PowerGiler Publish time 18-11-2004 04:56 PM

punca masalah

punca masalah harus dikenal pasti terlebih dahulu.....

kalau nak saya periksa ( jarak jauh ) sila beritahu:

nama penuh:
sex:
cerita masalah penyakit:
masa sakit selalunya bila:

nanti saya kasik advice

mbhcsf Publish time 18-11-2004 11:07 PM

salam ..

NAutilus you wanted here . hydrnophrosis?

Leha. Publish time 18-11-2004 11:20 PM

aku pon ada masalah serupa..especially kat tapak tangan, selalu basah...guess apa yg kau cakap tuu betul - tapak tgn sentiasa lembut sebab memang sebab sentiasa berpeluh kot...even masa aku menaip nii pon tangan aku berpeluh...kalaui aku letak tangan aku kat meja, angkat about 2-3 minutes after that dah basah kat atas meja tuu..terpaksa lerr aku lap

kat kaki pon ada masalah serupa, tapi tak seteruk kat tapak tgn...sebab tuu aku tak berapa suka sgt pakai kasut yg bertutup semua, atau pakai stokin

tapi aku tak ambil peduli sgt masalah aku nii...sebab mungkin aku rasa tak de lah menyusahkan aku sgt..lagipun tangan lembut, hehe...cuma kalau jogging tuu, problem lah sikit, sebab kaki cepat berpeluh..bila pakai stokin tuu, rasa berlengas semacam

org panggil excessive sweating nii hyperhidrosis

leh check thread kat bawah nii..diaorg dah discussed dulu
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=100755&fpage=5

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=113163&fpage=12

Leha, Gadis Klasik

[ Last edited by Leha. on 18-11-2004 at 11:32 PM ]

PowerGiler Publish time 18-11-2004 11:29 PM

percaya atau tidak??

kalau saya cakap punca berpeluh itu adalah dari jantung amacam??

mesti u all tak percaya....

tapi....percayalah!! rawat jantung masalah settled!!

tapi ada jugak orang lain punca bukan kat jantung.....bab tuh, kena check dulu ler...ahakss

wassalam

amuzed_birdie Publish time 19-11-2004 12:46 PM

ada nama rupanya penyakit neh

ooohh....it's Hyperhidrosis ye...
rupenye, there exist a name of such desease..err..shud i call it a 'desease'?.
zentex, powerGiler, Leha n others..thank you for the info. I learned a lot man!
the world is facing the same problem as i do, unlike what i've thot b4.
Since none of my family mmbers or frenz face this Hyperhidrosis problem, and they too, wondering why this weird thing happen to me.
And, now i know that there exist a procurement ..
for temporary and permanent results..using several types of medication.

abt Ozone Hydrotheraphy .. i baru baca dan baru tau sedikit ttg ini.
I'll seek further info for this.

Pastu, ada klakar sket lah bila baca pasal boleh buat checking jarak jauh..hihi
Mr Dr, I've been reading some of your posts .. and, nampak mcm best jer your checking jarak jauh nih. Try me?!:

Saya : 23, female, PJ, Selangor
Masalah : hyperhidrosis, cume bezanya , peluh byk dekat kaki & tgn shj.
Masa sakit: emmm..tak sakit.
...Rasa sakit cume bile dah teruk sgt termakan bender2 yg saya allergi tuh..
tapak tgn jadi merah, rasa panas, kalau tgk btol2 nampak dotted of reds on my palm.
pahtu merenyam, macam gatal .. tp x rasa nak garu sbb ada jugak rasa sakit
gatal-gatal sakit .. hehe..camtuh lah kot..
pastu, kalau lbh teruk lg, some of the dotted reds tuh ada yg jd tiny-tiny gelembung air.
bile dah tak tahan, i pon rendam tangan dlm air, rasa lega sikit.
Tp, kalau tak teruk sgt, dia cume merah je lah, x de jg gelembung.
Kesan nih akan bransur2 hilang dlm kurang dr seminggu.
Then, kulit tgn akan mengelupas. lps seminggu lg baru kmbali spt sedia kala.

emmm..Pastu... kalau punca msalah dr jantung..kena rwat jantung lah kan..tp..i wonder mcm mana kaitannya jantung dan masalah saya....hmm, yg ni pon saya akan teliti lebih lagi ... timer kaseh yekk

sekian, wassalam

mbhcsf Publish time 19-11-2004 09:12 PM

salam..

i think dear, hacve you got the correct diagnosis from the doctor!! internet CANNOT be USED AS A SUBSTITUITION for medical advice ini dah bahaya nih!!
Sdr, sayaberharap sdr jangan salah faham i rasa itu tapi i bukan doctor tau? opk?

dan bila kita layari web untuk tanya masalah kesihatan bukan bermaknaandamesti percaya!! saya berharap anda akan menmggunakan budi bicara dan PLEASE SEEKK DOCTOR"S HELP..just do that ya!!!

amuzed_birdie Publish time 20-11-2004 10:42 AM

salam & thanx

hihihi... timer kaseh kerana peringatan itu.

Actually, i am very aware of that situation.

:hatdown:But, i admit, i mayB tooo excited when i know that i'm not as .. wE1rD .. as i thot b4 .. heeheee:2lol:

thank you :hug:

thank you all :hug:

mbhcsf Publish time 22-11-2004 04:25 PM

seel doctor 's attention first tau ..jgn cuba mana mana lagi UNLESS doctor said so...

anis710 Publish time 22-11-2004 04:59 PM

Ada juga kawan2 yang hadapi masalah cam ni, biasanya tiriod la...Simptom tiriod, tapak tangan berpeluh, biji mata agak tersembul sedikit, dada rasa berdebar macam degupan jantung tak konsisten gitu... rawatannya, not sure myself... kena lah tanya pakar.

Tanya Pakar, jangan tanya Dr... usah buang duit pergi kelinik tepi jalan tu.

fnoor_hh Publish time 27-11-2004 03:43 PM

saya pun mengalami masalah yg sama gak...tp aritu saya dah cek kat klinik USM..memula mmg dia suspek tiriod pun...then..dia pun amik darah saya tuk wat ujian darah..tapi alhamdulillah...bukan masalah tiriod..n Dr tu pun ckp saya normal jer..dia pun x bg ape2 ubat pun..

saya pun x pk sgt masalah ni coz adik saya yg bongsu pun sama gak cam saya...

bounty_hunt3r Publish time 24-1-2005 04:26 PM

tangan dan kaki selalu berpeluh!! - Part II

tangan dan kaki saya selalu berpeluh..sudah lama dah!
i think ...since i was a kid ,my hands and kaki selalu berpeluh!
anyone can help me?

[ Last edited by DARSITA on 23-2-2005 at 10:08 AM ]

KaKLaLa Publish time 24-1-2005 10:04 PM

kalau kaki sayer tak tau ler
kalau tangan tuh kalau berpeluh banyak
biasanya penyakit hyperthyroid
cuba kamu baca Thairok mukasurat 2

blackmore Publish time 25-1-2005 02:00 AM

Originally posted by bounty_hunt3r at 24-1-2005 16:26:
tangan dan kaki saya selalu berpeluh..sudah lama dah!
i think ...since i was a kid ,my hands and kaki selalu berpeluh!
anyone can help me?
......ok bounty...what u are having is called hyperhidrosis.....a medical condition caused by hyperactive sympathetic nervous activity over sweat glands of the hands and the legs...

...medical treatment typically consists of prescription medication...tapi nie setakat mengurangkan peluh u ajer...slalunya temporary jer...dan tak effective in severe cases...cara yang paling berkesan skali ialah melalui kaedah pembedahan yang dikenali sebagai thoracoscopic sympathectomy...which permanently cure masalah nie...this procedure can be done as outpatient ...less than 2 hours surgery...tak banyak bleeding sebab dorang cuma make tiny incisions jer...less muscle disruption also...reduced recovery time, less post-operative pain, dan minimal scarring...and it seemsmajority of patients enjoy dry and warm hands immediately after surgery....

...side effect of surgery plak rather minimal...cuma...the most common side effect of this surgery is compensatory truncal hyperhidrosis (sweating on the chest and/or back)....this is a shifting of sweating from the palms and soles to the trunk and may be the body's natural way of compensating...tapi...dalam majority cases the degree of sweating is mild...tak separah seperti masa sebelom op...

...walaupon procedure nie dorang kata safe procedure....tapi...as with any surgical procedure, there are certain complications associated with this surgery...walaupon rare...antara complications tersebut ialah...intercostal nerve injury (causing pain, bleeding, and requiring thoracotomy), collapsed lung (requiring chest tube drainage), wound infection, and partial drooping of the eyelid...discuss with your dr sebelom buat pembedahan nie...tanya the risk involved betul2...dan fahami apa yang dr sexplain kan kat u ok?...:P

...good luck bounty...:P

[ Last edited byblackmore at 6-12-2008 02:38 AM ]

crone8 Publish time 30-1-2006 12:39 PM

tangan berpeluh

a'kum...

saya mengalami masalah telapak tgn yg berpeluh2..susah nak buat keje..kadang2 tu basah kertas kalau menulis...tapak kaki saya pun...
penah saya refused nak salam org,sebab tgn saya basah..dah lap byk kali pun tp still bpeluh gak..

ada tak cara utk merawat masalah saya ni? tq..!

Dr.Cheah Publish time 1-2-2006 12:01 AM

Tangan berpeluh

Adalah penting untuk memastikan tiada masaalah yang lain seperti hyperthyroidism.

Namun ada sesetengah orang yang memang mempunyai masaalah tangan berpeluh dan ini kemungkinan variasi antara manusia.

noor_hannah Publish time 2-2-2006 10:59 PM

Originally posted by crone8 at 30-1-2006 12:39 PM
a'kum...

saya mengalami masalah telapak tgn yg berpeluh2..susah nak buat keje..kadang2 tu basah kertas kalau menulis...tapak kaki saya pun...
penah saya refused nak salam org,sebab tgn saya bas ...

hi crone8,

jika bukan kerana penyakit seperti kata dr cheah tadi, maybe u boleh try petua ni..

kak hannah pernah mengalami masaalah ini semasa remaja dulu, dan kak hannah ikut petua arwah emak, caranya begini:

sewaktu memasak nasi, bila nasi menggelegak, dan wap dia mula keluar, letakkan tgn supaya kena pada wap tersebut.. dan sapu2kan seluruh tapak tangan tersebut... buat selalu, insyaallah... sampai hari ni, kak hannah tiada masaalah tgn berpeluh lagi.

crone8 Publish time 5-2-2006 11:41 PM

wah...btul ke...? tp tak panas ke kene wap tu?

crone8 Publish time 5-2-2006 11:42 PM

dr cheah,boleh terangkan tak hyperthyroidism tu..? adakah ianya berbahaya...?

ariex Publish time 6-2-2006 02:25 PM

saya pun same gak...
stokin kene tuko ari2...sapu tgn kene bsuh ari2...kalau jln2 tghari xleh pakai selipar..kang tertanggal nnti....huhuhuhu

lifeobserver Publish time 4-4-2006 10:38 PM

tangan berpeluh

kalo tangan slalu peluh tu penyakit ker??
kalo yer ape ubat die ek..
kadang2 segan nak salam ngan org bile time2 tangan nih tgh basah..
tak salam nnt kate sombong plak..
pastu tyme exam...dah la dah cuak nak jawab pekse..tambah plak tangan peluh2..lagi laaa tak terjawab segale soalan yg ade..
ade ape2 ubat ker nak hilangkan penyakit tangan berpeluh nih??
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9
View full version: Berpeluh di tapak tangan & kaki = hyperhidrosis