CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alya1

mcm mana aku tak sentap ngan mertua kalau.....

anak bongsu mmg selalu dimanjakan berlebihan
ruffleen Post at 27-8-2010 13:36

btul...mummy kawen ngn anak bongsu..yg menyampah nyer, sket2 "adik" sket2 "adik"...adik pa jadahnya...dh bg aku sekor anak dh...adik kepal jumboq la kan...meluat...:@

btul...mummy kawen ngn anak bongsu..yg menyampah nyer, sket2 "adik" sket2 "adik"...adik pa ...
mummywiffy Post at 2-9-2010 03:55

tak semua, laki me anak bongsu tetapi yg dimanja manjakan mentua abang atas laki me..

p/s - me anak no 2 tapi pak mak panggil Adik sampai sekarang,
walau bawah ada 6 lagi adik

salam, TT...bagi aku TT ni  dan suami ni anak dan menantu mithali.

MIL aku,  aku tak rapat san ...
hydrangea Post at 21-8-2010 03:09

maaf...jauh sekali mithalinya aku ini.....klu mithali tentu aku x meraung merintih di sini. cuma mmg depan mil ke fil ke nk kata apa...x kan ku jawab walau sepatah. diam 4 ribu bahasa....hanya senyuman yg kuberikan. dlm hati melalaklah...he3x.
dan mmg ku harap aku bleh jd menantu mithali....isteri mithali.....akan ku cuba yg terbaik dan semoga Allah mberikn aku kekuatan dan kesabaran yg tinggi.

c

tak semua, laki me anak bongsu tetapi yg dimanja manjakan mentua abang atas laki me..

p/s - m ...
faraway1 Post at 4-9-2010 08:20

far, true2...bukan semuala..ada je my frends yg anak bongsu, tp gagah spt anak sulung..tp to my case,. mmg berbeza..me is anak sulung, so most of the decision, im the decider, not the follower..even my parents pn, kdg2 refer to me in case ada apa2 nak buat...so i dh terbiasa berdikari sndiri..but not my hb..mmg semua mak dia yg buat decision utk dia..n that effect him now..bila dh kawen, i would say that most of the decision i yg buat..but at the same time, i train dia..sumtimes i advise la, ckp baik2 yg now he is the leader of the family..dia kena kuat n buat keputusan utk family..now, dh nmpk byk improvement..tp bila ckp psl mertua ni, hati i mmg sedih+ sakit sbb mertua i bg i selalu sshkan my hb..tp anak2 yg lain x plak dikacau..tp bila time kami ssh, xde plak dikacau anak lain supaya tlg kami..i xsuka nak ingt, tp kdg2 mesti terlintas gak kat fikiran semua tu...tp, sabar je la...so far, i mmg xpenah bsuara..i just ckp ngn my hb jer..cuma kdg2, sbb mertua kita somi isteri leh gaduh...xnak la camtu kan..

far, true2...bukan semuala..ada je my frends yg anak bongsu, tp gagah spt anak sulung..tp  ...
mummywiffy Post at 5-9-2010 23:45

fuh nasib baik laki tak dijajah minda oleh mak dia, dia buat keputusan dia sendiri tidak merujuk
sesapa mahupun mak dia...
dan me ni jenis follower tak banyak buat keputusan dalam rumahtangga kami..
kalau mak dia masuk campur dan dia jenis mengikutlah, me rasa hubungan kami
mesti lain hari ni.. its hard tuk jadi follower bila kita terlalu berdikari..

fuh nasib baik laki tak dijajah minda oleh mak dia, dia buat keputusan dia sendiri tidak meruj ...
faraway1 Post at 6-9-2010 12:49

dulu kan far, i would say that my  hb mmg selalu ikut tau..tp mummy ckp elok2 la..bincang elok2, now dh byk sgt improvement..dh xbyk sgt follow apa mak dia ckp..pening me dlu..semua semestinyala bab RM...me n my hubby ni kira yg plng berjaya la dlm semua2 anak menantu dia yg lain..but, xkan semua mslh duit ipar duai pn me nak kena setelkan kan..me punya anak pn ada asma, klu sekali masuk spital mmg melayang 2-3k..tp now dh ok sbb ada insuran..me n hb mmg byk la nak byr bulan2..umah, keta, kad kedit, anak, loan itu loan ini, tp mak dia cam buat2 xphm...sekali nk pnjm bukan seratus dua ratus, main 4-5k..mana la me nak cr duit byk camtu...
baru2 ni me sedih sgt sbb, mak dia kol dia..my hb tgh tdo..kol2, dgn salam x bg apa pun x tnya, terus tanya 'dik, btul ke ada dpt tnggakan gaji rmxxxxx...my hb dgn terkulat2 terus terkejut...terus my hb ckp mana ada...pastu dia tnya lagi...dia ckp my kakak ipar ckp peg p***s ada dapat tunggakan byk, sbb naik gaji...me terus geram...mmg la my hb ada dpt tnggkan gaji tu..time my hb dpt tu, me dh ckp kt my hb, bg kat mak dlm 1-2k, tp my hb xmo...sbb mak dia mmg borors...dlu kami penah bg 3k, sbb me dpt elaun menda ntah, dh x ingat...tp 3k tu abis xtau g mana...pastu bila kami ssh, ada nk pakai duit, mmg jgn harap la nk mtk kat dia...mmg asyik xde duit..last2 my mak jgk yg bg...so, me mmg sakit hati bila dia kol tnya terus camtu..me mmg marah gak kat my kakak ipar..klu my hb dpt pn, nape my kakak ipar nk sibuk2? tu kan duit my hb...kita pn ada plan tersendiri kan..plan utk anak, utk perancangan masa dpn..ntah la far, sedih sgt...tp hati ni kena sabar la..apa nak buat...klu ikut hati ni, me mcm xmau balik raya ni..tp sian lak kat hb..dia mmg xkisah tp xtau jauh di sudut hati dia kan..so me tabahkan hati balik gak raya..tp me SANGAT PASTI mak dia akan tnya lg bila time mkn2 nnt..camana me nk buat muka pn xtau nnt...

Follow Us
mak mertuaku nie klu anak pompuannya xde dia ok je
tapi yg paling mendominasi mind dia tentu aje anak pompuannya
macam aku ni klu xsuka aku buat dek aje
then aku pack barang terus balik umah ayah
maklumlah kami di daerah yg sama walau kg berlainan
dan lakiku lak jns yg x amik pot apa mak dia atau adik beradik dia cakap
itu yg aku dikatakan queen control
namun skrg mak mertuaku cam berhati2 dijalanraya bila berdepan dgn aku
maklumlah dia takut klu aku xnak balik umah dia nanti anak dia pun xnak balik umah dia gak
coz dia tahu anak dia jns xleh berenggang dgn bini

dulu kan far, i would say that my  hb mmg selalu ikut tau..tp mummy ckp elok2 la..bincang  ...
mummywiffy Post at 6-9-2010 13:02

mmg sgt2 sakit hati klu org luar dok kira2 duit ringgit kite. paling sakit hati kita x dpt nk buat mereka ni faham keadaan sebenar kite. nk ckp direct kang cam biadap, berdiam tension sendirila jawabnya.
kes saya ni lean sikit tp moral storinya sama...dok kira2 duit ringgit kite. saya ni kire dlm keuarga mil ni sengkek la compare to sil yg kawen ngan org berada. so sll la mil banding2. saya buat keje part time di komennya...(cakap belakang kt anak kata org pompuan ni x elok kelr mlm2)...ckp kt ank saya tgk sil dok rmh je pas balik keje. yelah...dah masa nk beli kete mertuanya support duit muka segedebuk apa nk sibuk lg. pas tu buat rmh, mertuanya supp separuh....ank 2 je. kite ni ank 5. rete sekepin pn x de...mak ayah sy pn cukup2 makan je. mil pn org susah je cuma sejak ank2 dia keje dah bleh buat rmh sendiri.

geram ....bila x leh nk jwb..yg saya ni bukannya nk buat sgt keje part time tu...tp tu kan sbb nk support ank dia(somi) jg. klu boleh saya nk dok rumah je urus ank2. igt x penat ke keje lg, part time lg, x de org gaji urus ank2.
kadang klu x pk hormat kn mil, nk je jwb....'saya ni kawen ngan org miskin je mak, so terpaksalah keje lebih. klu kawen ngan org kaya bleh goyang kaki je'.... tgk sapa plak yg sentap...he3x

ni bukan nk mgungkit...tp nak mil faham situasi sebenarnya..... jgn2 senang2 nk buat perbandingan. tiap kali balik kg, citer wajib....org tu beli tanah, org ni beli rmh besar, org tu beli kete besar.....dot...dot....
endingnya....mana pegi duit kite...nape x leh beli itu ini......arghhhhh......x kan nk bg details perbelanjaan kite.

so tiap2 klai balik kg, kira2 saya ngan famaly ni cam kucing kurap je la. serba x kena.

aku rasa MIL ko pernah terberkenan kat pompuan lain utk dipadankan dgn anak laki dia (laki ko). ta ...
ruffleen Post at 27-8-2010 13:35

mmg pun. sepupunya. tp my hb x nak. mmg sepupunya tu ckp lembut orgnya.....kire sekapal la ngan mil. dan sepupunya pn dah kawen, ngan org kaya gitu. benti keje tolong somi buka stesen minyak petronas. kayosss......

Reply 110# alya1

patutlah....selalu aku tgok isu mcm ni dlm msyrkt kita...maknanya bukanlah setakat dlm drama TV je kan:re:

mmg sgt2 sakit hati klu org luar dok kira2 duit ringgit kite. paling sakit hati kita x dpt nk buat ...
alya1 Post at 7-9-2010 02:17

alya, betul2..susah klu ipar duai, mertua semua dok kira duit ringgit kita..mil i ni org kg, mmg buat kerja kg je..kiranya xde la berduit sgt..tp sepatutnya dh sng..sbb anak 6 org...4 dr 6 ni mmg keja yg ok2..cikgu, peg polis etc..tp yg bg monthly duit is only 3 org..yg sulung mmg terus ptg gaji, dlm 150...yg my hubby, sebulan dlm 200 hulur..yg cikgu tu mgkn la dlm 200...duk kg, 550, x cukup ke? xde keta nk byr, xde motor nk byr (motor ada, cuma my hubby belikan cash) and xde rumah nk byr sewa sbb  dh duk tanah sndiri..kat umah tu, tnggl my mil n fil je...scr logik, xkan la xcukup kan..tp seyesly, my mil mmg boros...last2 me xtau mana pegi duit tu..sakit hati tau bila ingat..sbb kita ni cr duit, keja siang mlm, nak cari duit..diorg sng2 kira duit kita..nmpk kita g jln2 oversea, terus jump to conclusion kita byk duit..tp dia xtau cemana kita menyimpan duit nk g jln tu..klu smbang bab ni, mmg leh naik darah..tp mcm alya ckpla, kena sabar..last2 pn, me luah kat hubby..nasib gak la hubby ni jenis yg leh terima klu me ckp psl family dia..kira dia berpijak di bumi nyata n xde la nak defend sgt family dia sbb dia pn mmg akui family dia cenggitu perangainya...me ni sbnrnya rasa mls tul nak balik raya, tp me tabahkan jgk hati..tp balik sehari je..xleh dok lama2..panas montot me ni ha...
btw, alya buat part time apa? me cam minat gak la..me skrg mmg dok cr duit lebih..terpaksa kan..kita xkawen ngn org kaya...

ntah la...masa kawin dulu aku x amik pot sangat pasal mertua aku...yg aku tau kak ipar aku yg tua tu mmg jenis mulut xde insuran punya...aku senang je...malas nak amik pot...suka hati kau la nak cakap ape pun...lg pun aku hormatnya as orang tua....dan pada pemerhatian aku...bila kita yg umur jauh bawah ni x amik kisah, x cepat terbeleseh xde la org tu pun nak kacau kita lagi...

tapi mmg la aku kalo jmpa family belah sana mmg aku jd pendiam la...orang tanya sepatah aku jawab la sepatah...malas nak deeply involved dlm hal2 peribadi diorang...aku sendiri dah built the wall between us....setakat jumpa senyum2 tu bole lah...nak busybody hal orang takde keje aku der...

even hanya 2 insiden je dlm tempoh perkahwinan aku yg singkat ni yg aku penah berborak hati ke hati dgn mak mertua/ipar aku...1st masa laki aku kantoi menggatal...2nd bila aku bgtau kat mak mertua aku yg aku kenapa aku nak bercerai dgn laki aku...

dulu2 kadang2 aku rasa awkward juga bila berkumpul dgn ipar duai...pasal aku x reti nak memulakan perbualan...so kesudahannya bagus lagi aku jadi tukang cuci pinggan, tukang potong sayur ke...korang nak berborak lantak korang la...aku dengar je la...nasib ade anak2 buah...so aku layan la diorang pegi kedai beli eskrem ke...pegi pekan beli barang ke...gitu je la...agaknya bila aku x melangkah ke boundary diorang so diorang xde la anggap aku sbg threat? mcm tu kot? hahaha

Reply 112# mummywiffy

ish kak..kalo sy mmg skit jiwa jwbnya..ada gk yer org cmtu..kita yg crik duit sush..dia sng2 nk abiskn..mmg la kita sbgai ank kena bg kt dia..tp jgnla smpai boros xnmpk duitnya g mane..dh tau dpt duit bkn sll..buat la beli harta ke apa ker yg berfaedah

huhhh....br balik kg. benda besar belaku sbl balik kg ari tu. trajedi......apa2 pn aku nak think positive je.... nanti time relaks aku citer.

alya....aku pun sama. cumanya bukan trajedi tp sesuatu yg melukakan la jugak
aku pun fikir positif gak tp tatau aku mampu bertahan ke tak
kesabaran aku dah tahap maksimum...adoyaiii

btul...mummy kawen ngn anak bongsu..yg menyampah nyer, sket2 "adik" sket2 "adik"...adik pa ...
mummywiffy Post at 2-9-2010 16:55

Adik ok lagi..jangan adik-adik sudah......berdiri reroma tengkok Manak......

p/s - m ...
faraway1 Post at 4-9-2010 08:20

Hang pernah ugut mak pak hang kalau tak panggil hang adik..hang nak terjun pokok togeh masa kecik kan Far????

alya....aku pun sama. cumanya bukan trajedi tp sesuatu yg melukakan la jugak
aku pun fikir posi ...
tennis Post at 19-9-2010 20:42

maksudku trajedi yg melukakan............

tgh ubat luka  dihati nihh..............cam kata man bai 'masih ku terasa'