CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

Edisi TAMAT:Pedang Setiawan Tamat Selepas 25 Tahun Dijual!

aku suka Wira Tunggal....

Pendekar Laut

aku baca dewata raya je dulu....
pedang setiawan tak follow sgt..
so apa pengakhirannya???

alam perwira best.. pedang setiawan pun best.dlu penah ade siri kt tv
aku x suke cite yg lebih moden cm dewata raya. beli jgk smpai part makluk asing serang bumi tu aku dh stop. mengarut dh.

pernah gila baca komik ni mse kecik. tp pinjam yg anak sepupu punya.

atira replied at 9-4-2015 12:50 AM
aku baca dewata raya je dulu....
pedang setiawan tak follow sgt..
so apa pengakhirannya???

“Komik ini telah tamat namun, jalan cerita terakhirnya masih lagi menjadi rahsia kerana buat masa ini, kesudahan jalan ceritanya hanya disiarkan dalam pameran manuskrip kesudahan Pedang Setiawan di Hong Kong.

“Mungkin dalam masa terdekat ini, ia juga akan diterbitkan di Malaysia dalam bahasa Melayu dan Cina,” katanya ketika dihubungi .

aku x follow pedang setiawan, xde org yg beli, raja rimba layan sampai harimau kumbang jd tenno jepun je, pastu dah mengarut.

Alam perwira complete. Jengking merah layan gak. tapi fav aku, komik dari Wan yat leung

Follow Us
aku dulu2 suka baca Alam Perwira, Raja Rimba, Dewata Raya,Jejak Wira, Pedang Setiawan..masa sekolah dulu memang selalu bawak bekal, so duit poket memang simpan semata2 nak beli komik2 nih..memang tak penah miss... kalu tak cukup duit nak beli pinjam kat kawan je... selalu tukar2 dengan kawan, tapi kawan lelaki lar, kalu kawan pompuan diorang suka baca buku cintan cintun punya...tapi kalu beli memang baca nyorok2 , sebab takut mak marah., pompuan apa baca buku citer macam nih..

lepas baca memang selalu lar berangan nak jadi terer kungfu macam watak2 tuh...siap boleh hafal lagi hikmat2 tendangan berapi lar.. hikmat langit berlapis lar..oh..alangkah bestnyer kaluau terer macam tuh...

Harga beli dulu tahun 90an rm1.80. Pas tu naik dan naik sampai dkt rm3. Pastu tk mmpu dah.. Skolah dulu brapa sgt blanja mak bg..

lelakinaive replied at 9-4-2015 09:00 AM
aku x follow pedang setiawan, xde org yg beli, raja rimba layan sampai harimau kumbang jd tenno jepu ...

aku tak ingat..tp ade satu komik pasal sang merah,...tp lupa tajuk tu......

AbukRokok replied at 9-4-2015 08:04 AM
ohhhh ingatkan dah lama habis
iols dulu layan Dewata Raya dan Jengking Merah je

tp yg x best komik dewata raya dgn jengking merah tu melalut babi.......yg dewata raya tu siap bergaduh dgn ratu seribu tahun yg alien laaa hapa laa.....yg jengking merah plak xbest sbb last man standing bukan Taiyi CHiro.........

apapun aku suka Juara Wira dan Juara2 Kembar

the_killer replied at 9-4-2015 09:06 AM

Jora Wira

Penyelamat Dunia , hebat nama cam orangya gak

Aku beli komik ni dari #1 tahun 1993 sampai # 322 rasanya...tahun 2004 kot...
terlepas kumpul beli sebab dia tukar tukar tempoh keluaran....dari seminggu sekali...pastu seminggu 2 kali... pastu 2 minggu sekali...pastu aku dah lost..sebab dah banyak benda nak ditumpu selain dari komik ni je

koleksi aku jaga, tapi biasa la ada tangan2 yang membaca pastu taknak susun balik.. dan banyak yang hilang.

Nostalgia sungguh Nie Feng dan Penjejak Awan ni

the_killer replied at 9-4-2015 09:06 AM

Juara Wira tajuk komik tu....watak utama adalah Penyelamat Dunia, Raja Utara, Liga, Sang Merah dan Sang Helang

Kalo time tu br kawen..anak dh teruna dara gitu..hahaha

ms aku form 1 aku suka gila bc komik ni.abg aku yg rajin beli tp syg dia  beli smpai brape belas jilid je..owhh...rindu nk baca tp kalau dh smpai bratus ratus episod mmg x mampu den nk beli

Paling suka ungkapan "Bila keranda diusung bercucuran air mata tidak berguna"

TuntungReturn replied at 9-4-2015 08:57 AM
alam perwira best.. pedang setiawan pun best.dlu penah ade siri kt tv
aku x suke cite yg lebih mod ...

sumer cita komik hong kong nih mengarut bila dah panjang sgt....

persamaan sumer citer komik hongkong adalah bila hero dah tewaskan penjahat utama awal2, mesti akan muncul penjahat lain yg lebih hebat dari negara/dunia/galaksi lain

cam Dewata Raya aku igt Dewa Durjana/Dewa Pawaka tu dah abis hebat, sekali dtg puak2 dari Taman Tergantung Babylon bagai tu plak, dgn Terminator nya la hai (tp lukisan stroke cam lukir Predator jer)

then kalo Juara Wira memula aku igt Rayz laa yg paling kuat dgn kemuncak jalan citer adalah Penyelamat Dunia aka Sang Penakluk vs Rayz.....sekali datang Riga/Liga ,then dtg jagoan dari puak Livira dan Ramu iaitu  Badai Gharib, Kala Bahari, dan ayah Riga iaitu Dewa Ganas.........ada juga tu yg badan cam Predator aku x igt nama dia yg pergunakan Leo anak Rayz untuk serap kuasa dari mayat2 di menara jam.........

Kalo tgk Raja Rimba plak memula igt perseteruan terhebat adalah antara Long san  & Rimau Kumbang vs Long Kai & Sang Air mata sekali kuar watak2 lain lagi yg jauh lebih hebat cam Waja Utara, Tenno Gelap, Chan Kong.......

yg peliknya masa konflik antara watak utama dgn penjahat memula tu penjahat yg super2 hebat berikutnya dok kat mana....nape dorg x muncul serentak dan kemunculan mereka pulak mesti ikut urutan dan, mesti pada kadar janjang geometri kuasa kekuatan mereka iaitu akan bermula yg kuat>lebih kuat>sangat kuat>superduper kuat>mahakaiio Kuat........
mmg tu laa heirarki kemunculan penjahat nih.....

"Apabila keranda dibawa, barulah bercucuran air mata".. Natang sungguh legend gile quote ni... hahaha...

n same goes to DBZ....pun camtu gak timing kemunculan penjahat

memula aku igt watak paling kuat adalah Komander RedRibbon, then datang Tao Baibai pun dah gempak abis dah, lepas tu datang plak Tien Shin Han, then Pikor yg asal, then datang anak pikor......tu aku dah anggap paling kuat laa tu

sekali dtg Raditz yg jauh lagi kuat dari Goku and Pikor pun dah aku igt klimaks....rupanya ada lagi Nappa dan Vegeta/Bezita yg katanya pahlawan ulung galaksi.......tup tap rupanya dia tahap macai jer dlm planet yg dikawal oleh Fliza....bawah si Fliza tu plak bleh ada 2-3 org bawahan yg gak lagi kuat dari Bezita yg digembar gemburkan dah terdahsyat.....

then bila dtg fliza dan terbunuh, ada plak Cyborg......then dtg Cell yg katanya kuat lahanat abis dah....sampai laaa datang Majin Bu....

x abis2 wooooo idea pelukis komik nih wat jalan citer.....hahahahahahha