CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26853|Reply: 16

loan x lepas..nombor plate dh beli, nak kena interchange ke??

Edited by lovekakashi at 18-3-2015 02:08 PM

salam semua,

saya nak tanya..saya ada beli nombor plate (msuk tender)..tapi loan saya x lepas sbb kete kakak (register atas nama saya) payment x cantik.
so, sbb salah dorg, laki dia nak beli moto baru & register no.plate tu...soalannye

1. bley ke register no.plate tu kat moto tu..sementara saya nak beli kete nti
2. mcm mn..kne buat interchange ke apa?
3. klw wt interchange kt nama laki dia..nti saya nak balik no.plate tu bley ke x??
4. atau moto tu kne register nama saya jgk

kalau tak salah, no plate tu kene register pada kenderaan baru je sekarang.. kalau kenderaan 2nd hand, jpj dah tak layan..

kalau awak bagi no plate tu pd abang ipar, dan register nama dia, kemudian awak beli kereta, awak nak tukar semula, boleh tapi proses dia tu saya tak pastilah mcmana..

rasanya dalam laman web jpj ada tulis pasal ni.. boleh refer www.jpj.gov.my

Ada 2 pilihan...
1. Daftar motor atas nama tt, terus boleh daftar no tender tu
2. Daftar motor atas nama abg ipar tt, tapi no tender tu kena serah kpd abg ipar dgn kelulusan pengarah jpj negeri berkenaan.

Lebih senang pilihan 1

Edited by lovekakashi at 20-3-2015 08:14 AM
apocot replied at 18-3-2015 08:15 PM
Ada 2 pilihan...
1. Daftar motor atas nama tt, terus boleh daftar no tender tu
2. Daftar motor atas nama abg ipar tt, tapi no tender tu kena serah kpd abg ipar dgn kelulusan pengarah jpj negeri berkenaan.

Lebih senang pilihan 1

klw pilihan 1..bley ke loan nama abg ipar, no.plate nama saya??? peninggggg
klw pilihan 2..nti lepas saya dh bley wt loan, nak balik no. tu bley ke?

aku bacapun pening..camne nak komen

moto apa yg abang ipar nk beli ni? moto beso ke?

Kalau ada duit ckit, TT beli je motor sendiri, kapcai murah2 macam Modenas Kriss.. rege dlm RM3000, daftar Rm5, insuran dlm RM2xx.. setel

Follow Us
Edited by lovekakashi at 22-3-2015 01:12 PM

Moto biasa je la wt habuan nk register no.plate tu je..sbb salah dorg x byr kete tu elok2, dh loan aku sangkut..so, nak x nak dorg kne la tggjwb

Aku geram call jpj..ssh btl nak jwb call

Edited by lovekakashi at 22-3-2015 01:12 PM

Nak tny..klw abg ipar aku bli moto loan kedai..bley ke register kt jpj nama aku??

lovekakashi replied at 22-3-2015 01:09 PM
Nak tny..klw abg ipar aku bli moto loan kedai..bley ke register kt jpj nama aku??

boleh..
tapi, kalau beli moto utk tujuan nk amik no pendaftaran tak boleh beli hutang rasanya..
kena beli cash...

zulka replied at 23-3-2015 12:00 PM
boleh..
tapi, kalau beli moto utk tujuan nk amik no pendaftaran tak boleh beli hutang rasanya..
...

yke..aduhhhhh

ko dah register belum? g kawtim dengan kedai motor.. dia caj rm1300 lebih kurang.

Ko ada beberapa pilihan:-
1. Ko beli motor murah2 atau motor yang ko nak pakai, register jer ngan nombor tu.
2. Transfer nombor tu kat abang ipar ko. Ni mungkin complicated sikit. Tapi kalo ko transfer nombor tu kat kakak ko, senang sikit. Bila ko nak pakai nombor yang kat motor tu nanti, ko kena tukar2 nombor tu ngan satu nombor baru. Biasa kedai motor ada buat. Aku pernah buat, kena charge rm800. Ni charge kalo pemilik nombor lama dengan baru adalah orang yang sama. Kalau lain2, ko kena tukar dua tiga kali. Charge mahal lagi la.
3. Ko tak payah register lagi nombor tu. Mintak penangguhan. Kalo tak silap, dia bagi 3-6 bulan. Kalo tak mintak tangguh pun, bila tempoh nak register expired, selagi tak ada orang request nombor ko book tu, nombor tu kat situ la rasanya. Biasanya tak lama, kalo nombor cantik, ada la runner2 yang request ngan JPJ.

1. Nombor tender itu tidak boleh dipindahkan kepada abang ipar anda ... maklumat dari JPJ berkaitan hal ini seperti berikut :   PERINGATAN : Pemohon yang berjaya dilarang sama sekali memberi/menjual nombor pendaftaran mereka kepada orang lain kecuali dengan pertimbangan khas dari Pengarah Negeri seperti kes pertukaran daripada ibu/bapa kepada anak, suami/isteri/anak dan individu kepada syarikat di mana ia menjadi Lembaga Pengarah

2. Buat bayaran baki tender pada tarikh akhir bayaran perlu dijelaskan seperti dalam surat keputusan tender JPJ kerana tarikh 3 bulan untuk membuat pendaftaran akan bermula pada tarikh baki bayaran dijelaskan.

3. Tidak perlu 'park' nombor itu pada motor kerana akan melibatkan kos yang tinggi. Jika tempoh masa 3 bulan untuk daftar nombor tender berkenaan hampir tamat, buat surat rasmi memohon lanjutan masa dengan menyatakan alasan kenapa perlukan lanjutan masa dan sertakan salinan surat keputusan tender JPJ. Hantar ke bahagian tender dan tanya bila boleh dapat keputusan. Selalunya akan dapat lanjutan 1 bulan dan ulang proses yang sama jika dalam tempoh berkenaan masih belum dapat nak daftar nombor berkenaan.

4. Jika jumlah RM tender tu tak mahal mana dan proses untuk loan semula akan mengambil masa yang lama, ada baiknya lepaskan saja nombor tu dengan tidak membuat bayaran baki tender. Masuk semula tender siri baru atau terus ke pejabat Pengarah untuk memilih nombor pendaftaran secara pilihan (nombor-nombor baki dari siri-siri yang lepas dan nombor yang tidak diambil oleh pembida)

Sekian

pi kedai moto je die bole buat interchange no, lepas tt beli kete baru and register no lain. Kene charge dalm 800-1000, pastu kete baru tt kene htr puspakom balik check and then bole guna no tender tu. kedai moto akan interchange no baru dgn no tender tu, so no late baru TT di buh kat moto

Nak tumpang tanya pasal no. plate kat sini.. ada sesapa tau bila tender utk WB __ X akan keluar tak? Notice kat JPJ kata result 22 July tapi sampai skrg takde pun dpt apa2 surat ke

nak senang x nak pening kepala.... ko pegi beli moto(BARU) paling murah, cap ayam pun xpe....... pakai je gi kedai beli barang

nanti bila2 payment ko dah cantik, apply loan kete, loan approve.... swap je no to dgn kete baru

kes nie dah setel pn..mod dah bley close thread nie ye