CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Tubuh makin susut, status kesihatan anak saudara Neelofa, Fatimah The Family UK jadi tanda tanya

ketambangkang replied at 20-5-2024 09:40 AM
aku tanya kat ig kena marah pulak dgn followers dia..tak payah tanya2 paham2 sendiri katanya

nak faham2 sendiri mcm mana, opkos ler nak tau sakit apa ye dak

Fatimah ni dengan Neelofa dua pupu kan ,sebab nenek lopa & datuk fatimah 2 beradik .Semoga Fatimah cepat sembuh ya ...

Cepat sihat ye dik....(walaupun annoying sejak kecik mulut potpet macam takde manners)... hihihi

suka lah Jah...ada content untuk attention soul dia.. walaupun bukan pasal Billie Ain or Hasbol Mini dia...

Tak kenan budak ni masa kecik sebab kuat mengomel.. tapi get well soon la yer dikk... Sakit apa tak pulak maknye reveal.. tapi asik la berkeluh kesah pasal sakit ..

menjad replied at 20-5-2024 08:41 AM
Mak nya pun mmg tak sihat jugak kan. Tak bgtau jugak sakit gapo. Sian pulak habih semua sakit.

mungkin ada kaitan genetik...MUNGKIN lah

jgn kecam aku ya, mak Fatimah

aku perasan mak dia ni senang triggered

Semoga cepat sembuh dan di permudahkan segala urusan utk Fatimah dan family UK

Dulu aku follow family ni tp sekarang dah tak sbb mcm ni la. Mcm attention seeker letak gmbr biar org teka. Org teka salah, macai dia marah2.. hok alohhh
1 lg sebab aku rasa mak dia kuat meroyan lps kematian Adam..

Apa pun semoga Fatimah cepat sembuh ye

Follow Us
aku suka tgk Ali dan kucing kucing derang

tu jer

Mak nye tak padan ngan sakit. Bile org tanya menganjing balik. Dasar tak sedo diri sekmung ni

ketambangkang replied at 20-5-2024 09:40 AM
aku tanya kat ig kena marah pulak dgn followers dia..tak payah tanya2 paham2 sendiri katanya

Mmg dasar satu keturunan ni. Sibuk mintak doa….tp perangai mcm hamjadah. Batak perhatian barangkali

naina replied at 20-5-2024 09:25 AM
Kann. Samalah aku pun meluat eh dengan orang2 cmni. Ko gigih uploud gambar siap uniform hospit duduk ...

terima kasih kerana meluahkan mende yang sama iols rasa. terus iols unfollow fam ni sbb cringe sangat. sakit tak nak bitau sakit apa. tapi dok laaa meratib sakit sakit mak nya tu. memuji2 anak nya omar tu perfect son sangat omar itu omar ini.

tapi get well soon la dik timah. semoga yang baik2 untuk mu.

pauliza replied at 20-5-2024 09:51 AM
Fatimah ni dengan Neelofa dua pupu kan ,sebab nenek lopa & datuk fatimah 2 beradik .Semoga Fatimah c ...

dengan nadia anuar tu macamana pulak

Klw dh genetik byk pnykit, mmg kena redha saja lah. Dia dduk dlm DNA. Klu kanser mostly menurun ke anak cucu.. susur galur nenek aku mak bapak both mmg bebas kanser... tp ada jantung, diebetes, hbp... pnykit basic... laki aku pulak mmg kturunan jantung... apa ya cara2 nk cegah dri awal.. cukup ke dgn amalan mkn minyak zetun... seram gak ingt jantung. Klu diebetes pun seram nnt potong kaki uhuks. Tp doa sgt minx jauh la dri kanser2. Sebut pun dh goosebump. Btw yg lawa betudung shawl tu mak dia ke? Ya tuhan cntiknya cptaan tuhan......

apedehal replied at 19-5-2024 11:57 PM
Bukan la ank saudara...kira pupu2 dah kan or just mention saudara..diorg ni family tree pun fail..hu ...

Kan...

Saya pun baca kat salah satu pos emak fatima ni yang ada pic tin kartini...
Emak fatima tulis, dia dengan emak neelofa tu sepupu.. so, neelofa & fatima tu saudara duapupu.

Mana datang anak saudara... memandai je...

doodlediddle replied at 20-5-2024 09:20 AM
Setuju. Share lah bila dah confirm sakit ape. Of course orang akan tertanya2 if you didn’t spill. ...

kannn...menyampah betullll...elok2 org nak doa..jadi menyampahhh..kalau tak nak bagitahu , jgn share apa2

Dlu aku follow ig fmly ni sbb suka tgk fatimah n ali. tp sbb mak dia mudah sgt sentap terus malas nk follow dh. Dok share sakit tp bila tanya taknak bgtau. Baik jela dok diam2 je takyah nk sembang sakit2. Dpd org nk doakan terus jd berbulu pulak haihh

iols xfaham kenapa bab2 nak minta doa tapi cerita tak abes
walhal ko tgh minta tolong org ni, tp bab org tny soalan jujur berkira pula nak menjawabnya, da mcm xmalu pula, nak take aje xmo give pulak yihhh perangai!

yg iols tau kalau sakit2 sensitif yg org xsebut secara terbuka ni besenya sakit kelamin je
lain drpd tu org paham je kalau ko sebut nama sakit tu. malah org doakan yg baik2 saja utk urusan dan kesembuhan

kalau kekal nak berkira, mungkin cukup simpan cerita dalam circle keluarga saja. toksah bagitau public

Tak pernah suka sskjp ni. Family attention-seeker.

dah lama unfollow...

opie5662 replied at 20-5-2024 10:21 AM
Mmg dasar satu keturunan ni. Sibuk mintak doa….tp perangai mcm hamjadah. Batak perhatian barangka ...

Batak perhatian tu mmg in their blood yer.. bukti dr nilopa, lemak, nektini smpai la ke sedara mara sepupu nya

Manusiabesa replied at 20-5-2024 10:49 AM
Klw dh genetik byk pnykit, mmg kena redha saja lah. Dia dduk dlm DNA. Klu kanser mostly menurun ke a ...

Tu macik timah, adik beradik maknya timah..rupa mak dia xpenah tunjuk kalau xsilap