CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sambalhijau

Serabut nak kahwin

kat mesia memang camtu..kita yang nak kawen tapi family+makcik2+yada2 yang lebih2 decide semua..been there..done that..

Mmg majlis walimah utk mak ayah jemput jiran2, kwn2 n saudara mara .  Tu la sebenarnya tujuan walimah pun, nak bgtahu org anak kita dah kahwin.  Tp agak2 la parents atau adik-beradik nk menjemput org pun kan.  Jgn panggil ikut sedap mulut, ikut sedap forward invitation dlm group.  Kena ada backup plan - lauk daging goreng kicap, ayam goreng ke gulai ke sebagai ganti.  Kalau takda plan B, habisla.  Kita tak ingat tp tetamu yg pi majlis tu n tak dpt mkn tu akan ingat sampai bila2.  

sambalhijau replied at 21-5-2019 08:50 AM
Tak boleh sebab diorang deal ngn family sendiri and bila deal diorang tak bawak i pun. Tau2 je dah ...

klu camtu penyelesaiannya is terus terang..cakap duit ada byk ni je.. kalau tak cukup tolong top up kan bole?
klu u simpan2 dlm hati nanti dh time majlis u yg tak happy.. lagi tak baik untuk u & family
apa2 terus terang je dgn parent.. klu diorg kecik hati pon anak sendiri msti tak lama..
u mintak maap drama airmata lahh time raya ni  

xkan la pengantin xleh nk bg pendapat lgsg...

kita pn ada citarasa jgk kan...

good luck la tt...

tt ni kira anak 1st yang kawin ke dalam family..or
anak last yang kawin..pasni dah takde sape nk kawin lagi adik beradik or
tt anak tunggal or anak tunggal perempuan..or..
tunang tt anak org ada2..

kdg2 faktor yg camtu gak boleh buatkan mak pak jadi terlalu beria nak buat majlis.

Edited by aunty_onion at 21-5-2019 01:41 PM

mak ayah TT ni marhaen tapi nak buat majlis grand ke?
if so, cakap la terus terang kat diorang yang TT tak mampu.
jangan pulak sebab nak happykan diorang sampai TT amik loan bank pulak nanti

kalau diorang pilih, diorang bayar tu lain cerita la..
selalunya mak ayah yang beria ni memang diorang yang keluar belanja sebab majlis anak sulung or majlis anak last

Follow Us
masa aku kahwin dulu memang family demanding. mak aku nak gini. nenek aku nak gini. makcik aku nak gini. tok sedara nak gini.

aku buat pekak je. sebab duit kawin 100% duit aku dengan husband. so bila diorang bising dengan pilihan aku, aku akan tanya balik, sorry, tapi pakai duit sapa? especially kalau benda tu overbudget and tak perlu.

contohnya mcm hias bilik pengantin. bilik aku dah ada full set barang-barang basic, mcm katil, almari,  meja solek simple. tapi hanya sebab ada mak sedara aku cakap bilik aku tak macam bilik pengantin, mak aku nak pegi beli semua set baru. secara berhemah aku tanya balik, pakai duit sapa? bila dia ckp duit aku, aku cakap duit dah lebih budget. nak tak nak kenala telan. bagi aku bilik pengantin tu nak tido je kot. buat apa nak pegi hias bunga renda perabot baru bagai. lainla perabot dah nak ranap.

pendek kata TT kena kuat. aku paham perasaan TT. tapi bincang leklok dan firmkan pendirian TT.

Rate

1

sedang melaluinya jugak, memandangkan diorang yg effort lebih, dipersilakan.. semua aku tak kisah asalkan make up on point dan hujungnya halal.

sambalhijau replied at 21-5-2019 09:24 AM
Luahan ngn adik beradik je. Ngn parents tak sampai hati bila tgok diorang tdur malam sbb penat uru ...

U bg tau tak bajet u?

noraidil_06 replied at 21-5-2019 03:26 PM
U bg tau tak bajet u?

Bagitau. First time discuss pun dh bgtau siap2.

sambalhijau replied at 21-5-2019 03:34 PM
Bagitau. First time discuss pun dh bgtau siap2.

Hugs. Hurmmmm caner nk kabo tatau

wanawina replied at 21-5-2019 02:01 PM
masa aku kahwin dulu memang family demanding. mak aku nak gini. nenek aku nak gini. makcik aku nak g ...

Nasib baik la bilik bujang aku dah memang besar so tak payah tukar apa sgt. Kitorg ni bab2 doorgift aku cari yang super jimat, kad pun ingat nk design sendiri bagai. Tapi family cakap nk bagi kat orang serupa mcm tak nak bagi. Bila fikir balik betul jugak, kalau ikhlas bagi la elok sikit. Hari2 dilema macam ni.

aunty_onion replied at 21-5-2019 01:39 PM
mak ayah TT ni marhaen tapi nak buat majlis grand ke?
if so, cakap la terus terang kat diorang yan ...

Ni first wedding sbb parents dulu pun tak buat majlis besar2an. Lagi pulak i lama gler jauh dari family sambung belaja kerja etc. So faham je kenapa diorang nak meriahkan. Mula2 mmg stres habis tapi sekarang dah okay la bak kata forummer lain, parents nk yg baik utk anak

kiyudi replied at 21-5-2019 01:08 PM
xkan la pengantin xleh nk bg pendapat lgsg...

kita pn ada citarasa jgk kan...

Serious, a to z. Nothing. Not even the colour

sambalhijau replied at 21-5-2019 03:43 PM
Serious, a to z. Nothing. Not even the colour

sedia kan badan jer lah tt...

yg penting selesai jaya nyaaa

sambalhijau replied at 21-5-2019 03:38 PM
Nasib baik la bilik bujang aku dah memang besar so tak payah tukar apa sgt. Kitorg ni bab2 doorgif ...

doorgift kau bg je apa yg kau rasa nak bg. ada dua jenis doorgift. sama ada yg boleh pakai lama, or dah sekali pakai habis, cthnya makanan. aku bagi towel muka yang aku rasa boleh pakai lama and berguna la jugak. ada kwn aku bagi telur. aku rasa rugi kalau doorgift bagi benda2 ngarut mcm pewangi ke apa.

yg pasal kad kawin tu, kau buat je ikut sedap kau. aku buat kad tangan ni sikit je sbb aku ada buat kad digital. kad digital ni aku design sendiri pakai apa tah app dia tu aku lupa namanya. yang tu aku letak kat fb and whatsapp. yang kad tangan ni kau x yah buat mahal2. rugi. selalunya yg kad tangan ni orang tua la nak.

Edited by mbhcsf at 21-5-2019 08:21 PM

well, saudari tahniah

masalah saudari adalah masalah  GLOBAL semua wanita yg ingin berkahwin BE THEY from any backgrounds, race or religions etc ,  apa negara dan latar belakang ;  bila sebut saja kahwin maka family pun turut  hahahahaha meriahkan sampai pening kepale ,  hahahah cute.

even atheis, agnostik  ITALIAN couples  - yes si suami protestant and the  lady tu atheist tapi famly dia roman cath. - hmm tu pun family dedua belah  dok nakjuga  masuk campur  tanya kahwin di church mana , adehhh, itu belum lagi pakaian etc etc
urusan kahwin my friend , dedua belah, yes memeningkan tapi itulah kenangan depa bila majlis berakhir.

sorang lagi british asians yg modern - yes sampai dia denga baka suami terapksa rahsiakan dan being tegas  dan susah nak puaskan hati SEMU A pihak , yang macam ni macam tu, yg tak nak dancing partty yg nak, yang pakai macam ni traditional , y tak nak she is  sudanese kot and hubby british asians. macam macam pendek kata sampi kurus ....

dan di malaysia

hmmm

hahahahahahahah masalah global

so i dunno .... hahahahahah

Victorioussss replied at 21-5-2019 08:54 AM
Tt kene pk..majlis kawen tt sbnrnya adalah majlis parents tt nk jmpit kawan2 dia

Berapa kerat je  ...

Hahaha
Betul lah..
Semua sedara mara
Kawan utara selatan
Semua berkait dgn parents
Kawan kawannkita? Ada yabg kawen sama hari pon ada...hahahaha

Tryla berbincang buat ala kadar je persiapan..
Lepas kahwin pun nak survive jugak..
Kalau x jalan masing2 berdegil tt kemas beg bawa diri barang sehari dua..
Yg penting maklum kat org terdekat yg boleh di bawak berbincang

Rate

1

Bagusler x yah pening3. Aku dulu a to z wat sendiri. Xda sapa nak tolong..