CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2367|Reply: 13

Penyakit malam

Post time 29-10-2020 07:23 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum. Hi chuols. Nak tanya .. ada tak sesiapa macam saya. Bila malam waktu saya tidur badan saya akan jadi panas sangat. Bukan panas berpeluh-peluh tapi panas dalaman. Selalu saya akan bangun malam dan tidur dekat lantai sebab tilam jadi panas dan tak selesa. Bila baring dekat lantai Ya Allah leganya. Sejuk je kulit rasa. Bukak aircond ke tak bukak sama je. Kenapa macam tu ea. Kadangkala suami igt saya demam. Suami saya tak pun macam tu. Ada tak orang lain macam saya?? Bila siang ok je. Adakah ini petanda saya high metabolisme? Tapi saya bukan kurus sangat. Pleaase help

TT ada penyakit contoh kencing manis, darah tinggi yang sedang menjalani rawatan ubatan hospital tak.. klu ada biasanya effect ubat.. ada orang kejap dalam satu jam kadang2 melarat sampai 2 ke 3 jam...

buragazz replied at 28-10-2020 11:34 PM
TT ada penyakit contoh kencing manis, darah tinggi yang sedang menjalani rawatan ubatan hospital tak ...

Saya tak ada penyakit apa2. Alhamdulillah tahun lepas buat full medical check up termasuk tumor marker. Semua ok. Cuma saya ada makan anti-depresan . Memang sy akui lepas makan ni makin menjadi jadi panas tapi sejak zaman sekolah pun macam tu. Masa zaman tak kahwin ayah la yg tukang rasa dahi panas ke tak. Lepas kahwin suami pula. Hihi. Suami pun makan ubat yang sama (atas arahan doc) tapi tak ada pula macam tu. Kami berdua ada anxiety.

TT makan anti-depressant yg mana satu? Sy dah pernah try escilatopram dan sekarang setraline. Alhamdulillah serasi dengan yang latter. Mula2 makan both ubat mmg berpeluh2 xselesa di tempat kerja dan waktu malam time tidur.  Bila dah serasi ok je.  Bangun pagi sy minum air 500ml, after  breakfast 250ml. Along the day, mmg kena maintain minum cukup 2l (ikut berat badan).
Nanti bila TT jumpa doc utk follow up, mintak tukar ubat. Ada 4 jenis ubat (seingat saya) so it's trial and error. Pilih yg mana berkesan dan paling kurang lagi  side effect. Semoga urusan TT dipermudahkan.

Itu org tua2 pggl panas dlm tu. Bila sentuh kulit rasa normal je. Cuba TT try mandi air akar kangkung. Ini petua orang2 tua ni.x salah klau nk cuba

Sebelum tidur jangan makan durian. Dulu printer selalu makan durian atas katil dan memang rasa bahmg bila tido.

Follow Us
hiddenfigure replied at 29-10-2020 01:24 AM
TT makan anti-depressant yg mana satu? Sy dah pernah try escilatopram dan sekarang setraline. Alhamd ...

Saya makan luvox. Berkesan kurang anxiety tapi makin lama makin rasa tak berkesan dan start balik anxiety. Next appointment sy akan mintak pendapat doc untuk tambah dose atau tukar ubat sebab tak tahan lah. Tak boleh fokus buat kerja.

Terima kasih atas doanya

TomyamPuteh replied at 29-10-2020 01:29 AM
Itu org tua2 pggl panas dlm tu. Bila sentuh kulit rasa normal je. Cuba TT try mandi air akar kangkun ...

Betul tu panas dalam. Bila terjaga tidur je rasa katil panas. Baju panas.  Terima kasih nanti sy beli kangkung

printercomel replied at 29-10-2020 01:38 AM
Sebelum tidur jangan makan durian. Dulu printer selalu makan durian atas katil dan memang rasa bahmg ...

Mana ada makan printer. Haha. Lagipun hari-hari panas badan.

Pre Menopause tu.

Edited by salmon-suki at 29-10-2020 11:04 AM

Sy pernah jgk panas dalam..tp sbb cuaca kot..kalau hujan sepanjang hari, sejuk laa..tp kalau panas,xde hujan,mmg panas..mcm semalam,kol 3pagi bangun mandi sbb panas sgt..berpeluh2..dgn rambut pjg,rimas jgk ler..kekekek~

Mcm tt ckp,tt ada mkn ubat kan,sepanjang tt mkn ubt tu,apa simptom2 dia?kata suami mkn ubt sama kan,dia xde rasa panas ke?

bluebutter replied at 29-10-2020 02:07 AM
Pre Menopause tu.

Awalnya baru 28 ;(

salmon-suki replied at 29-10-2020 03:02 AM
Sy pernah jgk panas dalam..tp sbb cuaca kot..kalau hujan sepanjang hari, sejuk laa..tp kalau panas,x ...

Saya kalau hujan @ cuaca sejuk , saya selimut tebal tapi selimut tu lama-lama akan rasa panas bahang hasil dr badan saya. Bukan panas membara tp mcm die serap panas sy. Boleh imagine tak? Huhuu. Kadang2 suami terjaga saya suruh dia rasa badan, die ckp demam ke. Tp selalu dia mamai dia akan jawab hmm hmm je.

Ada baca, ia salah satu effect ubat juga. Tp masa sekolah saya dah rasa badan panas ni masa tidur cuma lepas ambil ubat makin teruk panas dia. Suami sy okay, tak rasa apa2.

kookie92 replied at 29-10-2020 01:27 PM
Saya kalau hujan @ cuaca sejuk , saya selimut tebal tapi selimut tu lama-lama akan rasa panas baha ...

Urmm..ada jmpe doc tny tak? tp kan,kwn sy ada mcm ni jgk .mlm2 je panas..mmg kita sentuh tgn dia,akn rasa panas..malam aje jd gtu. N dia ada anxiety jgk. Tp dia xde mkn ubat apa2 laa..

Cer rujuk doc sis..xleh ek?selain drpd tu,kwn sy tu allergik kt bahan mentah,mcm bawang ke,halia ke..y dah siap masak xpe. Tp kalau y belum,dia akn dtg allergik dia tu..bengkak2 tgn dia...hehe