CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ken2004

Travel Excuses: What’s Stopping You from Traveling?

lionsleepin replied at 10-2-2016 11:51 AM
Hahahaha..Aku nak tulis pasal aurat tadi. Tapi kang ada yg hencap.hahahhah.

We only care pasal ...

seriously travel ni membuka minda jumud kita sebenarnya. Tgklah org negara maju. Kenapa derang maju walaupun bukan islam. aku amik yg positif saja. Yg negatif kita buat apa ikut. Mereka bukan islam, tp cara hidup islam mereka ikut. Contoh, kebersihan. Ada tak derang buang sampah merata, toilet dah jd kapal karam kotor nak mampos mcm kat Msia ni. Disiplin dlm bekerja, takde istilah ponteng. Pastu sifat tanggungjawab terhadap binatang. Org kita ni, kucing di suruh mandul kata dosa. Tp bila kucing dah beranak pinak byk smp tak blh jaga, pakat pakat buang kat masjid, surau, warung,pasar. Dosa yg tu tak pula dia fikir. Something is wrong with our malay muslim community.

Yg derang suka buat, judge org. Tak pakai tudung pakat ramai2 hencap. Tp yg tutup kepala buka kat bawah tu mcm mana cerita. Itulah masalahnya bila agama sendiri hanya buat setengah setengah. Software dan hardware agama kita kena balance dua dua. Bukan sekerat2.

Eh!! aku dah merapu pula. kekekeke!!

Anyway, aku nak tekankan lg, bila travel pi negara, perangai lahanat sendiri kat Msia ni jgn dibawa ke sana. Cuba baca thread Melbourne. Dah mkn ramai2 kat lobi ,sampah sarap ditinggal. Tak reti buang buat perangai mcm kat Msia. Sudahnya kena kutuk dgn org putih kat sana. Malukan nama  Msia org camni. Serupa mcm mamat yg pi rogol pompuan di NZ tu.

Peterpan17 replied at 10-2-2016 12:11 PM
seriously travel ni membuka minda jumud kita sebenarnya. Tgklah org negara maju. Kenapa derang maj ...

hehe peter aku nak add skit....bila travel, baru tau muslim bukan ada kat bumi malaysia, indon atau arab sajer hehe....jgn ingat jakim jer ada hak letak tanda halal kat barang2 halal satu dunia....

midori888 replied at 10-2-2016 01:02 PM
hehe peter aku nak add skit....bila travel, baru tau muslim bukan ada kat bumi malaysia, indon a ...

Kan. Bila beli coklat dr sana pun kena soal siasat dulu halal ke idak coklat yg aku beli. haduh!!! Bak kata org Sabah, sandi!!

Peterpan17 replied at 10-2-2016 01:19 PM
Kan. Bila beli coklat dr sana pun kena soal siasat dulu halal ke idak coklat yg aku beli. haduh!!! ...

Haihhhh. Samalah budak opis aku ni. Tapi aku maapkan je lah. Hahahhaha

Peterpan17 replied at 10-2-2016 12:11 PM
seriously travel ni membuka minda jumud kita sebenarnya. Tgklah org negara maju. Kenapa derang maj ...

Perangai lahanat ni perlu dibanteras...tengok ajelah flat/apartmen kat KL dengan flat kat singapore, hk bagai..yg mana lagi bersih... Hah..kat situlah beza dia..

lionsleepin replied at 10-2-2016 03:10 PM
Perangai lahanat ni perlu dibanteras...tengok ajelah flat/apartmen kat KL dengan flat kat singapor ...

kat HK aku taktau....tapi kat Spore, govt diorg take good care of govt flat sana....ada cuci tangga, corridor....ada buat upgrading toilet dlm umah, lift, cat baru...laman2 flat pun di jaga rapi...sbb tu flat2 sana bersih dan cantik...bila penghuni sana dah ramai yg tua2, sediakan kemudahan utk org2 tua...sini ada camtu?

Follow Us
midori888 replied at 10-2-2016 03:30 PM
kat HK aku taktau....tapi kat Spore, govt diorg take good care of govt flat sana....ada cuci tan ...

Sini dah tua tak tahulah apa benefits kita nanti.  Mentality melayu kan kalo dah tua tu siap sedia nak mati jah. Padahal dah tua pun kena enjoy cara sihat.

Jogging, parks, semua tu penting.

Tengok je lah tempat laluan wheelchair kat malls kolumpo ni. Curam macam hape. Nak tolak stroller pun gigih. Wheelchair org tua yg berat2 lagilah kesian. Hahahah. Mcm2 pulak komplen aku kat thread ni. Kekkekke

lionsleepin replied at 10-2-2016 04:15 PM
Sini dah tua tak tahulah apa benefits kita nanti.  Mentality melayu kan kalo dah tua tu siap sedia ...

Mentality dah tua, dah nak mati. Elok duduk dlm surau/masjid saja. Tak payah buat apa2. Ini mentality Melayu. Selagi kita msh hidup, selagi tu kita kena ingat Allah, ingat nak mati. Itu wajib. Tp at the same time, dont stop doing what we want to do, what we like walaupun dah tua. Ko percaya tak, ada seekor makcik ni urut wife aku. Dia marah kat wife aku psl wife aku aktif bersukan, aktif travelling. Dia kata esok nanti tua badan ko sakit sana sini, lenguh2. Adoi!!! aku tgk ramai je org yg sakit sendi,lutu pdhal malas bersukan. Jln kaki 10 minit pun mengeluh. Klu boleh nak parking depan pintu mall. Sanggup tawaf 10x shopping mall demi nak cr parking depan pintu mall. Tp org camni juga yg sakit sana sini, lenguh lutut. Mentality caprut sungguh org begini.

Mak aku dah tua tua pun, walaupun jln bertongkat (umur dia 75 thn), gigih nak ajak kami gi holiday. Marah dia klu ko suruh dia duduk diam2 dlm rumah. At the same time, dia giat juga dgn aktiviti surau kat rumah dgn makcik aku. Sapa kata you can't have both?

Peterpan17 replied at 10-2-2016 09:23 PM
Mentality dah tua, dah nak mati. Elok duduk dlm surau/masjid saja. Tak payah buat apa2. Ini mental ...

Hahhaahah.

Mati happens at any age. bukannya dah tua baru kena ingat mati. Mentality elok dok dalam masjid/surau tu dah zaman2 dolu bolehlah. Zaman melayu dok kat desa2 pakai kain pelekat. Melayu dolu2 kalo umur 50 tu macam dah tuaaa sangat dibuat diri tu. ayoyo. Tak paham aku. Bos aku umur 50 aku tgk mcm muda je.

Zaman 2015 ni dah tua bole je split time between ibadah and leisure. Jgn tak caya. yg penting kesihatan mengizinkan.

Back to topic. Kalo kat China dulu. Yg aku notice kat public parks sana ramaiii sgt warga tu. joging, main chess, tai chi. Berseronok cara sihat lah kiranya. Agaknya sebab cina sana hanya one-child-policy kot. Tu yg bila dah tua takyah nak pikir sangat masalah anak2 melampau kot. And most of orang tua prc tu muka happy. wallahualam

lionsleepin replied at 10-2-2016 10:51 PM
Hahhaahah.

Mati happens at any age. bukannya dah tua baru kena ingat mati. Mentality elok dok  ...

Gitulah ceritanya. Melalut sungguh kita smp keluar track. kekekeke!!

Pasal travel ni, aku ada sorang kenalan pompuan.  Kiranya kawan punya kawan. Umur dlm mid 30's. Dia redha takde jodoh tak kahwin smp skrg. Baru nak berjinak jinak dlm dunia travelling bila bini aku racun dia. kuikuikui!!! Siap ajak, klu awak takde kawan travel, takut nak jln solo, sy boleh ikut wife aku kata kat dia. Dia hepi psl selama ni kwn2 di sekeliling dia selalu bg negatif feedback bila dia kata nak  cuba travel solo. Wife aku dah racun dia psl travel solo ni & tunjuk byk blog psl women solo travellers. So, gigih dia gi vietnam, cambodia dan thailand baru baru ni jln sorang2.

Peterpan17 replied at 11-2-2016 10:55 AM
Gitulah ceritanya. Melalut sungguh kita smp keluar track. kekekeke!!

Pasal travel ni, aku ada s ...

See...

Bagus betul. Tak kahwen bukan bermakna dia takleh happy kan. travel ni buat hidup eksaited. Yg penting kena sihat lah

Peterpan17 replied at 13-1-2016 08:45 AM
I dont hv excuses. I travel whenever I'm free, when money is enough

yeah.... agreed

bila nak travel, automatic kita put aside $ and kumpul cuti

so no excuse since i prefer travel solo kan

p/s : tahun ni pi mana?

lipsofanangel replied at 11-2-2016 12:43 PM
yeah.... agreed

bila nak travel, automatic kita put aside $ and kumpul cuti

Bulan depan nak gi Jepun. Pusing Hokkaido pula kali ni. Bulan 10 nak gi Krabi, saja buang tebiat. hehehe!! bulan Nov dgn family pusing Siem Reap & Phnom Penh.

lionsleepin replied at 11-2-2016 12:41 PM
See...

Bagus betul. Tak kahwen bukan bermakna dia takleh happy kan.  travel ni buat hidup eks ...

Setuju sgt. Jgn jadikan org tak kahwin tak hepi, org kahwin lbh hepi. Pdhal ramai je pompuan lepas kahwin jd kuli suami kat rumah
Free je kahwin jd maid.

Peterpan17 replied at 11-2-2016 01:21 PM
Setuju sgt. Jgn jadikan org tak kahwin tak hepi, org kahwin lbh hepi. Pdhal ramai je pompuan lepas ...

hahahhaah..jadi maid tu betul. jadik maid laki. jadi maid anak. jadi maid mak mertua. dan pelbagai lagik keje2 bibik. oh the happiness!

Peterpan17 replied at 11-2-2016 01:19 PM
Bulan depan nak gi Jepun. Pusing Hokkaido pula kali ni. Bulan 10 nak gi Krabi, saja buang tebiat.  ...

Bestnya. Enjoy your trip. Kim salam kat Hokaido.

I don't have any excuses. Thank you for asking.

lionsleepin replied at 11-2-2016 03:25 PM
Bestnya. Enjoy your trip. Kim salam kat Hokaido.

heheheh!! wokey!!

lionsleepin replied at 10-2-2016 09:51 AM
Hahhaahah.

Mati happens at any age. bukannya dah tua baru kena ingat mati. Mentality elok dok  ...

my mother in law still travel sampai usia
70 an gitu.. last countries dia pergi greece, spain, italy, 3 weeks holiday,
lepas tu beli plane ticket ke prague, cuma 3 bulan sebelum berlepas tu,
my mil meninggal dunia...

me berangan nak jadi cam my mil lah,
jaga kesihatan bebaik supaya boleh travel atleast 70 an juga..

Edited by lionsleepin at 12-2-2016 08:22 AM
faraway1 replied at 11-2-2016 11:27 PM
my mother in law still travel sampai usia
70 an gitu.. last countries dia pergi greece, spain, it ...

Just like my mom. 68 and still travelling. Sebulan sekali dia terbang. Alhamdulillah  masih sihat. Next month dia nak pi tour yurop untuk kali kedua.

Last year jejak kaki dia lagi byk dari i. Hahaha.
Tahun 2015 je dia jejak Tokyo, Singapore, Seoul, Perth OZ, Auckland NZ, China (ai lupa la mana), Sibu (hihi), Bangkok and Nepal. Ada backpacking style dgn anak2, ada ikut tour.

In between travelling mak i join kelas agama. Dengan tengok cucu. Sorang nenek yg busy. Alhamdulillah.