CARI Infonet

 Forgot password?
 Register

ADVERTISEMENT

Author: aina

[MERGED] Susu yang terbaik utk baby

[Copy link]
Post time 15-11-2007 04:47 PM | Show all posts
anak sy baru masuk 6 bulan..sebelum ni kasik dia minum s26...ingat pas ni nak kasik dia dumex dupro tu le utk baby 6-12 bulan...ok ke? ada sape kat sini anak dia minum susu ni? bukan ape murah skit...
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 16-11-2007 10:53 AM | Show all posts
Originally posted by arianie_s at 15-11-2007 04:47 PM
anak sy baru masuk 6 bulan..sebelum ni kasik dia minum s26...ingat pas ni nak kasik dia dumex dupro tu le utk baby 6-12 bulan...ok ke? ada sape kat sini anak dia minum susu ni? bukan ape murah sk ...


khaleef masa 6-12 bulan minum DUPRO.. ok je takde masalah.. rasa pun sedap.. so kalau bagi mmg konpem abih sebotol
masuk setahun tukar anmum esst lak.
Reply

Use magic Report

Post time 19-11-2007 09:25 AM | Show all posts
susu dupro ade tuk 1 thn x?
Reply

Use magic Report

Post time 19-11-2007 09:27 AM | Show all posts
susu dupro ade tuk 1 thn x?
Reply

Use magic Report

Post time 19-11-2007 10:48 AM | Show all posts
susu dupro utk baby 6-12 bulan...sy dah bagi baby sy susu dupro ni..so far alhamdulillah x de masalah..buang air besar pun ok x de sembelit...insyaAllah pas ni nak kasik susu ni jek...emm..agaknya dia pun paham kot financial parents dia nih..pasal tu boleh minum susu murah jek...hiks
Reply

Use magic Report

Post time 22-11-2007 02:25 PM | Show all posts
aqeel pun ngam ngan dugro bijirin jagung..pepagi bgun tdo,sure ma bg susu nih dlu.
Reply

Use magic Report

Follow Us
Post time 23-11-2007 11:26 AM | Show all posts

Reply #383 ceerio's post

memang kesian tgk baby sembelit ni.....rasa nak nangis je tgk dia meneran. my baby minum nursoy sejak lahir.

memang hubby xnak bg susu lembu, nak bg susu soya je kat baby. after  a month, dia sembelit n muntah2. doktor suruh tukar susu ke enfalac utk baby kolik, kembung n ciritbirit. tp i dah tersilap ambik similac utk baby kolik, kembung n ciritbirit. so sampai skrg minum similac lf.

pernah bg isomil eye q sbb similac habis, tp dia  muntah2. sian.... terpaksa cari jgk similac.

i kalo bg air masak kat baby kena bg dlm botol yg bekas susu dia x basuh. dia rasa susu sikit2 baru dia minum. kalo bg dlm botiol bersih memang mcm2 la alasan... batuk la, xnak buka mulut la, kdg dia simpan dlm pipi after a while dia keluarkan semula
Reply

Use magic Report

Post time 23-11-2007 01:33 PM | Show all posts
TEST
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 23-11-2007 02:35 PM | Show all posts
maceh mod shasha

kerawang,
mmg kesian tgok bby sembelit..
pandai tul ank u reject air putih gtu.
ank ma pun kurang minum air putih,tapi sejak dah setahun,mkn bagai,dia dah nak air putih.


[ Last edited by  luv_ma at 23-11-2007 02:36 PM ]
Reply

Use magic Report

Post time 4-12-2007 01:45 PM | Show all posts
kengkawan....bole x tlg list down kan jenis susu tuk 1thn ngan latest price ye skali....tqqqq
Reply

Use magic Report

Post time 5-12-2007 03:29 PM | Show all posts
alahai adek nih..

ma dlu ada beli beberapa tin susu untuk d test.tp aqeel taknk je,
ma taktau nk bg sape,ma trus buang,sedangkn baru je sikit gne..bazirkn.

nanti ma tulung tgok2 kan.
Reply

Use magic Report

Post time 13-12-2007 12:43 PM | Show all posts
alii..kenkawan nak tanya..susu frisolac tu baby zea minum abes tumbuh ruam..tukat isomilac...susu soya...tak berak plak...nape ye
Reply

Use magic Report

Post time 14-12-2007 11:51 AM | Show all posts
emm..
zealvia dah refer pada paed?
kalau tumbuh ruam..kekadang allergik..ruma mcm mane..?
ada bby yg allergik susu lembu..tukar ke susu soya,
bby x berak..?bape hari dah?
bg sikit jus,lebihkan air putih..tgok poopoo dia camne cair/sembelit.
Reply

Use magic Report

Post time 17-12-2007 02:09 PM | Show all posts
Originally posted by zealvia at 13-12-2007 12:43 PM
alii..kenkawan nak tanya..susu frisolac tu baby zea minum abes tumbuh ruam..tukat isomilac...susu soya...tak berak plak...nape ye


In my son's case, masa memula tukar susu baby from Pediasure to Enfalac A+ dulu pun, tak berak jugak... Paed kata mebbe sebab baby nak adjust to susu baru... FYI, Dr kata kalau minum breastmilk, if tak berak lepas 3 hari kira bahaya... kalau guna formula milk, lepas 5 hari tak berak baru kira bahaya...

Petua nurse NICU ialah... Ambik sikit serpihan sabun & letak kat lubang an.us baby... Tak lama pastuh, memang baby berak pun... Hehehe... Lepas sekali dua tolong, baby dah bley berak sendiri & lepas seminggu dua dah sesuai dgn susu baru...
Reply

Use magic Report

Post time 18-12-2007 09:36 AM | Show all posts

Reply #431 luv_ma's post

hehehehehe...
Reply

Use magic Report

Post time 3-1-2008 04:22 PM | Show all posts
ma ingt nak bg aqeel mamil gold lah.
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 7-1-2008 04:23 PM | Show all posts

Reply #436 luv_ma's post

baby mamy dah 9 bulan..skang minum nursoy dari kecik lg..tp mamy igt nk tukar susu biasa..mamy try susu dumex dupro tu..so far ok la..mamy selang selikan dgn susu nursoy ni..klu tk nanti membazir lakkan..lgpun nursoy ada lg setin..

mamy selang selikan supaya nanti dia tk de la terkejut kan sgn pertukaran susu ni..tau je la nursoy ni mahal..400g dah rm 23-24. it's time la kot shiraz tukar susu, lgpun skang dia dah makan dah..so rasa ok kot insyaAllah..

mamy risau gak takut dia tk nak susu lembu ni..maklumla dah biasa minum susu soya kan..tp alhamdulillah la..tk tau la camne kan..hopefully ok la..mula2 tu mamy nk try gak beli Mamex Gold Step 2 tu, tp mak ai mahai nya !!! 650g dah RM 39. Phewww..berpeluh gak mamy..

ANyway, ye la..klu anak kite serasi, tk kira susu mahal ke murah ke..aslong as depa ok..go on je la kan..klu yg mahal tu kena la berkorban sket..ala..anak kite kan..apa nk kisah..
Reply

Use magic Report

Post time 8-1-2008 09:07 AM | Show all posts

Reply #436 luv_ma's post

nape ma?aqeel xna susu lagi ke?
Reply

Use magic Report

Post time 21-1-2008 04:22 PM | Show all posts
kalau for 6 months susu apa okye.. before this minum dumex gold tu. rasa nk switch to enfapro.. ok ke? or shall we swtich to cheaper milk? apa beza susu mahal n murah ni ye.. or the brand carry the price?
Reply

Use magic Report

Post time 28-1-2008 02:34 PM | Show all posts
baby phoebe guna similac since birth...susu ibu just sebln jek..pastu dah tak betul pump n jadi malas..terus la minum similac...penah gak la nak try tkr soya tp tak jadi since soya actually rekemen by paed utk baby yg ada alaergi...tak leh tkr sesuka jek rupany a

rasanya isomil jek susu soya...nursoy tu susu soya gak ke...
Reply

Use magic Report

You have to log in before you can reply Login | Register

Points Rules

 

ADVERTISEMENT



 

ADVERTISEMENT


 


ADVERTISEMENT
Follow Us

ADVERTISEMENT


Mobile|Archiver|Mobile*default|About Us|CariDotMy

12-5-2024 09:50 AM GMT+8 , Processed in 0.470457 second(s), 42 queries .

Powered by Discuz! X3.4

Copyright © 2001-2021, Tencent Cloud.

Quick Reply To Top Return to the list