CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikokui

AC Mizal : Pembongkaran Bisnes MLM ACK version 3

Close [Copy link]
cuma aku mcm geli je bace news kt murai tu
ala2 AC teraniaya gituh !
wartawan murai pn join bisnes bangkai dia tu gamaknye.
tu gigih dok cover je

Blog tu dah jawab:

Malam tadi saya balik rumah, saya tengok kat facebook, bertempik sorak mala'un-mala'un penjilat bontot AC Mizal (yang masing-masing dapat seciput keuntungan duit haram jual magnet peti-ais tu dan pastu kasi anak-bini makan duitnya) bila nampak surat kat bawah ni. Musykil saya sekejap. Telahan saya tentang IQ Mizal dan kebolehan "entrepreneurship"nya saya rasa memang "right on the money!" (pun intended). Amatur sungguh tingkah-lakunya sejak saya bongkarkan setiap persoalan tentang produk yang kedai pajak-gadai tak mo terima ni. Budaknya memang 3rd grade businessman gitu. Buat report polis ni apa kes? Mau kasi tahu bahawa gelang magic tu memang betul-betul magic, "abang tak tipu punya dek! memang boleh kasi power!", atau mau kasi tahu kerajaan/KPDNKK... "meh la datang ofis kat Ampang, tengok aku punya invoice dan accounting", atau mau kasi Dr. Muhd Aidid Muhd Addib lagi femes? Apakah?

Takpelah abang AC... saya tak suka femes-femes ni. Saya bukannya suka ujub dan riak macam artis, pelakun dan penyanyi tu semua. Korang aje la bangga-bangga diri macam gitu... saya tak payahlah bang. Kalau saya dapat lepak kat McD tanpa ada orang kacau saya dengan Big Mac dan fries saya, saya dah cukup senang hati (eh! dah lama tak pegi McD). Kalau hujung minggu saya dapat lepak main dengan anak-anak, bawak dia orang pegi Baskin-Robbins, pastu dapat baca buku kat bawah pokok mempelam kat belakang rumah tu... itulah nikmat yang tiada tandingan. Apakah?

Bang AC... apa yang kaber-kaber kat atas tu? Bogelkan aje la semua. Kalau saya la bang yang buat report polis, saya scan dan letak sini bulat-bulat. Dan... ehem! Bila masa ada Dato Mizal Zaini tu? Bukan Mizal Dato Zaini ke? Sultan Pahang kan tengah nilai balik penganugerahan DIMP tu (kata rumours la... aku mana tahu sangat. Dapat Dato'? hmmm). List yang keluar last week takde nama Mizal Zaini puuuunnnn.... Kang tak pasal-pasal kena saman.... jeng jeng jeng.... oleh Sultan Pahang!

Oh ya... Alamat No. 9G, Jalan Dravidan tu... betul ke tu bang? Hari tu pegawai KPDNKK komplen tak jumpa ofisnya. Buang masa sehari-suntuk dia orang pusing bandar Ampang. Ntah berapa orang pakcik dan apek dia orang tanya... semua cakap "tak tau meh!"

Sekali lagi saya nak cakap. "Fitnah" tu maksud perkataannya dalam bahasa Melayu... buat cerita yang tak benar tentang orang lain. Bang AC... kita bukan orang lain kan? Kita kan BFF gitu? Takpe la bang... kecik hati aku macha ko buat begitu! Dan berbalik pada isu fitnah tadi, saya ulang lagi sekali, kat mana yang saya fitnah tu? Ada 5 artikel saya tulis, fakta yang mana satu saya fitnah?

1. Gelang keramat yang disangkal oleh sains perubatan? (bukan fitnah).

2. HotTime (wow! that's hot!) punya list tu betul tu bang, saya tak tipu... syarikat tu yang bagi. Bukan saya ada-adakan, nak photoshop macamana, saya tak pandai? Ini ha linknya: You love me long time?. Seketul-seketul keluar bracelet tungsten yang sama dengan produk ACK. Harganya boleh kurang lagi kata apek tu melalui email... kalau order bulk manyak-manyak, katanya. USD23-24 boleh dapat tu... (bukan fitnah).

3. Pasal testimonial tu kan... itu lagi saya musykil bang? Macamana ACK boleh claim disebabkan produk yang sama, daripada pengeluar yang sama, jadi boleh pakai testimonial yang sama... tapi nama omputeh pasal testimonial tu orang lain-lain. Namanya bukan la testimonial tu... itu namanya KARANGAN (atau KELENTONG MANGKOK HAYON DI SIANG HARI! gitu). Apa ACK ingat rakyat Malaysia, khasnya kami orang Melayu ni, low IQ ke bang? Macam baru keluar tadika kemas? (bukan fitnah).

4. Sistem pemasaran serta autoplacement "8-ball model" yang digunakan oleh ACK adalah skim piramid. Yang itu ko tak leh "spin" lagi dah. (bukan fitnah).

5. Suruh orang buat loan untuk join ACK - "berduit sekarang berduit masa depan (untuk AC Mizal)"... betul tak ACK ajak orang Melayu kerja kerajaan buat hutang dengan Kuwait Finance House? (bukan fitnah).

Tapi ye, saya tengok kat report polis kat atas tu kaaannn... saya rasa Aidid Mu'addib yang telah difitnah. Sanggup ko Mizal? Dolu-dolu ko cakap kita BFF, sekarang ni, sampai gini jadi nyo? Apakah salah ku? <tengah nangis neh!>

1. Kat mana ugutan nak sembelih tu bang? Meh sini saya ambik daripada artikel yang asal: "Dah lebih 40 tahun manusia dah sampai ke bulan, yang orang Melayu kat Malaysia sebok jual gelang magik alternate universe. Dapat jualan berjuta ringgit pulak tu. Jual gelang cikai yang hanya dapat memberi "placebo-effect' kepada pemakainya. Placebo... tarak guna! Bila la benda macam ni nak berakhir dalam masyarakat kita? Orang Melayu tu sendiri kelentong orang Melayu lain, untuk mengayakan diri sendiri, daripada duit masyarakat Melayu tu jugak. Elok sembelih aje kut..." Dulu masa SPM, Bahasa Melayu dapat berapa bang? E ke F? G? Itu namanya metofora, bukan ugutan. Metafora tu tahu maknanya tak dey? Adakah?

2. "Tak sabar nak masuk jail ke apa?" Ini ha petikan artikel saya tu: Skim piramid tu. Kalau anda lihat post saya sebelum ini tentang "Matematik Asas Dalam MLM dan Skim Piramid", model piramid di atas adalah sistem yang mirip kepada "8-ball model". Tak faham betul saya... kata bzns jual gelang ni juta-juta, tapi tak nak pulak gajikan akauntan atau ahli ekonomi yang berwibawa ke bang? Sistem di atas tu hanya dipraktikkan oleh akauntan lanun dan penyamun perniagaan sahaja (dan orang yahudi macam Bernie Madoff). AC Mizal ni dah tak sabar sungguh nak masuk jail ke apa? Lepas tu, bukan setakat sistem piramid 1 downline 2 atau 3 atau 4, tapi 12! Downline 12? Suicidal ke? Dah sasau ke? Eh? Itu pulak namanya "rhetorical question" - atau kalau nak kasi terangkan dalam bahasa Melayu, "satu soalan perli yang tak perlu dijawab, kecuali dengan pelempang". Itu la pasal nya ada bebudak Melayu ada yang tak lulus Bahasa Melayu SPM ya? Korang tengok la sendiri kat atas ni... (macam Cikgu Anuar cakap 20 tahun dulu kat si mamat ponteng Hairul Adzha: "hish! aku lempang kang?"). Ha... ugutan tu... pegi report puliiissss! Cepaaaattt!

Tak payah la nak kupas lagi report kat atas tu... sedey meh! Sanggup BFF aku buat aku gitu? Caiiish! Tapi, kalau anda semua nak tahu, itulah bentuk report polis kalau seorang artis yang buat. Asyik nak berlakun aje kerjanya... tak jujur langsung. Bukak cerita yang bukan-bukan. Macam la orang lain, korang semua masyarakat cyber Melayu, tak baca blog saya tu? (di saat ini, 121,779 orang telah baca blog saya!). Lepas tu, mamat psycho ni ingat, kalau buat report polis aje, nanti pegawai polis akan masuk kete kancil putih tu, bunyi siren sampai dengar ke Kajang dan berkejar pegi tangkap Aidid Mu'addib... kasi gari masuk black Maria... eh! masuk kancil. Apekehenye yeop? Takde polis kat Malaysia ni terencat akal macam ko tu deerrr! Malaysia ni bertamadun... pegawai polis yang baca laporan tu malam tadi pasti dah buat bahan bersembang dan ketawa-ketawa kat pantry bilik rehat masa melepak-lepak waktu rehat tengah malam tadi.... "eh! korang tau, AC Mangkuk datang buat report tadi, sebijik macam budak remaja mengadu kat emaknya, kawan buat gossip pasal dia dengan Mat Som... merengek-rengek... tak suka laaaa mak! nyampah!" (sambil menghempas-hempas penumbuk kat bantal).

Chaitt! Mengabih boreh botol budak nyo!

http://aididmuaddib.blogspot.com/

amek ko AC
tak sudah nak kelentong...
bodo sombong palui senggal all in 1..
harap2 gelang ajaib ko tu leh tolong ko ...

Reply 2199# Santeira

senjata makan tuan???

bukan aku cakap..tp AC cakap

MEI SHOWROMM AKAN DI BUKA DI MACAU

http://www.facebook.com/profile. ... &id=51080977766

Reply 2221# c_apple

wartawan sekupang....
cenggitu le kekdahnya

Follow Us
fuhhhhh.........makin panas........

antara customer AcK.. dont play play

Reply  Syd

repot polis yg dia buat tu sebenarnya menjerat diri sendiri je kan?? aku cam ke ...
azwalissa Post at 11-11-2010 06:27

kelalar sungguh... mana ade blogger tu ugut... mmg teruk sungguh pemahaman die...

bukan aku cakap..tp AC cakap

MEI SHOWROMM AKAN DI BUKA DI MACAU
halfdead Post at 11-11-2010 00:21

ok sape pulak ada kat macau boleh check ni...berlambak2 barang china kat sana...ada ke org nak beli rega mahal2

apsal dia tak paste 'berita muka depan' tuh kat wall fb dia eek??

takut menjejaskan reputasi yg dah memang terjejas tu ke...

huhuhuhu

ni haaa wajah pelakon kegemaran korang semua yg kata berlakon ngan Nasha Aziz tu kan..

aku suka...

Tiada sebarang petunjuk atau bukti yang menunjukkan ugutan itu dilakukan oleh individu pesaing dalam perniagaan dilakukannya.

vs

Syarikat jualan langsung yang diasaskan oleh seorang selebriti terkenal tanah air dipercayai beroperasi tanpa lesen Akta Jualan Langsung 1993 seperti diwajibkan Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan.

Syarikat pembekal gelang dan rantai magnetik kesihatan yang telah beroperasi sejak setahun lalu itu seharusnya memohon dan memiliki lesen tersebut berdasarkan konsep perniagaan berbentuk jualan langsung dijalankan

antara customer AcK.. dont play play
halfdead Post at 11-11-2010 08:24

yg joinT dia semuanya artis2 sendu jahhhhhhh

takde jobs kat luar

terpaksa menempek kat si AC nehhhh

harini kalau kurang org bising2 tanya kt fanpage bodoh dia tu
mesti dia n balaci2 dia ingat berhasil la report polis yg dibuat n spt biasa dia akan claim dia tak bersalah gituh
sbb dah tak ramai yg kaco dorang kt page tu
alahai aku tgk kt page tu suma org dok tanya je. takde plak dok maki hamun mcm jagamulut tu.
so ble la trskan tanya mcm2 kt page dia tu
takkan tanya pn leh masuk jail kot? bodoh sgt la kalau dia pk mcm tu.

ramai ruper nya artis-artis joinT ACK ni
no wonder ler dia cepat kaya
i m sure depa ni labur banyak $$$$ kan?
tapi depa ni dok diam jer..tak buat bising pun..maybe dah dapat BONES kut

aduhhhh...sampai kes polis lah pulak

check-in...
harini aku coti.
lepas hantor hanak2 aku pegi bb sitter sat lagi, harus aku berteleku depan lappy buruks ni sepanjang hari

kalo la aku menggigih berzikir  segigih aku menghadap benang ACK ni kan baguih

mentang2 die selebriti.. ingat polis nak caya ckp die jer ke? polis bantai gelak jer baca blog aidid tuh... tambah2 blog obifiend.....tambah lg klau baca kat cari nih....