CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: mamajj

kisah mama

tiba2 kami bertentang mata, makhluk itu terperanjat melihat mama.
mata merahnya bersinar. Dia sedang mencangkung, bukan spt kita mencangkung dgn tapak kaki. Dia mencangkung dgn kuku kakinya yang panjang Dan tajam. Kuku kakinya begitu Kotor.

AsSalam..hehe kelakar lah pulak.. bukan manusia je boleh terperanjat nampak makhluk2.. dierang tu pun leh terperanjat tengok kita..dia dok sedap projek jalan2 carik makan..terperanjat plak dia kat mama kan

Saya pernah sekali kena csi ngan makhluk ni ..tak pasti cik ponti ka ..lang ka atau dari suku mana..dia mai dekat muka nk intai kita ni betul2 tidur ke atau pura2 tidur.. mama boleh lah plak bukak mata..bertentang mata lak tu.. saya tutup mata rapat2.. seram oo.. tapi camne diorang ni leh tau kita ni leh dengar ke atau boleh nampak diorang ke ye. saya ni tak lah mcm mama yg boleh nampak terang2.. tapi anak sendiri dan anak2 buah saya mmg boleh nampak.. tapi saya boleh mendengar dengan jelas..

Sori ..patut nya quote je perenggan atas (ayat2 mama tu) tapi dh lama tak bforum lupa lah..

Nk tumpang cerita boleh..

Ada 1 malam tu saya tidur..dalam kul lebih kurang 3 pagi kot terjaga mcm tdengar suara2 cakap..sekali pandang pintu bilik..kebetulan pintu bilik tidur mmg tak tutup tapi lampu tengah kat tangga naik atas mmg terpasang .. kalau mlm mmg lampu kt ruang naik tingkat atas mmg pasang..dlm samar nampaklah 2 makhluk ni duk kat pintu bilik ..saya tidur kat katil ..kita pintu jauh sikit hujung kaki lah ..

Yang sekor tu cakap kat saya.. boleh tak kalau kawan saya ni nk kawan ngan awak (ayat tak boleh blah).. sebabnya awak ni boleh nampak .. aku buat tak tau je..nk sambung tidur ..malaih lah nk layan..esok nk bangun kerja..mengacau tul

aih..aih.tanpa dipelawa terus datang dekat kt kita kat tepi katil..duk tepi kita nk bersalam perkenalan lah plak.. aku geramlah plak..dia pegang tanganlah plak.. hah ko sekali dia pegang tangan kuku dia aje panjang ko ..tak sempat nk ukur punyalah panjang..sakitlah kena kulit kita..

Saya dh taulah apa benda ni.. wah nk mengayat tipu daya konon..  (saya nk kenakan dia balik.nak bagi dia chauu cepat )  Saya kata "camnilah.. siapa kau.. Aku ni umat Muhammad s.a.w ..Muhammad tu Rasul Allah.. aku sayang Muhammad s.a.w.. kau sayang tak Muhammad s.a.w .. kau tunduk tak kat Muhammad s.a.w..aku hanya nk kawan dengan org yang nk berkawan dan tunduk dengan Muhammad Rasul Allah"

Dia dengar tu terus cepat2 tarik tangan a.k.a. kuku dia ..kalau tak dia dok cengakam lagi tangan saya tu ..Nampak sangat dia takut..dengan muka yg takut dia terus blah ..chow chin chow..

Bangun esok pagi ngan tangan saya belakang tapak tangan tu ada satu garisan panjang bekas kuku..pedih la kena air.

Sekian. WasSalam

Az_zy replied at 24-12-2014 11:44 AM
Sori ..patut nya quote je perenggan atas (ayat2 mama tu) tapi dh lama tak bforum lupa lah..

Nk tu ...

gile scary.. kuat semangat nye. kalau sy mau menjerit

SERAMMMM BETUL

seramnya...

Masa nalle blm kahwin..duduk dgn kakak yg sulung di rumah polis..di AU3..kerja pun dekat je..
habis shift petang..balik rumah dah lewat..mandi2..sambil tgk tv...masa ni kakak takde..
jaga arwah suami dia di hospital..tengah syok2 layan tv..ada org ketuk pintu..siapa pulak yg datang mlm2 ni..

Sebelum buka pintu intai dulu melalui lubang..sekali nampak perempuan berambut panjang..baju semua putih.
tgh main buaian yg kakak letak di koridor..tiba2 berbau wangi sgt2...dah terasa takut...tak tunggu lama
call abg ipar di Ampang..minta datang ambil...tak berani nak tido seorg2..muka perempuan tu mmg tak nampak..

nallepooh replied at 8-1-2015 01:17 PM
seramnya...

Masa nalle blm kahwin..duduk dgn kakak yg sulung di rumah polis..di AU3..kerja pun de ...

situ bukan port keras ke nalle?

abg aqua pernah stay au3 pas kawen, dari 2000-2007

agaknya benda yg jadi kat nephew aqua tu dari situ
sbb nephew lahir thn 2005
pindah thn 2007 dia start buat perangai
sedih masa tu, tunggang langgang hidup kami sekeluarga

btw, masa tu abg stay kat rumah teres
1 lorong dgn rumah arwah m.rajoli dan wan chik

Follow Us
lavender_aqua replied at 8-1-2015 02:43 PM
situ bukan port keras ke nalle?

abg aqua pernah stay au3 pas kawen, dari 2000-2007

Aqua..

mmg keras kat situ..kakak nalle selalu kena masa berulang alik ke hospital..
pernah sekali kakak nalle baru balik dari hspital..dgn anak kecik tak blh kasi mak nalle jaga
sbb menyusu badan...

Balik rumah..mandi2..baring2 dgn anak sbb dah lewat..tiba2 terdengar suara arwah suami dia..
sambil ketuk..sue buka pintu..abg balik ni..sue buka pintu..abg balik..padahal dia baru balik dari hospital
tak tunggu lama..call ipar yg di Ampang..datang ambil..tido kat Ampang..

nallepooh replied at 8-1-2015 08:51 PM
Aqua..

mmg keras kat situ..kakak nalle selalu kena masa berulang alik ke hospital..

aqua masa stay Alhamdulillah takde yg pelik2 jadi
cuma kalau dok bilik belakang sekali tu malam2 ada la rasa seram sikit
tp aqua dok psiko diri rasa takut sbb aqua takut gelap, so dok kata perasaan je tu

tapi yg selepas pindah tu la baru tau ada yg mengikut ke rumah baru
nak citer kat sini panjang, aqua ada share kat thread aqua
kalau rajin  sudi2lah baca

wahh, seramnya cerita hantu mama

mama tak sambung citer ke?