CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harizs

[Tempatan] Azizi Ali membelasah Puan Masayu (Pegasus Bullion)

cloudy_83 posted on 22-9-2014 11:24 AM
thanks kak cili, nanti i discuss sama2 dia pasal ni..  pening dah macam2 co. yang approach. dah la ...

jgn ikut orang. biarkan orang lain. kita adalah diri kita.

ciri ciri kaki MLM/scammer
1. greedy
2. stupid without boundry
3. willing to cheat or to be cheated

CiliPadiSedap posted on 22-9-2014 11:23 AM
tipulah tu, tgk website entah2 sama mcm wifenikmie joingwgfx, konon2 broker luar negara, walhal we ...

Salah sorang kawan aku (yg lain) dah pergi ke HK dan Indonesia utk confirmkan pejabat mereka.  Kawan aku tu rasanya ada melabur tapi aku tak pasti (nak kena tanya dia balik).  Tapi yelah ada pejabat pun tak bermakna skim ini bukan skim ponzi.  Sedangkan di US, sykt pelburan paling terkemuka pun (dengan pejabat yg besar & canggih) akhirnya kantoi skim ponzi (wpun dividennya bukan byk mana sekitar 25% setahun).

Mereka kat sana buat benda ni open..siap ada gala dinner utk best salesman etc. Di Indonesia yg aku tahu tak de regulation Bank Pusat Indon yg boleh halang skim pelaburan mcm ni.  Di Msia mereka tak masuk sebab ada undang2 sptmana yg kena kat Geneva.  Sebab tu mcm aku cakap, ejen mereka di sini tak ramai mcm MLM.

Aku tak suruh sesapa pun melabur..hanya bagi penerangan apa itu Pegasus setakat apa yg aku tahu.  Hukum Halal ke Haram pun kena keluar fatwa tu. Jadi mungkin lebih baik jauhkan diri aje.  Mcm main saham juga, kalau tak berani menanggung kerugian jangan sesekali cuba main saham.  Ada org main saham ingat nak untung aje.. kena bila rugi meroyan salahkan Bursa Saham menipu dan Haram.  Utk org mcm ni simpanlah aje dlm ASB (wpun kehalalan ASB juga dipertikai)

a_gen2 posted on 22-9-2014 10:54 AM
yg aku dengar tak perlu cari downline utk dapat 10%/month.  Yg cari downline dpt lebih dr itu.

...

kah3 ...depa tak tau ke yg benda ni, INTERPOOL boleh masuk campur dan shut down their business even kat mana pun atas dunia ni

undang2 berkenaan ponzi scheme ni bukan kat mesia aje ada

seluruh dunia ada

wah ..kalo camtu ramai la masuk merompak bagai di singapore, thai,brunei masuk balik mesia bebas takde tindakan bai

polis antarabangsa boleh masuk jurisdiction negara lain , ada undang2 berkenaan money fraud n laundering ni

prior to 11/9 too ... utk mengekang aktiviti terrorisme pun sama

kalo diorang cakap benda ni selamat, BNM tak kacau, selamat dunia akhirat sampai 7 keturunan kaya dengan emas

bukak seluar suruh diorang cabut bulu ari2 laa

cloudy_83 posted on 22-9-2014 11:24 AM
thanks kak cili, nanti i discuss sama2 dia pasal ni..  pening dah macam2 co. yang approach. dah la ...

MLM mana ada tipu kecuali segelintir aje.

Yg jadi tipu bila masuk MLM nak cepat kaya dgn buat investment secara besar2an dan duplikasi.  Itupun bila tak berjaya buat duplikasi maka baru tersedar dan rasa tertipu.  

Masuk MLM dan jual produk dan terangkan marketing plan mana ada tipu. Contohnya masuk Amway, pakai produk dan jual produk.  Kalau ada org bawah mereka masuk buat benda yg sama.  Maka network akan berkembang.  Maka kat mana yg tipunya?

Tapi yelah sebab segelintir ini yg merosakkan seluruh imej industri MLM.  Company MLM yg ada produk yg bagus turut kena tempias.

Skim Ponzi wpun nampak mcm MLM tapi sebenarnya bukan MLM.  

a_gen2 posted on 22-9-2014 01:51 PM
MLM mana ada tipu kecuali segelintir aje.

Yg jadi tipu bila masuk MLM nak cepat kaya dgn buat i ...

malangnya dalam 10 orang yang saya kenal, 8 orang pasti masuk MLM sebab nak cepat kaya
jadi di sekeliling saya orangnya sebegitu, lebih baik saya jauhkan diri dari MLM

Follow Us
jgn duk masuk..tipu jer.. kalu masuk kenyang org atas.. hem banyak cantik..... aku keje gigih gigih nak senagkan org lain.. hahahah.. tak kuasa nak layan pelaburan mcm mlm ni... bapak aku pesan keje jgn malas tu je...

kerunai posted on 22-9-2014 11:41 AM
kah3 ...depa tak tau ke yg benda ni, INTERPOOL boleh masuk campur dan shut down their business eve ...

Aku kata Bank Negara Malaysia bukannya Interpol.

Tentu saja pihak berkuasa China/HK boleh ambil tindakan jika mereka mahu (tak perlu tunggu Interpol).  Mcm kat US sykt Ponzi paling besar didunia hanya diambil tindakan selepas berpuluh tahun operasi.. bukan pun Interpol kacau.  

Hanya sebab tak de pejabat di Msia tak bermakna pelaburan tu selamat.  Mungkin selamat dr serbuan Bank Negara Malaysia aje tapi tentu saja Bank Negara China boleh ambil tindakan kalau mereka mahu.  Tp kadang2 benda ni hanya diambil tindakan bila mereka nak rampas duit apabila ekonomi negara mereka mula merudum dan mereka mahu mencari duit.  Jadi yg mula2 kena firm2 ponzi lah.  Sama mcm kat US sebelum ni.  Tetiba aje sykt pelaburan terkemuka dunia diistihar skim ponzi dan akhirnya semua duit pelaburan lebur.  Betul ke lebur?????

pearl.silver posted on 21-9-2014 12:19 PM
Skang ade trend. Kamu byr Rm4500 utk harga kontra emas 100gm, die bg kamu rm2k selama 5 bulan..

G ...

wah, sejibik mcm kawan aku buat, dia ni geng emas PAMP, selalu iklan kat fb dia, mmg tergugat jugak la iman tgk dia tunjuk duit.

cloudy_83 posted on 22-9-2014 12:01 PM
malangnya dalam 10 orang yang saya kenal, 8 orang pasti masuk MLM sebab nak cepat kaya
jad ...

kalau follow cara tradisi MLM pun boleh kaya tapi ambil masa sikitlah.  Tak de la dlm 6 bulan boleh jadi jutawan.

Nak masuk MLM boleh tapi tgk produk dia.  Berapa lama mereka berniaga etc.  Produk mcm LampBerger harga sampai beribu2 pun mana2 akal boleh kata tak logik.  Tapi produk mcm kuali tupperware yg kualitinya sama dgn kualiti branded yg dijual di Sogo/Jusco dgn harga yg competitve (selain ada peluang berniaga mendapat income) maka apa salahnya kan??...eerr...aku bukan ejen tupperware tapi aku ada beli kuali tupperware dan aku dapati kualtinya sangat bagus.

helmeita posted on 22-9-2014 12:05 PM
jgn duk masuk..tipu jer.. kalu masuk kenyang org atas.. hem banyak cantik..... aku keje gigih gigih  ...

aku bkn nak sokong MLM..tapi keje mkn gaji pon kita kayakan org atas jua(BOS)

a_gen2 posted on 22-9-2014 02:21 PM
kalau follow cara tradisi MLM pun boleh kaya tapi ambil masa sikitlah.  Tak de la dlm 6 bulan bole ...

kadang2 ada je produk mlm yang saya beli, tapi kalau nak masuk tu kena pikir banyak kali juga sebab komitmen MLM biasanya tinggi kan?

a_gen2 posted on 22-9-2014 12:07 PM

Tentu saja pihak berkuasa China/HK boleh ambil ...

pergh ..aku dapat rasakan guest2 yg mai ke sini yg join benda2 ni n jadi taukey

berpeluh sakan dah diorang

so point yg cakap takde opis di Mesia n benda ni selamat 7 keturunan sebenarnya omong2 kosong aje

kikiki

a_gen2 posted on 22-9-2014 12:21 PM
kalau follow cara tradisi MLM pun boleh kaya tapi ambil masa sikitlah.  Tak de la dlm 6 bulan bole ...

klu buat cara konvensional mmg lambat kaye. itu la pasal depa susun downline utk beli stok (beli point). so upline buat sistem dia sendiri utk tetapkan downline beli stok sekian2 byk. produk betul dah, tapi nafsu tamak menyebabkan puak ni guna shortcut, tetapkan org2 bwh yg masuk under dia utk beli jumlah stok tertentu utk melayakkan upline dpt pangkat/habuan secara cepat.  produk Shaklee ramai upline buat style hamjad ni.

maknanya downline beli stok bukan sbb mrk perlukan produk tu, tapi beli stok supaya blh melayakkan upline dpt habuan. dan seterunya downline guna formula yg sama cari lagi downline utk beli stok. takda duit boleh buat personal loan. upline pasang kaki kat bank2 supaya downline senang berurusan apply personal loan beli stok.

MLM jugak !!!!........

a_gen2 posted on 22-9-2014 12:07 PM

Tentu saja pihak berkuasa China/HK boleh ambil ...

yg ni ka?

biggest scam in USA by former chairman of the NASDAQ, Bernard Madoff.

Bernard Madoff's $65 billion Ponzi scheme, the largest fraud ever by an individual, was exposed in December 2008 when Madoff, now doing 150 years in prison, confessed to his sons. The case led the SEC, which missed several opportunities to stop the fraud, to focus on Ponzis and investment advisor fraud.

YES

>saya masuk skim emas depb rm49,600.00 (TB dan loaded 8)
>saya masuk gwgfx rm33,000.00
>tindakan saya kemungkinan besar adalah salah
>saya tak kisah kehilangan duit sejumlah itu kerana kalau ianya berlaku saya percaya  ianya  bukan hak saya, pasti ada khilaf saya
>saya marah sebab ada yang menaburkan perkara yg tak betul tentang saya

NO
>saya ajak orang masuk
>saya upline kepada mana2 MLM ke apa ponzi skim ke
>saya masuk benda2 ni dulu baru buat2 buka thread tanya kat forum cari
>saya ambil deposit atau duit orang walau 1 sen

SO
>stop quoting my name
>stop spreading perkara yg tak betul pasal saya
>korang boleh berbualbicara pasal MLM atau whatever ponzi skim yang korang suka .. but stop quoting my name ...

at least saya sedar akan kesalahan saya berbanding dengan anda yang tak sedar2 akan kesalahan anda ....  

matlamat anda tidak menghalalkan cara anda.

Well done...Penerangan yang mantap.Beza antara orang berilmu dengan orang yang kurang ilmu

a_gen2 posted on 22-9-2014 11:17 AM
Ini yg aku dengar dr perbualan dgn salah sorang ejen.. tapi memandangkan aku tak berduit..maka han ...

thanks for the info bro...

tobby posted on 22-9-2014 12:40 PM
yg ni ka?

biggest scam in USA by former chairman of the NASDAQ, Bernard Madoff.

yup..the biggest ponzi scheme.

Aku dah study trend.  Serbuan skim ponzi ni ada kaitan dgn keadaan ekonomi sesebuah negara.  Kalau gomen tak perlukan duit maka mereka akan biar skim ponzi berkembang.  Bila ekonomi ada masalah mereka akan serbu dan freeze kan aset, cash company.  Kat Amerika pun sama, selama berpuluh tahun si Madoff ni dibiarkan.  Bukan FBI tak tahu bahawa ini Ponzi tapi sengaja mereka biar.  Bila ekonomi US tenat dan Obama perlu cash, maka perkara pertama mereka buat ialah serbu sykt ponzi.

Di Msia pun sama. Ponzi hanya akan diserbu bila sampai ke peringkat tertentu spt nak bayar hutang bon gomen atau ekonomi agak gawat  Sama dgn Geneva. Dah duit berbiliion baru diserbu.  Padahal BNM dah lama tahu.  Madey bukan bodoh pi lancar Geneva tapi tak tahu ini skim ponzi. Kalau si Azizi Ali ni boleh tahu skim mana Ponzi skim mana tak ponzi, takkan org bijak mcm Madey tak tahu?  Takkan BNM boleh biar bertahun2 tak ambil tindakan? Kenapa nak tunggu berbillion baru nak ambil tindakan??

Jadi bab Pegasus jika benar ianya Ponzi maka red flag dia ialah keadaan ekonomi China.  The moment ekonomi China collapse (ada bunga2 crisis kewangan) bagi mana2 pelabur yg dah masuk, withdraw cepat2 duit. Jangan tunggu crisis dah meletup baru nak keluar.  Ada bunga aje terus keluar.  Bila ekonomi China start collapse, inilah target pertama gomen mereka cari duit sblm buat benda2 lain spt fiskal polisi etc.

Pegasus ni ramai org Malaysia tak tahu..jadi dr satu segi ejen2 di Msia mungkin masih selamat dr tindakan BNM. Kemungkinan serbuan BNM tentu tak akan ada sebab mereka tak de office di Msia.  Jadi risiko paling besar ialah keadaan ekonomi China.

So far aku google tak de lagi complain yg return tu tak dibayar.  Jadi nampak masih ok.  Tapi kena watch out dgn ekonomi China.  Ini komen aku dgn andaian Pegasus tu Skim Ponzi.  Sebab setakat ni si Azizi ni saja yg kata ia skim ponzi.