CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Fasha Sanda & Jejai dah bercerai???

takziah Fasha....harap muhasabah diri lepas ni...

if i were in Fasha's shoe, kalau boleh turunkan ego tu... rujuk balik demi anak2...buang ego and berbaik dgn mertua. tak salah kita yang ambik hati mertua. its so easy. i too had a hard time to please inlaws..but Alhamdulillah i did it.
and kalau boleh jangan lah asyik salah kan ND. PS tu tetap mertua ND selagi ND tak kawin lain. TS tu tetap HARAM kawin dengan ND sebab masih Father in law. so we have no rights to stop ND dari menempel atau rapat dgn Family in law dia. what we can do is... menempel jugak lah. expose urself in their house.

sebaik nya move in lah the inlaw..so u boleh rapat kan diri dgn mereka. once dah rapat betul..then u move back to ur own house...BUT... kalau boleh selalu2 lah bawak anak2 lawat mertua tu..even if jejai tak ikut. tak perlu lah nak tunggu jejai baru nak pegi lawat inlaw..without jejai pun boleh. pluk cium lah PS tu.. mertua ni mcm Mak sendiri.

seorang perempuan, bila dah kahwin, mesti lebih dulu kan mak mertua, lepas tu baru mak sndiri. ni kan ajaran Islam. Simple Islam teaching. kekadang kita terlari dari landasan ajaran Islam...manusia kan, mudah lupa. so belajar balik lah tentang Islam.

didoakan semua nya bahagia dan aman2 ye. berhenti lah menuduh antara satu dgn lain. kita pun ada salah silap nya jugak. kita manusia...bukan malaikat.

so muhasabah diri, perbetulkan diri sendiri, perbetulkan niat. buang ego tu jauh2.

ape2 sy sokong tindakan FS... dia manusia biasa... ada hati dan perasaan... rasanya saya pun ambil tindakan yg sama kalau berada di situasi seperti dia

moga dia beri kekuatan menjadi ibu tunggal dan moga dia dipertemukan dgn suami yg boleh membimbing dia ke arah yang lebih baik dan diterima oleh keluarga suami seadanya..

Masa depan kita semua memang kita tak.tahu. ...bertabahlah

Syazzy replied at 22-1-2016 11:16 AM

if i were in Fasha's shoe, kalau boleh turunkan ...

Ayoyoyo... pegi ke rumah mil walau x disuka tu.. ego ke?
Anjur sambutan  besday mil walaupun tau mil nyampah dgn diri sendiri tu ego?
Buat muka tebal tgk mil n sil layan ex wife husband sefamili tu ego? Berkali2 okay bukan 2 kali raya je ye..gi rumah mil ade je tersembul muka ex husband...

Tgk je anak sendiri didouble standard  kan oleh nenek prominent tu ego?

Apa lagi nak buat supaya tak jadi ego? Sembah ratu ke mil kah?

Dlm nak buat baik dgn mil pun duk la kena kata ego... tu belum lagi buat dek je dgn family in law seperti cadangan ulat2 taik.. urus famili sendiri..  kalau fasha buat camni  kang lagi la dikata berlagak.. ego nak mamps..

Dah la uols... tak yah nak suruh org muhasabah sangat la.... fasha pun mesti dah pikir abis2an sblm tekad nak ambil keputusan ni.. mesti dia dah muhasabah diri sblm ni..
Dah cerai pun.. doa yg terbaik je la utk fasha n anak2..
Tak payah nak mengkaji atau merumus sgt masalah rt org lain.. dgn meletakkan  diri sendiri di tempat fasha.. sbb uols nye tahap kesabaran mungkit peringkat langit ke 7.. x mcm fasha yg sah2 golongan marhaen sajokkk

no_fear replied at 22-1-2016 02:12 PM
Ayoyoyo... pegi ke rumah mil walau x disuka tu.. ego ke?
Anjur sambutan  besday mil walaupun tau  ...

ntah nya.. i x nmpk pun FS yg ego disini.. dia dh cuba bbaik2 dh ngan FIL tu..

I m sorry

Moved in with in laws???? are u sure?

lepas tu... tolong tunjukkan aku masa hadis sahih mengatakan ibu mertua is above mak sendiri
pls tunjuk

susah payah mak beranakkan kita... nak hilang nyawa bagai... bagi tetek ...makan bagai.... bila anak kawin.. terus jatuh jadik no 2?
padahal bukan mertua tu yg meneran nak beranak bagai... bukan mertua kasik susu... berhabis duit membesarkan anak bagai
dah besar panjang.... tetiba ko nak claim mertua nombor satu? mak nomot 2?????????????

REALLY??????

Follow Us
ego si Fasha di suruh turun, buang
ego si in laws, jejai, Nora tak disentuh langsung.. tak disuruh muhasabah pulak

Thanatus replied at 22-1-2016 05:05 PM
ego si Fasha di suruh turun, buang
ego si in laws, jejai, Nora tak disentuh langsung.. tak disuruh  ...

itulah namanya kebodohan bertingket2

komen budus dari karatz nd abadi

Fakta apapun korang bentangkan..
Karat nora xkan terima . doakan je lah semoga dpt hidayah dan petunjuk sis

IxoraP replied at 22-1-2016 02:30 PM
ntah nya.. i x nmpk pun FS yg ego disini.. dia dh cuba bbaik2 dh ngan FIL tu..

Biasa yang.. bias x abis.. muhasabah  ke ulu.. muhasabah  ke hilir..
Ego sana ego sini...

penmerah replied at 22-1-2016 03:27 PM
I m sorry

Moved in with in laws???? are u sure?

Mak bapak aku memang pantang anak-anak dia duduk dgn in laws
Apa hal dah kawen, ada harta rumah bagai nak kena duduk dgn in laws?
Kalau si suami tu kena jaga mak dia yg dah uzur, terlantar... aku boleh gak hadam excuse tu

Ajaran islam syumul mana lah yg ckp lebihkan  ibu mertua dr ibu sendiri..
Hadis ada meriwayatkan bila sahabat bertanya Rasullah siapa yg perlu ditaati/berbakti.. baginda jwb ibu mu.. 3 kali Rasullah jwb "ibu".. then baru "ayahmu"...
Ada pulak ajaran islam syumul lain yg naikkan taraf ibu mertua lebih atas drpd ibu & ayah sendiri.. ibu mertua tu pon hadir lepas dah ada ijab dgn suami

Tapi hormat, taat & berbakti kpd ibu & bapa mertua selagi tak bertentangan dgn syarak.

Kalu ibu mertua zalim macam mak dara, koser lah nak berbakti

fossil replied at 22-1-2016 05:47 PM
itulah namanya kebodohan bertingket2

komen budus dari karatz nd abadi

Entahlah sis, aku tak amik port dia karat nora ke karat sapa ke karat besi ke

Aku sebenarnya nak tgk video jejai nanges teresak-esak.. sekali tgk thread kat gossip sana dah kena locked. Carik kat board fasha ni, kot kalau ada

Sekali terbaca post ala-ala cik sri siantan drpd mokcik muhasabahsarawak.. adoii

Tapi kalau sis ada video jejai nanges teresak-esak, tag lah aku..

"seorang perempuan, bila dah kahwin, mesti lebih dulu kan mak mertua, lepas tu baru mak sndiri. ni kan ajaran Islam. Simple Islam teaching. kekadang kita terlari dari landasan ajaran Islam...manusia kan, mudah lupa. so belajar balik lah tentang Islam."

Ajaran islam???...Ini belajar kat mana ni...kitab mana...ambek nas dari mana..
i think you should heed your own advice....belajar balik lah tentang Islam...this is basic simple islamic teaching..no mother-in-laws is at par or above our own mothers....

Moga fasha tabah....kawan me pon baru disahkn cerai....cara baik...walau awalnya suami xnak ceraikan..tapi bincang2 hb dia setuju.. lepas hampir 20 tahun hidup bersama... saper xsedih..masa hbnya lafaz tu mmg macam nak gugur jantung katanya..tapi dalam masa yg sama kawan me lega... derita yg ditanggung tamat sudah..... hb dia pon masa nak lafaz tu tersekat2..dia risau jer hb dia ubah fikiran..but Allhamdulillah...
Mungkin harini dah tertulis gtu..ke depan mana tahu jodoh bertaut semula...
Tapi ada yg kata jejai kena paksa cerai kalu x xde duit bantuan utk bisnes...hurm..kalu betul..kesian sangt...

Thanatus replied at 22-1-2016 08:58 PM
Mak bapak aku memang pantang anak-anak dia duduk dgn in laws
Apa hal dah kawen, ada harta rumah b ...

Fuhhhh lega betul aku baca post kau
tak koser aku nk serumah kalau mak mertua ala2 mak dara

yg bercakap tu bukan main senang.... cuba test tgk mak mertua tatang ex gepren laki dia. Aku nk tgk tahap mana sabar dia... tahap mana nk turunkan ego dia
borak kat forum boleh la

puihhhhhh

Thanatus replied at 22-1-2016 09:07 PM
Entahlah sis, aku tak amik port dia karat nora ke karat sapa ke karat besi ke

Aku sebenarnya na ...

Nah
https://www.youtube.com/watch?v=Muu71_BB7aM

Video jejai teresak2 takde laa..Tapi disahkan oleh host yg pompuan tu..

Owh you pun sama kes dgn fasha ke? Ex-wife/girlfren masih menempel2 kat rumah MIL you?

Ajaran sesat mana pulak yang cakap kena utamakan mak mertua melebihi mak sendiri ni..setahu aku islam anjurkan supaya hormatkan mertua SAMA seperti kita hormatkan mak ayah sendiri..
Suami aku dulu pernah dikenenkan dgn sepupu dia oleh family..tapi xde jodoh..tapi kalau raya,suami aku masih p melawat ke rumah sepupu dia tu..yelah nk ziarah mak & ayah sedara..tapi setiap kali kami pergi,suami sepupu dia tu xpernah keluar beramah mesra (duk kt bilik je)..jeles n protes sebab suami aku dtg..padahal kitaorg dtg satu keluarga kot..duduk pun tak smpi sejam..n bkn tetiap tahun pun dia ada masa kitaorg dtg..lelaki pun dh peel camtu..so ada ke perempuan yg boleh sesabar FS nk mengadap muka ND n family setiap kali ada event kt umah family JJ..ND blh dtg/join event..tapi sebagai tetamu bukan tuan rumah..kalau xde rasa malu,please have some respect to others.:

frinyx replied at 22-1-2016 10:15 PM
"seorang perempuan, bila dah kahwin, mesti lebih dulu kan mak mertua, lepas tu baru mak sndiri. ni ...

Maafkan heshe. Heshe amik nas tu dr kitab VIP mazhab prominent la tu. Thats why tetiba kluar ajaran, 'mak mertua didahulukan dr mak sendiri bg seorang isteri'  

Edited by Thanatus at 23-1-2016 08:17 PM
fatinz replied at 23-1-2016 07:18 AM
Nah
https://www.youtube.com/watch?v=Muu71_BB7aM

Thanks for the video link

Rasanya dah 3 sumber berbeza report jejai nanges teresak-esak..