CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MissNigga

Astagfirullah..!! Haida Yusof Kahwin Ikut Adat Kristian Harus Dikecam Masyarakat

outcast replied at 20-8-2015 12:45 PM
my question is  dlm IC dia tulis bangsa melayu ke x ? kalo x hadap y put as malay in the 1st place ...

Kan...x hadap melayu konon....tp part nk status bumi terhegeh2....patut kalau x nk ngaku melayu tuka semua ic jd lain2...

primemova replied at 20-8-2015 12:48 PM
Lantak dia lah dia bukan melayu dan dia tak perlukan approval korang utk dia hidup mcm mana sekalipu ...

cinta itu buta sis

adat hindu = adat melayu = islam
adat barat = adat kristian = kapir

mudah saja sipir puak2 jumud self-righteous, holier than thou nih

outcast replied at 20-8-2015 12:45 PM
my question is  dlm IC dia tulis bangsa melayu ke x ? kalo x hadap y put as malay in the 1st place ...

Dia tak hadap as if tak kesah pun apa2 bangsa pun tertulis kat situ, waima tertulis keling sekali pun sis. Ada apa dengan bangsa sebegitu sis. Dia tak heran pun pegawai kerajaan yang bertugas tu nak tulis bangsa apa sekali pun masa buat IC. nampakkkk.....

vandergooh replied at 20-8-2015 12:45 PM
Tak nak belajqr dari bangsa india dan cina ker dik.... duduk lah diceruk hujung dunia mana sekalip ...

ye ker bang? tu yg ramai india cina siap ada nama mat salleh ek? tu yg ramai hidup bersekedudukan mcm mat salleh ek?

She claimed she is not Malay
So biar lantak dia lah nak buat apa pun yg tak ikut budaya Melayu, dah dia pun bukan Melayu
As long as sebelum tu dah sah nikah ikut hukum Islam
Maybe mmg betul lah I/C dia tulis bangsa "lain-lain"

Follow Us
No comment lah

hansuang sgt mulut uols ckp  laki dia albino

ok je kot nak kawin mcm mana....janji tidak melanggar syariat.

Cuma yg dipersoalkan lifestyle dia je....ala ala kebaratan kan...doakan yg terbaik dan dan saling tegur menegur ke arah kebaikan bukan utk mengaibkan.

عَنْ أَبِيْ سَعِيْدٍ الخُدْرِيِ رَضِيَ اللهُ عَنْهُ قَالَ:قَالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: لَتَتَّبِعُنَّ سُنَنَ الَّذِيْنَ مِنْ قَبْلِكُمْ شِبْرًا بِشِبْرٍوَذِرَاعًا بِذِرَاعٍ حَتَّى لَوْ دَخَلُوْا فِي حُجْرِ ضَبٍّ لاَتَّبَعْتُمُوهُمْ ؛ قُلْنَا: يَارَسُولَ الله (ص) اليَهُودُ وَالنَّصَارَى؟ قَالَ: فَمَنْ؟
(رواه مسلم)

1-Pengertian Hadis

Dari Abu Said al-Khudri RH katanya: Nabi Muhammad SAW bersabda: Kamu semua akan mengikut jejak langkah umat-umat sebelum kamu sejengkal demi sejengkal sehasta demi sehasta sehingga kalau mereka masuk ke lubang biawak sekali kamu tetap akan mengikut mereka. Kami bertanya adakah mereka itu Yahudi dan Nasrani? Sabda Nabi SAW: Siapa lagi kalau bukan mereka?
(Riwayat Muslim no: 2669)

harisbee replied at 20-8-2015 01:19 PM
ok je kot nak kawin mcm mana....janji tidak melanggar syariat.

Cuma yg dipersoalkan lifestyle dia ...

mmg tegur menegur tu amalan mulia... tp yg menegur tu slalunya rasa diri "holier than thou" sampai ke tahap riak dan bongkak yg merasakan diri tu paling sempurna dlm agama.. sampai menyakitkan hati dan mengaibkan org lain... itu yg jadi masalah... tak payah tgk jauh lah..kat cari ni pun bersepah ustat ustazah segera yg poyo mengalahkan imam besar arab saudi...
sy ingat buat camni bgs... nampak je geng2 holier than thou ni membebelkan kat ig ke fesbuk ke... korek gambar2 lama dorang yg jahiliah post balik situ... biar padan muka mereka...

krustykrab replied at 20-8-2015 01:02 PM
ye ker bang? tu yg ramai india cina siap ada nama mat salleh ek? tu yg ramai hidup bersekedudukan  ...

yg cina aku paham diorang letak nama mat saleh pasal utk memudahkan org panggil nama dia. dlm IC masih lagi nama cina.

AbukRokok replied at 19-8-2015 10:17 PM
bosanlah ikut adat melayu
kne jemput beratus ratus org
habis beribu ribu

Abang aku nak kawenkan anak ketiga dia next month....aku tengok....bajet paling korok pun mau dekat 40k. Kami diberi kain 4 meter sorang utk buat baju sedondon nanti, aku rasa kat situ aja dah dekat 8k. Pastu kami kena ke Penang, anak dapat org Penang....aku ank beranak sewa hotel pakai duit aku, tak kuasa nak minta dia sponsor...tapi suruh kami pegi. Dah tau jauh, buatla 1 hari aja, nikah pagi dan sanding tengahari...ni tak...nikah petang sabtu, sanding esoknya.....aku tak leh tunggu sampai sanding....anak aku kerja esoknya.
Pastu jemputan nya...3k..asal jumpa aja...baru kenal aja, dah bagi kad jemputan....apa la motif nya jemput sampai 3k tu.....
Aku bersungut ni pun sebab...abang aku tu dah kena retrenched....no gaji...nomore EPF saving...dah buat beli kereta idaman kalbu nya....bini pun dah bersara with EPF, sakit lak tu....aduyai...still nak buat besar2an....mereka sebenarnya tak ada duit...tapi sebab anak2 terdahulu buat sampai belanja 50k, maka jangan anak terasa hati...buat jugak la mcm mana yg terdahulu......
Aku dah siap sound anak aku...korang kawen esok...jemputan just 150-200 guests only......I tak mau belanja besar2, lepas kawen anak aku susah...baik aku bagi 30k kat anak aku..start your life.......
Ini lebih kepada adat MELAYU aja....hukum Islam hanya sebut pasal mas kawen bukan hantaran...Hantaran tu hadiah saja....ni mas kawen ciput....hantaran tu yg digahkan nya......

pooh~key replied at 20-8-2015 12:56 PM
Dia tak hadap as if tak kesah pun apa2 bangsa pun tertulis kat situ, waima tertulis keling sekali  ...

owh kalo gituh  
baidawey .. Selamat Pengantin Baru ler haida  oiii

Have a blissfull marriage.

pooh~key replied at 20-8-2015 12:29 PM
So kalau dia bagi ummah judge, nanti2 tuhan tak payah judge lagi dah la iya? Tugas tuhan dah diamb ...

memang lah tuhan yang judge smua orang tapi kita sebagai umat islam wajib menegur lau dia buat benda yang salah..
itu tugas kita...walaupun kita sendiri pun bukan baik sangat..nak tunggu jadi baik baru nak tegur..sampai bila2 la tak...dia nak dengar x nk dengar its up to her.. at least yang menegur x di anggap brsubahat esok2... boleh tegur tapi yang menghakiminya Allah swt saja ok...

Mcm kapir lehnat pembakar arang dlm api neraka nirrojim tp iols pcaye suami sheols tgh bljr memahami islam, konsepnye zaman nabi dulu pelacur bg anjing kehausan minum air telaga dpt masok sorga hokkayy iols slalu bpegang konsep iteww

siapa ni tak kenal pun. kat kereta bertudung,cantik.. gambaq satu lagi tu bukan mcm dia ja. kulit gelap

primemova posted on 20-8-2015 12:50 PM
Dlm dunia terdedah kepada netizen yg takde life tp keje nak menghentam orang je, terpaksa hadap caci ...

Nak buat camna, dah dia sendiri sukarela mendedahkan diri di alam maya
yang terdedah ni, terimalah akibatnya. Macam kita-kita ni, takda sapa
nak amik pot sebab tak mendedakan diri....................

nuerulcayang replied at 20-8-2015 02:34 PM
memang lah tuhan yang judge smua orang tapi kita sebagai umat islam wajib menegur lau dia buat ben ...

Ya elohim... Sesungguhnya aku adalah manusia yang alpa kepada niaqmat mu wahai elohim. Maafkanlah hambamu yang hina dina ini... Aku terlupa bahawasanya menegur sambil mengaibkan itu adalah amalan yang mulia disisimu ya elohim... Maafkanlah hambamu ini ya elohim. Sesungguhnya engkau maha pengasih lagi maha penyayang.