CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jefri90

Fynn Jamal-Video #2206 Mengaku baca forum, sedih 'difitnah' lalu capai Quran..

Close [Copy link]
aechae posted on 20-12-2014 11:21 AM
dia nk smpikn apa sbnrnya ni yg psl solat ni? apa bnda yg deep sgt esei dia tu yg karas dia duk kagu ...

Dia kan lindungan karatz,siyea nauzubillah la kalo karatz membuta tuli ikut dakyah si kokping ni,iols rasa somebody kena highlight tentang dakyah kokping ni ke jabatan agama lah kan?

lantodak posted on 20-12-2014 12:02 PM
Pelik2 je dakyah si pin ni. Judge by logik dia je.. Sedihla hidup seorang pin

Rasa nya dinoadura (pak jamal) tahu tak perangai sebenar kokping ni ek? Rasa mcm nk suruh pak jamal baca porum jek laaa,pak jamal tolonglah brainwash anak kedua pak jamal ni,dakyah2 dia makin hari makin pelik & terpesong laaaaa

" ramai orang tak solat insyaAllah masih boleh selamat "
" kalau mereka benar2 tidak mengetahui yakni islam tidak sampai yakni jahil"

yanti~

celah mane islam tidak sampai tu....
sedangkan negara bukan islam pun sudah ada masjid....
boleh dgr azan...orang mengaji merata2...
ceramah online ada,  ceramah face to face ada...
islam dah dikenali seluruh dunia ....

jadi takde maknanya " ramai orang tak solat insyaAllah masih boleh selamat " ( ngeri taip statement ni )

fikir la yanti....ramai budak2 tak fikir panjang...diorang amik " tak solat,selamat!!"

fikir fikir sikit yanti~~~~

lagi bagus kalau yanti takyah kuar pape statement...diam sudah!

JoyahJay posted on 20-12-2014 11:11 AM
Buruk nya perangai org tua menyindir2 di IG.elok la tita tak payah duduk dgn org macam gini.famiky ...

Kan? Sibbaik makpak iols tak hazab mcm mokcikparedah tu,dah tua2 ni rasanya lebih sesuai hadap quran & sedia nk balik ke tanah,tokwan & tokdad,bukan main ig siap maki hamun smua kuar,kesian tgk orgtua masih hadap benda duniawi cmni..siap mengiyekan apa menantu dia buat membatuhapikan biras nye,hoihhhh xleh hadam lah iolsss

spin ni makin hari makin pelik la..igt, harta yg melimpah, peminat yg ramai bekap, tu suma ujian utk ko spin. jgn hanyut ketengah sangat..nanti penat nak berenang ke darat balik..

spin..ko penah dgr word istidraj tak?

firedragon posted on 20-12-2014 11:29 AM
Giler la korang, iols x sempat check in dah page 50! Korang dok citer psl instareview ni kan, i rasa ...

Aah iols pasan gak swap review between igiers. Abisla melingkup bisnes review kokping pasni. On the other notes,hubby iols ckp eh knp penyanyi ni mcm xcukup nafas jek,asthmatic ke? Haha syukur la laki iols bukankaratz kokping. Iols trus feed dia psl kokping hasil bacaan iols dekat porum,melopong dia smpi dia ckp ada juga org mcm ni smpi laki pun mulut hazab mcm tu? Iols jwb dorang aje mcm tu sbb dorang RARE,bang. Wiwiwiwi

Follow Us
melinda_kerr posted on 20-12-2014 11:47 AM
Mmm bukan tu aje. Tak faham juga ayat die " Tuhan tak luak kuasanya tanpa solat kau".
Mak Pin sy ...

" Tuhan tak luak kuasanya tanpa solat kau" tu aku paham gak la. Betul lah tu. Allah memang maha berkuasa walau semua makhluknya derhaka. TAPI (mestilah ada tapi, kokping pulak kan) dah tugas sebagai hamba, kena la buat. Jangan lah bagi escape route pada yg malas solat atau ibadah lain pun, jangan sampai, nauzubillah, ada yang keluarkan statement 'aku xnak puasa sebab aku puasa ke, tak puasa ke, Tuhan tak luak kuasanya tanpa puasa aku' atau ibadah2 yg lain...

sepatutnya fynn yang konon berilmu ahli sufi wali ni terapkan lah sifat rendah diri beragama, mengagungkan, menyanjungi kekuasaan Allah, bukannya suruh orang divert macam orang tak beragama!

dah la yanti, takyah nak acah deep acah puisi sangat...bodoh je lebih. KAU DENGAN KARATS KO SEMUA MEMANG BODOH! SILA ISTIGFAR, MOGA BERUBAH HATI!

'Konon takde masa nak huraikan.. '

Memang dia takde masa (sedia maklum kan kenapa takde masa ) nak huraikan sebab memang macam tu cara dia 'survive in caption-ing' dia asal keluar caption je, satu satu. pening jadi spin ni, kena je sentiasa keluarkan caption supaya karats look up to her. walhal caption bangang-bangang belaka.

Amina_Mirza posted on 20-12-2014 12:04 PM
Rasa nya dinoadura (pak jamal) tahu tak perangai sebenar kokping ni ek? Rasa mcm nk suruh pak jama ...

Tau kot..tapi nak buat cane..pin kan seorang maksum dikalangan karatkaratz nya..

Utk seorang pin

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

jefri90 posted on 20-12-2014 12:16 PM
" Tuhan tak luak kuasanya tanpa solat kau" tu aku paham gak la. Betul lah tu. Allah memang maha b ...

Good one, abg jep. All in one shot,hrp kokping stop menyebarkan dakyah terpesong dia tu,xtahu apa motipdia buat cmni..

lagi satu xtahu cmne dia bleh acah2 cool sedangkan org bercakap tentang dia dah 14 rumah,kalo iols memang nanges airmata darah laaaaaa menginsafi diri kenapa org bercakap hal iols smpi berjela2 thread.

Hoihh kokping,sedar lah wei, ko xtakut ke kalo diambil nyawa tetiba aje & dipersoalkan psl dakyah2 terpesong ko ni? Nauzbillah better ko berguru lah kalau nk sebar hal2 agama ni,agama tanpa guru boleh menyesatkan tau!

Xpyh nak rare sgt lah kokping,umur ko dah nak masuk 33 pun tahun depan, pui la dgn rare ko tu. Laki ko tu lg satu nasihatkan dia jgn suka troll dgn bahasa kesat dia,nampak lg busuk tau! Ke dia komen kat ig tu dlm keadaan lalok dek kerana "batu"?

Haih.

Celah mana datang idea - tak solat tak apa jika tak tahu....?

berpada2 lah kalau nak justify things pun,  dgn org ko boleh la nak justify... ni dengan Allah pun kau nak justify.

misleading betul Fynn ni.

Dah kata dari kecik mak ayah paksa solat,and asyik ngelak. Bila mak ayah paksa solat tu,  paham la benda tu sangat penting..... ko tak tahu atau ko saja tanak amik tahu? Ko bebuat tak tahu kan Fynngok sayang kan?.

Pendidikan agama kat sekolah start dari darjah 1. dari darjah 1 jugaklah dok belajar rukun islam,  dan dok nasyid pasal solat tiang agama.. kat Malaysia ni ada ka org tak aware Solat tu penting utk muslim?

Seriously Fynn. Setan bersorak tgk ko diperbodohkan oleh dia guna agama untuk raih kesedapan dunia.

Pakai Baju hitam dari atas sampai bawah tutup semua,  doesnt mean u entitle to fefeeling ustajah dan bleh bagi fatwa sesuka hati ye.... AlQuran dan Musik tak boleh bersatu macam air dan minyak. Kalau ko fefeeling maksum dan koya setajah... letak mirror depan muka,  tgk keliling rumah,  tgk insta ko.... ALQuran win over musik atau sebaliknya.

That is your state as muslim today.. a musik slave... so biarlah fatwa fatwa datang dari mereka yg lebih cukup ilmu untuk berkata kata.

Amina_Mirza posted on 20-12-2014 12:32 PM
Good one, abg jep. All in one shot,hrp kokping stop menyebarkan dakyah terpesong dia tu,xtahu apa  ...
lagi satu xtahu cmne dia bleh acah2 cool sedangkan org bercakap tentang dia dah 14 rumah,kalo iols memang nanges airmata darah laaaaaa menginsafi diri kenapa org bercakap hal iols smpi berjela2 thread.
itulah...kalau thread kagum ke puji ke apa takpe, ni 14 thread bercakap mengenai bangangnya kokping!

Pasal solat tu....kokping kau dah kenapa? Kau patut sedar, sebagai public figure kau kena tunjuk contoh yang baik. Kalau ye pun kiteorang tak dapat hadam bahasa puitis bunga kau pasal statement solat tu, bila orang tanya, justify elok2. Ni tak. Nak lepas tangan : kalau ilmu tu sampai, sampailah (bunyi lebih kurang ni).

kokping, seriously, bawa muhasabah diri.

Bab Islam tak sampai yakni yakni tu, sekarang semua hujung jari, kau nak study pasal agama lain dan benda lain pun hujung jari. So takde istilah Islam tak sampai. Lain la macam kau kok ping, hujung jari kau asyik berinsta (upload, delete comment, block).

kokping, bawa mengucap.

jefri90 posted on 20-12-2014 12:47 PM
itulah...kalau thread kagum ke puji ke apa takpe, ni 14 thread bercakap mengenai bangangnya kokpin ...

Karatz dia bbnu tu xbrani plak ek nak mempertahankan kokping dekat sini kan? Thread fasha & nd lg havoc sebab sama2 ada haters & karatz, kira kokping win lah sebab semua 14 rumah ngutuk dia tanpa ada sesapa bela dia (kalau ada ciput aje & lari nanges balik pintu lepas kena hencap) kikikiki kesianlah ko ni kokping

MissQwerty posted on 20-12-2014 10:43 AM
Guna phone, so aku reply jelah sapa2 punya comments
Aku pon x fhm byk statement si kokspin. Aku ...

Babi la dia ni. Dah start buat ajaran sesat pula

Aku tak tahu tu ajaran sesat ke apa ke sbb aku tak faham. Aku tak deep dan rare mcm yg dia khabarkan.
Tapi kalau nak berdakwah make sure org boleh faham. Sbb dia public figure. Ramai followers. Dia kena peduli/kesah dengan semua ayat2 yg dia taip. Kalau org tanya jawabla. Kalau taknak jawab jangan post langsung.
Such an arrogant human u are.

Gila ka apa kokping???
Orang yang solat tak tinggal pun belum tentu masuk syurga la
inikan pulak yang tak solat

Habis dah kalau Allah tu Maha Pengampun, boleh ambil kesempatan la atas jahil yang kepura-puraan tu???

Buat malu aku yang graduate UIA.
Sungguh la Raihan nyanyi dulu "iman tak dapat diwarisi"
Sesia belajar Science of Quran, Science of Hadith kalau duk buat ajaran jahil murakkab

madeinborneo posted on 19-12-2014 11:14 PM
Kak Mah kan orang kata dalam utiub sebagai puaka. Haaa pepaham je la ye. Setakat hantu raya ni Kak ...

Kak Mah,wpun kak mah ibu negara & on the go sepanjang masa,sekurang2 nya kak mah takde lah ckp kat press xsolat xpe kan? Kan? Kan? Kikikiki

LiveYourLife posted on 19-12-2014 11:14 PM
aku pun pikir apa releven behenti kerja dgn workaholic.......

Kalo kakping ckp,semua jd relevan uolssssss,haha

aku rasa aku fhm je maksud fynn..wah

maksud fynn kalau org tu jahil, xpe sbb dia x ber ilmu..cuma ayat fynn tu bagi aku memang mengelirukan..sbb skrg ni yg baca ig dia mostly muslim yg memang kat malaysia terdedah dgn ilmu agama senang2..kalau x ber ilmu tu kena la cari..ni tak cari pastu nk pegang pada ayat x ber ilmu x pe nk wat itu ini..

amat x betul fynn bila wat ayat x nk explain..dah ko yg timbulkn isu agama..ko kena la terangkan..ni bagi isi pastu wat ayat..pandai2 la pikir..

MissQwerty posted on 20-12-2014 10:43 AM
Guna phone, so aku reply jelah sapa2 punya comments
Aku pon x fhm byk statement si kokspin. Aku ...

pehh..elok je yanti menjawab perihal syurga dan neraka tu bukan untuk kita bualkan.
vangang abadi dia ni.

yang ko kepoh dekat post pasal solat tu bukan pasal syurga neraka ke?
please sesiapa yang ada jawatan tinggi sikit dalam pejabat agama, panggil yanti ni.seriously, kalau budak tak cukup akal baca ni, memang ke lautlah.

ko dah post, ko explain lah..
what the hell nya org nak paham sendiri dengan ayat ko berputar belit tu?

marahnya aku!!