CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: starbee

Anak cakap takut

bellaa replied at 27-4-2015 12:12 PM
budak kecik hijab nya masih terbuka..
sampai lah berumor 5 tahun, hijab itu akan tertutup dgn sendi ...

Pengalaman sendiri ke dari pengalaman org terdekat dik bella yg 5 tahun tu hijab tu tertutup sdiri?

Anak abam umo 4 tahun dah xde tunjuk2 sambil ketakutan..  time 2-3 tahun tu ada..kat kedai mamak, tandas RnR (time senja) , dapur umah, siling..  

jengkoil replied at 27-4-2015 10:40 PM
Pengalaman sendiri ke dari pengalaman org terdekat dik bella yg 5 tahun tu hijab tu tertutup sdiri ...

bella agak2 je dalam age 5 tahun..
Kalo tutup awal, bagus lah..

ngeri pulak anak abg tunjuk kat siling.. Huhu

bellaa replied at 27-4-2015 10:46 PM
bella agak2 je dalam age 5 tahun..
Kalo tutup awal, bagus lah..

Yg kat siling, dinding tu ok lagi..kibas nga selimut je..yang tu dia panggil fish. .ntah muka mcm ikan ke hape..

yg paling ekstrem..dia takleh tido, mula2 slow je cakap.."akuutt...akuutt"...
     Last skali dia jerit kuat (x pernah jerit sekuat tu)..sambil baring,sebelah kaki dia angkat ke atas (abam syak dia cuba tahan sesuatu dari mendekati dia).
      Pukul 4 pagi masa tu..abam dukung dia, tanya ada lagi tak? Dia angguk..mata x bukak..abam jerit perlahan konon2 halau sesuatu..pastu baca surah qursi kat telinga dia..tanya ada lagi tak..geleng kepala..
       Sudahnya kena berjaga sampai subuh..tapi sekali tu je la..alhamdulillah bukan byk kali kena yang ekstrem. .

kawan abam, dua dari tiga org ank dia simptom mcm ni..sama jgk,4-5 tahun ilang nga sdiri..anak yg first tu, abam la antara makhluk atas muka bumi ni yg paling dia takut...

jengkoil replied at 27-4-2015 10:31 PM
Tempat yang anak tunjuk tu..kibas nga kain..towel ke selimut...pastu tanya anak
.ada lagi tak?

...

Ye ke...tq...nanti sy cuba. Coz masa dia tunjuk2 tu...cuak gak..angkat dia..angkat bantal terus lari gi hall...Alhamdulillah...kat rumah sendiri dia ok.

pasar2 mmg tmpt syaitan melepak.

jengkoil replied at 27-4-2015 11:20 PM
Yg kat siling, dinding tu ok lagi..kibas nga selimut je..yang tu dia panggil fish. .ntah muka mcm  ...

ayat last yg x tahan tuu..

anak yg first tu, abam la antara makhluk atas muka bumi ni yg paling dia takut

bella x suka orang garang. memang tatotttt

senang cerita, budak tecik mmg buley nampak bende halus..
cuma kita perlu lindungi mereka.. atasi ketakutan itu..

Follow Us
Edited by jengkoil at 28-4-2015 11:15 AM
zaraaqilah replied at 28-4-2015 09:18 AM
Ye ke...tq...nanti sy cuba. Coz masa dia tunjuk2 tu...cuak gak..angkat dia..angkat bantal terus la ...

Jgn cuak cuak..bulu roma berdiri tegak atau terkujat kalo ada benda tiba2 jatuh adalah dimaafkan...huhuhu..

hamjad hamjad tersebut biasa nak gurau2 seram saje..xde nak extreme sampai merasuk bagai..kita pun kalo bleh wat biasa2 je..makin hamjad kacau makin kita ingat Allah..

nanti hamjad kena marah nga setan, iblis sebab kacau misi sebenar. ..huhuhuhu...abam reka je yg ni..jgn caye tau...

huhu it sound scary...

jengkoil replied at 27-4-2015 11:20 PM
Yg kat siling, dinding tu ok lagi..kibas nga selimut je..yang tu dia panggil fish. .ntah muka mcm  ...

sana-sini entiti tu ade... kesian budak tu disakat benda2 tak sepatutnya..

nolya replied at 27-4-2015 07:41 PM
pelan2 u ajarlah anak u baca Basmallah dn zikrullah. Pelat pun tak pe.  Esok2 ajarlah pula surah a ...

tq nolya... sedang berusaha ke arah tu... ajar dia doa2 mudah... mudah2an jadi pendinding dari gangguan

zulka replied at 27-4-2015 03:00 PM
jgnla cepat sgt percaya...
kadang2 budak2 kecik ni bukan apa...
dorang takut tengok ayam yg takde  ...

kalau takut ayam takper la... takut ade benda lain yang kacau... saye dgn suami tak nampak ape2... banyak kali jadi... makin dekat dengan area daging ke ayam memang dah peluk kuat2...

aku dulu takut pg pasar malam waktu kecik2 sbb pakcik ayam dulu2 gatal2. dah la misai tebal, lepas tu dia buat muah2 dkt aku yg tadika ni. ee pedo sgt pakcik tu. aku trauma nk pegi pasar malam sampai umur aku 17 tahun. sekali pg dkt area ayam2 daging2 tu dah xde dah pakcik2 yg menjual, semua muda2. terasa sangat jakun sbb xsangka perubahan masa punya lama sampai average umur penjual ayam dan daging pun dah berubah dari tua ke muda. (ok cerita ni tak misteri)

Ank aku mase umur 2thn pun nmpk benda tu. Mase tu dr umah kwn,dlm lif mcm xsdap je aku rasa.pastu smpai kt kete ank aku dok blkg,aku lakibini kt depan.aku dgr lah ank aku ckp babai pkcik...babai.aku biar je lah. Lama tu xdgr dh suara ank aku.aku toleh tgk dia dok menikus kt belah kaki seat blkg driver.bile aku panggil duduk depan,dia buat xtau je.aku capai dia agkt ke depan.

Mase aku agkt dia tgn dia tutup muka...aku tanya ngantuk ke.pastu aku buka tgn dia yg tutup muka tu,terkejut aku mata dia xtutup xberkelip pandang 1arah je mulut lak xbunyi pape.aku dh panic tgk cmtu.berkali2 aku baca ayat kursi tiup seluruh bdn ank aku.laki aku ckp "pegi lah pakcik jgn kacau lagi"

10min ank aku xgerak,xberkedip mata,xbunyi suara...cuak betul.sampai dia nangis,peluk aku bru lah lega...aku pun nangis gak.hihihi

biasa la tu budak kecik. masa anak I umur2 gitu pun sama. I duduk umah baru, belakang batu caves, umah 3 bilik tapi kami duduk berdua je. tgh2 malam dia boleh mengigau siap tunjuk jari dia kat kipas syiling la kadang2 tunjuk kat lampu tido la. and time dia mengigau tu mesti time yg sama pukul 3 pagi.

Selalunya I buat dunno je. tarik tangan dia and sambung tido.

Kalau balik umah mak I lagi haru.....pukul 1 am mesti dia menangis. every night without fail even abg I buka yaseen tiap2 maghrib pun sama je.

Anak yang first pun x mcm tu. Yg ni nak tinggaklan sekejap pun susah, sampai baby sitter pun complaint, finally baby sitter tolong bawa anak I gi tgk rupanya ada benda menumpang I. Biasala mak balik time maghrib lepas tu gi ambil anak. Baby sitter I siap cakap kalau balik time maghrib jgn ambil anak dulu...mandi n solat baru ambil.

Masa I deliver anak yg ni, post delivery tu I mmg dpt mimpi buruk sampai blood pressure naik tinggi. Bayangkan tgh tidur lepas bersalin tu mimpi kena kejar hantu....berpeluh2 tido hehehehe. 2 malam berturut2 mimpi yg sama.

sesetengah budak akan takut pada bende yg die xpnh tgk mcm ayam ikan tu bagi dorang bende pelik.
takde ape tu dah besa nti ok la
lgpun xde menunjukan lebih cenderung ke sudut ghaib ni..

tkde ap tu...

bellaa replied at 27-4-2015 12:12 PM
budak kecik hijab nya masih terbuka..
sampai lah berumor 5 tahun, hijab itu akan tertutup dgn sendi ...

agak2 ayam yg kita makan tu najis ke?
jin ke syaitan x makan ayam ikan ni...
xpnh ade kes..

tu lumrah kanak2 takut pd sesuatu melainkan die sebut takut hantu

ayam yg disembelih bukan bangkai dah
jin makan bangkai

Esmiria replied at 27-4-2015 12:07 PM
ye.dia nmpk saka.takyah lah nak bawa berubat bagai.untunglah anak awok ada sixth sense. Keturunan aw ...

mana ada saka main ayam ikan ni..   xde.....
semua org nak pegi berubat mana ada nak biarkan je..
xuntung nye kalo ade sixth sense.......
awk penah rase???
nampak setan jin buruk2 yang org lain xnmpk>>>>?????

tu bukan kelebihan...
yg ade sixth sense ni sbb ade bende menumpang dlm badan die sbb tu die boleh nmpk...
ee....simpang...

zulka replied at 27-4-2015 03:00 PM
jgnla cepat sgt percaya...
kadang2 budak2 kecik ni bukan apa...
dorang takut tengok ayam yg takde  ...

Agreed. Budak banyak je yang dia "takut" sebab dia tak paham. Tak semestinya benda halus. Kengkadang tetiba tunjuk kat satu sudut kat rumah, katanya takut, rupa2nya lipas. Kalau kita yang adult ni meloncat sama, mesti dia ingat itu lah cara nak react. Lagi satu, bebudak ni selalu ditakut2kan dengan konsep hantu. Itu yang naik pengecut.

wanzackraizzo replied at 29-4-2015 02:16 PM
agak2 ayam yg kita makan tu najis ke?
jin ke syaitan x makan ayam ikan ni...
xpnh ade kes..

aku cakap DARAH dari binatang sembelihan tu,najis.

baca biar terang..

Budak2 memang kebanyakannya nampak benda alah tu...

cara penerimaan je kot yg berlainan....

makin besar makin tertutup hijab...

berdoalah agar anak tak ape2...