CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enchikfitz

Jwanita Diboikot?

Semalam sepatutnya nak tengok Jwanita tapi kawan2 mek semua nak tgk polis evo, pada iolls polis evo biasa2 je. Mek bg 3 bintang. Mula2 sgt bosan, pertengahan baru best polis evo. Plot clishe, lakonan sam bgs.. Zizan ini antara filem terbaik dia.. Total, ok ok je... Gambar pun terbaik.. Doneee.. Esok nak tgk jwanita pulak. Hiks

aku naik meluat dgr iklan gf ke bf kontrak tu... boleh tak hot fm tu asyk buat iklan psl citer tu jer... da la farah belakon... mula2 time dgr tu aku bayang kan citer ni cam citer indon yg merepek2 tu farah jd kelip2... haha... pe sal tah....

wlpon x der iklan or publisiti psl citer jwanita aku gi tgk hr jumaat hr tu... serious mmg x ramai org... blkang aku ada 2 couple.... dpn ada 2 couple kiri kanan x perasan... mmg x ramai... mybe psl jumaat pas tu 18kan citer tu...  tp apapon citer ni best... aku rs nak tgk lagi.... tp pe sal tgv sunway putra x tayang citer ni????

citer gf kontrak , polis evo aku x minat sgt nak tgk... x kena ngan jiwa aku... hehe...

jula7 replied at 26-9-2015 12:22 PM
sapa dah tgk jwanita ni?ahkak mcm nak nonton la..bagi review jujur sikit...

saya!!!!! saya!!!!!!!!!!! bg saya citer ni best... suka tgk lakonan marsya as Nona - org gaji tp seksi haha...

sy rs ngeri gak r time nona mati tu... pas tu masa dia da jd hantu duduk kat buaian....

best la citer ni... sy rs nak repeat... tp tiket mahal la kat klcc... RM20

addamnor replied at 26-9-2015 04:08 PM
few months ago dlm bulan puasa saya tertengok cerita hantu siam yang genre komedi seram.. kenapa sia ...

apa tajuknyer??? sy suka citer comedy thai... horror or love story... 2-2 sy layan...

filem melayu ni usah nak dibandingkan dengan filem thailand, dengan iklan thailand pun jauh lagi berkualiti iklan dia..

dalam pada tu polis evo laku keras menandakan ramai lagi peminat zizan walaupun dalam forum & fb begitu banyak hencapan yang diterimanya berikutan deretan kontroversi serta penyertaanya dalam kumpulan Virus yang sangat tak menjadi dalam maharaja lawak lepas.

cutebaby5907 replied at 28-9-2015 01:58 PM
smlm ptg baru tgk
penuh panggung
ada la beberapa seat yg kosong

bagi aku filem santai mcm tu senang nak kasi org enjoy..biarlah si sam katik ke, zizan tak brp nk lawak jd hero..
ok je bg aku..paling suka watak mak yam, amirul affendi..menjadi sgt..
pelakon yg jd kepala tokan dadah tu pun mmg muka tokan btul..yg jd watak jimbo lg lah pulak psiko gilerr..

Follow Us
Nak tengok jwanita sebab ada Bront...
tapi mikirkan aku ni terlebih berani smpai en suami ckp kang jwanita yg tengok aku kang mmg tak jadi la nak tengok..hehehe
tapi serius..filem seram made in malaysia pada aku yg best..
Ku Seru - Khabir Bhatia...
yg tu memang takut2 pun aku gigihkan diri nak tengok

I ni mmg kaki tgk citer seram....meh sini I kasi review skit citer2 seram negara2 asia yg I pernah tgk dr kacamata I..

Thailand - seram n real giler, sound effect sekata dengan jln citer
Singapore - a bit boring coz byk citer berunsurkan urben lejen...
Indonesia - Dulu seremmm bangat...siap ngeri siutttt...sekarang skeri coz byk selit babak2 18SX...n heroin slalooo pakai short pants n singlet...keseraman bila tgk wajah hantu pocongnyer yg hitam n ngeri.
India - Jgn underestimate dgn citer seram Tamil..dah maju....jln citer best...n ada unsur2 18SX...filem hanto yg paling lejen ialah Chandramukhi...eiiiiiii sereemmmm
China - Hurrmmmm.....hantu lawak....bolehlah....kalau seram pon jln citer dia slowww sgt..
Jepang - Slowwwwwwwwww sgt...nak tunggu antoo kuar punyalah lama...effect mmg leh wat kita terperanjat2 arrr
Malaysia - Hurrrrmmmmmmmmmmmmm....(sambung sendri)...I suka citer hantoo lama2 mcm zaman2 80an dulu.....

zaraaqilah replied at 28-9-2015 02:43 PM
I ni mmg kaki tgk citer seram....meh sini I kasi review skit citer2 seram negara2 asia yg I pernah t ...

xsangka uolss layan chandramukhi..yg heroin kerasukan chandramukhi tu xpayah mekap hantu pun. mata terbeliak merah2 pun dah seram nengoknya

yuyoi replied at 28-9-2015 02:49 PM
xsangka uolss layan chandramukhi..yg heroin kerasukan chandramukhi tu xpayah mekap hantu pun. mata ...

kannnn chandramukhi mmg sereemmm

yuyoi replied at 28-9-2015 02:49 PM
xsangka uolss layan chandramukhi..yg heroin kerasukan chandramukhi tu xpayah mekap hantu pun. mata ...

Khennnn...tgk mata dia terbeliak2 tu pon dah buat I totop2 mata....

addamnor replied at 28-9-2015 12:42 PM
Entah bila tanah air nak buat filem setaraf siam. At least kalau tak mampu challenge quality tekni ...

Benar dan kalau diikutkan negara kita lebih maju dari siam tapi taraf file masih menyedihkan.

ajak adik aku tgk wayang jumaat lepas.. dia ajak tgk polis evo .. trus aku ajak tgk Jwanita.. boleh dia tanya cite ape tu? nampak sgt kurang promosi.. aku tau pun pasal baca kat forum ni..

bln ni je dah 2x msk panggung.. Bravo 5 & Jwanita.. ingat nak tgk Kapsul tp x sempat..

pd aku yg suka tgk cite horror thriller ni agak best la bg aku.. tok sahla banding sgt kat filem luar..

ahkak baru je nonton jwanita tadi..

ni komen ahkak ye..

tapi sebelum tu..
silalah nonton ye

kuat suspennya,dan marsha memang tak mengecewakan.
tapi suzanne tu..akak memang rasa mati je watak dia..mendatar je lakonan beliau..mcm takde warna..sebab rasa sangat tak kena dia sebagai watak julaika tu..

sepanjang movie..mmg ahkak jadi tukang jerit la ko...haha

ok..apa lagi..maya?
memang la..dia dah jadi mengerikan kan..tapi ahkak masih rasakan ada part2 yg dia masih 'menahan2' dr nak lakonkan lebih lagi.

ok apa lagi?
jalan cerita laju juga..memang melompat2 le koo..

ui..umie tu..walaupun scene dia sikit je pon..ahkak sungguh terasa kejahatan beliau ok..berkesan sungguh..membuatkan akak nak nengok DUKUN tu cemana citernye..sebab lakonan umie dalam ni..omai ko..sungguh mendebarkan...real bak ang!

ok apa lagi?

akak rasa ..kalau dia tak kuatkan sangat maya tu dengan ilmu itam lagi bagus..kembangkan je wataknya sebagai psiko je pon..sebab..ntah..rasa imbalance la ilmu itam tu..korang tengok la sindri nokk

ok apa lagi?
ni beza amat dr cite antu yg tak antu sggtt made in mesia ni..
ni mmg terasa debarannya..cuma..tu la..suzanne tu..idok menjadi la bg ahkak.

apa lagi?.......

zaraaqilah replied at 28-9-2015 02:43 PM
I ni mmg kaki tgk citer seram....meh sini I kasi review skit citer2 seram negara2 asia yg I pernah t ...

setuju ya ni .. xley lawan cita thai .. serem .. serem .. best !

ninaaa replied at 28-9-2015 03:35 PM
Benar dan kalau diikutkan negara kita lebih maju dari siam tapi taraf file masih menyedihkan.

oh tidak ya.. jgn perasan kita maju.. negara siam jauh lagi maju daripada negara kita dalam kebanyakan fields..

lihat sahaja teknologi pertanian serta perubatan.. mereka jauh ke depan mendahului kita...

Haruslahhhh tgkkkk....maya beb

revolusi_30 replied at 26-9-2015 12:18 PM
film osman ali memang superb dan melawan arus....sebab tu film2 kurang dpt promosi ... akak memang s ...

ya..bukak api..best

beatgirlX replied at 28-9-2015 02:27 PM
Nak tengok jwanita sebab ada Bront...
tapi mikirkan aku ni terlebih berani smpai en suami ckp kang  ...

cite flat apa nth kabir bathia tu pn seram..ku seru mmg best...n trauma aziz m osman best gila..suspen thriller..tp cite JWANITA ni iolss rasa mcm best even iols tak tgk lg sbb maya mmg muka hantu n saiko...muka cantik tp ada aura seram kt rupa dia....

tp iolss mmg tak berani tgk kt wayang..tggu masuk astro best ajak adik2 iolss cover dpn iolss tak berani tgk direct..nnt iolss histeria ketakutan

addamnor replied at 28-9-2015 05:11 PM
oh tidak ya.. jgn perasan kita maju.. negara siam jauh lagi maju daripada negara kita dalam kebany ...

thai tu kalau politik dia ok mmg jauh kedepan dr kita..negara thai berani mmberontak bkn mcm kita hadap je apa kerajaan sua kan..bkn la mengajak pd pemberontakan tp thai terlalu agresif dr segi politik..kalau puak2 depa ok msti benda2 lain lebih maju dr kita..

iolss ada kenal budak jual keropok dr pattani n yala..sian tgk dia...dtg msia cari rezeki..kagum ngn dia...dia dtg msia nk bg adik dia belajar tahfiz kt sana...dia ckap bangkok tak penah sampai sbb bg penduduk pattani n yala bila ngn bangkok mcm negara lain plak..

tgk dia insaf iolss...kene kejar ngn imegresen msia..bawa keropok kiri kanan atas bahu...iolss bg duit lebih dr hrga keropok tu sungguh2 dia tolak..dia ckp dia jual ngn hrga ni tak pe kakak sy masih kuat lg...terharu iolss