CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HangPC2

[2016] OLA BOLA '' DI PAWAGAM 28/1/2016 '' RM 16 JUTA PECAH REKOD

Aku baru ja tgk movie ni smlm..
still aku tak leh move on lagi..

hahhahaha..

walaupun ada beberapa babak y bagi aku mcm longgar /rushing dan pelakon baru y sedikit kayu..

The rest aku rasa BEST..!!

Cete ni hampir 2 jam mungkin kalu nak sumbat semua tak cukup masa..

Babak masa adik Tauke brainwash, babak naik nuri sambil dgr inilah barisan kita n babak masa dlm locker room memang bisa buatkan ayaq mata aku mengalir.....

Sinematografi memang cantik sungguh.. ada org pertikaikan katanya part pemandangan  tu buang masa sebab tak da tujuan..bagi aku penting sebab buatkan kita tersedar yang Malaysia ini indah dan terselit rasa bangga jadi anak Malaysia

Paling best watak ah chai, rahman n adik2 muthu.. memang lawak..

Masa part kredit aku tgk sapa pun tak bangun lagi.. dok layan gambaq player2 lejen.. tapi memandangkan aku nak terkucil sangat2, terpaksa aku kuar dari panggung wayang..alih2 aku sorg je y keluar..huhu..

Rasa nak tgk sekali lagi dan aku lak semangat dok pomote kawan2 aku supaya sokong Ola Bola..

~~ rembes tgk tauke..handsome sungguh.. hehehe

Rate

1

filem wajib tonton weekend ni. lps tonton aku bg review.

philipinoe2 replied at 3-2-2016 11:23 AM
br tgk smalam..

7. amoi shorthair name marianne dlm muvi cute banget, namun kat luar muka persis  ...

marianne tan comel lah

Aku masih ingat lagi kesebelasan utama yg main waktu final tahun 1980 menentang Korea Selatan waktu tu:

1. R. Arumugam (Goalkeeper)
2. Jamal Nasir ( Right Back)
3. Soh Chin Aun ( Centre Back/Sweeper)
4. Santokh Singh ( Centre Back)
5. Yahya Jusuh (Left Back)
6. Khalid Ali ( Cental Midfield)
7. Shukur Salleh (Central Midfield)
8. Bakri Ibni (Right Midfield/Wing)
9. Abdullah Ali (Left Midfield/Wing)
10. Hassan Sani ( Assist. Striker)
11. James Wong ( Top Striker)

James Wong jaringkan gol kemenangan hasil hantaran lintang Hassan Sani.

Ok dh tgk

Last citer i tepuk tangan then ade la 2-3org sambut... sbb ramai dh keluar ingat citer dah abis..

Mengalir gak la air mata..
bila last tu ade tauke yg sebenar ..maaf tak ingat nama Dato tauke..muthu masa 15min tu n adik tauke..    yg lawak..of cos ahchai si gigi besar.. rahman..gol gol gol gol... siap berkhimci n belacan masuk sekali...n adik beradik muthu masa derang dlm stadium tiru gaya muthu.. yg uncle yg dikatakan selfie pertama dia malaysia ek..haha.. ms he snap gambar tu i dah nmpk she tangkap terbalik..... Nora bagi 4.5 bintang

ramai bertepuk tangan selepas selesai menonton

Follow Us
iols menangis tgk cite nih...semangat patriotisme iols masih tak lepas lagi..

masa awal2 movie tu, ade sikit lawak yang tak sampai..especially..bbc and abc..maybe iols tak cukup ilmu lagi kot..takleh relate pasal bbc ngn stesen tv yang ade tu..then masa awal2 cite tu gak, iols tak paham diorang nak buat last projek ape introduction tak berape nak intro sgt di awal movie..

- masuk second phrase dah boleh paham sikit-sikit..masing2 ada ego..bila adik2 muthu tu masuk sepital, iols sedih sgt..bagus adik2 dia ade kesedaran nak tolong ayah and abang dia..support abg dia punya cita-cita..
tapi abg dia pun sampai give up..kesian kan tgk adik2 dia and ayah dia yang tak berapa paham kerjaya muthu tu...

- scene masa tauke lari kat track lepas bincang ngn coach tu agak lama and buang masa

- rahman tu tah la..watak tempelan yang tak berapa menjadi sgt pada iols...cume dah nak last2 tu baru la rahman tu okay sikit...

- kalau strategi coach harry tu ikut kejadian yang betul masukkan team diorang ke latihan fizikal tu..iols memang respek gila..hanya orang yang masuk team building je tau macam mana best nye team working ni..and semangat patriolisme yang tak kire bangsa umor and darjat.

- masa nak last diorang dapat tau usaha diorang tu sia-sia..iols pun nangis jugak..
tapi bila ah chai kot yang ckp..kita menang sama2..kalah sama2 tu pun iols nangis..huhu..sedih woo...

Rate

1

masuk kali ketiga saya tonton tak bosan langsung

Filem ni best!!!

UPDATE : 8 JOTA dah box opis

Lepas ola bola itu, i rasa plg banyak orang tengok deadpool!!
I sambil tengok sambil main game ini!! I dpt hero!! syok betul!!

https://www.grabies.com/?cur=con ... uiz&contestID=4

Hang pc ...update dah rm  12 juta......perlu rm 5.34 juta lagi pecah rekod polis evo...

sudah 12 Juta.....

semalam opismate cina aku rekemen aku suh pg tengok kat wayang...best katanya...ermm tengah berkira2 nak pegi ke tak sebab nk tgk Deadpool

lil_honey replied at 8-2-2016 03:49 PM
iols menangis tgk cite nih...semangat patriotisme iols masih tak lepas lagi..

masa awal2 movie tu ...

yg ckp "kita menang sama-sama, kita kalah pun sama-sama" tu... Ali (watak pemain sebenar : Khalid Ali)-dilakonkan oleh Luqman hafidz.

Ali ni yg mula2 tjk reaksi putus asa kat tgh padang sbb sorang pemain Korea tu ckp kat dia lebih krg gini ...why play so hard? Malaysia already boycott the Olympic..

Eric (balak) pun dengar.. pastu permainan jadi hambar...

kalau tk pasal anak aku yg std 4 tu.. rasenye aku tak la sampai nk gi tgk kt panggung citer ni.. abah dia pun kata, tunggu la msk astro first  Kami pegi tgk masa awal2, baru dlm 3 hari tayangan.

last2.. pegi tgk 2 kali....hehe. panggung kat sini pulak, lg byk kerusi daripada penonton.. berbeza ngan setgh tpt lain yg terpaksa beratur pjg..

masa tgk kali pertama tu.. penonton ramai chinese, majority maybe. so, lebih byk bunyi ketawa responding to the dialogues which mostly in cantonese dialect.  aku n anakku tunggu sampai abis credits productions tu..sambil layan gambo2 pemain dolu2.

Bila kwn2 tanya mcmana cerita tu? aku cuma jwb BEST.

kali kedua tgk, tak ramai penonton ..rationya, lebih ramai melayu.. remaja2 lelaki yg rata-ratanya agak senyap, berbanding kalau tgk citer action..opkos la kan.  aku teka..diorang tk berapa faham n masih cuba membiasakan dgn rentak cerita ni.  dah nk akhir2 baru la dgr suara sikit2..

bila dah abis cerita n kuar credits nama2 semua tu.. kebykan keluar panggung dah.. yg last kuar, aku n anakku.. sebab kami dah tau dahhh... kat akhir la ade part "selfie pertama di dunia" - by Uncle Frankie (security guard stadium)

kami berdua yg last keluar.. dgn diiringi pandangan penjaga pintu yg tk sabor2 nk psg lampu bagi terang panggung

dlm seminggu dua..baru org sibuk berckp ttg citer ni. kwn2 pun ade yg baru dpt tgk n ade yg tk dpt sbb full house.  bila ada kwn2 yg bagi review di fb, aku menyahut.  sebelum tu aku simpan aje pendapat aku psl movie ni.

Filem ni mengesankan, terasa mendalam..lebih2 lagi kalau semangat kecintaan tinggi. kdg2 bila pikir2, kita tk sedar yg dlm diri kita semua ade elemen patriotik tu, cuma tk terzahir. citer ni boleh buat kita terasa betapa sebenarnya kita sayang negara kita dgn kepelbagaian yg ada, baik dari segi kaum, bahasa ataupun budaya. filem ni tk boleh dikatakan sgt hebat tapi ia ada kehebatannya yg tersendiri. cuma barangkali RASA itu berbeza pd setiap individu yg menontonnya. kena tgk sendiri.. you've got nothing to lose pun.. malah terhibur.

the acting part - biasa la ramai org baru, ade yg masih terserlah kekayuan tp boleh digilap. Bront Palarae bawa sisi yg lain dlm filem ni. tp rata2 kita bleh tau la depa pakai rambut pelesu.. hahaha

and.. antara OST yg terbaik setakat ini, bila kdg2 anak aku nyanyi antara bait2 lagu Arena Cahaya..sedap didengar wpun budak-budak belum boleh menghayati atau menghargai ertinya. good lyrics indeed.

hoccay.. sekian....dua posen dariku

ada isu lain pulak dah....

ini mesti tak baca sinopsis

ada yang ambil kesempatan....

Edited by haruslah at 27-2-2016 12:25 AM

Nak kena saman dah

Awal lg name watak dah lain sbb bkn dokumentari+nak bg penyedap citer
Ni citer fiksyen kn? Bdasarkn kisah benar?

Ke camne? Bukan dokumentari yg mesti betolll...citer sejarah pon org putar ikut sisi masing2 ini kn citer bola....dah jota2 baru nak saman...

Kutipan Terbaru..... RM 14.5 Juta