wonosobo so terpaksala cari hotel. homestay pun banyak.

Jogja - Jakarta, by train.
Gambir station to thamrin city, via bas transjakarta -
Gambir 1 Halte Bus - Harmoni - Blok M - Tosari for Thamrin City.

Thamrin City ke Airport
Damri shuttle bus; Thamrin City - Bandara Soekarno Hatta (40,000rp)

melur_30 replied at 13-5-2015 11:34 AM
uihhh macam byk tempat ko kena skip ne...dari surabaya ke ijen ko mmg ambil bas lah ne? jarak perj ...

lepas aku plan kasar pun aku rasa sangatlah tight

kalaupun aku nak cover semua tempat tu, maybe sesampainya aku di airport mungkin aku leh amek tour ke bromo. sunrise in bromo. kalau macam tu aku dah jimat sehari tapi budget lari sikit. hari kedua mungkin boleh amek bas ke bondowoso dan ke ijen. target nak trekking ke ijen utk tengok blue flame. hari ketiga gerak ke yogyakarta. hari ke5 gerak ke bandung. hari ke 7 gerak ke jakarta. flight malam.

jakarta tu sebab flight balik dari sana

Follow Us
ren0_0 replied at 13-5-2015 11:10 AM
aku ada 7 hari. agak agak ketat sangat tak schedule ni:

surabaya-ijen-bromo-yogyakarta-bandung-ja ...

ni hujung ke hujung ni.. in 7 days..

tapi kalau ada supir mmg boleh.. cuma mmg tak der rest..

kalau DIY... aku tak rasa bole singgah semua. "singgah" pun tak sempat uols...

aku stay kat backpacker Jogja, drg ada tour utk Boro (sunrise+bfast) + Parambanan all in about 650,000rp

@melur_30 pa uols rasa?

melur_30 replied at 13-5-2015 11:23 AM
bukan jazz festival, festival lain..serius lor lupa..nanti aku check balik dan kasi update...

* ...

myanmar.. area mana? aduii.. dahlaa guna USD tu kan.. hmmmm

aku kat sana, mmg ikat perut + jalan kaki ja. cuma Bagan tu yang perah $ byk. huhuhu touristy sangat.

suesz replied at 13-5-2015 12:04 PM
ni hujung ke hujung ni.. in 7 days..

tapi kalau ada supir mmg boleh.. cuma mmg tak der  ...

style touch n go hahahhaha

boss kedekut nak bagi cuti. max pun 7 hari je. hujung tahun lain cerita sikit

nak kena buat research lagi ni

ren0_0 replied at 13-5-2015 12:03 PM
lepas aku plan kasar pun aku rasa sangatlah tight

kalaupun aku nak cover semua tempat tu, m ...

kalau ko ambik pakej utk bromo baik include kan sekali ijen..so ko dah jimat byk masa kat situ...

aku tak tahu sekarang ada bas atau tidak terus ke bondowoso..setahu aku kalau dari bromo ke kena ambil bas dari probo dan turun di banyuwangi..dari situ pula ambil kenderaan ala2 angkutan ke bondowoso dan dari situ kena ambil ojek ke kaki gunung..tapi haritu aku ada terbaca katanya damri bas ada buat service ke ijen cuma tak tau ianya dah jadi realiti atau masih perancangan, maybe ko boleh check balik...

dari ijen ko plan macam mana pula utk ke jogja? by bus? train atau travel (minivan)? ini pun dah makan masa sehari..satu ko kena faham jalan raya di sana tak macam di sini..basnya pun banyak benar singgah sana-sini (ikut pengalaman aku dari bali-jember)..aku takut ko sampai je jogja, terus tumbang sebab kepenatan..jadinya sebagai cadangan, baik ko lupakan bandung tu dulu..maksdnya dari jogja terus ke jakarta..ambil train lebih selesa...explore satu2 tempat..singgah baluran dari ijen..cun giler tmpt ne dan ko boleh explore lebih di jogja tu..sewa motor boleh lajak terus ke borobudur, prambanan dan sebagainya (skadar cadangan)..

Artemesiaa replied at 13-5-2015 11:06 AM
Parangtitis ni tak kotor pun pantainya, hanya pasir pantainya agak kasar dan gelap sebab hasil dar ...

alaaaa.... hehehe aku sedapkan hati jak tu... ni pun masih tak move on. lols. Posttravelblues gituk.

mana2 beach pun aku tak singgah jogja kali ni...

Boro + Prambanan tu biasa ja bagi aku.. mayb aku dah boring dengan temples + hujan manjang huhuhu

tapi Ratu Boko tu the best aku rasa hehhehe.. tak plan pun nak ke sana.. like the ambience sesangat..

lagi perfect kalau ada sunset masa tu... tapi tak de rezki pun aku rasa magical nya Ratu Boko ni.

melur_30 replied at 13-5-2015 12:18 PM
kalau ko ambik pakej utk bromo baik include kan sekali ijen..so ko dah jimat byk masa kat situ...
...

okay. semua cadangan tu akan dimasukkan dalam buku nota kecil aku

melur_30 replied at 13-5-2015 12:18 PM
...

@ren0_0
a'ha betul. aku pun rasa better ko amik supir. save masa.

aku pun rasa ko kena skip bandung.. walau touch n go.. tapi travelling periodnya dah amik 1 hari uols..

supir berapa Rp? aku sorang kalau amek supir rasa membazirnye lah haiii....

nak singgah bandung. nak pi hair salon ngan borong brownies kukus. pas sudah aku amek la train balik JKT. boleh?

ren0_0 replied at 13-5-2015 12:35 PM
supir berapa Rp? aku sorang kalau amek supir rasa membazirnye lah haiii....

nak singgah bandung.  ...

tak menahan uols.. reasons nak repeat bandung hehhehehe...

Jogja - Bdo via train pun 7jam kan, by bas 8-9jam depends on trafik hehhe

hmmm supir+pakej 2D, 1N skrang mmg mahal, aku dah survey2 juga rega before amik Pak wong. kami berdua utk bromo (airport-bromo+jeep+kuda+surabya) + waterfall jak pun dah almost 1.5k rupiah each. no acco tuh. tapi Pak Wong best hahahhaa...

tapi try tanya melur mayb dia ada supir yang boleh bagi rate best2.

suesz replied at 13-5-2015 12:50 PM

Jogja - Bdo via train pun 7jam  ...

ko punya tak ada ijen. aku teringin nak pi ijen. waterfall tu dalam waiting list tapi bila tgk insta ko rasa teruja lah pulak

1.5M Rp la kan...dalam ~Rm500-550 la ni

suesz replied at 13-5-2015 12:20 PM
alaaaa.... hehehe aku sedapkan hati jak tu... ni pun masih tak move on. lols. Posttravelblues  ...

Betul tu Ratu Boko tu area dia agak unik sikit senibina ada cam gambungan rome dan borobudur.  Sunset memang terbaik kat sana.

Betul tu kalau nak cover semua tempat di Pulau Jawa ni memang makan masa sikit.  Kalau tak boleh ambik cuti panjang elok buat a few trip.  Baru seronok boleh cover setiap area dah lebih details lagi.  Kalau rushing nak gi setiap trip memang tak seronok hasilnya.  Kebanyakan jalanraya kat sana bukan semua dalam good condition dan tak semua area ada jalur lebuhraya macam kat sini.  Mostly memang terpaksa guna jalan biasa atau jalan kampung.  Kalau kena part nak ke Jepara dan port utk ke Pulau Karimun Jawa lagi hazab keadaan jalanrayanya.  Ala2 naik boat masa laut tengah bergelora.

Contoh kalau nak cover semua area dia Semarang, Solo dan sebahagian bahagian utara Jogja je pun dah ambik masa lebih kurang 5 hari.  Kalau keseluruhan bahagian Jogja itself dan bersambung hingga ke Dieng pun makan 5-6 hari gak.  Itu pun kalau guna khidmat supir sepenuhnya.  Kalau gi sendiri lagi byk masa kena diperuntukan untuk travel dari satu area ke area yg lain.

ren0_0 replied at 13-5-2015 12:56 PM
ko punya tak ada ijen. aku teringin nak pi ijen. waterfall tu dalam waiting list tapi bila tgk ins ...

aku memula solo jak, dlu mmg nak bromo + ijen. so ada satu tour tu quote aku ard 2.5rp. utk 3D 2N tapi yg ni last year k.

awal tahun tu aku check rega dah naik uols.. petrol hike katanya... almost 3juta rp. hmm aku dah lupa sapa nama supir tu..

suesz replied at 13-5-2015 12:50 PM

Jogja - Bdo via train pun 7jam  ...

saya mmg setia dgn mr wong tu..tapi cara saya beza sikit..saya selalu sewa kereta dan supir aje..utk minyak kereta saya control sendiri...

mgkn kalau reen nak jimat, ambil kereta je...utk ke bromo jalan kaki tak payah ambil jeep hehehe.saya penah buat ne..dari cemoro lawang ke kaki gunung bromo dalam 1/2j berjalan..atau pun cara lain, ambil ojek...bolehlah p jauh sampai ke savana dan sebagainya...

melur_30 replied at 13-5-2015 01:15 PM
saya mmg setia dgn mr wong tu..tapi cara saya beza sikit..saya selalu sewa kereta dan supir aje..u ...

hmmmm...menarik jugak idea tu. sewa kereta dan supir. minyak kita control. makanan n tips okay la boleh bagi sikit. Mr Wong tu dekat Bromo kan? So boleh la mintak dia cover sekali ke Ijen?

ye..memang plan nak jalan kaki je dari hotel cemero pi viewpoint1 & 2. based on traveler..katanya doable maknanya boleh la tu.

@suesz namecard yg ko letak kat insta tu Mr Wong ni la ye?