Z77 Publish time 4-7-2008 12:07 PM

Originally posted by isskandar at 27-6-2007 06:28 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
hi calla..

ha!mmg btol!!
kat alai sedap n murah..

i duk kat padang temu jer..taman tepi p[antai..dekat gak r ngan alai..kalo jalan kaki jaoh kot..;P

camni..
memuler,exit kat susur...
ko dok kat tmn padang temu indah ker?cam dekat jer dgn rumah mak aku :lol::lol::lol:

dianaris Publish time 4-7-2008 03:56 PM

bagus ada thread ni.. mmg ni sbbnya aku masuk bhgn regional members.. nak tau tempat makan best2..:D

aku dgn family gi akhir bulan 4.. dah alang2 kat PD.. terus ajak adik ipar aku makan kat umbai/serkam atau sewaktu dgnnya.. amik dia kat uitm kampus kat alor gajah terus cari jalan ke umbai..

seriously dah 2-3 tahun tak gi melaka.. lain sungguh jalan kat situ.. kitorg gamble redah je ikut signboard ke muar dari jalan utama dia.. akhirnya nampak dah signboard umbai.. ingat nak gi serkam.. tapi, sbb tak pernah gi umbai.. maka kitorang gi umbai.. tak sure mana tempat yg best.. amik je yg terdekat.. kitorang sampai dlm kul 6.. pilih siakap 3 rasa, kupang masak cili.. tak sampai rm50 utk 3 org makancoz ikan siakap tu besar giler..

since ada yg mention tempat lain ni, aku nak cuba kat alai lah plak..
alai ni ikut jalan besar tu ada signboard ke alai ke??
kalo tak silap ingat pernah lalu sampai ke muar tapi tak perasaan alai ni.. mungkin sbb aku tak tau situ ada restoran mkn laut yg besh..

kalo ada detail nak gi ke alaa kassim tu sgt2lah dialu2kan.. coz aku nak try situ plak..:D

dianaris Publish time 4-7-2008 04:09 PM

Reply #2 isskandar's post

tau tak apa nama kampung kat situ.. yg medan ikan bakar kat alai ni..?

Ax Publish time 4-7-2008 06:55 PM

ikan bakar alai tu lps semabok je

jauh lg b4 smpi umbai

dianaris Publish time 5-7-2008 02:55 AM

dia sepanjang jalan alai ek??

dianaris Publish time 5-7-2008 02:59 AM

Reply #24 Ax's post

sebbeik bgtau b4 umbai... coz ada satu lagi kg alai tul2 dekat sempadan melaka muar..

Ax Publish time 5-7-2008 11:52 AM

Balas #26 dianaris\ catat

:P :P

shachihata33 Publish time 5-7-2008 01:41 PM

Reply #20 Ax's post

sevis slow yg lemah ni :sweat3: :sweat3:

shachihata33 Publish time 5-7-2008 01:44 PM

Reply #22 dianaris's post

Hye dia :handshake:

Kalau nak makan kat alai, try dekat Ikan Bakar Ala Kasim....Murah dan sedap. Servis
pun ok. Nak pergi Alai ni, kalau dari Bandar Melaka nk ke umbai, nnt akan jumpa
jambatan dulu. Alai ni kt jambatan kecik tu. Belah kanan dia ada gerbang tulis
CRYSTAL BAY....Gerbang biru. Kiranya sebelum sampai traffic light kt
teluk mas tu akan jumpa alai ni dulu. Try lah mkn kt situ :loveliness:

dianaris Publish time 9-7-2008 04:41 PM

Reply #29 shachihata33's post

gee.. thanx.. nak google map lah..:$

dvpro Publish time 17-7-2008 10:05 PM

Reply #30 dianaris's post

Ni lokasi Medan Ikan Bakar Alai kat Google Map:

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&geocode=&q=N2.17111+E102.30750&ie=UTF8&z=17&iwloc=addr

dianaris Publish time 15-9-2008 04:35 PM

Reply #31 dvpro's post

wahh.. mekacih.. akan ku tick kat dlm diari.. hehe..

baru2 ni adik ipar aku gi umbai baru.. katanya biasa je..
adik ipar sorang lagi kata kat sungai duyung tu best... masalahnya aku tak tau nak lalu mana.. kalo dvpro dpt provide another google map.. much appreciate..:handshake:

pernigaan Publish time 20-11-2008 10:55 PM

Originally posted by isskandar at 27-6-2007 06:28 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
hi calla..

ha!mmg btol!!
kat alai sedap n murah..

i duk kat padang temu jer..taman tepi p[antai..dekat gak r ngan alai..kalo jalan kaki jaoh kot..;P

camni..
memuler,exit kat susur...

dekat cristal bay,alai adalam medan ikan bakar tersedap di melaka...sedapppppppp lagi sedap dari ikan bakar yang lain di melaka...

ps..
sedap sebab abg aku bukak kedai ikan bakar sana..aku selalu makan free:lol::lol::lol::lol:

pernigaan Publish time 20-11-2008 10:57 PM

ikan bakar

loper lak..sesapa nak makan ikan bakar kat alai,pm aku..aku leh tolong bg diskaun...:lol::lol::lol:..warga cari jer..dan owang pm aku jer..owang tak pm aku...malas nak tolong.....:lol::lol::lol::lol:

king_kenny Publish time 2-1-2009 11:24 AM

Originally posted by king_kenny at 27-6-2007 09:38 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
aku suke yg dkt serkam,,
tapi tak glamer sgt tmpat ni,,jln dari main road,,gelap pulak,,

tapi lg sedap, murah..dari dkt alai..
umbai pun aku ok jugak,tapi yg tempat lame la.

mcm mane mau pegi? aku ajar ko gi Umbai lame punye

1.exit tol air keroh,,
2.simpang 4 traffic light yg pertama sekali ko jumpe ko masuk kiri,,
3.then ko jumpe roundbout kecik, ko terus,,ambik kanan,,dpn ade simpang 3 (xd traffic light),ko masuk kanan.
4. ko terus smpai ko jumpa simpang 4 traffic light, ko terus lg. (ko skrg berada dlm kaw Bukit Katil, kmpug aku,hehe)
5.ko terus, ko jumpa simpang 3 traffic light, ko terus lg
6. ko jumpe simpang 4, traffic light, ko terus lg. (kalau ko ke kiri, ko pegi perigi hang tuah)
7. ko terus lg, ko jumpe simpang 3 traffic light, ko masuk kiri.
8. ko terus, ko jumpe simpang 3 traffic light, ko terus. (simpang ni dpn balai polis kandang)
9. ko terus ko jumpe simpang 3 traffic light, ko terus. (kalau ke kanan ko pegi Ujung pasir)
10. ko terus, ko jumpe simpang 3 traffic light, ko terus( ni dkt Henry gurney)
11.ko terus, slow2 skit,,dlm 2-3km kalau ko jumpe stattion Esso sbelahkiri, ko masuk jln yg betul2 tentang dgn stesen Esso tu sebelah kanan,,ko masuk situ smpai ujung, ko jumpe la Medan Ikan Bakar Umbai yg lame

hehe,..snang ko kira berape traffic light tau,,sure tak sesat punye..
tapi aku tak pasti ade jln baru & traffic light baru sebelum jambatan duyong tu,,,

(jadi antara nombor 7 & 8, di atas, ko slow2 sket2, ko tgk sigbod, ko follow yg tulis Alai/Kandang jgn follow Muar)

kalau jln & traffic light ni dah bukak, kalau ko silap masuk,,,heheeh,,
jgn salah kan eden

:lol::lol:

disebabkan dah bertambah traffic light...panduan di atas tidak boleh dipakai..follow yg bwh ni.

mcm mane mau pegi Medan Ikan Bakar Umbai Lama?

1.exit tol air keroh,,
2.simpang 4 traffic light yg pertama sekali ko jumpe ko masuk kiri,,
3.then ko jumpe roundbout kecik, ko terus,,ambik kanan,,dpn ade simpang 3 (xd traffic light),ko masuk kanan.
3. ko jumpa simpang 4 traffic light. ko terus lagi.
4. ko terus smpai ko jumpa simpang 4 traffic light, ko terus lg. (ko skrg berada dlm kaw Bukit Katil, kmpug aku,hehe)
5.ko terus, ko jumpa simpang 3 traffic light, ko terus lg
6. ko jumpe simpang 4, traffic light, ko terus lg. (kalau ko ke kiri, ko pegi perigi hang tuah)
7. ko terus lg, ko jumpe simpang 3 traffic light, ko masuk kiri.
8. Lepas traffic light di atas, ko himpit kanan,. Ko jumpa traffic light simpan 3, ko masuk kanan.
9. ko terus, ko jumpe simpang 3 traffic light, ko terus. (simpang ni dpn balai polis kandang)
10. ko terus ko jumpe simpang 3 traffic light, ko terus. (kalau ke kanan ko pegi Ujung pasir)
11. ko terus, ko jumpe simpang 3 traffic light, ko terus( ni dkt Henry gurney)
12.ko terus, slow2 skit,,dlm 2-3km kalau ko jumpe stattion Esso sbelahkiri, ko masuk jln yg betul2 tentang dgn stesen Esso tu sebelah kanan,,ko masuk situ smpai ujung, ko jumpe la Medan Ikan Bakar Umbai yg lame

hehe,..snang ko kira berape traffic light tau,,sure tak sesat punye..:lol::lol:

lissa Publish time 5-1-2009 10:35 AM

aritu aku gi makan kat umbai lama..makan kedai first sekali...no 1 tu..

uhuhu...sgt2lah mengecewakan...service hancur..rasa pun fail...

ader ke dia boleh salah bagi menu meja sebelah...kitaorg ader order sotong masak sambal..dia bagi sotong grg tepung...bila kitaorg cakap salah dia tak nak dgr.. bila kitorg komplen gak..ader ke dia amik sotong grg tepung tu dicampurkan ngan sambal..   Ader ke patut camtu..

pastu kitaorg order kangkong ngan kailan..dia bagi semua kailan..bila cakap salah pun buat tak tau je..pastu salah bagi ikan...

kemudian bila org meja sebelah komplen sebab diorg dtg dulu..hanya dapat air jek..baru diorg perasan..baru antar sotong sambal kat kitaorg and amik balik sotong grg tepung yang dah disambalkan... and sambal sotong dia liat..

pastu mintak nasi putih dia bagi satu pinggan jek...err...sengal tak..kitaorg dtg 16 org.. nak kata kitaorg nak makan nasi lemak..nasi lemak pun ader 5,6 bungkus je aatas meja..

Pastu org sebelah dah ngamok2..mana tak..siann diorg tunggu 1 jam... baru pukul 6 ptg masa tu...kalau tgh malam kitaorg faham la..customer plak bukan ramai pun.. overall kena rm300...

korang2 jgn gi kedai no 1 ni la..buat sakit hati jek...

dineyta Publish time 27-1-2009 10:30 PM

Bagi aku ikan bakar yang ok dan murah ialah kuala sungai baru dan alai. Yang lain cekik darah.

Ax Publish time 28-1-2009 12:16 AM

Originally posted by dineyta at 27-1-2009 10:30 PM http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Bagi aku ikan bakar yang ok dan murah ialah kuala sungai baru dan alai. Yang lain cekik darah.

yg dkt hujung sungai tu kan? bru g smlm .. tp minum air je ..

:lol:

dineyta Publish time 28-1-2009 04:52 PM

Balas #38 Ax\ catat

Betullah tu.

Ax Publish time 28-1-2009 08:44 PM

Reply #39 dineyta's post

aku g dlm kol 12

igtkn yg seberang sungai punye dh siap

nk g mkn seafood kt pekan pnuh gile
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: [MAKAN] Medan Ikan Bakar di Melaka