CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Gosip Neelofa Bakal Kawin Kerabat: Hans Isaac Terkejut #pg67

Close [Copy link]
ersazain77 posted on 4-9-2014 04:33 PM
tk kisah la jodoh LOfa ngn sesapa..janji berkekalan  & berbahagia hingga akhir hayat...kita doakan y ...

Aameen Aameen,  ya Rabbal'alamin .

aku ada soalan kepada karatzzz Lofa... kenapa lately aku tgk lofa pakai tudung sekerat?. nampak anak rambut. jangan x lama lagi tanggal terus tudung tu

tunaluna posted on 4-9-2014 10:39 AM
ada ke aku cakap lofa tak pandai sbb tak amik science subject bila sambung degree?even tunku zain  ...

Lor..perbandingan x masuk akai hang bwk masuk. Kalu bukan pasai subjek sains awat kata dia x layak. lopak tu umo berapa pulak yg hang nk mention psl pncapaian akademik dia lebih2. Yg nama2 hang sebut tu umoq brapa plk dia capai mcm2 tu. Umoq minah tu br 25 la cik oi. Degree pon x abih lg. Tu pon sbb dok pulun keje smbil belajo. Umoq 30 nnt kita tgk sampai mana dia bley pi. Klu takat degree x sudah2 br layak hang nk downgradekan minah tu. Ayoo..emosikah aku. Aku taip smbil buat muka seposen je

door_pintu posted on 4-9-2014 04:49 PM
aku ada soalan kepada karatzzz Lofa... kenapa lately aku tgk lofa pakai tudung sekerat?. nampak anak ...

InsyaAllah , tak.

Aku bersangka baik dan mengharapkan yg terbaik utk dia.

Dia dikelilingi oleh ahli keluarga yg rata - rata tidak bertudung. Contoh bercutian dia di Koh Samui sekarang.  Dia dpt kekal bertudung pun walaupun nampak tak berapa lengkap, pada aku dah cukup baik. Bukan senang nak berdiri seorang jika tiada sokongan.

Aku doakan dia kekal istiqamah. Aameen.

She-eh posted on 4-9-2014 05:34 PM
InsyaAllah , tak.

Aku bersangka baik dan mengharapkan yg terbaik utk dia.

Insya Allah amin.

so dah tau ke sape kerabat tu? betul ke sultan kelantan? dah nak 100 page dah ni.haish

Follow Us
tunaluna posted on 4-9-2014 02:17 PM
that's what i was trying to explain to her.aku langsung takde cakap kalau orang grad bukan science ...

Ni ayat hang smlm
"ko bersenda ke hape nih?zain abidin ni terlalu bijak utk lofa.zain abidin sesuai dengan perempuan bijak mcm tunku zarasmv sangat sesuai dgn lofa in my opinion"

Hang mula2 ckp pasai tunku zara je layak tuk tunku zain. Awat tunku zara. Sbb lopa kurang pandai ka. Sbb lopa x mik kos sains ka. Aku xtau sgt latar pndidikan tunku zara. Buku apa dia tulis n pencapaian len. Yg aku tau dia mik kimia. Umoq lopa 25. Ape yg kita bley expect dr budak umoq 25 tu. Kurg2 dia tgh cuba abihkan belajo smbil keje. Tu aku ckp piawaian hang pasai kepandaian seseorg ni tinggi sgt

tunaluna posted on 4-9-2014 10:39 AM
ada ke aku cakap lofa tak pandai sbb tak amik science subject bila sambung degree?even tunku zain  ...

does this mean that tunku abidin is intellectually above everyone else?

"neelofa lebih sesuai dgn smv, adik smv, johor atau pahang"

do you know what the Kelantan royals have done? where they've been? the education they've received? how their relationship is even with Tunku Abidin?

ni mcm nak imply kata kerabat pahang ngan johor and kelantan semua tak pandai je..

n last i heard they're in the same pool, social status and subjected to same social exposure. kalau nak comparekan org kampung ngan Tunku Abidin okay la. tapi ni nak comparekan anak2 raja.

She-eh posted on 3-9-2014 11:51 PM
Cedok komen di Oh Bulan

LD says:

oish byknya ustaz merata tempat.. ahhaa. lawak la sumber u ni.

sepatutnya cakap jgk kat dia, islam jugak jgn dok bergosip dan memfitnah dan menyebarkan penipuan... pasal tak ada confirm.

kalau dalam law ni pun boleh kena saman you.. tak ada basisnya nak bercakap. tu lah kita kena tunggu official news. unless of course mamat ni terlebih pandai and boleh predict the future.. terror tuuuu

melinda_kerr posted on 4-9-2014 12:44 AM
So? Dia ade hubungan tak dgn Sultan tu? Kat sebulan thread ni duk ding dong ding dong. Takde bukti k ...

eh neelofa dah kawin nak sultan kedah senyap2 la. u tak tahu ke? O M G

pemaisuri kot...

CrowneGlory posted on 4-9-2014 09:44 AM
Tu blom lg takat tak lps spm tp pandai ckp English dh kira bijak tahap phd... Bwahahha

Wargh.. aku mcm kenai ja sapa. Haha

Selagi gosip masih gosip iols xmo pcaya lagi. Cepatla bis bulan sept. Aku nk dengor lopa punye pc neh.ni lagu khas tuk mek Lopa

Wake Me Up When September Ends- Green Day

Last edited by misslinkpk85 on 4-9-2014 06:25 PM

0077 posted on 4-9-2014 06:09 PM
does this mean that tunku abidin is intellectually above everyone else?

"neelofa lebih sesuai d ...

Mcm la Dr.Fa-Iz bajar takat darjah 6 jer. Tiap kali pegi UCL mesti prof2 yg kite kenal kat sana puji sal thesis Dr.Fa-Iz, siap tunjuk hard copy & terangkan apa yg membuatkan thesis tu bagus. Perspektif yg berlainan drpd penilaian org sains mcm kite. Dan kerana SMV & Dr.Fa-Iz ni alumni Oxford & UCL la, dan ada hubungan akrab dgn Cambridge, byk anak2 Kelantan yg cemerlang dpt peluang kat tiga universiti ni. Derang dua ni buat keje senyap2 jer, org pun tak hapdate wiki derang. Org yg biasa ngan sistem pendidikan UK tahu la apa jasa derang kat bukan jer rakyat Kelantan tp gak rakyat Malaysia.

Majlis Agama Islam dan Istiadat Kelantan (Maik) akan menubuhkan dua buah kerusi di Universiti College London (UCL) dan Universiti Oxford di United Kingdom (UK) bagi menempatkan pelajar cemerlang dari negeri ini.

Tengku Mahkota Kelantan, Tengku Dr. Muhammad Fa-Iz Petra bertitah, selain itu Maik juga akan menempatkan pelajar-pelajar cemerlang terbabit di Universiti Cambridge.

"Dalam pendidikan, kami telah menubuhkan program biasiswa untuk pelajar dari Kelantan yang layak meneruskan pengajian di universiti tertinggi di UK.

"Kami menyasarkan menghantar 10 pelajar cemerlang ke universiti-universiti ini mulai tahun depan. Di UCL kita akan menubuhkan kerusi di bawah nama Sultan Ismail Petra dan di Universiti Oxford, kerusi di bawah nama Sultan Muhammad V," titah baginda.

Baginda bertitah demikian pada Majlis Mesra Tengku Mahkota Kelantan Bersama Media Cetak dan Media Elektronik, di sini hari ini.

Turut hadir, Timbalan Yang Dipertua Maik, Datuk Kamaruddin Mohd. Zin dan Mufti Kerajaan Negeri Kelantan, Datuk Mohamad Shukri Mohd..

Tengku Muhammad Fa-iz yang juga Yang Dipertua Maik bertitah, selain itu, pihaknya juga mengambil inisiatif membantu belia di Kelantan dengan menawarkan mereka latihan khusus vokasional mengikut kemahiran dan kecekapan masing-masing.

"Dalam melaksanakan tanggungjawab untuk meningkatkan taraf sosioekonomi masyarakat Islam Kelantan, Maik telah melantik penyelidik-penyelidik dari Universiti Malaysia Kelantan dan Universiti Teknologi Mara membuat kajian kemiskinan di negeri ini.

"Kami telah menjalankan kajian perintis di Kampung Geting, Tumpat pada pertengahan Ramadan baru-baru ini. Melalui kajian berkenaan, kami telah mengenal pasti punca-punca kemiskinan setempat dan mencari kaedah terbaik meningkatkan taraf hidup individu terlibat," titah baginda.

Titah baginda, Maik juga mempunyai rekod data yang komprehensif berkenaan golongan miskin tegar di setiap daerah bagi seluruh negeri Kelantan.

0077 posted on 4-9-2014 06:14 PM
eh neelofa dah kawin nak sultan kedah senyap2 la. u tak tahu ke? O M G

pemaisuri kot...

Really?? Bukan dia dah kawin kawin denganPrince William ke? Kan William dah cerai dengan Kate tapi cuma cover line je sekarang. Lofa bakal Queen of England number 3 in line uolllssss jangan tak tauuu, tal mainla kerabat Malaysia ni

Selingan....

ues1331 posted on 4-9-2014 06:53 PM
Really?? Bukan dia dah kawin kawin denganPrince William ke? Kan William dah cerai dengan Kate tapi ...

alah i tak nak cakap. nanti2 kena marah, ntah2 sumber i ni x credible.. x boleh dipercayaila kan... tapi i boleh guarenteekan u org yg kenal ni mmg credible sungguh la.. i dgr dr ustaz kat kampung i yg tu dengar dari ustaz kat pasir mas yg dengar dari mak kepada adik kawan dia yg kerja ngan anak angkat mak sedara cucu cicit neelofa... sumber terdekat la you, so mmg confirm ni. nanti esok neelofa nak cancel nak pegi.. oops berangkat ke londan.

forgetla nak berdaulat2. neelofa kan WAAAAAY better than anak2 raja kat msia ni

ni long live the queen of gr8 britain.

u guys jgn jelez ye. pegi taubat dulu sebelum mendengki kan rezeki sesorg lain... igt Allah la
Last edited by 0077 on 4-9-2014 07:27 PM

Kittie posted on 4-9-2014 06:44 PM
Mcm la Dr.Fa-Iz bajar takat darjah 6 jer. Tiap kali pegi UCL mesti prof2 yg kite kenal kat sana pu ...

u ni mesti menipu kan

mana ada anak2 raja lain yg berpendidikan... mana ada anak sultan pahang masuk nyu.. atau anak2 raja mana pun imperial buat engineering.. ataupun buat law lat kings college.. soas.. manchester.. leeds ke.. ke ooops..

0077 posted on 4-9-2014 07:30 PM
u ni mesti menipu kan

A'ah. iols buat citer jer tuh... Oklah, nak sambung wat keje, karang marah la Prof kat Madrasah Ilmuan Telipot klu iols tak hantar paper research group kitorang. By de way iols pun nak demand gak nih, iols nak calon somi dr Madrasah Ilmuan Telipot gak, & kurang2 kena ada Ijazah Pentadbir Hutan Daun, anak raja yg takat ada bachelor master nih bukan taraf iols hokkey.

Pakat pakai hot nampak ye ye SEMUA anak raja pandai..

Rakyat Mahrin 24 jam beporem je