mieraedoera Publish time 14-9-2005 11:12 AM

saya kat area bukit jalil ni.. ada mana2 dealer salindah yang dekat sini boleh tak PM saya? saya nak try beli sebotol2... :)

dideal_2004 Publish time 14-9-2005 03:05 PM

Originally posted by mieraedoera at 14-9-2005 11:12 AM
saya kat area bukit jalil ni.. ada mana2 dealer salindah yang dekat sini boleh tak PM saya? saya nak try beli sebotol2... :)

dideal ada nak pi area bukit jali sabtu nihl, nak htr salindah gak ;)

kancilbiru Publish time 14-9-2005 05:32 PM

kenkawan...nak tanya nih.. pil salindah tu cara makanyyer kena isap @ kulum ka?...

mcm mana klau kita telan terus??...

adessss...den dah terkonpius nih...selama dok makan B1 tu, mmg terus telan, tak isap pun... takut nak isap, takut pahit...

klau telan, takpe kot...sbb masuk dlm badan jugak kan...sampai kat baby jugak kan...   

dideal_2004 Publish time 14-9-2005 09:07 PM

Originally posted by kancilbiru at 14-9-2005 05:32 PM
kenkawan...nak tanya nih.. pil salindah tu cara makanyyer kena isap @ kulum ka?...

mcm mana klau kita telan terus??...

adessss...den dah terkonpius nih... ...

adalah lebih afdal jika remedies2 salindah dikemam atas lidah so that ia akan diserap melalui lidah terus ke dalam badan, perubatan homeopati selalunya mcm tu ler.. maknanya lebih beri kesan maxima, anyway kalau dah telan nak wat camne.. tapi bukan la nak kata kancil tak dp faedah langsung dr remedies B1 yg dah dimakan..

YoGurt Publish time 15-9-2005 09:36 AM

nie nak tanya jugak nie kat kenkawan...masa beli salindah dulu, beli sket2 ker atau terus beli set lengkap..?

farisha Publish time 15-9-2005 09:36 AM

assalamualaikum...

betul kata dideal...salindah akan lebih berkesan jika diserap dgn lidah...dan bukan ditelan...
lagipon farisha rasa salindah tu memang x pahit langsung...tawar je...and ade manis2 sikit...
lagipon kite dah beli mahal2 kan...apa salahnye buat yg terbaik utk baby kite yg dlm perut tu... :)

farisha Publish time 15-9-2005 09:41 AM

Reply #85 YoGurt's post

assalamualaikum yogurt...

dulu farisha terus beli set sebelum bersalin...

diana1893 Publish time 15-9-2005 09:48 AM

diana that day beli set lengkap utk yg sebelum dan selepas bersalin....
ikut my xperience pun mmg kena kemam atau kunyah salindah tu atas lidah akan lebih berkesan....

YoGurt Publish time 15-9-2005 09:54 AM

waalaikummussalam...farisha

oo ye ker farisha dan diana beli terus set lengkap ..Yog pun cadang macam tu jugak..

next week dah 12 minggu..so leh lah makan kan..

diana..dok puchong ker?..sama lah kiter..:bgrin:

dideal_2004 Publish time 15-9-2005 10:12 AM

Originally posted by YoGurt at 15-9-2005 09:36 AM
nie nak tanya jugak nie kat kenkawan...masa beli salindah dulu, beli sket2 ker atau terus beli set lengkap..?

kalau beli satu set lengkap harga lebih murah drpd beli asing2..;)

mieraedoera Publish time 16-9-2005 08:56 AM

betul ke saya dengar citer product B6 salindah dah kena ban oleh kerajaan ? harap sesiapa dapat beri penjelasan.... :)

:tq:

storm Publish time 16-9-2005 09:04 AM

Hubby storm tak bagi amik Salindah selagi tak consult ngan gynae...makan Obimin ajer skang nih...walau pun teruja ngan good views given by other mommies...

mieraedoera Publish time 16-9-2005 09:13 AM

semalam miera ada consult dgn gyne... dia kata sebelum makan apa2 pil kena make sure ada cop dari kementerian kesihatan.... about salindah dia ada kata B1-B5 she wont say NO.. it's up to us... tapi B6 dia kata jgn makan sebab dah kena ban sebab dah ada a few cases sebelum ni.... tapi tu semua bergantung pada individu rasanya sebab tak banyak case..walaupun telah ada case.... seboleh2nya kena ada monitoring from a doctor kalau nak makan pil2 yang banyak dijual di pasaran in case of anything happen....

diana1893 Publish time 16-9-2005 09:26 AM

apa masalahnya dgn b6 tu....
ada content yg membahayakan ke?...

mieraedoera Publish time 16-9-2005 09:38 AM

ni kebaikan B6 seperti yang saya peroleh dari salindah.com

B6 : Berguna untuk menguatkan teranan, menolong mengurangkan sakit sewaktu bersalin, mempercepat dan mempermudahkan kelahiran, membuka luas saluran peranakan dan mengurangkan sakit selepas bersalin.

mengikut pandangan dr tu....ada 2 kes yang melibatkan kematian ibu dan anak yang nak dilahirkan pada saat nak melahirkan baby tersebut di mana ibu tersebut tak mempunyai enough energy untuk push the baby out... so dr pun menggunakan ubat2 tertentu untuk lebih memudahkan... akan tetapi kedua2nya meninggal ... bila dr siasat akhirnya mereka mendapati si ibu tersebut ada mengambil B6 salindah sebelum nak melahirkan ..setiap 15 minit nak deliver (kalau tak silap).. mugkin disebabkan konflik ubat antara kandungan B6 dan ubat yg dr beri untuk bagi senang baby keluar tu... miera tak berapa jelas apa kandungan B6 tu yang merbahaya...

harap sesiapa dapat consult gyne yang lain untuk kepastian ....   

maaf sekali lagi kalau point yg saya tulis ni bercanggah dengan hal yang sebenarnya kerana saya menulis berdasarkan apa yang gyne saya explain... tapi dia meamng pasti B6 dah kena ban... may be kita boleh check senarai ubat2 yang di ban oleh kementerian kesihatan juga...

[ Last edited by mieraedoera at 16-9-2005 09:39 AM ]

dideal_2004 Publish time 16-9-2005 09:54 AM

Buat masa ni dideal belum dgr lagi pasal perkara nih.. anyway dideal akan cuba check
setahu dideal salindah ni tak perlu kelulusan kem. kesihatan sebab ia bukan kategori ubat-ubatan tetapi persediaan homeopati

kalau ubat-ubatan means is kategori drug so memang perlu kelulusan kem. kesihatan

anyway dideal akan share maklumat kat sini yer..kalau ada apa-apa info

mieraedoera Publish time 16-9-2005 10:04 AM

thanks dideal... :)

dideal_2004 Publish time 16-9-2005 10:12 AM

Originally posted by mieraedoera at 16-9-2005 09:38 AM
ni kebaikan B6 seperti yang saya peroleh dari salindah.com

B6 : Berguna untuk menguatkan teranan, menolong mengurangkan sakit sewaktu bersalin, mempercepat dan mempermudahkan kelahiran, membuka...

dan satu lagi, for those yg memang ada gynae tu, memang dideal rasa elok la u all consult ur gynae dulu, inform them yg u nak amalkan salindah dan cuba dgr penjelasn dia, kalau pd pandangan dia u all tak perlu amik salindah so better la ikut pandangan gynae.. anyway kita semua ni pun manusia biasa yg hanya boleh merancang dan segala-galanya Tuhan yg menentukan termasuk la ajal dan maut..

even salindah pun bukan satu promise yg mengatakan bila u amalkan salindah u senang bersalin.. semua tu Tuhan yg tentu kan dan kita hanya berusaha...

anyway i try cari info utk kita share bersama-sama yer:)

jaja Publish time 16-9-2005 11:50 PM

tatau pulak b6 dah kena ban. Jaja dah amik salindah sejak 1st baby lagi. alhamdulillah, cepat jaja bersalin, walaupun x berapa senang. sebab baby jaja besar.

cik_dee_na Publish time 17-9-2005 10:28 AM

Originally posted by storm at 16-9-2005 09:04 AM
Hubby storm tak bagi amik Salindah selagi tak consult ngan gynae...makan Obimin ajer skang nih...walau pun teruja ngan good views given by other mommies...

storm, is that u in the picture? lawa nya mommy to be niehh!!!! cik dee malas beno nak bersolek... nasib baik rebond rambut dulu just before preggy so now nieh rambut nampak kemas ajer... makeup2 tok lah citer... ada meeting baru terkocoh2 nak pakai... tu pun sikit2 ajer... eh sorry, :off: sikits...

anyway, kengkawans and mommies... my hubby pun advise not to take any other medication without doctor's supervision... better kalau consult dulu ngan gynae sebab they will know what is best... sesaper yg dah dapat benefit tu alhamdulillah lah kan... right now i am only on Obimin and calcium tablets... adehhh.... kekadang susah nak gi toilet (because calcium tablets can cause sembelit)... i am increasing my fruits and vege intake and air suam to at least 3 litres a day..

memang teruja kan storm... especially bila tau anak2 salindah ni bijak2 belaka... kisses to your lovely babies mommies!! :love:
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14
View full version: product salindah