CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: barfi

All about adik lofa: ameera

motif video dah removed? x sempat iols nak hencap segala

pinkzara replied at 24-2-2016 11:25 PM
Sbnrnya, Handle student x susah.sbb cikgu cikgi dh bljr pedagogi  psikology segala.
Yg mjadilan s ...

Yup betul tu. Naik je menteri pendidikan baru mcm2 nak ubah. Semua kelaut.

Tak sempat nak tgk. Ada sesiapa save?

elnor_81 replied at 24-2-2016 10:47 PM
Skarang ni..sekolah..eerr...kpm suruh guna teknologi abad ke21'utk mengajar.sbb tu ad frog la..k ...

Tapi mmg pun sis cikgu2 sekolah government d skolah harian biasa ini agak terkatup pun. Kalau kita lihat one way shj mereka punya direction. Aku ajar kau kena faham. Kenapa kau tak boleh faham tak pernah pula dia explore, in details. Mungkin persekitaran serta beban tugas mengarut kpm itu sendiri smpai mereka tak boleh berkembang dgn baik dari segi kerjaya mengajar. Saya pernah tgk cikgu skolah saya berlakon ala ala nak perform to be interective dgn murid depan evaluator walhal sebelum ini choy non hado jah guna teknik sendiri bila mengajar. Bila besar sikit sy slalu terfikir perlu ke cikgu2 itu hipokrit bila mengajar, 200 hari persekolahan duk ajar teknik dia sendiri yakni ngajar suap shj tiba2 ada nazir ada pelawat terus buat lakonan "iya murid murid, ada pendapat tak? Boleh siapa bagi tahu kupasan tentang novel yang kita baca tadi?"
Oleh sbb saya duduk kelas paling pandai maka saya rasa cikgu saya punyai teknik penyampaian agak baik,  cuma tak reti nak tunjuk teknik menjawab soalan shj. Masuk asrama penuh baru saya melihat dunia pendidikan yang lebih dynamic serta persekitaran yang begitu condusive dan merasa apa itu bersaing dengan pelajar2 yang separuh kelas adalah straight As candidates, yang kira add maths flawless serta boleh reason out sesuatu isu dgn baik dlm perbincangan. Duduk di skolah harian biasa hauknya ya robbi jah, msg2 nak buka mulut beri pendapat mmg tak lah

addamnor replied at 25-2-2016 12:02 AM
Tapi mmg pun sis cikgu2 sekolah government d skolah harian biasa ini agak terkatup pun. Kalau kita ...

Bab nk bg pndpt aku stuju.ad ckgu yg xleh nk terima pendpt utk penambahbaikan.kena ikut cara lama.if ko bg pendpt..ko yg kena buat..hauk sgt!aku mmg xleh hadam tul.

barfi replied at 24-2-2016 01:12 PM
https://youtu.be/EKdaXMFRg9M

Ni video yg ameera buat perbandingan antara gov school dan internati ...

Barfi
Tk dpt.tgk.vid.ni.
Nak tgk apa dia cakap.
Vid.has been removed by User katanya.

Follow Us
meteorspeed replied at 24-2-2016 01:55 PM
ko suh  cadangkan kat gomen supaya bagi lebih pendedahan kat guru gomen..kalu bajet pendidikan pun ...

Saya Setuju pendapat ini.
Sementara duit berkepuk bolehlah byk cakap.
Dah terduduk nanti?.
Silap2 kesekolah pun belum tentu.
Hidup bukan slamanya diatas.
Setiap percakapan haruslah Beringat.
Mcm ayat atas tu. Kemewahan melampau akibatkan kebodohan. Tah lupa dh ayat tu.

easelle replied at 24-2-2016 03:44 PM
kaya weh..x meniaga tudung pun dah kaya..
kaya since mak dia kawin ngan bapak skang..dato!!!
4 y ...

Betul ke gosip orang pasir mas cite yg mak lopa hantar guna2 kt suami skrg masa pikat dia? Masa tu lakinya memang bujang ke camne? Anyone hear this story too?

To me, ini satu kisah perbezaan lifestyle.

Ameera dari family duduk banglo, ada bathroom masing2, dalam bathroom pula ada shower area berpintu. Memang pantang golongan ni masuk bathroom/toilet lantai basah. But well my dear, masuk kandang kambing, mengembek lah.

Canteen wise, (or cafeteria, she calls it) some people, rakyat marhein ni dapat makan mi goreng bodo time rehat pun dah syukur sangat dah.

Ameera kalau nak kritik pun kena ada tatatertib. Dah kutuk 3 point, pujilah 1 point. Barulah tak nampak tujuan discuss issue tu sebab semata-mata untuk mengkritik. Takpe lah awak muda lagi, lepas ni hope lebih hati-hati ya.

Off topic sat. Sapa kenal bapa kandung neelofa? Neelofa xpenah pon expose pasal bapa kandung dia mohd noor

Tbh sekolah aku best kot. Kalau time pnp bahasa lagi la best sbb boleh keluarkan pendapat, boleh bincang isu semasa. Even bila belajar komponen sastera pun boleh relate dengan current issues.

Subjek sains n add math lain la. Takkan most of the time nak discuss pasal isu semasa n pendapat. Tgk nature of the subjek la. Tu belum lagi subjek agama, sejarah semua.

So bila budak ni keluarkan statement sek gov toilet kotor,  pnp one way n not holistic.. i was like -- whaattt. Tp nak argue dgn budak kecik, x guna. Kalau iols baya dia n i was still at school i'd be like - too bad u hv to go thru all that at gov school n ur parents hv to pay huge amount of money to get so called better education. Coz i  didn't hv to n yet still receive one of the best edu n env in msia.
Ok la, tolak la her opinion et al, org akan judge siapa dia yg berckp. Based on her post on social media, sememangnya boleh mendatangkan kemarahan kat budak2 sebaya dia. Apatah lagi kita. Come on la, kalau kita 15, ade budak sebaya dok show off apa yg dia ada (sbb parents dia) yg mmg annoying then tup tup nak kutuk skola budak2 biasa, mau tak kena hentam teruk?

Pleaselah xyah nak buli dia just sbb dia ada pandangan sendiri...budak2 je pon...

Aku x tau nak komen, tp aku org x mampu...sekolah gomen uni pun gomen je..tp syukur jdk org..ada keje ada gaji.. Nak arapkan mak pak....Stakat ksk blaja smpi uni pun syukur rahmat....

Tp pe die compare mcm x kene..nak compare biala apple ngan apple...

Ni mcm ciku ngan apple...

supersudoku replied at 24-2-2016 09:33 PM
ha ni first dia

Motif ashraf ni nak mencapup dgn budak baru tumbuh bulu, eeiii tlg lah attention seeker nya

ewah mak skolah kerajaan saja nyah..sekolah pedalaman siap..berjaya saja di dunia..insyaAllah juga di akhirat..
jangan ingat orang kaya kat international school saja boleh berjaya.. noo noooo

sepesen dgn akak die

akak memang ada sentimental dekat cikgu cikgu zaman sekolah dulu-dulu.zaman dulu cikgu cikgu berkorban apa saja untuk anak-anak murid.sanggup keluar duit sendiri nak bantu murid-murid miskin.ingat masa sekolah dulu ada cikgu cikgu luangkan masa nak bagi tuisyen nakbagi budak-budak miskin ni dapat masuk asrama.sekarang ni dikeliling cikgu memang majoriti cikgu sekolah tu buat yg terbaik.kalau makpak tak reti menghargai cikgu walau setitik ilmu yg diberikan kat murid dengan ikhlas.camne nak berkat.salah satu murid-murid la ni susah nak masuk ilmu sebab sifat tak menghormati guru dan menghargai ilmu yg dicurahkan.bila dah ramai  makin pandai  dan sifat aku betul cikgu salah .apa nak jadi pada masa depan?zaman ni zaman hormat guru dah kurang.tu budak-budak makin kurang ajar .. ustad pun dah cakap hormatilah guru kita wlau ilmu yg dicurahkan hanya sebesar  setitik air.tanpa guru yg ajar kita belajar abc atau alif ba,ta bolehkah kita menjadi seperti sekarang?

Nape nak terasa sangat. She can say whatever she wants. Nobody got hurt and died right?

Aku sekolah kerajaan gak.