CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Thuglife

Kawan suami yang annoying!

tak mati la kalau buang kawan mcm ni..
tak payah menyusahkan diri..lepas ni camne dia mintak tlg pun..abaikan je..
dia ada family & siblings..biarlah diorg yg tolong...

Knpalh baik hati sangat?
Org tua pesan..buat baik berpada2

Aku yg baca pun geram...ampa laki bini memg pemurah sgt ka..pemurah sampai diri sendiri pun ikat perut..

Jgn kwn lg dgn org mcm tu...aku x rasa pun dia akan byq duit ampa tu

beringat dan bertahan dgoda.. fokus penuh ke laki ang.. dia sebenarnya xtahan dgoda dengan ayat kesusahan orang..

Suami u salah, dia punca buat U pening kepala.
Kawan camni, kalau di stop buat kawan pun tak rugi.

Kalau dah tak boleh dapat balik duit. U block aje his phone number to semua. Tak perlu dah berkawan. Datang rumah korang keluar rumah..

My husband buat camni dengan kawan baik dia..
He just can't stand dengan perangai kawan dia.  Dia stop berkawan.

tiramisuu posted on 18-9-2014 03:44 AM
suami x cukup tegas..lain kali kalau paksa..suruh dia wat hitam putih..dah terdesak sgt kan..

aku ...

Ada sorang member my fb buat cam ni, tapi dia tulis  kat fb dia dan share nama fb minah yang berhutang tu.

Malu siot kalau me yang berhutang, semua orang tau harus me insaf..  Itu me lah..

Mungkin idea tulis kat fb ni boleh membantu buat stop meminjam.

Follow Us
faraway1 posted on 19-9-2014 04:57 AM
Ada sorang member my fb buat cam ni, tapi dia tulis  kat fb dia dan share nama fb minah yang berhu ...

Buat cmtu gak dan mintak geran kereta...

hm TT, korang patut bertegas. .x pyh pikir2 kawan2 da.. Member laki aku baru2 ni nk pinjm lagi RM200 lebih, utang yg dulu pn x byr2 lagi.. da mcm laki aku ni ATM bergerak pulak.. Aku dapat tau mmg kene bebel la. Aku peduli ape kalo kawan die cop aku kontrol laki aku ke hape.. Bab2 duit ni mmg kene tegas sbb penat ooo cari duit, senang2 je org ni pinjam..

kalo betul2 susah xpela, tp  ingat la bayar utang.. Ni x, da pinjam duit, buat2 lupa.. pastu mintak lagi.

cowey posted on 18-9-2014 03:48 PM
pendapat aku,

kalo org jenis cam nie mmg lembab bile kite nk mintak balik duit kite yg dipinjam.. ...

setuju dengan cowey.
laki aku pun sama.
kawan dia ari tu, (kerja jual buah2 dan air - guna meja kecik je) kat stesen lrt.
kesempitan duit, pinjam duit kat laki aku
dah kawan kan, kesian bagi pinjam, dalam rm200 kut
lps tu dia cerita kat org lain, byk le untung
kalau mcm tu, boleh le byr duit laki aku kan?
tapi dia buat dek je...
kata laki aku kat aku, kalau tak leh bayar, ckp la, mintak tangguh
ni diam je

tukar no tel nnt dia xdpt la nk contact... smart phone skarg ni xsusah kalo kita nk tranfer phone list... pesan kat hubby kalo kawan tu nk pinjam duit ckp semua duit skrg bini yg pegang kalo nk kena minta dgn bini...sblm tu suruh hubby citer yg bininya kedekut dan berjimat cermat hal2 duit neh... cara ni berkesan kat iols dan hubby...

Rate

1

eh. mcm lebih kurg org yg aku kenal je. anak 3 org, rapat2 setahun sorg. keje x menentu laki bini. kate keje kjaan, o.t sikit katanya tp tetap balik smpi kul 10 malam. yg bini, kata ada diploma bagai, anak org kaya, tp keje telemarketing semedang, turun subuh balik malam2 buta.

hntr anak kat pengasuh, berhutang beratus2. bila kene tegur, buat crita ksian. kete rosak la, kete x bayar berbulan2 la smpi sorok kete. pehtu beli kete 2nd hand lain. tapiiiiiiiii. makan nak tmpt standard je. paling kurg mcd. kejap2 up gambar makan kat restoran mahal, tgif la, manhattan la, shopping baju anak2 kat segala mak nenek pavillion, klcc. paling cikai festival city nu ha.

boleh kata dr baju, brg umah, sgala benda nak yg branded. urban katanya. tp hutang x berbayor. bila org bising soh bayor hutang, dok meroyan laki bini bergaduh carut maki hamun sesama sendiri kat media sosial. konon seteress.

pehtu buat hutang lagi + muka selamba tapir sana sini.

serius boleh hidup ek org mcm ni? x dihambat rasa bersalah ke, skurg2 pada anak2 bila prangai mak bapak x semenggah?

silalah tt mintak hutang dpn2, xyah berkias2. gunalah sgala medium hatta media sosial skalipun sbb dorg bknnya reti malu. putus kawan pun x rugi org mcm ni. klu terus jd kawan, silap2 ko pulak bgaduh laki bini. stress satu hal. last2 dpt penyakit sbb tension prangai hangsuang mcm ni.

tt msg dia guna hp laki tt.
mintak dia bayar hutang. in a nice way.
tapi habaq la kat laki kata dah mtk org tu bayaq hutang and tt guna hp laki.
kalau dia x bayaq, block dia trus. lepas ni jgn jumpa dah. org mcm ni xleh bagi muka

tak_tahu posted on 19-9-2014 02:11 AM
eh. mcm lebih kurg org yg aku kenal je. anak 3 org, rapat2 setahun sorg. keje x menentu laki bini. k ...

teruk nya perangai ..
ada jugak mahkluk mcm tu atas muka bumi ni...

kita ni kalo nak mintak orang bayar hutang kita, mesti macam kita yg nak pinjam duit kan?
tebalkan muka tagih duit sendiri. selalu mcm tu.
masa nak pinjam duit kita dulu kemain manis ayat
masa nak pinjam, pandai je cari kita. masa nak mintak bayar, kita pulak yg tagih2 mcm kita yg berhutang plak.
selalu sgt mcm tu.

sakit pulak hati baca pasal org berhutang ni.
aku pun ada kawan yg muncul time nak pinjam duit je.
tapi sejak dia susah nak bayar, and suka bayar sikit2, sejak tu aku bagi excuse mcm2 kalo dia nak pinjam.

mcm korek lobang tutup lobang jer... bila laki ko kata nk 'pinjam'duit dari dia, pinjam brapa? Dia kata tk cukup duit tu makna mmg tk ada lah... dia mungkin mmg tengah sesak jugak tu.... kau suruh laki kau terus terang dgn dia lah, kalau tk boleh bayar selepuk, bayar ansur2 mcm $50 sebulan, lama2 habis la... lain kali jgn bagi pinjam duit lagi lah... kalau dia paksa juga, cakap yg dulu punya pun belum bayar lagi...tapi jgn putus sahabat, biar dia malu sendiri... TT, aku tahu kalau loan tu byk mmg sakit hati, tapi kau lepaskan lah... anggap sedekah jer... kau laki bini dpt pahala byk tolong org ni... rezeki kau akan dpt dgn cara lain... insya Allah... Last edited by tahilalatmanis on 19-9-2014 12:20 PM

tak_tahu posted on 19-9-2014 10:11 AM
eh. mcm lebih kurg org yg aku kenal je. anak 3 org, rapat2 setahun sorg. keje x menentu laki bini. k ...

orang perak kate ' bior papa asal bergaye.'

Cakap kat laki...

Next time klu dia mintak lagi ngan awak cakap sekarang ni bini aku dah pegang duit semua so susah sikit nak bagi pinjam...

ko kena bg tau somi ko...jgn pemurah sgt..
buat baik pon berpada2..
org ske meminjam ni jenis muka x tau malu...

RE: Kawan suami yang annoying!

mekya posted on 19-9-2014 10:27 AM
teruk nya perangai ..
ada jugak mahkluk mcm tu atas muka bumi ni...

khwin muda. x puas enjoy kot tp anak dh bderet. tggjwb berat. itu yg jd mcm tu.. mmg jenis xtau malu. brlawan2 up brg2 branded kt media sosial. lps tu status smua org x puas ati kt dia, org dengki. dh ko brhutang sana sini, camne org nk buat kwn leklok? jenis ni mmg mntak dpn2 kol brkali2 smpi kesudah x byr. bkn sikit, bratus2. tau2 snyp gtu jer lps unfren block sgala. keji x keji prangai?