CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimi_wazer00

Seram si perantau

Clover_Hill replied at 24-12-2015 05:14 PM
Dik..jgn lupe byr parking tau..nnt kene saman...

dah balik pun kak, nanti dtg balik kalau tt dah hapdet

Mana tt nih?pi merantau balik amek feel ka??

Tt, Bnda tu bukan mkhluk  hitam yg biasa menghempap mnusia ketika tdo ka? Aku penah la kena bnda ni bbpa kali... tp yg paling seram time aku sakit.. benda ni dtg hempap aku tika tdo.. bila aku sedar.. x dpt ckp.. kaku..berpeluh2 aku jadinya..bila aku hentak hujung kaki kuat2, baru aku dpt gerak n bcakap..then bnda hitam dan tinggi tu betukar semacam asap berputar-putar keluar dr celah2 pintu bilik aku.. Tp ni klu ikut sains, omputih kata sleep paralysis. Benda yg kita nmpk tu halusinasi... katanyer lah ampun la klu komen aku ni mencacatkan crita tt ni

sori2 kawan2 aku bz nak buat taking off project ni, 28/12 nak submit. banyak citer ni tapi aaku tak tau nak citer yg mane satu . aku citer pasal housemate aku laaye.

housemate aku pada mase kejadian yang ini ( story yg ini ) dah tinggal sorang, merangkap tuan rumah, die ni jarang2 ade kat rumah so most al the time aku sorang je la kat rumah lepas housemate aku yang baru masuk ( cerite sebelum ni ) pindah. die ni memang kaki bomoh sikit, merate2 dah pegi jumpe bomoh, dengan aku je pon dah ramai.

jadi ade satu malam tu, mase tu aku masih lagi tido kat ruang tamu rumah disebabkan aku terscary jumpe mamat hitam kat dalam bilik aku tu. mula2 macam biase la malam tu sebabkan kiteorang jarang2 jumpe so macam2 la kiteorang borak dari bab kerja, pempuan sampai la mengate bos kiteorang. aku agak lebih kurang dah pukul 12 lebih camtu kiteorang pon dah ngantok so masing2 decide nak tido la...

aku macam biase bentang tilam kat depan tv ruang tamu, ruang tamu ni depan master bedroom si housemate aku ni. ntah macam mane dah dekat 10 minit aku baring2 nak tido dalam kecerahan lampu rumah tu, housemate aku pulak bentang tilam sebelah aku. aku heran la, buang tebiat ke nak tido ngan aku ni. die ni umur dah 45 dah, aku baru 28 time tu. die cakap ape? " aku takut la nak tido sorang" hukhukhuk, aku okey je la dah die nak tido dekat aku, kalau die naik sheikh pon aku tau aku leh makan die, bukan kuat sangat die tu. kaki pn gout memanjang  haha

jadi malam tu aku pon tido bertemankan kawan kau ni kat sebelah, malam tu aku rase panas giler, tapi memang rumah tu panas pon, membahang je rase. aku dah tak boleh tido, kawan aku ni dah lame hanyut kelaut tido. aku pulak takleh tido, aku intai2 jam kat dinding dalam  kol 1.30 am cam tu, aku mase tu letak bantal kat muke, satu sebab aku tak suke tido dengan lampu, satu aku takut kene cak cak dengan syaitoon nirrojim....

tak lame tu aku dengar bunyi kaki kat tikar buluh atas sikit dari kepala aku, bunyi macam orang tengah pijak lepas tu jalan2 kat situ, aku tau kawan aku tu tengah tido lena kat sebelah. so aku konfiden bukan die la, mase tu pulak memang rase meremang kaw2 kat kepala aku. tapi aku buat keras je la, aku tak nak bende tu tau aku tak tido lagi hhaha. ntah brape lame aku pon sedo2 dah pagi. rupenye dallam seram2 tu aku tertido. hahaha

esok aku tanye la at kawan aku tu ape pasal tido kat ruang tamu ngan aku, mase tu kiteorang minom kat kedai mamak dekat2 rumah aku tu. die cakap la, dua hari sebelom tu die tido sorag kat rumah tu, aku mase tu outstation jaga projek, tengah die sedap2 tido, tetibe die rase katil die kene goyang2 kuat, katil die ni jenis kayu rendah saiz queen, bukan macam katil single besi aku pakai, so logiknye memang susah giler la nak goyangkan katil tu. lagi die sambung, die mule2 buat bodoh la walaupon takut, die try2 jugak la nak tido balik. bile die dah tak respon kene goyang2 tu, tetibe ade suara kuat nyaring menjerit kat telinga kanan die, sampai melompat keluar bilik. member tu suspen la. nak balik rumah bini jauh pulak, lagippon dah dekat kol 4 pagi katenye.

jadi die pon masuk balik bilik tu sambil buka lampu cek cek kot ade awek kat katil tu. agaknye die pon penat sangat so die  sambung la tido balik sambil lampu terbuke.

abess...

nanti aku sambung pasal kawan aku yang pindah tu pulak.

kimi_wazer00 replied at 25-12-2015 12:44 PM
sori2 kawan2 aku bz nak buat taking off project ni, 28/12 nak submit. banyak citer ni tapi aaku tak  ...

kelaka plak yg part ko cite kwn ko umur 45 kaki gout tu...hahaha

tp kan aku mmg pelik laki ni mmg suka tdo lampu terbuka ke ek..laki aku kalau aku xde msti tdo lmpu buka sama la ngn ayah aku selagi mak aku x masuk bilik selagi tu dia tdo lampu buka.. xpaham

idakamaruddin replied at 25-12-2015 03:56 PM
kelaka plak yg part ko cite kwn ko umur 45 kaki gout tu...hahaha

tp kan aku mmg pelik laki ni m ...

kawan aku tu manager kt anak syarikat gov, dulu pernah buang orang, kire orang pangkat tinggi jugak la, so some of story dalam rumah sewa aku tu came from him la, orang pedajal  die balik, kire aku pon tumpang sekaki la kene dajal tu. kawan aku tu kire hensem jugak la walaupon tua pendek, ramai gak gegurls yang minat. masalahnye pulak kawan aku ni kaki pempuan jugak. tapi kalau dah terkene dengan gegurl die tu, kerjenye mencari bomoh je la sebab dah takut awek xnak larik. dah macam2 die bawak balik, kayu la, tangkal la tapi awek2 die taknak jugak tinggalkan die. bukan ape, kawan tu takut kantoi dengan bini2 die. hahahaha

Follow Us
bini2 ? hhmmm

kimi_wazer00 replied at 25-12-2015 05:23 PM
kawan aku tu manager kt anak syarikat gov, dulu pernah buang orang, kire orang pangkat tinggi juga ...

kwn ko ni ke yg tuan rumah nye? mmm nth2 gangguan umah ko duduk tu pn dia yg bawa x? dh jenis suka cari bomoh dah mcm2 hantu dia angkut pastu sendiri takut plak..hahahahah

Rumah ada hantu gagay

scary merrru

Buzy lagi ke tt.senyap je.

Amal bismillah 6 selepas solat.

Amal pagar rumah dgn.10 ayat surah albaqarah:
http://virtualfriends.net/article/articleview.cfm?AID=41328

sori la tt bz sikit sebab pojek sangkut memanjang.

okey, aku nak citer chapter lain pulak.
ni pasal  guna2 dan santau pulak.

tahun 2007 aku posting ke satu jabatan gov kat deri manjung ni, kije aku menyelia dan mengurus projek2 baru utk jabatan aku. ofis aku ni special sikit, die duduk dekat2 ngan laut sikit. hahaha

setelah sekian lame aku bertugas kat sini, agak2 dalam setahun, aku dapat kesan ade sistem monopoli dalam perolehan ofis aku, sebenarnye ikot law takleh ade monopoli, kite kene pilih ikut tawaran terbaik dan kemampuan pembida. jadi aku disebabkan mase tu aku menguruskan hampir 80% perolehan infrastruktur baru jadi aku nak pecahkan la sistem monopoli yang berlaku. jadi aku ubah sikit2 sistem yang berjalan pada waktu tu. daripada terpilih aku jadikan terbuka. so pada waktu tu ade sorang kepala yang control almost 90% projek2 kat sini. sebenarnye boleh je aku nak biarkan tapi jadi masalah balik kat aku sebab bile aku tegur kesilapan die, die wat bodo je, lagipon die ni dulu kire2 cam cable power2 la. so tak ramai yang berani komplen. ade kawan sejawatan yang tegur sampai orang tu rugi ratus2 ribu, last2 kawan aku tu mintak tukar 24 jam sebab ade orang ikut n langgar die.

jadi perubahan yang aku buat pon aku kene main tarik tali jugak la, talam dua muka dah tentu. bila masa beredar akhirnya aku berjaya ubah keadaan. aku rase mase tu dah tahun 2008, aku pon duduk kat rumah lama dengan geng2 bujang opis aku. waktu tu sebelom aku pindah kat rumah ade hantu ni. jadi dekat2 hujung tahun 2008 tu aku kene satu penyakit, aku ingat buasir, huhuhu kire bengkak la. ubat klinik panel sikit punye banyak aku telan tak ok jugak. last2 bengkak tu pecah, die jd cam nanah la. mase tu nak membuang ke, nak duduk ke  memang azab laa... tapi waktu sakit die ade timing2, kalau dah sakit tu boleh menggigil la. last2 aku ade la pegi berubat jugak tapi tok bomoh kate takde ape. jadi aku pon decide ini memang penyakit biase n bukan bawaan hantu setan. hahaha

tak lame lepas tu aku pindah ke rumah aku duduk sekarang, first day aku pindah tu aku angkut katil je, barang2 lain semua kat rumah lama lagi. nak jadi cerite malam tu aku sakit teruk, memang azab giler. aku rase bende menyucuk2 kat "situ"... tak lame lepas tu aku rase cam ade bende nak keluar dari luka nanah tu,( nanah tak de dah time tu, die kuar cam cecair jernih je) bile berdenyut aku rase bende tu sikit2 keluar. kire dah lame aku menderite tu baru la die keluar abis. rupenye keping panjang, tajam, keras, saling tak tumpah macam kerak karat besi. mase tu aku dah tak larat dah, dah le esok kije, penat sakit lagi, malam tu pon aku dah tak tau jam berape. jadi aku letak bende tu kat kepala katil, esok baru aku nak inspection. aku bangun pagi tu tengok2 dah hilang. puas aku cari atas lantai tp takde. tak lame lepas tu keluar benang2 putih pulak, tapi bukan cotton tapi fibreglass.

mcam tu la hidup aku dalam setahun dua, berubat ngan orang elok kejap pastu datang balik. last2 aku berubat ngan bapak aku. hahaha time tu la baru elok balik. tu pon tahun 2012 aku kene balik. tapi takde la teruk macam sebelom tu.

tahun 2009, housemate aku sekarang tendang terus kepala monopoli projek kat ofis aku, memang sebelom tu pon die dah kurang dapat projek kat ofis aku sebab ramai kontraktor lain bid harga lagi okey dari die. bile die kene kick dengan housemate aku tu, maka bermula la benda2 aneh kat rumah aku duduk tu, rumah tu siang malam rase panas, memang kene berkipas n buke tingkap je la.

aku teringat ade sekali tu member bahgn IT datang lepak kat rumah. kiteorang sembang2 la kat ruang tamu, ruang tamu tu btol2 kat depan pintu depan, kire set sofa aku letak btol2 depan pintu. jadi kiteorang borak2 sampai la dekat jam 12 malam, tetibe aku rase meremang kat belah kanan badan aku, belah kana  aku tu pintu, jarak dalam 3-4 kaki je dari aku. tapi aku buat bodo je la, namun skali skala aku cakap slow2 "aku tak bagi kau masuk, duduk kat pintu je" kire ajaibnye aku rase bende tu duduk kat pintu je. pintu tu pon memang dari awal aku tak tutup sebab nak bagi angin masuk. kawan aku ni pon perasan jugak sebab die pon dah rase something mase tu. esoknye baru die cerite kat aku. hhahaa

aku ingat dah sampai jam 1 lebih kawan aku tu balik la, die pon dah takleh blah da rasenye. aku hantar kat pintu je. mase tu pon aku cakap sensorang lagi konon2 nak bagitau bende tu jangan masuk rumah la... haha aku dah tutup pintu tetibe tooooinggggg.... sekor belalang pelesit tu kat karpet ruang tamu. padahal sebelom tu takde.
aku ape lagi tangkap la, aku letak dalam botol kaca nescafe kot. aku goncang2 bagi die pening. haha kot la... botol tu aku letak kat ruang tamu. aku masuk bilik selak2 alquran konon2 la nak bace nak hilang takut tpi takat selak2 je la, last2 tido.

esoknye nak pegi kerja aku tengok botol dah terbuke, tergolek kat ruang tamu, penutup ntah kemana, belalang pon ntah kemana. aku tanye kat housemate aku yang sorang lagi sebab malam tu die yang balik lewat, housemate sorang lagi tido rumah bini. kawan aku tu kate die tak sentuh pon botol tu. huhuhu heran gak aku.

kawan aku yang ni pon kire percaya bab hantu2 gak tapi tak cerite sangat ngan aku sebab aku ngan die kurang masuk sikit. ade pernah kerani kaat opis aku cerite kat aku, die pernah cerite, ade satu malam tu die tengah tido kat bilik die, bilik tengah. dalam jam 3-4 pagi die terjaga, die ade dengan suara pempuan panggil nama dia dari luar rumah, kire sayup2 punye suara la. die tengok kat tingkap takde orang  pulak. begitu lah ceritenye.

akunya nak type banyak lagi, tetibe malas pulak.

bkn nk compare tp klu penulisnya lelaki
cerita lbh real
straight to the point
elemen seram dan sedikit lucu
puas baca
nk plak lokasi kejadian kita tau dan pnh tgl kt situ

and of course nak lagi
good job kimi

share sikit tp xsecreepy pengalaman kimi

ok...pnh keje manjung gak..hehe
tp smpi 2006 je
berpindah randah jgklah dan menyewa bertiga
tp pindah bkn sbb keseraman
tp owner nk balik rmh
cuma spnjng menyewa tu ade lh sikit2 creepy nye
antaranya:

1. tmn samudera - rmh 2 tngkt...bwh, ruang dapur, ruang tamu dan tandas
atas, 3 bilik...sewa bertiga
bila semua org ade kt tgkt atas, akn dengar bunyi2an kt bwh
tp mungkin tikus je kot sungguhpun kami xpnh nmpk brg sekor pun dlm rmh tu

2. fasa 2 - huruf mana xyh reveal kot
rmh teres setingkat...ade ms2 tertentu mmg ssh sgt nk tdo
bila baring tu, rasa ada yg memerhati
...kdg rs benda tu mcm terapung betul2 mengadap muka

huhu...tu je lh kot...xseram pun kan?

Edited by kimi_wazer00 at 4-1-2016 03:03 PM
supernaturalee replied at 4-1-2016 02:48 PM
share sikit tp xsecreepy pengalaman kimi

ok...pnh keje manjung gak..hehe

hahaha fasa 2 ape? ke rumah aku duduk tu... hahaha
aku fasa 2 gak...

kat taman samudera tu memang ade satu rumah yang femes creepynye,
menurut lagenda rumah tu teres setingkat, 2 bilik, nak jadi cerite penyewa ni dan owner rumah  ade selisih faham, lepas tu owner suruh keluar. penyewa pulak tak puas hati la. then, penyewa ni orang kate dark wizard la jugak, die letak abu mayat kat dalam rumah tu, ntah die tanam ke, bancuh sekali dalam simen ke aku pon tak ingat, kirenye bende tu tak dapat dibuang la.
dengar kate penyewa2 selepas tu semua tak duduk lama sebab tak tahan dengan ganguan dalam rumah tu.
buat mase ni aku round2 kawasan tu takde pulak jumpe rumah kosong, penuh je memanjang, cuma yang menakutkan aku harga sewa kat situ je, rumah teres setingkat 2 bilik rm1200. dasat x?

kimi_wazer00 replied at 4-1-2016 02:53 PM
hahaha fasa 2 ape? ke rumah aku duduk tu... hahaha
aku fasa 2 gak...

dh agak dh
mesti akn tny fasa 2 ape
psl tu bg tau siap2 xnk reveal
ah...aku punye pengalaman lbh pd perasaan sendiri je
ko mmg benda org bagi

cer citer lagi
aku suke bc tulisan ko

cerite ni aku advancekan untuk esok ye....

aku ni jenis suke jalan malam2, boleh kate tiap2 malam aku pusing lumut-manjung-sitiawan.
bukan buat ape pon, dok dalam keter je, nak rase ekon nak bagi sejuk badan sikit. kat umah tak de ekon. kdang2 aku marayau sampai ke lekir, kire jauh jugak tu. memang aku ni spesis suke jenjalan malam2 driving.

ade sekali tu, aku rase tahun 2013 kot, malam tu macam biase route aku akan mula dari manjung - marina bay, lepas tu aku ke lumut lepas ke lumut aku pegi sitiawan pulak, biasenye aku balik terus tapi malam tu aku saje nak jenjalan pegi kawasan cina pulak, so aku menghala ke kg.koh, pekan ni takde ape pon, mjoriti prnduduk cina, sampai kat situ aku turn balik ke manjung ikut jalan bypass manjung-lekir. sebelum nak sampai ke simpang empat manjung -kg.pasir panjang, kawasan tu selekoh panjang dan gelap, aku tetibe rase semacam, rase macam ade passanger kat belakang pulak. mase tu ade gak keter lain, jadi aku wat dekkk je. sampai kat simpang empat tu, mase tunggu traffic light, aku toleh ke belakang tapi takde ape pon.

tapi mase tu meremang tu masih ade lagi, sebelum sampai ke trafic light kedua tu ekor mata aku nampai macam bayang2 orang kat seat belakang belah kiri, aku toleh lagi, tak nampak ape pon. mase tu hati dah mule berkocak2 dah. siot betol die tumpang masuk tak bukak pintu. jadi nak kasi hilang goyang aku tu aku dok layan dvd la dalam keter.

last2 aku pon berenti la kat depan rumah, aku memang parking kat luar je, depan pagar rumah. mase aku nak amek feel ekon tu aku perasan kat cermin belakang belah kiri macam ade bayang2 melayang keluar ikut tingkap. aku mase tu sentap la kejap tapi aku takde la ngelabah, aku biase je la... masalahnye lepas tu, aku dok pikir2, aku nampak tadi tu betol ke tak sampai la aku tido. tak gune betol masuk senyap2 keluar pon senyap2.

ade sekali tu ku merayap dengan housemate aku yang aku tak berape masuk tu, kiteorang balik dari terencat kat mane ntah. aku dah parking keter kat depan gate mase tu, die keluar aku pon keluar nak masuk kat porch, mase die masuk aku dok kat pagar lagi, mase tu la aku nampak cam bayang2 gak melintas kat depan rumah tu sebelah porch. die melayang dari rumah jiran aku, pagar bata sebelah kanan ke porch rumah aku tu. cume die tak sampai kat porch dah hilang. die melayang cam bile kite suluh lampu kat orang, pastu kite gerakkan lampu tu. cumenye bayang2 yang aku nampak tu tak melekat kat dinding, die antara dinding dengan ruang. hahahah pening aku nak terangkan.

aku jugak kalau travel suke malam2 jugak, ade sekali aku nak pegi ke kuala kangsar, aku lalu ikot beruas-manong. tak silap aku lepas pekan beruas tu akan lalu kat ladang sawit, dekat2 situ ade institut hutan ape ntah, kire situ memang creepy n gelap gler la.

tak silap aku, aku start rase bulu kembang tu mase aku lalu kat kuil hindu kecik kat situ, jalan gelap kat situ cuma dalam 2-3 km je. masalahnye, aku rase bende tu ade kat keter cumenye aku pandang belakang takde ape2, kereta rase berat, tapi tak tau la kot die bertenggek kat atas bumbung.

aku pon cari la mp3 quran kat player aku tu, aku dok pasang la kuat2, tapi macam tak jalan je, dah lepas kawasan gelap aku dah lalu kawasan kampung2 orang dah kalau ikotkan dah tak takot dah. tapi aku punye seram tak hilang2, aku memula bace la ayat kursi, aku ulang2 tapi seram tu macam lampu lip lap lip lap pulak, kejap ade kejap takde, last2 ayat kursi aku pon berterabur. bile aku ayat qursi aku dah berterabut aku azan pulak dalam keter tu sensorang,  yang best nye bile aku ulang2 banyak kali, dengan azan2 aku lintang pukang... hati nervous jangan cakap la, aku bajet nak berenti tepi jalan pastu nak ketuk pintu rumah orang je... hahahaha

aku ingat 500m lagi nak sampai pekan manong baru slow down sikit. aku nampak ade kedai makan siam kat pekan tu. so aku berenti la depan kedai. kot la jadi ape2 ade orang  ramai, takde la takot sangat, leh cover2 berani. aku pon berenti. aku bukak habis semua pintu, tingkap semua aku down. bonet aku bukak. dah macam orang kat car wash je. orang kedai pon pandang aku semacam. aku dok keliling keter sambil belek2. belek2 tu bukan ape, saje nk cover buat2 cari barang. kang kalo orang tanye, aku cakap takot hantu kan ke kene gelak pulak, badan beso tapi takot. malu ah aku. hahaha

so lepas 2-3 kali aku action depan kedai tu aku pon tutup la semua pintu, and jalan balik. lepas tu dah takde ape dah. sepanjang aku guna laluan tu aku rase 3-4 kali gak aku kene macam tu kat jalan tu, cumenye tempat lain2.

ade sekali aku naik moto dari kuala kangsar ke lumut, aku rase baru dalam 20km dari kuala kangsar ade hutan2 sikit, ade kandang kambing kat tepi tu, sebelom sampai ulu kenas, mase tu bulan pose, keter pon mase tu aku tak beli lagi. sampai aku kat situ, aku bau asap keminyan, heran tak? yang ade kat situ kandang kambing. itu pon dalam 300m dari jalan, rumah memang takde kat situ. tapi skarang tempat tu dah terang, orang dok tarah tanah kat situ.....

mana ko tau kene santau ngn mamat projek tu? lama gila duk buasir smpai bertahun2....

er.. ko x cerita details pon psal ko berubat buasir ko tu.. nak tau cerita tu..