CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alya1

mcm mana aku tak sentap ngan mertua kalau.....

Alya,rasanya apa yg u hadapi lebih baik  dr apa yg kasseh dan biras kasseh hadapi .....klu nk tau lebih detail untuk berkongsi pengalaman pm kasseh jela  ye...

sabar la lya...kita senasib..
MIL murni ckp sendiri ngan murni dia xsuka murni...

sabar la lya...kita senasib..
MIL murni ckp sendiri ngan murni dia xsuka murni...
murninurani Post at 21-10-2010 14:33

kadang akk pk lebih baik mil ckp direct je klu x suka. terang lagi bersuluh. jelas. klu ckp depan somi lg bagus biar somi pn tahu kedudukan kite di mata maknya. dan mgkin somi dan kite bleh la rcg apa2 utk memulihkn keadaan. pelan2.

ni main belakang2...perang dingin, bermuka2 dan kite pn serba salah. penat nk berspekulasi.

so diam jelah.............dan buat apa yg kita patut buat dan sentiasa berniat nk buat baik. tu je lah pegubat hati.
kekuatannya adh kerana somiku amat2 baik pdku.

Alya,rasanya apa yg u hadapi lebih baik  dr apa yg kasseh dan biras kasseh hadapi .....klu nk tau le ...
kasseh Post at 19-10-2010 13:08

terima kasih kerana sudi berkongsi.

kadang akk pk lebih baik mil ckp direct je klu x suka. terang lagi bersuluh. jelas. klu ckp depan  ...
alya1 Post at 23-10-2010 22:55

tu la kan..murni rasa lbih baik diam je bila dia sindir2..
kalau melawan takut lg keruh keadaan.. dah la sedara mara pun ckit je..kalau yg ckit tu pun nk gaduh,xtau la.
tp ada org yg xpikir semua tu...selfish pnya org

ye murni,...diam tu lebih baik. akk amalkan diam, bertegur sapa sekadarnya, bila balik anggap cam baru pertama kali dtg rmh mil. kira cam baru kenal mil. fresh fikiran. anggap cam baru nk berkenalan.

Follow Us
smlm somi bgtau............deme (mil dan sedara) akn dtg sini utk hadiri kawen ank sedara deme bulan 12 nanti. aku diam je....bukan x suka deme dtg tp x tau nk ckp apa. takut salah cakap.................tp sesekali terpk berdosakah aku berkelakuan begitu.

aku dah xkisah psl deme, cuma aku akn diam je dan x kan campur apa2 urusan. deme dtg aku akn layan mcm biasa,............aku ikut je apa yg somi ku nk buat. namun aku x akn sesekali nk myibuk. harap cara baruku ini adh terbaik utk mgelakan timbulnya masalah lg.
yg pastinya tiada dendam dihatiku...... dan jg mgkin jg tiada sayang dijiwaku. yg ade hy t/jawab as menantu dan isteri pd somiku.

cis. seriau aku baca kes gini. abis la kalau kena ngan aku. dah la mak kepada bf ku itu tak berapa berkenan dengan aku (pasal dia ada pilihan sundrik tapi bf ku tamau).

harap2...everything's going to be fine...bila aku dah kawin nanti...

takut lak. hoh.

aku pun rasa diam lebih baik. maleh aku nak beria2. kang salah silap aku gak yang kena. aku skrg fikir cukuplah sekadar laksana tanggungjawab sbgai ibu kpd suamiku yang perlu aku kasihi, hormati. nak sayang macam dulu? hanya Allah yang Maha Mengetahui. sedih laa

susahkan klu menantu tak sebulu ngan mentua...
haku rasa mentua eloklah jgn masuk campur sangat urusan anak menantu..they need own privacy for themselves too

jgn bagi muka sangat dengan mertua ipar duai nie...kita kena tegas..

TT kalau niat ko ikhlas, insyaallah satu hari nanti MIL ko akan berbaik dgn ko...jahat jgn ko balas dgn jahat....kejahatan akan lemah pada kebaikan. Abaikan jer pe'el mak mertua ko tu....tapi aku rasa mak mertua ko mmg jenis hati jahat huhuhu...

maaf.............lama dah tinggal tread nih. bukan apa......cerita sama. still mcm tu malah makin teruk lagi.

hampir setahun ni dah 2 adik ipar kawin dan cerita nya sama, menyakitkan hati. dah saya tetap cuba buat yg terbaik. bermanis muka dan x berdendam tp cuma kurang bercakap.

balik kmpung kali terakhir raya hari tu............saya tetap dikutuk dibelakang. tp kali lg terasa sbb datangnya dari mulut sil yg lemah lembut tu.  rupanya mulut longkang teramat. saya sgt2x marah kerana mil nih depan baiknya bicara, dan pernah duduk rmh sy masa praktikal dulu. sy dah boleh terima klu mil dan fil mgutuk saya tetapi tidak sesekali sil. fitnahkan saya plak tuh. geram sgt2x
so dek kerana sakit hati dan tahu mulutnya busuk tu maka saya x berapa layan la dia.

x tau la apa yg terjadi...............balik je dr kampung somi bersikap kasar dgn saya. ckp marah2x dan tinggikan suara x tentu fasal. mcm saya ada buat kesalah besar. setiap perkataan saya disalah ertikan (seolah saya tujukn kpd famaly dia), padahal x de kena mgena lsg.

2-3 mggu saya bersabar dan minggu lepas saya bgtau somi saya redha klu somi dah x leh terima saya kerana selama ini pn saya bertahan adh kerana kasih sayang somi. sy ckp saya x kisah klu org lain buang saya tp tidak somi sy. klu somi anggap sy ni beban buatla keputusan yg sepatutnya dan saya redha kerana saya sedar seorg ibu x leh diganti lain la isteri. selama ni pn ...sy ty apa salah saya pd famaly somi melainkn sy yg merana.

bila sy slow talk begitu...............somi mcm tersedar ......dan somi menangis dan pas tuckembali pulih seperti dulu. ckp baik dan melayan saya dan anak2x dengan kasih sayang.

TT, tak sangka kisah kita lebih kurang sama,
TT ok lg sbb suami TT mmg betul2 syg TT.

mcm saya, saya sendiri tak pasti suami saya sayang saya ker tak. kalo flash back balik apa2 yg dia buat kat saya, mmg tak patut suami buat mcm tu kat isteri. sampai saya rasa suami dah tak nak kat saya lg, bertahan sbb anak.

mmg dah lama makan hati ngan suami, baru2 ni timbul cerita terbaharu adik ipar, biras dan mertua rupa2nya selama ni depan saya jer baik. belakang saya teruk saya kena tikam. suami pulak tak back up saya. pedih hati saya bila tau cerita ni. dah la masalah kita ngan suami lg, di tambah ngan faktor luaran pulak. lg la buat saya downnnnnn sgt. rasa tak blh terima.  besar sgt ker salah saya.

bila tau diorg semua mmg tak suka saya. dgn layanan suami pun ada pasang surut. hati saya dah tawar. selagi suami tak minta maaf dan sedar kesilapannya, hati saya mmg dah tawar kat dia. saya dah redha apa2 yg akan berlaku pas ni. tapi hal anak2 saya tak dapat berkompromi ngan sapa2. anak2 saya harta saya dunia akhirat.

sabar la TT, kita bordoa semoga 'mereka2' tu beroleh hidayah. saya pu malas nak layan perangai buruk diorang. nnti kita pun jadi sama mcm diorg.

Post Last Edit by want2bhappy at 24-10-2011 12:36

Zapid.. last ayat surah ali -imran tu boleh di amalkan untuk lembutkan hati suami and anak2....

Terjemahan dia :
Wahai orang-orang yang beriman! Bersabarlah kamu (menghadapi segala kesukaran dalam mengerjakan perkara-perkara yang berkebajikan), dan kuatkanlah kesabaran kamu lebih daripada kesabaran musuh, di medan perjuangan), dan bersedialah (dengan kekuatan pertahanan di daerah-daerah sempadan) serta bertaqwalah kamu kepada Allah supaya, kamu berjaya (mencapai kemenangan).
Ustazah tmpat mengaji saya bagi katanya .. elok di amalkan....

Reply 154# zapid

lama bertahan tu sbb satu faktor yg kuat ialah si somi menyokong kite. walau pn sebenarnya somi x pernah nk menegur mil. cuma cukup dia mengerti yg saya merana dan teraniaya.

tapi lelama nampaknya si somi dah nk berubah. yelah sapa yg sanggup tgk satu persatu kesilapan keluarganya. sakit jg hati bila saya bgtau yg sil fitnahkan saya (somi pn tahu sy x bersalah) di depan anak-anak saya somi boleh ckp dia x boleh bertindak sbb x dengar sendiri.

klu adik sendiri pn somi x berani nk gi tanya sekurang2xnya betul ke sil ckp begitu........apatah lg nk tegur mil. mmg kire sanggup bunuh saya la dr nk 'lukakan' hati mil. mmg somi anak yg baik.

skg ni hati saya dah hancur dan tawar pd somi. dah redha apa yg akn berlaku. kerana somi bukan lg seperti dulu. saya takut nk mgharap sbb somi boleh tetiba mengeluarkn perkataan yg amat mghiris hati.

tp kekadang jauh di sudut hati sy nk melawan, berjuang..............biar apa pn sy nk buktikan bahawa somi tetap bersama saya tp kadang sy rasa nk mgalah saja..............

TT saya faham apa yg awak rasa. dah sampai tahap, tak kisah dah apa nak jadi.

tp saya akan pertahan rumahtangga saya.

sama2 kita doa TT semoga 'mereka' akan berubah dan terima kita seadanya.

Zapid.. last ayat surah ali -imran tu boleh di amalkan untuk lembutkan hati suami and anak2....

...
want2bhappy Post at 24-10-2011 12:35

terima kasih want. amat saya hargai.

smlm buat pertame kalinyer den buat muke depan MIL...bukan ape, anak demam, die leh amik dari umah pengasuh then bwk gi jejalan....geramnyer!!!! nak amik tepon husband jer...husband memang dah xbg, pastu die amik jugak...bukan xkasi sebb ape, anak demam, batuk n seseme...kalo die penat, mlm memang nangis je kejenyer...kami nie keje, nak melayan nangis mlm 2 yang xlarat 2...sampai je umah MIL, terus je amik anak...die tanyer sepatah, den jawab sepatah...senyum pun den malas...die perasan den marah...slalu nak alik, den kate 'nak alik lu', smlm, den terus je alik...mlm tadi memang berperang ngn anak sbb die meraung memlm...nangis jer...sape nak jage????den jugak....

Reply 159# imma2010

wah..berpatah arang gak ko melawan... mane timbul kberanian 2?.. segarang2 aku pun.. aku masih xsampai hati nak wat cam2.. kdg2 nak gak meluah rasa hati yg dah nak letup ni tp aku cam gigil je bile nak bertarung... ye lah..aku ni cepat rs bersalah bile dah sakitkan hati org...( walau hakikatnye lagi teruk dorg bt kat aku..)....