shone Publish time 17-3-2009 06:08 PM

Balas #221 Clinique\ catat

lelaki itu adalah amalan baik anda yg meratapi jasad yg melakukan dosa..............cuba periksa

shone Publish time 18-3-2009 04:46 PM

Balas #224 shone\ catat

.......dah cek ke belum........

kinki Publish time 18-3-2009 10:58 PM

wa mimpikan sumone yang dah wa tinggalkan........nape ek? :L :Lwa x fikirkan die pon.....

zera Publish time 18-3-2009 11:38 PM

Balas #1 shone\ catat

akum...
mimpi saya selalu berkisar ttg dunia akhir zaman..saya pernah bermimpi, keadaan tsunami, laut bergelora dan semua manusia bergegas menaiki kenderaan melarikan diri...dan pada masa tu saya pasti, semua org dlm keadaan takut.byk kali jugak mimpi pasal ni..dlm pada tu terasa roh naik ke langit melayang2 ke atas..adakah ajal saya sudah dekat? dah saya sellau bermimpi, saya mmpunyai seorang bayi.tetapi zahirnye saya belum berkhwin.bayi ini sellau dtg dlm mimpi saya sejak 3tahun dulu...tp yg saya pasti didalam mimpi itu, tidak pasti siapa bapanya..:(

dedaun79 Publish time 19-3-2009 01:49 PM

salam shone..

just nak tanyer..
minggu lepas, kwn aku ade citer die asik mimpi budak..
die nampak clear laa ade budak dlm mimpi die..
ade laa 3 ari berturut2..
die mimpi bende yg same..

and ari last die mimpi..
die bunuh budak tu..
pastu die di kenakan hukuman mati sebab bunuh budak tu..
pastu die ckp..
die ingat die da mati..
rupnyer die just mimpi jerk..

pastu die tak mimpi lagi da..

so, ape yg aku nak tanye nih..

mimpi budak ni elok ke? ape maksudnyer..?
sebab aku rase ramai kalangan kite pun penah alaminyer..
TQ :D

shone Publish time 19-3-2009 02:42 PM

Balas #226 kinki\ catat

....org itu masih mngenang jasa anda...........

shone Publish time 19-3-2009 02:46 PM

Balas #227 zera\ catat

mimpi yg berkisar ttg keadaan yg mencemaskan begitu sering kali berkaitan dengan gangguan jin anda harus berhati2............jgn terpedaya banyak beristiqfar sblm tidur............bayi yg anda mimpi tersebut juga ada kaitannya dengan saka atau jin belaan.........jangan anda menerima segala pelawaan dari bayi tersebut............................

shone Publish time 19-3-2009 02:48 PM

Balas #228 dedaun79\ catat

mimpi budak ni ada kemungkinan seperti dgn mimpi zera di atas......

dedaun79 Publish time 19-3-2009 05:12 PM

Originally posted by shone at 19-3-2009 14:48 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
mimpi budak ni ada kemungkinan seperti dgn mimpi zera di atas......

oye ke..
ckp pasal saka..mmg member aku tu ade keturunan saka2 nih..:mad:

shone Publish time 19-3-2009 05:47 PM

Balas #232 dedaun79\ catat

hati2 kemungkinan ia menjelma dlm mimpi utk mencari org yg sanggup membelanya.........................

kinki Publish time 19-3-2009 06:13 PM

Originally posted by shone at 19-3-2009 14:42 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
....org itu masih mngenang jasa anda...........
adehhh........ye ker......................aduhh gawat sihhh:mad:

shrekfiona Publish time 19-3-2009 07:40 PM

Balas #15 shone\ catat

salam.
shone, malam tadi fiona mimpi best still rase epi lagi ni..:$

fiona mimpi fiona gave birth a baby boy mase fiona bersalin tu hubby (alam nyata masih bf lg :$) baru je sampai kat pintu bilik bersalin. elok2 je lepas bersalin tu hubby bawak fiona n baby g ke koridor yang xde orang. fiona jalan kaki je mase tu padahal baru bersalin tu. cam x sakit je. ;P sepanjang mase fiona n hubby jalan tu hubby yang dukung baby. fiona leh nmpak yg hubby syg sgt baby tu mase tu. then kitorg duduk hubby still lagi dukung baby die ckp tq kat fiona n kiss dahi fiona. syahdunyee..:loveliness:

pastu fiona baru perasan yg fiona lum pakai pad (pas bersalin kan kuar darah nifas) then ajak hubby lek ke ward lek. mase sampai kat lobby spital tengok2 sedara mara sume dah kumpul. hubby pun tunjuk la baby kitorang tapi jap je sebab mase tu darah nifas dah meleleh sampai atas lantai.:mad:mase on the way nak g toilet tu fiona n hubby terserempak ngan makcik fiona then fiona tunjuk la baby kat die. die leh terkejut n tanya bila fiona kawin. he.. he.. he.. lawak pun ade mimpi ni..

ape maknenye ye shone?
slalu orang tua2 cakap kalu mimpi sesuatu tu dlam alam nyata akn jadi sebaliknye...:(

ryn78 Publish time 19-3-2009 10:21 PM

Originally posted by zera at 18-3-2009 23:38 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
akum...
mimpi saya selalu berkisar ttg dunia akhir zaman..saya pernah bermimpi, keadaan tsunami, laut bergelora dan semua manusia bergegas menaiki kenderaan melarikan diri...dan pada masa tu sa ...

aku pun selalu mimpi camni..mimpi seolah2 hari nk kiamat,ade banjir besar sgt,semua org naik ke bukit pastu ade bola2 api dr langit kena kat bumi
lagi satu,selalu mimpi kena kejar..lari,lari n lari..:o

zera Publish time 20-3-2009 11:28 AM

Balas #231 shone\ catat

tp shone..keluarga saya xpernah ade sejarah saka ataupun mewarisi belaan..kdg2 apa saya nmpk dlm mimpi akan jd kenytaan.contohnya bencana buruk.tetapi saya anggap-jek saya kebetulan.:(

kinki Publish time 20-3-2009 12:50 PM

shone leh tafsir mimpi ni tak....kinki mimpi nampak sumthing yg bercahaya di luar rumah..ms tu malam...rupanya sekor burung yg terbang....badannya berapi.....die mcm sekor burung yang diperbuat dr api....pastu bile die kembang2kan bdn die, jatuh percikan2 api.....:L :L :L ni mimpi yg sgt pelik....tp kinki x tangkap burung tu....

shone Publish time 20-3-2009 01:50 PM

Balas #237 zera\ catat

u x perlu terlalu fanatik sgt dgn mimpi anggaplah ia sbg. isyarat awaldan perlu berwaspada....................terpulanglah kalau anda abaikan..........

shone Publish time 20-3-2009 01:56 PM

Balas #238 kinki\ catat

.........lebih kurang 80% mimpi manusia ini adalah dari gangguan jin syaitan n iblis, 20% adalah dari perjalanan roh kita sendiri dan khabar dari Allah........oleh sebab itulah kita diajar untuk beradab ketika hendak tidur untuk menghindar dari gangguan jahat ........mimpi yg mencemaskan dan menakutkan lebih kepada gangguan jin

shone Publish time 20-3-2009 01:58 PM

Balas #236 ryn78\ catat

mimpi cemas dan kena kejar......................menunjukkan tidur anda diganggu.......belajarlah tidur yg sempurna

selendangemas Publish time 20-3-2009 01:58 PM

shone....boleh terangkan tak

sejak akhir2 ni kita selalu buat solat hajat, tahjud n istikarah

niat yg sma saja setiap apa yg saya buat.........

baru2 ni hariahad mlm isnin sya buat solat sunat lagi,...saya bangun pkul 2.15am mcm tu solat semua dlm 350am saya tido balik

rasanya saya mimpi dlm kul 4-5am.....saya mimpi muka ex bf saya....dlm mimpi tu....'dia ckp saya hak die'

acekli saya baru break off beberapa bulan ni..so sepanjang saya break off ni saya rajin solat sunat tengah malam...di minta petunjuk......dan sebelum tu pun saya buat solat...mmg 3 mlm berturut2 saya mimpikan dia..tapi dlm mimpi hanya tunjuk wajah dia buat sesuatu saya ada di situ tapi tak di tegur pun..mcm tu la gayanya untill baru2 ni dia ckp saya milik dia

kira saya mimpi dia shone......

tapi di alam realiti dia mmg tak nak saya cr dia, coll or msg tak pernah dia jawab...

apa maksudnya.......

p/s: sblm tido saya akan niat untuk bangun solat...so tak kunci jam pun saya akan jaga

then saya selalu bc bismillah 21x
ayatul kursi
al ikhlas
3 kul

[ Last edited byselendangemas at 20-3-2009 14:03 ]

shrekfiona Publish time 20-3-2009 02:03 PM

nape shone x tafsir pun mimpi fiona?:(post2 lepas fiona punyepost sume shone reply.
:'(
Pages: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21
View full version: Tafsir mimpi...