CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aina_shaira

Apa Khabar Jejari Runcing

Close [Copy link]
dia mana ngaku x move on lagi..
sebab family apeks nampak la sayang kat dia..
mana x rasa bangga..haishh..siap printscreen lagi..i was like..rolling eyes

hanna88 replied at 1-2-2016 07:58 PM
dia mana ngaku x move on lagi..
sebab family apeks nampak la sayang kat dia..
mana x rasa bangga.. ...

Betul2 sayang ke ? Awat rasa mcm biasa2 jer. Mak ex cuma tkenang sbb dh hmpir jd menantu kn.. Pastu dgn adik2 EX jln2 round2 mkn2.. Ko hingat bini EX ada masa nk layan family mcm bbnu??? Bz dgn ank2 sndr lg. dgn biz lg...

Adoi chiannyam..siap print screen gitu...move on lah babe..

! Elia : Short & Sweet !

Tuesday, January 19, 2016
Apa Motiff Kau??!

Apa motif??

Apa motif kau lepas dah bertahun tahun benda tu berlalu, baru sekarang kau nak muncul?
Apa motif kau datang ke kawasan rumah aku, tempat adikku berkerja?

Apa motif kau tanya adik aku sal aku lagi?
Apa motif kau tanya adik aku siapa ada dirumah?
Apa motif kau tanya adik aku dimana aku tinggal sekarang?
Apa motif kau tanya adik aku dimana aku berkerja sekarang?
Apa motif kau tanya adik aku dimana aku bakal berkerja kelak?
Apa motif kau tanya adik aku mana area aku berada sekarang?
Apa motif kau tanya adik aku bagaimana keadaan ku sekarang?

Aku rasa tak perlu kot soalan-soalan tu kau ajukan…

Apa hak kau kat tanya dia soal status ku kini?
Apa hak kau tanya dia sama ada aku sudah berpunya ke belum?
Apa hak kau tanya dia siapa teman lelaki ku sekarang?
Apa hak kau tanya dia tentang latar belakang teman ku itu?

Siapa orangnya, dari mana asalnya atau apapun tentangnya bukan hak kau lagi untuk tahu semua tu

Dan yang paling buat aku bingung dan tertanya-tanya, apakah relevannya kau menanyakan soal sama ada kami serious atau pun tidak dalam hubungan? Adakah kami punya rancangan untuk berkahwin atau tidak?

Dimanakah relevennya kau mendesak adikku yang dahulunya pernah meminati dan menyanjung kau untuk berterus terang tentang hubungan aku dan pasanganku? Kalau dulu mungkin dia sangat menyanjungi kau dan menganggap kau “Hero” sebab masa tu dia masih budak lagi. Tapi setelah apa yang kau dah buat pada kakak kesayangannya, melihat wajah kau pun dia tak hingin! Kau je yang beriya nak panggil-panggil dia.

Apa motif kau desak dia bila dia enggan memberi jawapan pada kau?
Apa motif kau kata
“alaa.. kita lelaki sama lelaki, tak perlu berahsia.. come on, bagitahu je la “

Apa motif kau tanya adikku siapa lebih "handsome"? kau atau pacar ku itu? what?! MOTIF???!!
Apa motif kau beritahu rakan sekerja adikku tentang siapa kau padaku dulu dan mengaku yang kau “ putus teruk” serta “teruk aku buat kakak dia dulu”. apa motifnya?

TAK PERLU KOT!!?

Tak perlu kot kau nak Tanya-tanya orang tentang aku lagi. Kerna waktu yang ada untuk kau bertanya khabar dan keadaan ku dah lama berlalu. Waktu aku benar-benar nak bertemu dua mata takpun berhubung melalui telifon pun macam jadi minta sedekah, so sekarang tak perlu kot nak cuba cari aku lagi.

Tak perlu kot kau nak tahu pasal relationship aku dan sebaiknya kau jaga je hubungan kau dengan isteri dan anak anak kau tu. Mereka lebih memerlukan perhatian dari kau. Jaga dan didik anak kau supaya jadi anak yang soleh dan solehah. Jangan nanti orang buat anak perempuan kau macam kau buat kat aku dulu dan semoga anak lelaki kau yang baru lahir ni lebih menghargai wanita. (jangan kau ingat aku amik tau sal kau ye. Aku xpernah gigih amk tahu its just that selalunya ada je org bgtahu).

Tak perlu kot kau nak pesan pada adikku untuk sampaikan salam kau pada ku. Seolah-olah kau sengaja nak aku tahu kau datang bertanyakan soal ku. Sumpah aku tak faham apa yang kau cuba buat.

Kalau betul kau dah menyesal or rasa takut dengan balasan atas perbuatan kau tu, baguslah. Tapi kenapa baru sekarang? Aku tahu kau takut nak ke rumah keluargaku, malu dengan mak kata kau pada adik.

Kalau betul kau dah menyesal dan nak mencariku semata-mata nak meminta maaf, be a gentleman and come face your fear. Bak kata omputeh, u’ve made your bed – now lay in it! Kalau ye pon kau malu nak bersemuka, inbox je aku kt FB. You know my acc. Never change. Aku pun bukanlah pendendam. Tapi cara kau tu menimbulkan 1001 persoalan. kalau nak minta maaf sekalipun just be straightforward. tak yah nak tanya itu ini pasal aku. aku yakin bini kau pun takkan suka dengan cara kau ni. so just be blunt ok!?

Elia Si Jejariruncing at 7:30 AM

mizzmimi replied at 1-2-2016 08:29 PM
! Elia : Short & Sweet !

Tuesday, January 19, 2016

Drpd royanan sheols yg panjang lebar ni..nampak nau dia x move on lagi...

Standard la kalau ex bf or ex tunang tetiba tnya khabar... terkenang tp tak mungkin kerana sayang giteww...so stop la jd perasan. Klu chuols dah move on...xdenye chuols meroyan panjang2.

Nah pic wak doyok kot2  chuols berkenan ya

Korg la ni p buka benang die.dah die acah2 glamor p tulis sal apek balik.eleh suka la tu apek tanye kan.eleh cakap jela ko suka apek cari ko.ko ni elia prasan sgt org tu cari ko suka ko lg.ko ngn bini dia mcm perlis dgn kl habaq hang

Follow Us
Edited by faiz-za at 1-2-2016 09:06 PM

Si jejari tak berapa runcing ni sama je macam fynn jamal
Rasa semua benda pasal diri sendiri je
Lepas tu tak reti move on
Orang lain dah hidup bahagia, dia hidup kat takuk lama
Tak boleh tengok orang belah sana tu hidup happy
Dan semua benda nak share kat social media
Memang sesuai sangat jadi adik angkat fynn

Dari pemahaman saya based on her essay tu, apek mungkin tgh jalan2 kat mana2 ke tetiba terserempak pulak si adik and his friend. So tegur la tanya khabar. Tu je kot

Baru lepas baca blog jejari ni. Haih, kata dah move on tapi mcm tak . Duk merempan kat blog siap ada post khas screenshot msg bekas bakal adik ipar konon nya family klate syg sgt kat dia, sedih, rindu zaman dulu2. Pastu gigih jugak buat entry khas demi nak wish selamat pengantin baru kat bekas bakal ipar.

Ko wish senyap2 kat whatsapp ke call xboleh ke? Kena buat karangan panjang lebor kat blog diikuti dgn sesi mengimbau kenangan lalu, dgn ayat2 syahdu redho katanya lebih bahagia etc etc.

Klau aku jadi leuniey terasa gak weh.boleh jadi masam muka dgn dgn ipar yg msg jejari tu. Tapi instead of merempan, leuniey aku tengok cool je.anak dah sepasang dan business ok je. Tapi dalam hati mana tau kan..

Dulu2 ko bbnu duk uitm machang yg taksub berbf kan my incik apex mmglah ko gigih berbaik2 dgn segala adik beradik org kg dia semua. Tu pun salah satu bahan utk post blog ko utk ditayang pada semua.

Hok bini org tu dilevel lain waktu dia start dgn apex.dia baik dgb family sana pun xperlu utk dia menunjuk kat laman sosial. Dia pulak sesama org klate. Lagi boleh masuk dgn set2 dia sendiri.

Dah kenapa aku plak meroyan dgn jejari ni

budakpink replied at 1-2-2016 08:51 PM
Korg la ni p buka benang die.dah die acah2 glamor p tulis sal apek balik.eleh suka la tu apek tanye  ...

Hahaha..mcm perlis dgn kl. Kejam kejam ! #orangperlisjangankecamsaya

sepitsiput replied at 1-2-2016 08:47 PM

Standard la kalau ex ...

sheol ada bf dah.. koserr kak sepit suggest rogayah flexi cekeding nih..

tapi agak jamboo juga rupa heshe sebelum berjambang..

kadg2 kesian plak kt elia ni.. iols pcaya sheols dlu mmg ikhlas kapel ngn apek.. at dat time apek is nobody, idup susah, yet sheols x memilih pn wlupn sheols zaman dlu kurus n cute... tp bese la, hormon BBNU, sheols tulis2 psal apek kt blog pn way before apek pemes n menang suzuki afc cup tu... then tbe2 blog sheols jd attention.. of coz la kita pn eksaited sama... kalo apek tu nobody n x pemes belum tentu leuniey nak kt heols.. iols paham perasaan elia.. cuma sheols x pndai cover perasaan sheols.. anyway gdluck elia.. stay strong..

sepitsiput replied at 1-2-2016 08:47 PM

Standard la kalau ex ...

No 2-10 tu taste la jugak melihatnya.  Tp dr no 11 ke no 16 tu makin rasa kesian lak kat bijik mata sendiri... Halahhhhh doyokkk

etonjelita replied at 1-2-2016 12:16 PM
Betul2 sayang ke ? Awat rasa mcm biasa2 jer. Mak ex cuma tkenang sbb dh hmpir jd menantu kn.. Past ...

maybe dia yg overthinking..padahal family apeks just bertanya kabo je kot khenn

baca karangan elia ni iols jd simpati plk. xpela elia. insyaAllah u akan jumpa kebahagiaan. ke dh jumpa sekarang? bnyk2kan syukur sebab dh lepas dr lelaki gitu. all the best. motip mcm dia baca

elia, tengok baris lirik lagu tak mungkin kerna sayang by aliah. mungkin itu yg apek rase skarang. motip mcm elia baca lg

hybridity replied at 1-2-2016 06:14 PM
attention seeker..enough said

Setuju!!...

Yg latest entry move on terbaik menanti tu pun sheols ada edit. Yg asal ada screenshot mcm anak buah apek mngata kt leuniey

kesian elia

tolonglah elia.. tak de maknanya apex nak amik tahu hal ko lagi.. bini dia lagi mantop dr ko.. anak anak comel belako

just incident nak tanya khabar je.. bukan beriya pun nak tahu.. dan pls move on ye.. tak payah nk dendam2.. org kirim salam jawab je salam.. apa kes ko nak tanya tanya motif plak

still rasa diri tu hotsss ke...

Orix replied at 1-2-2016 10:15 PM
kadg2 kesian plak kt elia ni.. iols pcaya sheols dlu mmg ikhlas kapel ngn apek.. at dat time apek is ...

Tp masa tu kan chuols wlpn apek tak glemer seantero dunia lg, time tu apex dh dikira hottt. Di klate dh dikenali. Muka jepun pastu main bola plk. Lagipun apex tu mmg awek keliling pinggang sblm heols glemer masa suzuki cup. Nama lagi football player. Xheran lah. Kak jejar je perasan lebih.