zoulbukit Publish time 11-1-2009 03:58 PM

saya bermimpi kampung dilanda tsunami?

saya dan seorang membe kg yg bisu selamat?

danna09 Publish time 11-1-2009 07:39 PM

Originally posted by zoulbukit at 11-1-2009 03:58 PM http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
saya bermimpi kampung dilanda tsunami?

saya dan seorang membe kg yg bisu selamat?

zoul,

mcm ada unsur2 u menolak kejahatan, & cenderung pergi ker arah kebaikan..

bobo_cute Publish time 13-1-2009 06:34 PM

Kalau selalu bermimpi melihat pergaduhan plak aper maksudnyer? kemudian terjaga dr tido dgn perasaan yang takut.

Mimpi melihat ahli keluarga tetapi apabila cuba mendekati org tue baru sedar dia dah meninggal?

Ader saper2 leh bantu..

danna09 Publish time 13-1-2009 08:15 PM

Originally posted by bobo_cute at 13-1-2009 06:34 PM http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Kalau selalu bermimpi melihat pergaduhan plak aper maksudnyer? kemudian terjaga dr tido dgn perasaan yang takut.

Mimpi melihat ahli keluarga tetapi apabila cuba mendekati org tue baru sedar d ...

mimpi pertama tuh, ada unsur2 u menjd seorg yg byk berpk & menimbang baik buruk sesuatu perkara, & u hanya akn ambil yg baik sahaja..

mimpi ke dua, ada unsur2 u sedang bersusah hati & bermasalah. u melihat org dari jauh, bila didekati rupanya mrk dh meninggal bermakna pertlgn utk u menyelesaikan masalah tuh mcm zero.. x ada bantuan..

jayjazz Publish time 15-1-2009 09:06 AM

aritu jazz mimpi arwah ayah jazz...dalam mimpi tu jazz ngan adik jazz g jln2 ngan ayah jazz..then ayah jazz antar jazz kat bas n jazz naik bas tu ngan kawan2 jazz...tinggallah adik jazz ngan ayah...

boyz_86 Publish time 15-1-2009 11:19 AM

aku mimpi gigi atas tercabut..siap tergolek kuar dr mulut lagik...

apa yerk maksudnya??

nidzrain Publish time 15-1-2009 04:32 PM

salam....
nak tanyer la... kalau kiter bermimpi kan sesuatu yg berkaitan dgn air aper maksud nye pulak ye...
contohnyer mcm... hr tu sy mimpi, sy duduk rumah flat, tingkat 10 mcm tu...
lps tu cuace elok... tapi banjir.. smp separas rumah... tapi banjir tu tak masuk rumah sy...
kirenyer mcm kat luar tu banjir setinggi 10 tingkat<> tapi rumah sy tu tak ditenggelami pulak dek banjir tu...

lps tu, sy ader bermimpi lagi pergi mandi di laut... dan lepastu, dekat kawasan panti ader air sungai yg mengalir...
bersama dgn arwah ayah mertua..:L

yaminz Publish time 15-1-2009 06:19 PM

Salam...

Mimpi terbang apa maksud nyer erk...
Mimpi blawan ngan hantu lak apa erk maksud...

Thanks... :) :) :)

jpl_fan Publish time 20-1-2009 08:18 AM

aku pun nak tanyer...aper maksud kalo kiter mimpi kiter gi mekah ngan madinah..pastu kat saner kiter nampak kwn kiter and dia nak ajak kiter gi tgk tempat2 bersejarah kat sana:L

reddots Publish time 24-1-2009 10:46 AM

salam.. nak tanya nih..

hari tu, aku mimpi gerhana, tapi tak sure la gerhana bulan or gerhana matahari..
tengah aku mendongak tu, ada comet melintas seakan membelah gerhana tu..
lepas tu, aku alihkan pandangan kat belah kiri, proses gerhana sedang berjalan.. tp tu lah, tak tau gerhana bulan atau matahari.. dan insiden sama tetap berulang, comet jatuh n melintasi gerhana tu..
aku dah takut, then aku dongak n lihat keatas lebih tinggi dari awal tu.. ada 3 gerhana, maksud aku tu, ada 3 bulatan yg sedang mengalami proses gerhana,dan secara serentak, comet pun membelah bulatan gerhana tersebut.. comet tu of koz la ada ekor api2 tu.. (tahi bintang kan?)

memula aku tak kisah la kan dgn mimpi2 mcm tu.. tp bila pagi hari, baca paper, ada la pasal gerhana bulan pada 26hb nanti.. sedangkan, sebelum mimpi tu, aku blom tau pun akan adanya gerhana bulan tu..

apa maksud mimpi gerhana n comet tu ek...

nidzrain Publish time 25-1-2009 06:42 PM

adeh la... ramai yg sedang menunggu jawapan ni...:L :L ;P

toledo Publish time 31-1-2009 11:50 AM

mimpi kucing hitam menghidu muka disebelah kiri semasa tidur

ibnur Publish time 31-1-2009 12:31 PM

aku harap korang semua jangan percaya sangat tafsir-tafsir mimpi ni.

hoahoa Publish time 2-2-2009 12:15 PM

aku slalu mimpi berada kat tengah2 laut luas yg tenang..
kadang2 laut tu melimpah n deras mcm banjir tsunami...

hoahoa Publish time 2-2-2009 12:22 PM

aku penah dgr yg kalo kite mimpi ular maknenyer ade org nak dtg meminang..:$
aku ni mimpi didatangi ular tp aku plak lari...:funk:
tu maknenyer aku tolak jodoh ker???:L :L

watachiwa Publish time 10-2-2009 08:07 AM

kalo mimpi ular maknanya org terdekat ngan kita yg nak kawen...sister ke brother ke camtu la..

smalam wata mimpi ade buaya tersesat kat dlm umah..n ade saudara wata yg bunuh buaya tu kat dapur ngan pisau..

ade ape2 makna tersirat ke?or just a dream only?
tq

HerculesBrave Publish time 10-2-2009 11:05 AM

mimpi kena tipu.. apa mknanya :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

shone Publish time 23-2-2009 03:14 PM

Balas #140 HerculesBrave\ catat

tipu yang mcm ne.................

chiQuiTitas Publish time 23-2-2009 03:20 PM

Balas #1 shone\ catat

saya mimpi terjumpa byk najis...then saya bersihkan semua najis2 itu...kemudian saya pula yg buang air besar. lain mcm sungguh mimpi ni... :(

nursha Publish time 24-2-2009 02:25 PM

Nabi Yusuf pandai tafsir mimpi..:)
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: Tafsir mimpi...